Trenčín – Martin 3:4 (kon.) | Nitra – Skalica 2:1 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 3:1 (kon.)
Košice – Žilina 4:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 5:0 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
MsHK Žilina
Nedeľa 25.01.2015, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. V rámci 44. kola je na programe aj súboj v metropole východu, kde si domáce Košice zmerajú sily so Žilinou.

Uvidíme súboj tímov z opačných polovíc extraligovej tabuľky. Domáci hokejisti sú na tom oproti svojmu dnešnému súperovi výrazne lepšie a nachádzajú sa na prvej priečke celkového hodnotenia. Košičania doposiaľ vybojovali v 45 odohraných zápasoch 91 bodov, ktoré získali za 25 riadnych víťazstiev, 5 triumfov po predĺžení (resp. samostatných nájazdoch) a 6 duelov, v ktorých získali iba bod. V 9 zápasoch Oceliari nebodovali vôbec. Ich celkové skóre je 119:90 a defenzíva Košíc je v najmenšom počte inkasovaných gólov druhá najlepšia v rámci celej súťaže.

Hostia zo Žiliny prichádzajú do metropoly východu v pozícii tímu, ktorému aktuálne patrí deviata priečka v tabuľke. Predposledné miesto Vlkom zatiaľ nič nezaručuje. Na jednej strane žilinskí hokejisti pomýšľajú nad postupom medzi osmičku najlepších, na strane druhej si ešte nemôžu byť istí tým, že sa vyhnú barážovým bojom. Aj preto je pre nich dôležitý každý bodový zisk. Doposiaľ majú na svojom konte 45 zápasov, v ktorých získali celkovo 44 bodov za 12 riadnych triumfov, 2 výhry po predĺžení (resp. samostatných nájazdoch) a 4 duely, ktoré mimo riadnej hracej doby prehrali. Až v 27 prípadoch Vlci nebodovali vôbec a ich celkové skóre je 106:138.

Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00. Priamo z košickej Steel arény vám z neho prostredníctvom podrobného textového prenosu prinesieme všetko dôležité o dianí na ľadovej ploche a prostredníctvom GIF-obrázkov aj všetky gólové situácie.

HC Košice:
    Marcel Melicherčík – 1632 minút a 14 sekúnd, 717 striel, 50 gólov, úspešnosť 93.03%

1. HC Košice – 91 bodov (119:90)
    2. HC '05 B. Bystrica – 90 bodov (158:113)
    3. HK Nitra – 86 bodov (162:115)
    4. HKM Zvolen – 83 bodov (148:132)
    5. HK Poprad – 82 bodov (141:98)
    6. Dukla Trenčín – 75 bodov (108:88)
    7. MHC Martin – 56 bodov (109:128)
    8. ŠHK 37 Piešťany – 50 bodov (123:163)
    9. MsHK DOXXbet Žilina – 44 bodov (106:138)
    10. HK 36 Skalica – 41 bodov (110:180)

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Štrbák (C), Černák, Philipp, Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Bondra, Rachůnek, Lapšanský – Hrnka, Chovan, Bartánus – Sojčík, Češík, Bicek (A), Hinďoš

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa (Škorvánek) – Cunik. Bobček, Hudec, Ďurkech, Dresler, Bajaník, Drábek, Krčula – Uram, Jabrocký (A), Kanko – Valášek, Demel, Drevenák (C) – Procházka (A), Síkela, Krajči – Kokavec, Rehák, Dolinajec

Rozhodca: T. Orolín – Jobbágy, Smrek.

Hráči oboch celkov sú už pripravení na ľadovej ploche a stretnutie sa o malý moment začne. Domáci Košičania nastúpia v tmavomodrých dresoch, hostia zo Žiliny v žltej farbe.

Dámy a páni, prajeme vám príjemný športový zážitok.
    Začíname!

00:01

00:23
    Hneď v úvode duelu získali puk na svoje hokejky hostia a okamžite ho poslali do vlastnej útočnej tretiny. Tam ho však prevzal iba Bartoš, ktorý ho následne stratil v strednom pásme.

00:54
    Košičania svoju chybu rýchlo napravili a presunuli sa do útoku. Hosťujúca obrana nemala náročnú situáciu, pretože Rachůnek z väčšej vzdialenosti bránku minul a jeho pokus zastavil iba zadný mantinel.

01:04
    Iné to už ale bolo na opačnej polovici klziska. Žilinskí vlci bleskovo spoza svojej bránky založili zaujímavú útočnú akciu, na konci ktorej bol bekhend a ten donútil Melicherčíka k zákroku.

