Liberec – Slavia 1:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 3:2 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Sparta Praha – Hradec Králové 0:5 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:4 (kon.)
Litvínov – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
cz Nedeľa 25.01.2015, 15:30 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga (ČR)

V jednačtyřicátém kole Tipsport extraligy budou moci diváci shlédnout na ostravském ledě souboj mezi domácími Vítkovicemi a z veliké dálky přijíždějícími Karlovými Vary.

Spodní část tabulky je docela natěsnána, jeden dobrý zápas může tým katapultovat do středu tabulky, ale to samé se děje i naopak. Vítkovickým patří aktuálně 9. místo v tabulce s 52 body, bilancí 14-3-4-19 a skóre 104:119. Tým Energie má na svém kontě jen o tři body méně, tedy 49 bodů, v tabulce mu pak patří předposlední, 13. místo, s bilancí 13-1-8-18 a skóre 84:107.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je i nadále se šestatřiceti body Vladimír Svačina (15+21). I post nejlepšího obránce stále drží s patnácti body Lukáš Zíb (1+14). Nejvíce trestných minut – 42 – náleží útočníkovi Ondřeji Romanovi. Brankářskou jedničkou zůstává Daniel Dolejš s průměrem 2,43 a úspěšností 91,72%.

Nejlepším hráčem Karlových Varů je s osmadvaceti body Radek Duda (14+14). Nejlepším mezi beky je pak se čtrnácti body Tomáš Harant (3+11). Nejtrestanějším hráčem je bez debat útočník Václav Skuhravý, který má na svém kontě již 146 trestných minut a je tak s náskokem 46 trestných minut nejtrestanějším hráčem extraligy vůbec. Statistiky brankáře Vladislava Habaly jsou jen o něco lepší, než jeho kolegy, průměr obdržených branek má 2,31, úspěšnost pak 92,95%.

Vzájemná bilance obou týmů je v tomto ročníku docela vyrovnaná, na body vedou vítkovičtí 5:4, skóre je však vyrovnané 6:6.

Vítkovice v předchozích třech utkáních vyhráli pouze jednou, dvakrát pak prohráli těsně o gól. Podobně se vedlo také celku Energie, která dva zápasy prohrála a jen v jednom dokázala svého soupeře přetlačit.

Můžeme tedy očekávat urputný boj o body, o které jde oba zúčastněným celkům především.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Weinhold – Duda, Balán, Hruška – Micka, Skuhravý, Koblasa – Vachovec, Kverka, Flek – Gorčík, Heizer, V. Tomeček

Rozhodčí: R. Hradil, O. Hejduk – J. Bryška, P. Skopal.

00:01

00:07
    Kotouč míří za domácí branku, vítkovičtí mohou v klidu rozehrát.

00:46
    Vítkovičtí v pásmu před Závorkou.

01:16
    První zákrok pro Dolejše, vhazovat se bude po jeho levici.

01:40
    Vítkovičtí rozjeli útok, Roman byl v šanci faulován, ale vylučovat se nebude, hra se přesunuje do středního pásma.

02:01
    Němec rozjíždí útok.

02:10
    Ale vítkovičtí přicházejí o kotouč.

02:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to bylo pro vítkovické nepříjemné.. po nahrávce Vachovce ještě před modrou spíše nahazoval než střílel hostující JAKUB FLEK, puk zapadl přesně do branky – 0:1. Asistence: Michal Vachovec.
    Jakub FLEK - 0:1

02:52
    Domácí se snaží své pochybení napravit a útočí.

03:15
    Od modré zakončoval Kudělka, ale přesně.

04:36
    Vítkovičtí ohrožovali Závorku, ale ten měl dobrý výhled.

04:59
    Domácí podnikli nájezd do pásma, hosté zazmatkovali a poslali puk na zakázané uvolnění.

05:04
    Před brankou čekal na přihrávku Svoboda, jeho teč našla jen Závorkovu výstroj.

05:39
    Hra v pásmu před Dolejšem, ten je ale ve střehu.

06:00
    Heizer sprintoval za pukem, ale vítkovičtí beci byli rychlejší.

