Novokuzneck – Novosibirsk 2:5 (kon.) | Čerepovec – Helsinki 2:1 (kon.) | Novgorod – Petrohrad 0:1 (1:2 po s.n.)
CSKA Moskva – Riga 3:0 (kon.) | Viťaz – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Dinamo Minsk 4:6 (kon.)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím SKA Petrohrad.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani v predĺžení gól nepadol a tak sú na rade samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:50
    Kovaľčuk to chcel zobrať na seba a pri väčšom šťastí mohol rozhodnúť. Tesne pred bránou spadol a nedokázal zakončiť.

63:35
    Bol tu náznak prečíslenia Petrohradu, ale....Skončilo to rovnako. Nepresná prihrávka.

62:40
    Hrá sa všade len nie tam, kde by sa malo a to pred bránami a v nebezpečnom priestore pre brankárov. Obe mužstvá sa tlačia k mantinelu a rýchlo sa zbavujú puku. Toto je charakteristika celého zápasu.

61:20
    Kalinin sa s tým pokúsil niečo urobiť, ale jeho strelu Birjukov poriešil.

61:00
    A pokračujeme tam, kde sme skončili. Nepresná hra a hokej bez nápadu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Skončila sa aj tretia tretina a v riadnej hracej dobe sme gól nevideli. Dočkáme sa ho v predĺžení? O malú chvíľu začneme.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:15
    Červenka v dobrej pozícií medzi kruhmi,ale jeho strela bola zblokovaná a následne Birjukov puk prikryl.

58:40
    Teraz Petrohrad zatlačil domácich, ale ani jedna zo striel neprešla za chrbát Birjukova.

57:20
    Panarinovu strelu Birjukov vyrazil a k dorážke sa už nedostal číhajúci Čudinov.

55:55
    Toto už ale bola iná strela. Osipov napriahol od modrej a jeho strela tesne minula Birjukovovu bránu.

55:48
    Koskinen teraz kryl dve ľahké strely.

55:05
    Panarin sa už už dostával do nájazdu na Birjukova, ale puk mu ušiel a domáci brankár ho prikryl.

55:00
    Máme pred sebou posledných päť minút riadnej hracej doby. Podarí sa jednému tímu skórovať a rozhodnúť?

53:08
    Hostia v plnom počte.

53:00
    Počas druhej minúty už lietali puky na Koskinena, ale nič nebezpečné pre neho.

51:54
    Oddychový čas pre domácich.

51:50
    Prvá presilovková minúta ale veľmi zlá.

51:08
    Šipačjov však dáva domácim možnosť streliť gól. Za hákovanie odchádza na 2min.

50:50
    Strašne veľa nepresností v dnešnom zápase na hokejkách oboch tímov. Puk lieta z jednej strany na druhú, ale brankári môžu byť pokojný.

48:56
    Tichonov bol vo výbornej pozícií po prihrávke Ericssona, ale už nedokázal zasunúť puk za výborného Birjukova.

47:23
    Wolski sa teraz pohral s obrancom a strelou spoza neho ohrozil Koskinena. Ten vyrážačkou poslal puk vedľa brány.

46:30
    Domáci o čosi aktívnejší, ale aj tak je to len bezhlavé nahadzovanie na mantinel a prípadné strely. Žiadna ucelená akcia alebo pokus o tlak ani z jednej strany.

44:40
    A opäť domáci v útočnom pásme. Tentokrát však Malevič vystrelil nebezpečne na Koskinena. Ten mal zakrytý výhľad, ale strela letela tesne vedľa.

43:45
    Domáci teraz podržali puk v pásme SKA, ale nič vážnejšie nevymysleli okrem prihrávok pozdĺž mantinelu a tam sa ich snaha končí.

42:50
    Sériu nepresných prihrávok ukončila strela Denisa Kazionova. Koskinen však stál pozorný na prvej tyči.

41:00
    Prvá minútka tretej tretiny bez náznaku aktivity jedného, či druhého tímu.

