Chomutov – Havířov 9:1 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 5:2 (kon.) | Most – Litoměřice 3:6 (kon.)
Kadaň – Jihlava 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 6:4 (kon.) | Kladno – Třebíč 4:2 (kon.)
Šumperk – Havlíčkův Brod 5:4 (kon.)
Rytíři Kladno
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
cz Pondelok 26.01.2015, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • 1. liga (ČR)

V poslední třetině se domácím povedl obrat. Zásluhou Horny a Dragouna a především třech využitých přesilovek. Právě tato disciplína dnes Kladnu pomohla k překonání Třebíče. Středočeši svému soupeři odskakují na rozdíl čtyř bodů a také dotahují České Budějovice, které padly v Ústí. (20:18:41)

60:00

59:15
    Další výborný zákrok třebíčského brankáře.

58:59
    Rudovského střelu po ledě vytáhl Horčička.

58:45
    Dragoun před brankou netrefil kotouč.

58:18
    David Dolníček (TRE) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Pitulemu se hned omluvil, byl si svého přestupku vědom.

58:09
    Hořava dostal nahrávku od Pituleho, Horčička skvěle zasáhl.

57:31
    Rudovský se napřáhl ke střele, ale rozhodčí mu zapískali ofsajd.

56:46
    Pekr měl šanci na hattrick. Mezi kruhy dostal prostor a mířil mezi betony Chábery. Kladenský brankář jeho pokus zastavil.

56:10
    Poslední minutu se hodně přerušuje. Ať už z důvodu ofsajdu nebo zakázaného uvolnění.

54:57
    Hosté jsou v poslední třetině zakřiknutí. Na zvrácení výsledku mají posledních pět minut.

53:03

52:35
    Až teď prověřil Cháberu Erat.

52:27
    Hosté jsou v pásmu u kotouče, ale nedaří se jim zakončit.

51:29
    Eratovi přeskočil puk hokejku a Hořava dostal puk pryč.

51:03
    Jiří Zeman (KLA) dostává dvě minuty za napadení.
    Michal DRAGOUN - 4:2
    Utkání můžete sledovat živě zde.

50:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí v poslední části hýří aktivitou a vstřelené góly jsou jim odměnou. Kania od modré krásně našel u vzdálenější tyčky MICHALA DRAGOUNA, který rozesmutněl Horčičku počtvrté. Asistence: Jakub Kania, Jan Rudovský.

49:38
    Horna z rohu našel Dragouna, proti jehož střele se včas přemístil Horčička.

48:13
    Rytíři vyrazili do přečíslení tři na jednoho, které zakončil individuálně Hořava. Pálil ale nad branku.

47:50
    Před Horčičkou zůstal na chvilku nekrytý Horna, který se dostal k dorážce. Úspěšnější byl tentokráte brankář Třebíče.

47:31
    Stach mohl využít otevřenější obrany hostů, Horčička vyrazil do ochranné sítě.
    Tomáš HORNA - 3:2

46:18
    Kladenští jdou poprvé v zápase do vedení a pomohla jim k tomu třetí využitá početní výhoda v řadě. Kaberle na modré čáře přistrčil kotouč Rudovskému, jehož střelu tečoval mezi betony Horčičky TOMÁŠ HORNA. Asistence: Jan Rudovský, Tomáš Kaberle.

45:34
    Z tlaku tak pramení faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Králík (TRE).

45:12
    Kladno má teď solidní tlak. Třebíč se jen brání.

44:32
    Pitule se postavil před branku, kde tečoval Hořavovu střelu vedle branky.

43:56
    Chalupa nahodil ještě před červenou čárou, takže kladenský tlak přerušilo zakázané uvolnění.

43:06
    Kania dostal nahrávku od Kindla, ale trefil tyč.

42:06
    Kindl se v rychlosti dostal přes obránce. Střelu na bližší tyč si Horčička pohlídal.

41:36
    Chalupa za brankou namazal Raškovi, který se rychle dostal před branku a prověřil Cháberu.

40:30
    Horna si v souboji s Bartoněm pomohl hokejkou, ale rozhodčí zákrok pustili.

40:01

40:00

39:00
    Ještě jedna minuta zbývá odehrát z prostřední periody.
    David STACH - 2:2

37:17
    Přesilová hra se však domácím opět daří využít. DAVID STACH dokázal prostřelit Horčičku a je opět vyrovnáno. Asistence: Miloslav Hořava, Jiří Zeman.