01:33
    Košice sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za podrazenie Tomáš Hrnka.

01:53
    Domáci hráči začali oslabenie bez akýchkoľvek problémov a puk odpálili cez všetky čiary. Žilina bude musieť začínať od začiatku.

02:25
    Hostia popri pravom mantineli založili novú útočnú akciu a dostali sa až do pásma. Tam síce puk nahodili smerom na bránku, ale následne ho domáci tím opäť upratal do bezpečia.

02:49
    Košice dali gól!

Domáci sa dostávajú do vedenia vo vlastnom oslabení! Pekná spolupráca sa skončila až menším prečíslením, keď sa pred bránkou ocitol nepokrytý ADAM LAPŠANSKÝ a mladá reprezentant už so zakončením problém mať nemohol. Asistencia: Ivan Rachůnek.
    Adam LAPŠANSKÝ - 1:0

03:29
    Domáci sa opäť v oslabení dostali do ďalšej zaujímavej pozície! Sám sa proti presile v obrane rútil Bartánus a puk si už-už spracoval na strelu, no napokon sa obetavým zákrokom prezentoval jeden z obrancov hostí a zastavil ho.

03:33
    Domáci v plnom počte.

04:48
    Hostia sa budú brániť! Zakončujúceho Bartoša fauloval Milan Dolinajec, ktorý smeruje na trestnú lavicu za hákovanie.

05:12
    Vlci začali hru vo vlastnom oslabení ukážkovo. S/pera do zakončenia nepustili a puk odpálili až k Melicherčíkovi.

05:37
    Hosťujúci hokejisti svoj počin zopakovali a stále sa ukážkovo bránia. Košice sa nevedia usadiť v pásme.

05:54
    A aj do tretice sme videli ukážkovú defenzívu v podaní tímu spod Dubňa. Hosťujúci hokejisti zatiaľ početnej nerovnováhe súpera nepustili ani len do zakončenia.

06:31
    Puk už po niekoľkýkrát letí cez všetky čiary a Žilina sa ukážkovo bráni. Hostia súpera do zakončenia vôbec nepúšťajú a čakajú na návrat vylúčeného Dolinajca.

06:48

07:31
    Domáci hráči sa pokúsili zaútočiť proti plnému počtu hráčov súpera, ale nevyšlo im to. Sojčík puk iba zaviezol do pásma a tam o neho prišiel.

07:58
    Košičania ale aj napriek tomu pásmo ešte udržali. Priamo pred bránku sa natlačil Sojčík, tentokrát ale žiadne zakončenie neprišlo. Cibuľove betóny boli pevne osadené na ľade.

08:52
    Hrá sa dlhšie bez prerušenia, ale aj bez zaujímavejšej šance na jednej či druhej strane. Puk lieta z jednej polovice na druhú a nikto sa nedokáže usadiť v pásme.

09:29
    Hostia zo Žiliny chceli puk rozohrať spoza vlastnej bránky, ale s intenzitou prihrávky to prehnali a puk odpálili iba na zakázané uvoľnenie.

10:00
    Situácia sa zopakovala. Hosťujúcim hokejistom prihrávka ani teraz nevyšla a Cibuľa musí byť neustále v strehu.

10:06
    Košičania buly v útočnej tretine vyhrali a ihneď sa pokúsili prekvapiť. Od modrej čiary pálil Macejko, no jeho strela bola zblokovaná skvelou žilinskou obranou.

10:46
    Hostia súpera k presnej strele nepustili ani pri tejto situácii. Jeden z domácich útočníkov si puk už chystal na strelu, ale do jej dráhy sa obetavo postavil Jabrocký.

11:12
    Domáca obrana teraz zrejme zaspala a jej súper si v pásme robil čo chcel! Puk mal na hokejke Valášek, ktorý najskôr pálil po prihrávke, potom aj po kľučkách, ale puk za pozorného Melicherčíka neprepchal.

11:46
    Pozor si ale musia dávať aj hostia. Puk pri vlastnej bránke vybojoval Spilar a po rýchlom prechode popri pravom mantineli sa razom ocitol v útočnej tretine. Tam prišlo jeho zakončenie z uhla, ale s ním si Cibuľa bez zaváhania poradil.

12:13
    Košičania spoza vlastnej bránky založili novú útočnú akciu. Puk do pásma dostal Jenčík a následne od modrej čiary pálil Cebák, no jeho rana bola zblokovaná a k Cibuľovi ani nedošla.

