Česko – Egypt 24:27 (kon.) | Argentína – Saudská Arábia 32:20 (kon.) | Poľsko – Rusko 26:25 (kon.)
Francúzsko – Island 26:26 (kon.) | Švédsko – Alžírsko 27:19 (kon.) | Dánsko – Nemecko 30:30 (kon.)
Švédsko
27:19 (15:6)
Alžírsko
cz Utorok 20.01.2015, 19:00 • Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arena, Dauhá (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry Švédska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (20:51:10)

Tabulka skupiny C po tomto zápase:

1) Švédsko – 6 body (3 zápasy; 87:57)
    2) Francie – 5 bodů (3 zápasy; 84:77)
    3) Egypt – 4 body (3 zápasy; 85:72)
    4) Island – 3 body (3 zápasy; 74:74)
    5) Česká republika – 0 bodů (3 zápasy; 73:93)
    6) Alžírsko – 0 bodů (3 zápasy; 63:93)

Skóre utkání otevřel švédský hráč Jonas Källman z druhého postupného útoku. Švédové si postupně začali vytvářet větší a větší náskok. Alžírsko poprvé v zápase udeřilo až ve čtvrté minutě z nařízeného sedmimetrového hodu. Ale to bylo zase na sedm dlouhých minut naposledy, co se tento africký národní celek trefil do brány Švédska. Naopak soupeř mezitím dokázal skórovat čtyřikrát. Alžířané dalších několik minut drželi se Švédském pětibrankový odstup, ale od třiadvacáté minuty to byli zase Švédové, kteří se tlačili více a více do zakončení. Všechny tyto fakta vedly k poločasovému vedení Švédska o devět branek. Dalo by se říci, že o vítězi dnešního zápasu je zřejmě rozhodnuto. Švédsko vede po prvních třiceti minutách 15:6. Ve druhém poločase se náskok Švédska stále navyšoval a už to vypadalo, že Alžírsko nenajde žádnou odpověď. Vždyť ve čtyřiačtyřicáté minutě vedlo Švédsko o čtrnáct branek! Hráči pod taktovkou Rida Zeguelliho se ale dokázali na posledních patnáct minut semknout a pořádně zabrat. Nejprve snížili náskok soupeře na deset branek a následně už prohrávali pouze o branek 7. Výraznější korigaci skóre ale švédští hráči nedovolili a v poklidu dohráli závěr zápasu, i když uviděl Nielsen červenou kartu po třetím vyloučení. Švédsko si touto výhrou (27:19) aspoň prozatím pojistilo první místo ve skupině C a v turnaji ještě seveřané neokusili ani jednu porážku.

Statistiky zápasu:

Švédsko: M. Andersson, Sjörstrand – Källman 6, Nilsson 4, Petersen 4/1, Ekberg 3/1, L. Karlsson 2, Nielsen 2, Barud 1, Fahlgren 1, Halén 1, T. Karlsson 1, Olsson 1, Persson 1, K. Andersson, Östlund

Alžírsko: Bousmal, Benmenni – Daoud 6/3, Berkous 3, Hamoud 2/1, Mokrani 2, Soudani 2/1, Berriah 1, Boukhemis 1, Kaabeche 1, Layadi 1/1, Chentout, Boultif, Chehbour, Biloum, Filah

Střely na bránu: 39-41
    Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/7
    Žluté karty: 3-3
    Červené karty: 1-0
    Vyloučení: 6-4
    Diváci: 1000

Nejlepší hráč utkání: Jonas Källman (SWE) – 6 branek.

60
    Konec zápasu. (27:19)

60
    Berkous ale soupeři míč pouze odevzdal, když poslal vysoký oblouček na Sjörstranda. (27:19)

60
    Stejně jako v prvním poločase, i na konci zápasu bude Alžírsko zahrávat po uplynutí třiceti minut devítimetrový hod. (27:19)

60
    Švédsko hraje v plném počtu. (27:19)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Alžírska. (27:19)

60
    Oddechový čas pro Alžírsko. (27:19)

60
    Ale Petersenovi už se míč do brány povedlo dopravit. (27:19)

60
    Ani na jedné straně nepadla branka pro nepřesné střely. (26:19)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (26:19)

59
    Alžírsko se snaží hrát osobní obranu na levou spojku Švédska, kterou je Olsson. (26:19)

59
    Ale i Alžírsko se proviňuje proti pravidlům. Tentokrát jde o kroky. (26:19)

59
    Švédové přišli pro technickou chybu v útočné fázi o míč. (26:19)

58
    Daoud proměnil nařízený sedmimetrový hod. (26:19)

58
    Jesper Nielsen (SWE) je potřetí vyloučen na dvě minuty a automaticky musela přijít červená karta. Alžírsko má navíc k dispozici sedmimetrový hod a dvouminutovou početní výhodu. (26:18)