36:31
    Rytíře zastavil v přechodu do pásma ofsajd.

35:56
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jakub Šaur (TRE).

35:12
    Třebíč se znovu vrátila k poctivé defenzivě. Záživný hokej se rozhodně nehraje.

33:40
    Puk se doslova došoural za brankovou čáru a hra se přesune zpět k Horčičkovi.
    Matěj PEKR - 1:2

31:40
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A právě tato nedočkavost stojí domácí branku. Třebíč dala v podstatě obdobnou branku jako domácí. MATĚJ PEKR se po vhazování zmocnil kotouče a rychlou střelou propálil Cháberu. Asistence: Adam Raška.

31:34
    Kania na modré číhal na dlouhou nahrávku Jaroměřského. Jenže modrou čáru překročil brzy a hra se vrací před Cháberu.

30:48
    Erat dostal zpětnou přihrávku, ale jeho střele chyběla razance.
    Denis KINDL - 1:1

29:34
    Také Kladnu se rychle podařilo využít přesilovou hru. Stach přistrčil po vhazování puk na DENISE KINDLA, jehož střela švihem zapadla za Horčičku. Asistence: David Stach, Tomáš Pitule.

29:29
    Se kterou nenaložili podle svých představ. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Havel (TRE).

29:20
    Domácí mají ponechanou výhodu.

28:42
    Erat tečoval před Cháberou nahození od mantinelu. Puk však skončil vysoko v ochranné síti.

28:29
    Paták dostal přihrávku na brusli, což jej mírně zbrzdilo. Nakonec přesto vypálil dobrou ránu na Cháberu, který jen máchl lapačkou a našel v ní kotouč.

27:54
    Jaroměřský srazil přihrávku tak (ne)šikovně, že málem překonal Cháberu. Puk šel naštěstí pro domácí vedle branky.

27:06
    Raška dostal pas mezi kruhy a jeho šanci zneškodnil až Chábera, který střelu na bližší tyč pokryl.

25:48
    Dragoun nabruslil do pásma a zkusil překvapit brankáře střelou na přední. Horčička místo utěšnil.

24:45
    Stach se uvolnil ve středním pásmu, jeho střela se však k brance ani nedostala.

23:08
    Horna dostal prostor v mezikruží, ale přihrávka šla pod nohy. Hornovi se nepovedlo přesně zakončit.

22:47
    Zeman našel na modré Redlicha, který si zpracoval puk do jízdy a trefil Horčičku.

21:58
    Hosté jsou kompletní, přesilovka se domácím moc nepovedla.

21:13
    Dragoun se odhodlal ke střele z kruhu, kterou Horčička vyrazil.

20:39
    Kladno disponuje početní výhodou, ale zatím se nedostali do pásma.

20:01

Hosté první třetinu vyhrávají. Pomohla jim k tomu přesilová hra pět na tři, kterou zužitkoval po 13 sekundách Pekr. Utkání ale příliš šancí nenabízí. Kromě branky byla výjimkou byla jen šance Rudovského.

20:00

19:55
    Adam Raška (TRE) zasáhl hokejkou do obličeje Rudovského, takže domácí budou hrát přesilovou hru.

19:35
    Jejich přesilovka ale zůstane nevyužita.

19:13
    Hosté se dostali před Cháberovu branku.

18:21
    Třebíč je kompletní, nyní bude pokračovat její početní výhoda.

17:25
    Kaberle vypálil od modré jedovku a před brankou zůstal nekrytý Pitule. Horčičkovi vypadl kotouč těsně vedle branky.

16:25
    Kindl ideálně našel Rudovského, který si ještě kotouč zpracoval a právě tato vteřinka jej nejspíš stála branku. Horčička poté vykopl beton a střelu domácího forvarda zastavil.

16:18
    Horna se v oslabení vydal dopředu. Podražením jej zastavil Martin Janáček (TRE) a poměr sil na ledě se na dvě minuty vyrovná.

16:00
    Bartoň napřáhl na modré, jeho pokus však kladenský brankář viděl a zastavil jej v lapačce.

15:54
    Pekrovo nahození končí v Cháberově lapačce.

15:21
    Hostům se zatím nedaří dostat do pásma. Teď je zastavil ofsajd.

