Omsk – Barys 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 1:4 (kon.) | A. Mytišči – Jaroslavľ 1:4 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 2:5 (kon.) | Záhreb – Soči 3:2 (po pr.) | HC Slovan – D. Moskva 0:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
HC Salavat Julajev Ufa
Sobota 17.01.2015, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Príjemné poludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka ďalšie zaujímavé stretnutia. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HK Sibir Novosibirsk a HC Salavat Julajev Ufa. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:00 SEČ.

HK Sibir Novosibirsk

Domáci predvádzajú v poslednom čase veľmi dobré výkony a tak sa vyšvihli vo svojej konferencii veľmi vysoko. Sibiru patrí v tabuľke Východnej konferencie 3.miesto so ziskom 89 bodov pri skóre 140:92. Z posledných piatich zápasov získali 13 bodov za 4 víťazstvá a 1 prehru po predĺžení. V poslednom kole dokázal Novosibirsk vyhrať v Chanty ´- Mansijsku 2:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jonas Enlund, ktorý nazbieral 44 kanadských bodov za 16 gólov a 28 asistencií.

Hostia už zaostávajú za dnešným súperom až 20 bodov. Salavatu patrí v tabuľke Východnej konferencie 5.miesto so ziskom 69 bodov pri skóre 123:130. Z posledných piatich zápasov získala Ufa 6 bodov za 2 víťazstvá. V poslednom kole hostia doma prehrali s Jekaterinburgom 3:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kirill Kolcov, ktorý nazbieral 40 kanadských bodov za 12 gólov a 28 asistencií.

00:01

00:25
    Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a už sa dostali do útočnej tretiny.

01:12
    Medzičasom sa sa do zakončenia dostal aj Sibir, ale nebolo presné a tak opäť majú priestor hráči Ufy.

01:42
    Sochatskij bol preverený Kopejkinom, ktorý zakončil z medzikružia.

02:22
    Enlund tečoval puk pred bránkou hostí, ale nakoniec skončil mimo a Sochatskij nemal problémy.

04:10
    Zakázané uvoľnenie je pískané Novosibirsku a bude sa hrať pred Salákom.

04:35
    Pihlstrom dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

05:05
    Ufa sa dobre bráni a puk vyhadzuje cez všetky čiary.

05:36
    Pred bránku prišla prihrávka na Ullstroma, ale ten bránku v dobrej pozícii prestrelil.

06:30
    Novosibirsk dal gól!
    Tesne pred koncom presilovky sa domácim podarilo streliť gól. Na medzikruží dostal prihrávku VASILIJ VEREŠČAGIN a prekonal brankára Sochatskiho. Asistencie:
    Vasilij VEREŠČAGIN - 1:0

08:08
    Mamašev dostáva 2 minúty za vrazenie na mantinel a je tu šanca pre hostí na vyrovnanie.

08:45
    Salavat Ufa dala gól!
    Presilovka je využitá veľmi rýchlo a skóre vyrovnané. Skačkov pokus vyrazil Salák len pred ANTTI PIHLSTROMA a ten dorazil do odkrytej bránky. Asistencie: Jevgenij Skačkov.
    Antti PIHLSTRÖM - 1:1

09:08
    Prečíslenie hostí neskončilo príliš dobre a tak nemusel Salák zasahovať.

10:51
    Defenzíva Sibiru je v posledných minútach viac zamestnaná a musí sa vysporiadať s aktivitou hostí.

11:21
    A už je skóre otočené! Salák vyrazil strelu Kutuzova a potom puk za jeho chrbát dorazil TEEMU HARTIKAINEN. Asistencie: Kutuzov.
    Teemu HARTIKAINEN - 1:2

12:20
    Už mohlo byť vyrovnané! Prečíslenie Novosibirsku zakončil Kopejkin nepresne, keď mu prihrávka príliš nesadla.