40:01

Skončila sa druhá tretina zápasu, ktorá gól taktiež nepriniesla. O trochu bližšie mali k nemu hostia, ale svoje šance nedokázali využiť aj svojou nepresnosťou a aj vďaka skvelému Birjukovovi. Domáci majú časti hry, v ktorých sú lepší, ale zatiaľ je to dosť málo. Uvidíme, či sa rozhodne v riadnej hracej dobe, ale až v predĺžení, či nájazdoch. Tretia tretina začne približne o 18:42.

40:00

39:10
    Menší závar pred Koskinenom, ale ten si drží čisté konto aj po strele a dorážkach na jeho bránu.

38:30
    Mozer sa ocitol vo výbornej šanci po prihrávke Krasnoslobodceva, ale svoju šancu nedokázal využiť na gól.

37:25
    Teraz trochu hluchší úsek hry s veľa nepresnosťami na oboch stranách.

35:28
    Kovaľčuk skúsil svoju strelu švihom a aj keď mal Birjukov zakrytý výhľad, jeho strelu zneškodnil.

34:40
    Dadonov sa vrútil do pásma a vystrelil pomedzi dvoch obrancov. Jeho strela však končí na hrudi istého Birjukova.

33:58
    Burdasov sa ocitol v dobrej šanci,ale je tu skvelý Birjukov a jeho výborný zákrok.

32:09
    Teraz sa ocitol pred Koskinenom Denis Kazionov, ale gólman SKA podržal voj tím.

31:12
    Panarin so Šipačjovom teraz bojovali za bránou Birjukova, ale boli odzbrojení a musia sa rýchlo vracať.

29:22
    Tichonov sa teraz nepresadil pred Birjukovom a ten má puk v moci a nasleduje vhadzovanie po jeho ľavici.

28:38
    Petrohrad v plnom počte.

27:45
    Petrohrad sa zase oslobodzuje vyhodením puku až ku Birjukovovi.

27:00
    Ericsson s Tichonovom nazbierali úvodných 20sekúnd v pásme domácich.

26:38
    Čudinov(PET) podrazil Kazionova a dostáva 2min.

25:06
    Kalinin sa dostal k puku na modrej po peknej prihrávke a hneď vystrelil, ale jeho strela tesne minula bránu.

24:10
    Po sérií osobných súbojov sa k puku dostal Mozer a strelou švihom od modrej ohrozil Koskinena, ten ale jeho strelu betúnom vyrazil.

22:58
    Kovaľčuk miešal puk pred Birjukovom, ale akoby nevedel či nahrať, či vystreliť a o puk prišiel.

21:22

21:01
    V oslabení sa do dobrej pozície dostal Ericsson, ale Birjukov dobre zasiahol.

20:38
    Domáci hrajú presilovku, ale hneď ako sa do pásma SKA dostali, tak ho aj stratili.

20:01

Máme za sebou prvú a viacmenej nezáživnú prvú tretinu, kde si ani jedno mužstvo nevypracovalo väčší tlak. Až pred koncom mohol skóre otvoriť Čudinov, ale neuspel. Tak uvidíme, ktorý tím otvorí skóre a verme, že potom sa hra viac otvorí a budeme sledovať pekný hokej. Druhá tretina začne približne o 17:51.

20:00

19:22
    Rukavišnikov(PET) sa previnil držaním a tesne pred prestávkou oslabuje svoj tím na 2min.

18:25
    Ale predsa len veľká šanca pre hostí. Kovaľčuk presne našiel Čudinova, ale ten neprekonal Birjukova.

17:35
    Tak sa zdá, že v prvej tretine neuvidíme ani poriadnu šancu. Zatiaľ to nie je veľmi záživný hokej.

16:15
    Wolski sa teraz natlačil pred Koskinena a prihrávka smerovala presne na neho, ale bol už príliš blízko a k ohrozeniu sa nedostal.

14:00
    Hostia sa dostávali do prečíslenia, ale Dadonov a Panarin si veľmi neporozumeli.