12:22
    Košičania ale napokon puk predsa len získali späť na svoje hokejky a dostali sa do zaujímavej pozície. Z uhla z ľavej strany pálil Jenčík, ale jeho puk iba preletel bránkoviskom.

13:15
    Košičania teraz ostali v útočnej tretine a súpera tam poriadne zatočili. Vlci sa ale aj napriek tomu dokázali zorientovať a ubránili sa.

13:54
    Domáci fanúšikovia pískajú, pretože na zemi skončil Češík a rozhodca vylučovať nebude. Rozhodnutie hlavného arbitra je však úplne správne a domáci hráč dokonca sám odchádza na striedačku, takže to s ním snáď nebude až tak vážne.

14:05
    Žilina sa presunula do útočnej tretiny a nechcela tam strácať čas. Po ľahkom nahodení puku Melicherčík neriskoval a hru prerušil. Vlci získavajú pásmo.

14:40
    Hostia sa ale v útoku dlho neudržali. O puk prišli a dopredu sa nahrnul domáci tím. Na pravý kruh si nakorčuľoval Bondra, pohybom sa ešte zbavil obrancu a pálil, ale Cibuľa jeho pokus vyrazil pravým ramenom.

15:26
    Hosťujúci hokejisti sú v tejto fáze hry v defenzíve veľmi pozorní. Vlci sa skvele bránia a súpera do zakončenia nepúšťajú.

15:54
    Košičania sa aj teraz natlačili do pásma, ale nebezpečnejšie zakončenie neprišlo. Najskôr sa cloniť pokúšal Hrnka, ale to mu nevyšlo, neskôr hostia z dobrej pozície vytlačili Chovana.

16:36
    Domáci hokejisti museli na moment pásmo opustiť, ale po chvíľke sa doň vrátili. Videli sme strelu z väčšej vzdialenosti, ktorú ale Cibuľa zblokoval iba na ochrannú sieť.

16:44
    Žilina sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje za hákovanie Jaroslav Jabrocký.

16:47
    Hostia začali aj toto oslabenie s veľkým prehľadom a puk už po buly pohodlne odpálili cez všetky čiary.

17:17
    Domácemu tímu sa stále nedarí usadiť sa v pásme. Hostia hru vytláčajú do stredu klziska alebo rovno za Melichečíka.

17:46
    Domáci hokejisti sa dostali do stopercentnej príležitosti! Puk z pravej strany pred bránku posunul Spilar, ale jeho spoluhráč Bartoš mal v rozhodujúcom momente zblokovanú hokejku a páliť nemohol.

18:05
    Hosiai to následne urobili opäť veľmi dobre a puk vyhodili cez všetky čiary. Domáci budú mať s návratom do pásma opäť problém.

18:44
    Hostia v plnom počte.

19:16
    V závere sú ešte aktívni domáci hokejisti. Bicek puk do pásma potiahol a následne si aj pred bránkou počkal na prihrávku, ale cez Cibuľovej betóny ho už do siete neprepálil.

19:37
    Domáci hokejisti ešte ostávajú v útočnej tretine a pokúsia sa tam niečo vymyslieť. Hosťujúca obrana je ale proti a v samom závere už inkasovať nechce.

20:00

Prvá tretina je za nami. Videli sme v nej zaujímavý a rýchly hokej, ktorý priniesol jediný presný zásah. Postarali sa o§ domáci hokejisti, ktorí sú teda pred strednou časťou hry v psychickej výhode. Hostia sa ale predvádzajú veľkou bojovnosťou a jasne naznačujú, že dnes by si nejaké body u favorita uchmatnúť rozhodne chceli.

Druhý tretina sa začne približne o 17:43.

20:07
    Druhá tretina sa začala víťazným buly domáceho Bartoša. Puk následne z obrany rozohrávala dvojica Štrbák – Černák, ale hostia prihrávku vystihli.

20:46
    Žilinským hokejistom sa však nepodarilo dostať do pásma a ani zastaviť domáci tím a musia sa brániť. Strelu do priestoru troch žrdí sme však nevideli.

21:14
    Hosťom sa ale takisto podarilo zaútočiť a na tejto polovici klziska sme už videli aj strelecký pokus! Puk letel zrejme z hokejky Hudeca, ale iba do betónu Melicherčíka.

21:36
    Košičania sa z vlastnej obrannej tretiny chceli bleskovo dostať do útoku, no zastavilo ich iba zakázané uvoľnenie. Hra sa vráti pred domácu bránku.