13:42
    V útočnom pásme sa držal Salavat, ale pred bránkou nebol nikto, kto by mohol puk dorážať.

14:45
    Nepríjemné zakončenie Skačkova končí zrazené na ochrannej sieti.

15:57
    Po čase musel čeliť strele aj Sochatskij, ale ten si so strelou od modrej čiary poradil.

17:16
    Najproduktívnejší hráč Ufy Kolcov mohol zvýšiť vedenie svojho tímu, ale Salák dokázal jeho zakončenie zblízka zlikvidovať.

18:23
    Hostia sú pred koncom prvej tretiny oveľa nebezpečnejší a na Saláka strieľajú z každej pozície.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:56
    Tesne pred koncom tretiny pridávajú hostia tretí gól do siete Saláka. Spoza bránky sa dostal do dobrej pozície Hartikainen, potom preniesol hru na ANTONA SLEPYŠEVA a ten presne zakončil. Asistencie: Teemu Hartikainen, Dmitry Makarov.
    Anton SLEPYŠEV - 1:3

20:00

Za nami je prvá tretina. Sibir vstúpil do zápasu lepšie a ujal sa ako prvý vedenia, ale nakoniec to domácim nestačilo. Ufa postupne zvýšila obrátky a nepriaznivé skóre otočila vo svoj prospech. Salavat vedie pred odchodom do kabíny 3:1 a tento zápas má veľmi dobre rozbehnutý.

20:01

20:40
    Ufa vstúpila do druhej tretiny pomerne aktívne a už musel Salák zasahovať.

20:52
    Sochatskij uspel proti nepríjemným strelám domácich, ktorí mohli znížiť stav zápasu.

22:30
    Niekoľko nepresností na oboch stranách. Hra však má stále tempo a spád.

23:32
    Sibir dnes nie je príliš úspešný na buly a tak často prichádza o šance na ohrozenie bránky Ufy.

24:55
    Salák zachránil domácich od štvrtého gólu! Chlystov sa chcel individuálne presadiť, ale narazil na českého brankára.

25:03
    Sannikov dostáva 2 minúty za podrazenie a je tu presilovka pre Salavat.

26:20
    Domácim sa podarilo puk vyhodiť z obranného pásma.

26:52
    Teraz sa už hostia usadili v útočnej tretine, ale ich strely neboli dostatočne presné.

27:03
    Novosibirsk hrá v plnom počte.

28:30
    Hostia si pokojne držia svoj náskok a operujú v útočnom pásme aj po skončení presilovky.

29:06
    Odpískané bolo zakázané uvoľnenie Novosibirsku, ktorý sa nevie dostať k tlaku.

29:58
    Neskutočná šanca pre Kutuzova! Ten bol pred Salákom aktívny a dostal sa k odrazenému puku. Lenže brankár domácich aj teraz predviedol svoje kvality!

30:05
    Polovica zápasu je za nami. Ufa stále vedie o dva góly a nepoľavuje vo svojej aktívnej hre.

31:06
    Rozhodca prehliadol niekoľko zákrokov na hrane a to sa nepáči domácim fanúšikom, ktorí to dávajú najavo.

32:40
    Kvalitná defenzívna hra hostí privádza Sibir do zúfalstva. Stále sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

33:41
    Potom sú domáci hráči nútení k strelám z nemožných uhlov ako to teraz predviedol Kugryšev.

35:01
    Stepanov dostáva 2 minúty za vrazenie na mantinel a Novosibirsk získava presilovku.

35:23
    David Ullstrom dostáva 2 minúty za podrazenie a tak je po presilovke Sibiru.

35:42
    Ďalší výborný zákrok Saláka, ktorý si poradil s prienikom Hartikainena.

36:27
    Český brankár sa rozhodne nemôže sťažovať na nedostatok práce. Teraz ho preveril Skačkov.

37:25
    Zmätky v obrana Sibiru dostali do šance Gluchova, ale ten chcel akciu šperkovať prihrávkou a to nemal robiť.