06:08
    Vítkovičtí se nejdál dostávají v těchto chvílích do středního pásma.

06:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Domácí se dostali do pásma, Kudělka poslal puk na ROSTISLAVA OLESZE, který si od mantinelu vybruslil do středu kluziště, povodil si karlovarské hráče a poslal puk mezi Závorkovy betony – 1:1. Asistence: Tomáš Kudělka.
    Rostislav OLESZ - 1:1

07:06
    Hosté s pukem míří na domácí branku.

07:34
    Před vítkovickou brankou se strhla menší potyčka.

07:34
    Probíhá komerční přestávka.

09:00
    Domácí na skok v pásmu, ale Závorka zasahovat nemusel.

09:16
    Hostujícímu mužstvu se daří držet puk na útočné polovině.

09:24
    Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Hlinka to myslel dobře, ale Závorka byl připraven.

10:05
    Energie znovu v pásmu, Duda si hledal výhodnější pozici, ale vystřelil mimo.

10:24
    Zakázané uvolnění pro domácí tým.

10:37
    Vítkovičtí se snaží rozehrát z obraného pásma, ale příliš se jim nedaří.

11:00
    Další pokus o rozehrávku Vítkovicím skončil ve středním pásmu.

11:09
    Rychlý protiútok předvedla čtvrtá domácí formace, ale Závorka byla připraven.

12:00
    Domácí se znovu nečekaně dostali do pásma, brankář Energie toho příliš neviděl, ale lapačka byla přesně tam, kde měla být.

12:34
    Dolejš předvedl dobrý zákrok proti střele Skuhravého zblízka.

12:34

13:05
    Domácí bojují o prostor v útočném pásmu, karlovarští jsou samozřejmě proti.

13:34
    Domácí se znovu probojovali do pásma k Závorkovi, ten ale práci neměl.

13:59
    Zato Dolejš je v plné pohotovosti, čtvrtá formace hostů jej prověřuje dostatečně.

14:23
    Zakázané uvolnění pro karlovarské.

14:53
    Huna si objel branku Energie a myslel to s nahrávkou dobře, ta ale před branku k Romanovi neprošla.

15:13
    Domácí museli zacouvat do svého pásma a znovu zaútočit.

15:42
    Dolejš měl plné ruce práce, nejprve to zkoušel Kverka, o chvíli později Koblasa, ale skóre se nemění.

16:00
    Hosté mají puk pod kontrolou.

16:06
    Dolejš přikrývá kotouč lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.

16:32
    Hosté dlouhými přihrávkami nejprve obkroužili své obranné pásmo, až poté se dostali do útoku.

17:02
    Hosté se dobíjejí do vítkovické klece, ale Dolejšovi spoluhráči jsou mu velmi nápomocni.

17:46
    Karlovarským se daří kontrolovat puk, budou ale rozehrávat od své klece.

18:08
    Za brankou Energie byl zašlápnut kotouč, hra se přerušuje.

18:35
    Kotouč zašlápnut teď na opačné straně, ale asi se to obejde bez přerušení.

18:58
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, ostřelovali Závorkovu branku, ale vše šlo těsně nad.

19:09
    Další výborný pokus od modré, ale těsně kolem tyče.

19:24
    Vítkovičtí se stále drží v pásmu, puky létají kolem Závorky.

19:39
    Snaha se vyplatila, po nahrávce Burgera se nikým nehlídaný JAN ŠTENCEL mohl v klidu rozhodnout, co s pukem v blízkosti branky udělá a strhl vedení na stranu domácích – 2:1. Asistence: Jiří Burger, Lukáš Kucsera.
    Jan ŠTENCEL - 2:1

19:51
    Hosté se vrhli na domácí branku.

19:58
    Koblasa se ale nakonec k puku vůbec nedostal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 16:21.

I přes průběh první třetiny mohou spokojeněji do šatny odcházet domácí, protože v této chvíli vedou nad svým soupeřem o gól. Hosté se ujali vedení v zápase nahozením Fleka, které propadlo za Dolejše, vítkovickým se ale poměrně brzy podařilo srovnat a po sérii nepřesných střel nakonec přidat v poslední minutě další branku.