22:15
    Obrovská šanca hostí! Priamo v medzikruží ostal nepokrytý Krajči, ktorý bleskovo pálil, ale Melicherčík jeho ranu obdivuhodne vyrazil. Mohlo byť vyrovnané.

22:49
    Hra sa na moment upokojila, pretože oba celky striedajú,. V týchto chvíľach sú ale aktívnejší hostia, ktorí by radi vyrovnali.

22:52
    Hra sa prerušuje. Žilinčania chceli rozohrávať spoza vlastnej bránky, ale skončilo to iba zakázaným uvoľnením.

23:18
    Domáci tím vyhral buly v útočnom pásme a hostia sa museli brániť. Košičania súpera poriadne potrápili, ale Cibuľa ukážkovo odolal.

23:49
    Do útoku sa dostali aj hostia. Za pukom sa rútil Uram a chcel páliť, ale napokon tesne pred ním nebezpečenstvo uhasil Češík.

24:19
    Do útoku sa opäť dostali aj Košice. Do medzikružia sa natlačil Bicek, ale hokejkou mávol iba naprázdno. Hostia sa rýchlo zbehli v obrane a zakončenie nepripustili.

24:27
    Žilina sa bude brániť! Na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie v hre Juraj Ďurkech.

24:43
    Hostia sa začali brániť bez akéhokoľvek zaváhania a dnes už niekoľkýkrát vo vlastnom oslabení puk odpaľujú cez všetky čiary.

25:06
    Hokejisti v žltých dresoch situáciu zopakovali a odišli striedať. Domáci tím bude začínať od Melicherčíka.

25:37
    Oceliari sa napokon s pukom na hokejke predrali do útoku, ale tam nič nevymysleli. O kus čiernej gumy prišli a popri mantineli ho hostia opäť iba pohodlne odpálili.

26:10
    Hostia to stále robia priam ukážkovo a bez akéhokoľvek zaváhania sa bránia. Aktivita sa domácim hráčom uprieť nedá, ale strela neprichádza.

26:27

26:37
    Hostia už hrajú v pätici a rýchlo sa pustili do útočenia. Unavení hráči puk nahodili na Melicherčíka, ktorý ho podržal a hra sa prerušuje.

27:10
    Puk sa dostal za bránku Košíc, ale žiadne nebezpečenstvo z toho nebolo. Melicherčík pomohol spoluhráčom s rozohrávkou a domáci pôjdu do útoku.

27:30

Domáci hokejisti zvyšujú svoj náskok. Košičania sa nahrnuli do pásma, tam si do ľavého kruhu nakorčuľoval GABRIEL SPILAR a po presnej prihrávke už zaváhať nemohol. Asistencie: Martin Štrbák a Richard Jenčík.
    Gabriel SPILAR - 2:0

28:10
    Košičania mohli vyhrávať už 3:0! Hostia trochu zazmätkovali v defenzíve a nechali voľný priestor pre Jenčíka, ktorému ale rýchly puk ušiel a napokon pálil až z veľkého uhla.

28:20
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

28:44
    Domáci hokejisti v ďalšej skvelej príležitosti! Po prečíslení dvoch proti jednému pálil z medzikružia Bartánus, ale jeho rana skončila zrejme iba pár centimetrov od bránky hostí.

29:13
    Hostia dokázali puk dostať z vlastnej obrannej tretiny a hra sa upokojila. Žilina má stále šancu niečo s duelom urobiť.

29:34
    Hostia sa budú brániť! Juraj Ďurkech sa previnil vyhodením puku z hracej plochy a inkasuje za to dvojminútový trest a aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

30:17
    Hosťujúci hráči sa veľmi dobre bránia a súpera vôbec nepúšťajú do pásma. Košičania musia začínať od svojej bránky.

30:39
    Žilinskí hokejisti vedia, že tretí gól by už pre nich znamenal obrovské problémy. Aj kvôli tomu teda pokračujú v pozornej obrane a súpera do pásma stále nepúšťajú.

31:02
    Puk za pukom lieta od žilinskej bránky smerom k tej domácej. Hokejisti spod Dubňa sa ukážkovo bránia a domácim žiadne kombinácie nedovoľujú.

31:34

32:04
    Hostia sa presunuli do útočnej tretiny a takmer sa im podarilo znížiť! Spoza bránky prihrával Drevenák priamo do medzikružia, ale Valášek v rýchlosti namieril iba tesne vedľa.

