SP v alpském lyžování - kombinace muži, Super-G Vítěz: D. Paris (ITA) (kon.) | SP v alpském lyžování - kombinace muži, slalom Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.)

27. Kryštof Krýzl (CZE) +14,27

Tohle je prostě velká paráda pro české alpské lyžování. Ondřej Bank (CZE) zaznamenal životní výsledek ve světovém poháru, v kombinaci Super-G a slalomu skončil v rakouském Kitzbühelu na třetím místě. Podrobil si tak Mekku všech lyžařů! Závod jinak vyhrál Alexis Pinturault (FRA), druhý skončil Marcel Hirscher (AUT).

27
    Podle předpokladů Andrew Weibrecht (USA) nezajel slalom nijak světově, ztráta 2,97 znamená 19. pozici. Bank tak udržel na nejslavnější sjezdovce světa třetí příčku!

Průběžné pořadí:

3. Ivica Kostelič (CRO) +0,97
    4. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,02
    5. Adam Žampa (SVK) +1,12

19
    Alexis Pinturault (FRA) riskoval, neponechal nic náhodě. Bylo vidět, že chce zaútočit na první vítězství ve světovém poháru, a to se mu podařilo. Na Hirschera najel 69 setin sekundy! Bude dost těžké pro všechny, aby celkový čas 2:01,36 někdo překonal.

1. Marcel Hirscher (AUT) 2:02,05
    2. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +0,33
    3. Adam Žampa (SVK) +0,43

8
    Marcel Hirscher (AUT) ukázal, že je v současnosti jedním z top slalomářů světa. Tenhle snadný slalom zvládl s hravostí, branky projížděl neuvěřitelně rychle. Poeticky řečeno, že jako vítr. Nakonec se dostal na první místo o 33 setin sekundy.

5
    Victor Muffat-Jeandet (FRA) byl možná trošičku přemotivovaný, takže se chybiček nevyvaroval. Ale Francouz se z nich dokázal vyhrabat. Zajel celkově dobrý slalom. A vytvořil si na čele náskok 1,35 sekundy. Uvidíme, jak zareaguje Žampa, Hirscher, Kostelič nebo Pinturault.

Ačkoli byl vítěz dopoledního Super-G Dominik Paris přihlášený do dnešního slalomu v kombinaci, nakonec se z něj odhlásil, i když by měl nejlepší výchozí pozici. Stejně se nakonec rozhodl i Beat Feuz spolu s Christoferem Innerhoferem.