20:01

20:29
    Vítkovičtí po vhazování vtrhli do pásma, ale Závorka byl na svém místě.

20:38
    Domácí udrželi pásmo, Olezs chtěl dorážet těsně před Závorkou, ale neuspěl.

20:57
    Hosté v pásmu, David Hruška poslal puk, který se projel brankové čáře a odrazil se od tyče ven.

21:40
    Prvním vyloučeným dnešního zápasu je domácí Dlapa, který si pomohl hákováním.

22:00
    Kotouč mimo útočné pásmo hostů.

22:11
    Dolejš byl zcela připraven na střelu Balána z mezikruží.

22:18
    Také pokus Šmacha od modré končí u Dolejše.

22:22
    Puk míří na karlovarskou klec, vítkovičtí jej následují.

22:45
    Velice slušně teď domácí hrají oslabení, mají puk pod kontrolou.

23:03
    Hosté v pásmu, ale neudrželi kotouč.

23:24
    Hosté konečně usazeni v pásmu.

23:38
    Dolejš toho moc neviděl, ale puk se za jeho záda s pomocí jeho spoluhráčů nedostal.

23:40

24:01
    Vítkovice zamířily do pásma, po několika střelách je hra přerušena a strhává se menší potyčka.

24:01
    Vyloučení na obou stranách, za hosty putuje na trestnou lavici za hrubost Duda, na straně domácích je na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost vyloučen Olesz. Hosté mají přesilovku 5 na 4.

24:42
    Karlovarští se propracovali do pásma, Koblasa dobře cloní výhled Dolejšovi.

25:10
    Hosté hledají skulinku, kudy by puk prošel do branky.

25:39
    Skuhravého střela z první byla hokejkou Dolejše zblokována mimo branku.

25:56
    Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.

26:01

26:36
    Hosté znovu v pásmu, vítkovičtí bojují o kotouč.

27:03
    Vítkovičtí ukořistili kotouč.

27:10
    Hlinka se dostal do ofsajdu.

27:10

27:27
    Za obrovské nevole diváků se na trestnou lavici odebírá Kudělka, který byl potrestán za krosček.

27:38
    Kotouč za karlovarskou klecí, vítkovičtí o něj bojují.

28:16
    Duda rozehrává u pásma před Závorkou, vítkovická hala hučí nevolí.

28:38
    Hráči Energie musejí vymyslet nějaký recept, jak se dostat do pásma.

29:03
    Puk se na krátkou chvíli ocitl u Dolejše, ale je hbitě odehrán k Závorkovi.

29:20
    Koblasa se dostal před Dolejše, ten byl ale připraven.

29:27

30:03
    Vítkovičtí poslali puk na zakázané uvolnění.

30:13
    Hosté se nahrnuli před vítkovickou klec, kotouč končí v ochranné síti.

30:25
    Domácí rozehrávali, Tomeček stál u pravé tyče, ale na puk nedosáhl.

30:34
    Vítkovičtí okupují prostor před Závorkou.

31:03
    Závorka měl dobrý rozhled, hosté se ujali puku.

31:17
    Harant mířil i s pukem do pásma, ale byl ve své snaze osamocen.

32:00
    Hráči Energie se přesouvali před Dolejše, puk najednou nikde nebyl, spadl těsně před Kloka ze vzduchu, vítkovický bek se zorientoval včas a poslal jej od bezpečí.

32:28
    Domácí v pásmu, ale ne na dlouho.

32:58
    Karlovarští tlačí svého soupeře směrem k jeho vlastní brance.

33:27
    Vítkovice znovu u Závorky, Olesz mohl přidat druhou branku, ale Závorka byl proti.

33:44
    Zakázané uvolnění pro hosty.

33:59
    Vachovec vletěl do pásma, ale jeho střela zápěstím byla Dolejšem očekávaná.

34:38
    Vítkovičtí před Závorkou, Vandasova střela mířila nad.

34:57
    Domácí stále v pásmu, hosté se snaží jim odebrat puk.