32:59
    Domáci hráči sa dlho brániť nemuseli a hru rýchlo presunuli na opačnú polovicu klziska. Tam sa prezentovali tvrdou ranou, ktorú ale Cibuľa dobre videl a v pokľaku spoľahlivo zlikvidoval.

33:14
    Hostia sa budú opäť brániť. Róbert Krajči smeruje na trestnú lavicu na dve minúty za seknutie.

33:56
    Domáci hokejisti využívajú presilovku a zvyšujú na rozdiel troch gólov vo svoj prospech. Hosťujúci gólman ležal po predchádzajúcom zákroku na zemi a tak po prihrávke spoza bránky nemal GABRIEL SPILAR so zakončením žiaden problém. Asistencie: Richard Jenčík a Peter Bartoš.
    Gabriel SPILAR - 3:0

33:56

34:45
    Žilina sa bude opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje Tomáš Demel. Trest znie nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

34:56
    Košičania sa okamžite usadili v útočnej tretine. na modrej čiare sa však veľmi nedarilo Štrbákovi, ktorému puk v rýchlosti preskočil hokejku a strela tak neprišla.

35:34
    Hostia to aj v tomto oslabení robia veľmi dobre a súpera späť do pásma nepúšťajú. Vlci nazbierali niekoľko cenných sekúnd dokonca aj v útoku.

35:56
    Košičania sa napokon do pásma predsa len prepracovali. Videli sme strelu spoza obrany, ale tú zastavil iba zadný mantinel. CIbuľa však musí byť stále v strehu.

36:32
    Košičania sa opäť ocitli v dobrej príležitosti. na hokejke ju mal Hinďoš, ktorý zakončoval z pravej strany, ale napokon mu betón Cibuľu celý pokus zneškodnil.

36:45

36:48
    Hostia sa budú opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje za seknutie Jaroslav Jabrocký.

37:17
    Hosťujúca obrana obetavo zblokovala pokus domáceho tímu o strelu a puk vyhodila cez všetky čiary.

37:52
    Hostia dokonca mohli vo svojom oslabení aj skórovať! Pred bránku sa natlačil Procházka, na ktorého už smerovala prihrávka, ale napokon sa k nemu puk cez posledného obrancu nedostal.

38:13
    Ďalšia skvelá príležitosť hostí vo vlastnom oslabení! Bol v nej Drábek, ktorý sa natlačil pred obranu a zakončoval bekhendom, ale v rozhodujúcej chvíli po súboji skončil na zemi a dokonca narazil do mantinelu. Na striedačku ale odchádza po svojich, takže snáď to nebude nič vážne. Rozhodcovia vylučovať nebudú.

38:48

39:01
    Košičania sa presunuli do útočnej tretiny. od modrej čiary pálil Cebák, ale trafil iba klbko hráčov stojacich pred ním.

39:34
    Domáci hokejisti súperovi stále nedajú dýchať. Priamo do medzikružia si po prihrávku nakorčuľoval Hinďoš, ale v rýchlosti nebol presný.

40:00

Druhá tretina je minulosťou. Videli sme v nej dva presné zásahy, o ktoré sa postaral domáci Spilar. Na opačnej strane klziska sa aj hostia dostali do niekoľkých zaujímavých pozícií, ale každá z nich ostala nevyužitá a tak si Melicherčík stále drží čisté konto.

Druhá tretina sa začne približne o 18:33.

40:16
    Prvé buly tretej tretiny získal na svoju hokejku domáci Bartoš. Košičania sa ihneď presunuli do útoku, ale hostia ich strelu zblokovali.

41:25
    V úvode tejto tretiny sa nám hra vôbec neprerušuje a do útoku sa nasťahovali hostia. Hokejisti spod Dubňa to skúšali veľmi dobre ale ani jedna strela Melicherčíka nezaskočila.

42:14
    Až traja hráči domáceho tímu sa natlačili pred súperovu bránku. Zakončoval Hinďoš, ale Cibuľa všetko ustál.

42:40
    Košičania stále ostávajú v útoku. Pred bránkou stál tiesnený Sojčík, ktorý ale aj z ťažkej pozície vypálil. Puk však skončil tesne vedľa ľavej žrde Cibuľovej bránky.

43:04
    Hostia sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za držanie protihráča Igor Bobček.

43:10
    Hostia to v úvode oslabenia spravili ukážkovo a puk vyhodili cez všetky čiary.

43:46
    Košičanom sa ale predsa len podarilo založiť novú útočnú akciu. Na jej konci mohol Spilar zavŕšiť hetrik, ale po jeho rane z pravej strany Cibuľa nezasahoval. Puk zblokovala jeho obrana.

