Česko – Egypt 24:27 (kon.) | Argentína – Saudská Arábia 32:20 (kon.) | Poľsko – Rusko 26:25 (kon.)
Francúzsko – Island 26:26 (kon.) | Švédsko – Alžírsko 27:19 (kon.) | Dánsko – Nemecko 30:30 (kon.)
Dánsko
30:30 (16:16)
Nemecko
cz Utorok 20.01.2015, 19:00 • Lusail Multipurpose Hall, Lusail (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Nejlepší střelci: Christiansen a Hansen po 6, Eggert 5 – Weinhold 7, Groetzki a Gensheimer po 6.

Střely: 42 – 43
    Úspěšnost střel: 69,05% – 69,77%
    Ztráty míče: 6 – 6
    Vyloučení: 3 – 4
    Zákroky brankářů: 11 – 9 (20:37:59)

Němci sehráli poslední minutu téměř dokonale, neboť hráli v oslabení a tečovanými či zablokovanými střelami nepustili Dány vůbec k míči a s remízou tak nakonec nemusí být nespokojeni.

V tabulce skupiny D zůstávají Němci s pěti body v čele, Dánové si připsali již druhou remízu ve třetím zápase a jsou o bod zpět druzí, shodně čtyři body mají i třetí Poláci. Postupové čtvrté místo zatím okupují Argentinci o bod před Ruskem a jejich vzájemný zápas v posledním kole bude velmi pravděpodobně přímým soubojem o postup.

60
    Konec utkání. (30:30)

60
    Schöngartova střela byla tečována dánským blokem, Němci zůstávají u míče. (30:30)

60
    Konkrétně do konce chybí 33 sekund. (30:30)

60
    Půl minuty před koncem si Němci berou ještě jeden oddechový čas, je jim ale signalizována pasivní hra a po rozehrání budou muset okamžitě střílet. (30:30)

60
    Rozehrála se poslední minuta, Němci jsou u míče, budou ale dohrávat v oslabení. (30:30)

59
    Z čáry sedmimetrového hodu skóruje Hans Lindberg. (30:30)

59
    Schmidt inkasuje dvouminutový trest a navíc Dánové budou mít k dispozici sedmimetrový hod, to je nepříjemná situace pro Německo. (29:30)

58
    Při signalizování pasivní hry skóruje z těžké pozice Weinhold. (29:30)

57
    Krásný a dramatický zápas začíná vrcholit, Mikkel Hansen se svoji šestou trefou postaral o další vyrovnání stavu. (29:29)

56
    Individuálním průnikem a následným přesným zakončením se prosadil Drux. (28:29)

56
    Ovšem prosadit se nedokázali a naopak rychlou dánskou protiakci zakončil Hans Lindberg. (28:28)

55
    Už se opět hraje, Němci vedou o jednu branku a mohou útočit. (27:28)

55
    Pět a půl minuty před koncem zápasu si Německo bere oddechový čas. (27:28)

55
    Povedenou dánskou souhru zakončil Mortensen, rozdíl ve skóre je opět jednogólový. (27:28)

54
    Z pravého křídla si naskočil ke gólové střele Patrick Groetzki a skóruje pošesté ze svých sedmi dnešních ran. (26:28)

53
    Dánové korigují svoji ztrátu na rozdíl jediné branky, prosadil se Bo Hellerberg. (26:27)

53
    V dánské brance se místo Landina objevil Jannick Green a ten vychytal Gensheimera. (25:27)