Omsk – Barys 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 1:4 (kon.) | A. Mytišči – Jaroslavľ 1:4 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 2:5 (kon.) | Záhreb – Soči 3:2 (po pr.) | HC Slovan – D. Moskva 0:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Viťaz Moskovská oblasť
Sobota 17.01.2015, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj (C), Cheechoo (A), Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov (A), Meleško, Materuchin – Drzozd, Stepanov, Razvadovskij – Kitarov

Viťaz Podolsk: Lisutin (Säteri) – Semjonov, Porseland, Kudinov, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Vaščenko, Grebeškov (A) – Kousal, Kempe, Afinogenov (C) – Kučerjavenko, Soloduchin (C), Makejev – Cyganov, Šitikov, Jakubov – Mamin, Vyglazov, Ivanov

Rozhodca: Zacharov, Safiullov – Golovjov, Zacharenkov.

00:01

00:30
    Domáci sa s pukom po úvodnom buly vybrali na útočný výlet, tam však nič nevymysleli.

00:50
    K puku sa ale ešte dostal Ellison, ktorého pokus gólman radšej prikryl.

02:00
    Aj hostia šli do brejku, vyhli sa ofsajdu, no na brankára Minsku nič prevratné nevymysleli.

03:08
    Viťaz Podolsk dal gól!

Rýchly gól v podaná hostí, ktorý strelil VJAČESLAV SOLODUCHIN. Ten zúžitkoval milimetrovú prihrávku od Semjonova a nedal Haugenovi šancu na zákrok.. Asistencie: Alexej Semjonov
    Vjačeslav SOLODUCHIN - 0:1

04:20
    Zdalo sa, že hostia sa dostanú do prečíslenia, na poslednú chvíľu však prišiel obetavý zákrok jedného z obrancov.

05:37
    A hostia dostanú šancu navýšiť svoj náskok. Hákovaním sa totiž previnil domáci Ilja Šinkevič.

06:37
    Počas prvej minúty sa DInamo zodpovedne bránilo. Ostáva nám ešte minúta.

07:20
    Soloduchin napálil puk len do jedného z obrancov, Podolsk tak opäť začne od Lisutina. Zdá sa, že túto presilovú hru už využiť nedokáže.

07:37
    Domáci v plnom počte. Príšerná presilovka Podolsku.

08:20
    Hostia sa snažili nahodiť puk na bránku, tam však malo Dinamo až troch hráčov a priestor si postrážilo.

10:05
    Kempe to skúšal spoza bránky, puk mu však ušiel a kým sa poň natiahol, gólman domácich sa stihol presunúť.

11:25
    Charles Linglet (POD) si odsedí nie len dve minúty za hákovanie, ale aj osobný trest v dĺžke 10 minút za nešportové správanie.

12:12
    Hostia kombinovali v pásme dovtedy, až o puk prišli. Budú sa poň musieť vrátiť za vlastnú svätyňu.

13:16

8 sekúnd pred uplynutím Lingletovho prvého trestu prichádza druhý gól hostí, tentokrát z hokejky ALEXEJA MAKEJEVA! Asistence: Alexander Kučerjavenko, Gregorij Berdjukov.
    Alexej MAKEJEV - 0:2

16:30
    Dvojica Kousal – Kemp teraz narobila hosťom vrásky na čele, keď sa sami postarali o ukončenie útočnej snahy súpera a následne sa vydali na útočný výpad. Brejk sa skončil strelou Kousala, ktorá len tesne míňa odkrytú časť bránky!

17:00
    Zakázané uvoľnenie hostí.

17:30
    Na druhej strane v šanci Materuchin, ten však nepálil vôbec nebezpečne a gól tak nestrelil.

18:32
    Strkanica pred Haugenom vyplynula s príliš veľkého dôrazu hosťujúcich útočníkov, zdá sa, že teraz to dvojica hlavných vyrieši len dohovorom.

19:00
    Prvá tretina sa už len dohráva.

19:55
    Puk ostal za bránkou hostí a už nik poň nekorčuľoval, koniec prvej časti hry.

20:00

Z tej mali viac hostia, ktorí sa už v 4. minúte ujali vedenia zásluhou Soloduchina. Makejevov gól z presilovky o 10 minút neskôr len potvrdil prevahu Podolsku a upravil stav stretnutia na 0:2.

Druhá tretina sa začne približne o 15:56.

20:01

20:30
    Úvodné buly pre domácich, ktorí dostali šancu v útočnom pásme, tú ale na gól pretaviť nedokázali.

21:15
    Soloduchin (POD) sa previnil hákovaním a na dve minúty si sadne na lavicu hanby.

21:50
    Domáci kombinovali v pásme, dlho to však bolo bez strely, tie neskúr zasa boli nevýrazné a neohrozili Lisutina.

22:20
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary, ešte 55 sekúnd sa budú musieť brániť.

23:15
    Hostia v plnom počte.

23:24
    Nie však na dlho. Kousal si odpočinie za hákovanie.

24:15
    Ellison teraz z dobrej pozície trafil len Lisutina, ktorý drží Podolsk nad vodou!

25:34
    Hostia sa ubránili a hrajú už v plnom počte.

