Trenčín – Martin 3:4 (kon.) | Nitra – Skalica 2:1 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 3:1 (kon.)
Košice – Žilina 4:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 5:0 (kon.)
HK Poprad
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Nedeľa 25.01.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)

59:39
    Richard Rapáč dostáva ešte desať minút za nešportové správanie.

59:39
    Na konci tretej tretiny sa budú musieť hostia ešte brániť, a tak to už vyzerá na pravdepodobný zisk troch bodov pre Poprad. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Marek Biro.

58:45
    Košarišťan opúšťa bránu!

58:25
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu.

51:09
    Banskobystričania si zahrajú v početnej prevahe. Matúš Paločko dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

49:39
    Petr Kafka sa dostal k puku v medzikruží, vystrelil na Kostúra, ktorý vyrazil na ľavú stranu. Následne Kafka prišiel do zakončenia ešte raz, ale z dorážky znovu trafil iba skvelého gólmana Popradu!

47:59
    Paukovček šikovne našiel od mantinelu rozbehnutého Tomáša Sýkoru na modrej čiare, ktorý smeroval do samostatného zakončenia, no strelou trafil iba vyrážačku gólmana Košarišťana!

46:13
    Michal Handzuš sa šikovne pretlačil po pravom krídle do zakončenia, následne ešte prihrával na ľavú stranu, kde bol Michal Hudec, ale ten zakončil iba do pozorného Kostúra!

39:00
    Po chvíľke, keď sa hralo piati proti piatim sa vylučuje. Na dve minúty za podrazenie odchádza Tomáš Zigo.

35:46
    Na ľadovej ploche to momentálne poriadne vrie. Už niekoľko minút sa hrá tvrdšie a častejšie fyzicky, teraz to však Patrick White prehnal. Faulom zastavil Jurisa Stalsa, ktorý vrazil ešte aj do čiarového rozhodcu. Obaja muži, Stals a čiarový rozhodca sú v poriadku a vhadzuje sa v útočnom pásme Popradu. White dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

35:12
    Vylučuje sa opäť. Jakub Makovský dostáva dve minúty za seknutie. Presilovku si teda zahrajú Bystričania.

33:01
    Počas príprav na vhadzovanie v obrannom pásme Popradu sa Štefan Fabian nejako nepohodol s Lukášom Handlovským a začal do neho udierať. Tresty dostávajú obaja, po dve minúty za hrubosť. Nejaká dlhá pästná výmena však z toho nebola, Handlovský akosi nemal záujem o vybavovanie si účtov.
    HVILA - 3:1

29:30
    Poprad dal gól!
    Domáci hokejisti zvyšujú svoje vedenie učebnicovou akciu! Stals prihral z medzikružia na ľavý kruh Rapáčovi, ktorý šikovnou prihrávkou do medzikružia našiel LUKÁŠA HVILU a ten následne krásnym blafákom prekonal Košarišťana medzi nohy!
    Asistencie: Richard Rapáč, Juris Stals.

26:35
    Banská Bystrica bude hrať presilovku. Samuel Takáč odchádza na trestnú lavicu za vrazenie.

25:45
    Suchý pekne prihral na pravú stranu Tomášovi Sýkorovi, ktorý vyštartoval sám proti Košarišťanovi, no strela mu nevyšla, a tak dokázal bystrický brankár bezpečne zasiahnuť.
    KROTÁK - 2:1

24:16
    Domáci využívajú hru v početnej výhode a dostávajú sa do vedenia! ARNE KROTÁK najprv z pravého kruhu prihral krížnym pasom na Kasíka, ktorý mu puk vrátil a následne Kroták tvrdou delovkou od modrej čiary nedal šancu Košarišťanovi!
    Asistencia: Jaroslav Kasík.

23:03
    Poprad bude hrať v presilovej hre. Milan Kytnár sa previnil držaním.

19:01
    Poprad si zahrá presilovku. Patrik Lamper odchádza na dve minúty za faul lakťom.
    RAPÁČ - 1:1

16:56
    Domáci hokejisti vyrornávajú stav stretnutia! Rapáč najprv získal puk na pravom kruhu, následne vystrelil, ale kus čiernej gumy sa odrazil iba do medzikružia. Odtiaľ pálil Brejčák, Košarišťan vyrazil na ľavú stranu, kde bol dôrazný RICHARD RAPÁČ a bez ťažkostí zakončil do brány!
    Asistencia: Daniel Brejčák.

13:31
    Bystrica bude hrať presilovku. Marek Pitka dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
    MATOUŠEK - 0:1

11:26
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia v tomto zápase! Gápa stratil puk v útočnom pásme, následne ho potiahol cez stred ihriska Zigo, ktorý prihrával TOMÁŠOVI MATOUŠEKOVI na ľavý kruh a ten šikovnou strelou pod hornú žŕdku prekonal Kostúra!
    Asistencia: Tomáš Zigo.

07:50
    Barani budú hrať v početnej výhode. Lukáš Hvila dostáva dve minúty za hákovanie.

03:49
    Presilovú hru si zahrajú aj hokejisti Banskej Bystrice. Za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu Daniel Brejčák.

01:51
    Arne Kroták vypálil tvrdo od modrej čiary, Košarišťan iba vyrazil pred seba, kde bol ešte dôrazný Samuel Takáč, no napokon v tejto skvelej možnosti neprestrčil puk popod Košarišťanovo telo!

01:01
    Bambúch zle rozohral puk, následne ho na modrej čiare zachytil Suchý, ktorý okamžite servíroval na pravý kruh Rapáčovi, ale tento popradský hokejista v obrovskej šanci minul bránu!

00:07
    A máme tu prvú presilovú hru, pre Poprad. Na dve minúty za podrazenie odchádza Václav Čížek.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 17. R. Rapáč (D. Brejčák), 25. Kroták (Kasík), 30. Hvila (R. Rapáč, Stals) – 12. Matoušek (Zigo)

HK Poprad: Kostúr (Landsman) – Suchý, Kurali – Fabian ("A"), Makovský – Kasík, D. Brejčák – Malina, Pitka – T. Sýkora, Paukovček, Bartečko ("A") – Paločko, Takáč, Kroták ("C") – Hvila, Stals, R. Rapáč – Matis, Boltun, Gápa
    HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (V. Rosandič) – M. Rosandič, Čížek – Bambúch ("A"), Gachulinec – Biro, P. Lunter – Jendroľ, Bendík – M. Hudec ("C"), Handzuš, Kadura – Handlovský ("A"), Preisinger, Kafka – M. Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodca: Lauff, Novák – Korba, Rovenský