44:19

Košičania napokon presilovku využívajú a zvyšujú svoj náskok. Gól strelil talentovaný mladík ERIK ČERNÁK, ktorý si puk vypýtal na hranici pravého kruhu a nekompromisnou ranou nedal súperovi šancu na zákrok. Asistencie: Marek Bartánus a Ivan Rachůnek.
    Erik ČERNÁK - 4:0

44:19

45:40
    Nechceme byť pre hostí zlým prorokom, ale za tohto stavu je už bodový zisk pre Žilinčanov takmer nereálny. Domáci tím sa nemusí nikam ponáhľať a môže sa pohodlne sústrediť na defenzívu.

46:52
    Hosťujúci hokejisti sú veľmi aktívni a ešte sa nevzdávajú. majú to však veľmi náročné, pretože nekompromisná obrana domácich ich do lepšej šance nepúšťa.

47:43
    Na ľadovej ploche sa v týchto chvíľach skutočne nedeje nič zaujímavejšie. S pukom na hokejke operujú hostia, ale k strele sa nevedia dostať.

48:27
    Žilina sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje za podrazenie Jaroslav Jabrocký.

49:12
    Domáci hokejisti sa usadili v útočnej tretine, ale strelecký pokus neprišiel. Na modrej čiare puk nedokázal spracovať Černák, pretože prihrávka mu preskočila hokejku.

49:44
    Domáci hráči sa napokon do pásma vrátili, ale puk iba ľahko nahodili na Cibuľu a dorážka už neprišla. Žilina sa spoľahlivo bráni.

50:10
    Domáci pokračujú vo svojom presilovkovom tlaku. Brankár hostí síce mávol lapačkou naprázdno, ale puk smeroval z hokejky Biceka iba mimo jeho bránky.

50:27

51:54
    V plnom počte na oboch stranách si domáci Hrnka dovolil individuálnu akciu. Sám sa predral pomedzi celú obranu a dostal sa až do útočnej tretiny, ale tam bol od puku nekompromisne odstavený.

52:43
    Hostia sa stále nevzdávajú. Za pukom v útočnej tretine korčuľoval Síkela, napokon ho však nedostihol.

53:01
    Hostia ale ešte v útoku ostali a dokonca sa dostali aj do veľmi zaujímavej streleckej pozície. Pred Melicherčíkom ostal odkrytý priestor, no zakončenie hostí aj tak v sieti neskočilo.

53:54
    Za skvelý obranný zákrok musíme pochváliť hosťujúceho Krčulu. Ten priamo pred bránkou zblokoval hokejku Lapšanského, ktorý následne nemohol vypáliť.

54:07
    Domáci hokejisti sa pri pokuse o rýchly pas smerom dopredu dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

54:58
    Hostia sa opäť presunuli do útoku. Od modrej čiary pálil Bajaník, no jeho pokus sa ku brankárovi Košíc nedostal, pretože bol zblokovaný obranou domácich.

55:32
    Hosťujúci Kanko sa za bránkou pokúsil natlačiť do zakončenia, ale proti bol Jánošík. Domáci obranca ho k strele vôbec nepustil.

56:34
    Domáci hokejisti sa opäť dopustili zakázaného uvoľnenia, hra sa presunie pred ich bránku.

57:12
    Domáci hokejisti sa budú brániť! Lapšanský vysokou hokejkou poslal k zemi Drábeka a inkasuje za to 2+2 minúty.

58:01
    Domáci hokejisti sa bránia bez akýchkoľvek komplikácií. Puk je ďaleko od ich bránky.

58:46
    Demel sa na pravej strane predral do útočnej tretiny, ale Štrbák mu vystreliť nedovolil.

59:20
    Prebieha posledná minúta, puk je v moci domácich.

60:00

Zápas sa skončil, tri body ostávajú v Košiciach. (19:12:47)

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 3. Lapšanský (Rachůnek), 28. Spilar (Štrbák, Jenčík), 34. Spilar (Jenčík, Bartoš), 45. Černák (Bartánus, Rachůnek)

MsHK Žilina: Cibuľa (Škorvánek) – Cunik. Bobček, Hudec, Ďurkech, Dresler, Bajaník, Drábek, Krčula – Uram, Jabrocký (A), Kanko – Valášek, Demel, Drevenák (C) – Procházka (A), Síkela, Krajči – Kokavec, Rehák, Dolinajec

Rozhodca: T. Orolín – Jobbágy, Smrek