27:20
    Domáci kombinovali s pukom v útočnom pásme, tam si však nerozumeli a budú sa musieť vrátiť za Haugena.

28:40
    Bombu od modrej čiary radšej Lisutin ukryl medzi svojimi betónmi, vhadzovať sa tak bude po jeho pravici.

30:00
    Do konca druhej tretiny nám ostáva 10 minút. Skóre ostáva od prestávky nezmenené, čo sa domácim hráčom určite nepáči.

31:25
    ASistent kapitána v tíme hostí Grebeškov bude ďalším hráčom na lavičke hanby v prostrednej časti hry.

31:49
    Dinamo Minsk dal gól!

A domáci presilovku využívajú najlepším možným spôsobom – je znížené! Presnou strelou sa o to postaral JONATHAN CHEECHOO. Asistencie: Charles Linglet, Ryan Vesce.
    Jonathan CHEECHOO - 1:2

33:00
    Dinamo sa čoraz viac tlačí do zakončenia, teraz to predviedol aj Kulakov. Dočkáme sa vyrovnania?

34:16
    Hra teraz mierne stratila na tempe, veríme, že to nebude dlhodobejšieho charakteru.

37:00
    Nanešťastie, pokračujeme v nudnom hokeji bez vážnejších príležitostí.

38:20
    Puk smeroval na Haugena, ktorý ho radšej prikryl.

39:00
    Posledná minúta druhej časti hry.

40:00

Druhá tretina nám veľa hokejových momentov nepriniesla, ak neberieme do úvahy kontaktný gól Dinama z hokejky Cheechaa. Domáci sú tak opäť v hre a v poslednej časti hry sa pokúsia o vyrovnanie.

Tretia tretina sa začne približne o 16:44.

40:01

40:23
    Údodné buly pre hostí.

41:40
    Tí sa s pukom usadili v útočnom pásme, na bránku však nevystrelili.

42:12
    Kaljužnyj krásne vypálil na Lisutina, ktorému puk ešte tancoval vo výstroji, no napokon si ho gólman hostí postrážil.

44:00
    Hra teraz mierne stratila na tempe.

45:02
    Lisutin drží spoluhráčov nad vodou, tentokrát sa vyznamenal proti strele jedného z útočníkov z ľavého kruhu na vhadzovanie.

47:13

Haugen už toľko šťastia nemal a o víťazovi je už zrejme rozhodnuté. Dnes dobre hrajúci MAXIM MAMIN prekováva Haugena. Asistencie: Nikita Vyglazov, Maxim Afinogenov.

48:51

A ďalší gól hostí. O víťazovi je tak už definitívne rozhodnuté. Túto časť hry domáci absolútne nezvládli, čo potvrdil aj MAXIM AFINOGENOV. Asistencie: Alexej Semjonov.
    Maxim AFINOGENOV - 1:4

48:51
    Striedanie v bránke domácich: Haugena nahradí Milčakov.

50:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva už len 10 minút.

51:50

Tak záver bude napokon ešte poriadne veselý. ONATHAN CHEECHOO pridáva svoj druhý gól v zápase a má našliapnuté na hattrick.
    Jonathan CHEECHOO - 2:4

52:30
    Dinamo získalo vhadzovanie v útočnom pásme.

52:49
    To ale nevyhralo, šancu tak dostanú opäť hostia.

55:45
    Cheechoo chcel zavŕšiť hattrick, to sa mu však proti výborne hrajúcemu Lisutinovi nepodarilo.

57:06
    Oddychový čas domácich.

57:23
    Tak teraz prichádza najväčšia šanca pre domácich za celý zápas. Alexander Kučerjavenko si za hru so zdvihnutou hokejkou odpočinie nie na dve, ale rovno 4 minúty! Na ľade totiž vidíme krv.

57:23
    Domáci hrajú v šestici proti brániacim sa štyrom hosťom!

58:00
    Oddychový čas hostí.

59:05

A je tu gól do prázdnej bránky. Ten sa podarilo streliť MARIOVI KEMPEMU. Asistencie: Bez asistencií.
    Mario KEMPE - 2:5

59:15
    Milčakov je už naspäť v bránke a smutne sa prizerá trápeniu svojich spoluhráčov. Už sa pravdepodobne nič neudeje.

60:00

Skončil sa dnešný zápas medzi HC Dinamo Minsk a Víťaz podolsk, z ktorého si hostia, celkom zaslúžene, po výsledku 2:5 odnášajú plný, trojbodový zisk. Tretia tretina ešte priniesla presný zásah na strane domácich a až tri góly hostí, z toho jeden do prázdnej bránky.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (17:25:15)

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 32. Cheechoo (Linglet, Vesce), 52. Cheechoo – 4. Soloduchin (Semjonov), 14. Makejev (Kučerjavenko, Berdjukov), 48. Mamin (Vyglazov, Afinogenov), 49. Afinogenov (Semjonov), 60. Kempe

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Säteri) – Semjonov, Porseland, Kudinov, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Vaščenko, Grebeškov (A) – Kousal, Kempe, Afinogenov (C) – Kučerjavenko, Soloduchin (C), Makejev – Cyganov, Šitikov, Jakubov – Mamin, Vyglazov, Ivanov

Rozhodca: Zacharov, Safiullov – Golovjov, Zacharenkov