35:42

36:15
    Vítkovičtí se dlouho a urputně snažili dostat do Závorkovy branky, až to skončilo několika hráči na ledové ploše..

36:15

36:15
    Za krosček na Olesze bude pykat vítkovickými fandy oblíbený Radek Duda.

36:31
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

36:45
    Vítkovičtí v pásmu.

37:17
    Žádné střelecké orgie zatím k vidění nejsou.

37:33
    Závorka ukrývá puk pod lapačku.

37:43
    Od modré nahodil před branku Klok, ale puk v síti nekončí.

38:03
    Kudělkova střela orazítkovala zadní plexisklo.

38:15

38:20
    Duda se dostal k puku a zamířil na Dolejše, ten použil vyrážečku a byl úspěšný.

38:28
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

38:57
    Húževka dostal přesnou nahrávku do mezikruží, ale poslal puk na zadní plexisklo.

39:08
    Hráči Energie míří do pásma.

39:19
    Celou akci hosté nestačili ani dotáhnout a puku se ujímají domácí.

39:38
    Vítkovičtí prověřují Závorku.

39:50
    Olesz před brankou, ale na puk nedosáhl.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 17:13.

Ve druhé třetině žádná branka nepadla, ale hra dostala přece jen trochu svižnější pád, přibyla také vyloučení. Uvidíme, s jakou taktikou nastoupí týmy do další části a kdo si nakonec připíše důležité body.

40:01

40:01
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Hruška.

40:36
    Karlovarští se až nyní dostali k puku, ale vyhodit jej nedokázali.

42:25
    Domácí podnikají nájezdy do pásma, ale hosté brání svou klec spolehlivě.

43:19
    Přetahovanou o puk vyhráli domácí a usadili se před karlovarskou brankou.

43:31
    Závorkova lapačka byla na svém místě, Szturc se gólu nedočkal.

44:11
    Hra se přesunula před Dolejše, ale Duda nemířil dobře.

44:43
    Hosté špatně vystřídali, za příliš mnoho hráčů na ledě bude pykat Tomeček, kapitánovi Dudovi se to samozřejmě nelíbí a diskutuje s rozhodčím.

45:02
    Klokova střela od modré byla těsně před Závorkou tečována, ale gólman byl pozorný.

45:28
    Diváci se už radovali, ale puk v síti po snaze Burgera neskočil.

45:38
    Čerešňák těsně u karlovarské klece, ale puk netrefil.

45:58

46:35
    Olesz si najížděl do pásma, byl tísněn, ale vystřeli, Závorka si pomohl betonem.

46:43

47:09
    To se nepovedlo v přesilovce, vyšlo teď. Vandas si objel karlovarskou klec, nahrál mezi kruhy PETEROVI HÚŽEVKOVI, který poslal puk za Závorku – 3:1. Asistence: Michael Vandas, Lukáš Kucsera.
    Peter HÚŽEVKA - 3:1

47:35

47:55
    Hosté se protáhli před Dolejše, ale ten byl pozorný.

48:27
    Dnešní utkání sleduje 4 260 diváků.

48:59
    Vítkovičtí poslali puk zbrkle na zakázané uvolnění.

49:28
    Za podražení je na trestnou lavici odeslán karlovarský Skuhravý.

49:28
    Tak to byla pro domácí velmi krátká přesilovka, za nedovolené bránění je vyloučen Hlinka. Hraje se ve čtyřech.

49:39
    Celá karlovarská střídačka vyskočila jako jeden muž, ale za brankou svítí zelené světlo..

49:39
    Tak nakonec ano, je to gól a karlovarští snižují zásluhou RADIMA BIČÁNKA po jehož střele proklouzl puk do branky – 3:2. Asistence: Ondřej Šmach, Stanislav Balán.
    Radim BIČÁNEK - 3:2

50:17
    Hosté se drží u domácí branky, ale Dolejš je přesně tam, kde má být.

50:52
    Kroužek diskutujících hráčů na ledě, hra je přerušena.

50:56
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Hruška, domácí hrají přesilovku 4 na 3.