12:44
    Mozer je späť na ľade a domáci sú v plnom počte.

11:58
    Teraz sa jeden z domácich postaral o pár cenných sekúnd pre svoj tím a podržal puk v pásme Petrohradu.

11:25
    Domáci ale puk hneď vyhadzujú až ku Koskinenovi.

10:44
    A Mozer sa na ľade dlho neohrial a už sa vracia na trestnú lavicu. Za hru vysokou hokejkou si ide na 2min. oddýchnuť.

10:11
    A aj domáci v plnom počte a pokračujeme.

10:03
    Hostia v plnom počte a kratučkú presilovku si zahrá SKA.

09:10
    Teraz sa útoky prestriedali na oboch stranách. Najskôr neuspel domáci Immonen a potom Birjukov vychytal Burdasova.

08:11
    V zápätí však Mozer podrazil protihráča a odchádza tiež na 2min. Budeme hrať 4 na 4.

08:03
    Presilovka pre domácich, keď sa Martensson previnil sekaním a ide na 2min. na trestnú lavicu.

06:10
    Rukavišnikov sa ocitol v dobrej pozícií, ale Birjukov predviedol prvý výborný zákrok a strelu Rukavišnikova vyrazil.

05:50
    Presadiť sa skúsil Panarin, ale s jeho strelou nemal Birjukov veľa roboty.

04:45
    Prvý zákrok Koskinena po nie príliš prudkej strele od Wolskeho.

03:05
    Ďalšia strela na Birjukova. Jej autorom bol Ketov, ale nebola príliš nebezpečná a Birjukov si s ňou poradil.

01:45
    O prvú strelu na bránu Birjukova sa postaral Červenka, ale takisto si domáci brankár pripisuje úspešný zákrok.

00:45
    Obe mužstvá už mali puk na hokejkách, ale je to len úvodné zoznamovanie a prvé nepresnosti.

00:01

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Aljapkin)- Hietanen, Malevič, Osipov, Grigorjev, Aljajev, Pepeljajev, Blažijevskij- Stojarov, Denis Kazionov, Dmitrij Kazionov, Wolski, Salminen, Immonen, Galuzin, Mozer, Krasnoslobodcev, Savinainen, Kňjazev, Drugov, Demagin

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorchin)- Kalinin, Rukavišnikov, Chafizulin, Čudinov, Belov, Kutejkin, Judin- Tichonov, Kovaľčuk, Ericsson, Martensson, Červenka, Chochrjakov, Dadonov, Panarin, Šipačjov, Kablukov, Ketov, Burdasov

Rozhodca: Belov, Ravodin- Dedulja, Birin.

Prajem príjemné hokejové popoludnie. Dnes sa nám v zápase KHL predstaví domáce mužstvo Torpedo Nižnij Novgorod s tímom hostí SKA Petrohrad.Pred zápasom sa pozrieme do kabín oboch tímov.

Domáci sa nachádzajú na 9.mieste Západnej konferencie, čo pre nich znamená, že sú tesne pod hranicou postupu do play off, ale od majú o zápas menej ako Podolsk na 8.mieste. Domáci však prežívajú veľmi zlé obdobie, keď v posledných šiestich zápasoch získali iba bod a pokazili aj posledný domáci zápas s Dinamom Riga.

Hostia z Petrohradu sú na 2.mieste Západnej konferencie a stále majú šancu vyhrať základnú časť, keď na CSKA strácajú 5bodov. V posledných šiestich zápasoch stratili len dva body a posledný zápas v Čerepovci rozhodli o svojom víťazstve 3min. pred koncom.

Vzájomné zápasy
    Vzájomné zápasy sú vyrovnané, keď z posledných štyroch zápasov sa dvakrát tešili domáci a dvakrát hostia. Dnes ale superfavorit z Petrohradu určite bude chcieť potvrdiť formu a dotiahnuť sa na CSKA. Podarí sa im to? To sa dozvieme v tomto online prenose, na ktorý Vás všetkých pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.