14:39
    Kladenští jdou znovu za katr. Obránce Michal Gutwald (KLA) dostává pětiminutový trest za úder do hlavy.

14:13
    Zdráhal celkem snadno prošel domácí obranou, ale Eberle jej dostihl a o šanci připravil.

13:57
    Eberleho střela trefila jednoho z bránících hráčů do chráničů.

13:13
    Rytíři trochu přidali na důrazu při forčekingu.

11:38
    Kindl se šikovně vymotal s pukem ve středním pásmu, ale jeho střela skončila po teči někde v ochranné síti.

11:10
    Erat ze středního pásma poslal kotouč přesně na Cháberu, který přerušil hru.

10:39
    Kania po nahrávce Dragouna neudržel kotouč. Hostující protiakce končí u Chábery.

10:16
    Pekr navíc nahrávkou vyhnal spoluhráče a Rytíři jsou kompletní.

09:59
    Třebíč je usazena v pásmu domácích, ale zatím se nedostala ke střele.

09:36
    Přesilová hra hostů navíc pokračuje.
    Matěj PEKR - 0:1

08:29
    Na střelu Havla z kruhu ještě Chábera dosáhl, jenže puk vyrazil přímo před MATĚJE PEKRA a ten neměl složitou pozici. Asistence: Lukáš Havel, Roman Erat.

08:16
    Lukáš Chalupa (KLA) poslal kotouč na střídačku hostů a dostává dvě minuty. Velká příležitost pro hosty.

07:58
    Strnad zastavil nepřesnou rozehrávku Slavie.

07:25
    Středočeši teď propadli ve středním pásmu a museli si tudíž pomoci faulem. Dvě minuty za hákování dostává Jan Jaroměřský (KLA).

06:54
    Horna si najel před branku na nahrávku Miloslava Hořavy. Tečoval jí kousek vedle Horčičkovy svatyně.

05:24
    A tak zkusili projít pomocí nahození, ovšem u puku byl první Bartoň.

04:51
    Rytíři se zatím ztěžka probíjejí skrze obranu soupeře.

03:55
    Zakázané uvolnění Kladenských.

03:19
    Pekr dostal přihrávku a ocitl se sám před Cháberou. Jeho křížná střela však proletěla vedle branky.

02:24
    První těžkou práci měl také Horčička, který si musel poradit s atakem Kindla.

01:57
    Zatímco Horčička zasahovat nemusel, Chábera už má dva zákroky.

01:18
    Utkání má hodně vlažný start.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Vladař) – Gutwald, Kaberle, Chalupa, Zeman, Kania, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Pitule, Eberle – Švaňhal, Stach, Kindl – Redlich, Dalecký, Strnad.

SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička (Dusík) – Bartoň, Janáček, Zdráhal, Peroutka, Přibyl, Šaur – Erat, Dolníček, Havel – Králík, Raška, Pekr – Jaroš, Juráň, Beneš – Čech, Kadela, Paták – Roupec.

Rozhodčí: Jílek – Guth, Rittich.

Vzájemné zápasy Kladna a Třebíče patří k vyrovnaným, ale ve všech případech se dosud radovali Středočeši. Ti porazili svého soka dvakrát na jeho ledě (6:4, 3:2 po prodloužení) a jednou uspěli také doma (3:2 po samostatných nájezdech). Situace v tabulce ovšem naznačuje, že se bude o dnešní body tvrdě bojovat.

Vzhledem k tomu, že Kladno nedokázalo doma porazit Jihlavu, situace na čele tabulky se výrazně zamotala. Chomutov s jistotou základní část vyhraje, ovšem za ním svádí tuhý boj o druhé místo hned čtyři celky. Druhé Budějovice mají s 89 body tříbodový náskok na Kladno, čtyřbodový na Třebíč a pětibodový na zmiňovanou Jihlavu.

Už jen pět zápasů a základní část první ligy bude patřit minulosti. I v těchto posledních bitvách však bude záležet na každém bodu. Rytíři Kladno se dnes doma představí proti Horácké Slavii Třebíč.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 30. Kindl (Stach, Pitule), 38. Stach (Hořava, Zeman), 47. Horna (Rudovský, Kaberle), 51. Dragoun (Kania, Rudovský) – 9. Pekr (Havel, Erat), 32. Pekr (Raška)

Rozhodca: Jílek – Guth, Rittich