38:30
    Na druhej strane domáci nahadzovali puk na Sochatskiho, ale ten puk pokryl a jeho spoluhráči nedovolili teče.

39:05
    Perfektným zákrokom sa predviedol aj Sochatskij, ktorý chytil zakončenie Mamaševa. Domáci útočník mal po výbornej prihrávke pred sebou poloprázdnu bránku.

40:00

Prostredná časť je za nami. V tejto tretine sme neboli svedkami gólu, ale šance si dokázali vypracovať oba tímy. Viac ich mali aktívnejší hostia z Ufy, ale tých privádzal do zúfalstva brankár Salák svojim zákrokmi. Podarí sa Sibiru v poslednej tretine vyrovnať?

40:01

40:45
    V úvode tretej tretiny nenechávajú hostia nič na náhodu a vyrukovali na súpera z dobrým pohybom a aktivitou.

41:15
    Zasahovať museli už obaja brankári. Sochatskij pokryl strelu od modrej čiary.

42:04
    Pred bránku Saláka sa dostal krásnym prienikom Kolcov, ale puk už nedokázal dostať za strážcu domácej svätyne.

43:30
    Hersley dostáva 2 minúty za podrazenie a presilovku získavajú hostia.

44:18
    Prekvapujúcu sú domáci v oslabení aktívnejší a dokonca sa dostali až pred Sochatskiho. Ten ale nemusel zasahovať.

45:30
    Novosibirsk hrá v plnom počte. Hostia sa v presilovke k ničomu nebezpečnému nedostali.

45:56
    Za Salákom zvonila tyč po zakončení hosťujúceho Kolcova!

47:13
    Ankudinov dostáva 2 minúty za podrazenie Vereščagina. Jedna z posledných šancí domácich na kontaktný gól.

47:42
    Najprv sa hostia oslobodili, ale potom už prvá presilovková formácia získala pásmo a Sochatskij musel čeliť zakončeniu spoza bránky.

48:16
    Na ľavej strane dostal priestor na strelu Kopejkin, ale jeho pokus chytil spoľahlivý Sochatskij.

49:11
    Salavat sa ubránil a už hrá v plnom počte.

49:23
    Krásna prihrávke pred bránku našla voľného Ignatoviča, ale ten narazil na excelentného Sochatskiho!

50:42
    Domáci sa osmelili a už sa oveľa viac tlačia do ofenzívy, keďže čas sa veľmi rýchlo kráti.

51:30
    Hostia sa nehanbia oslobodiť aj za cenu zakázaného uvoľnenia, čas hrá v ich prospech.

52:35
    Šancu na rozhodnutie mal Slepyšev, keď sa dostal k dvom strelám, ale Salák bol aj v tomto prípade perfektný.

53:55
    Viacero pukov sa snažia domáci jednoducho nahadzovať smer brána, ale zatiaľ im tento zámer nevychádza.

55:01
    Teraz už začala posledná päťminútovka tretej tretiny a všetko nasvedčuje tomu, že hostia dokráčajú za víťazstvom.

55:55
    Salák si poradil so strelou Sjomina, ktorý dostal puk na medzikružie.

56:15
    Novosibirsku sa stále nedarí vytvoriť si záverečný tlak a nevedia sa vôbec dostať do útočného pásma.

57:10
    Hostia sa už hokejom bavia a vyzerá to tak, že smerujú za víťazstvom.

59:12
    Domáci už hrajú vabank a tak je Salák na striedačke!

59:22
    Je rozhodnuté! Druhý gól v zápase strieľa ANTON SLEPYŠEV, keď puk pohotovo poslal do prázdnej bránky.
    Anton SLEPYŠEV - 1:4

60:00

Je dobojované! HC Salavat Julajev Ufa víťazí na ľade HK Sibir Novosibirk 3:1 a pripisuje si dôležité tri body do tabuľky, ktoré im už zrejme s určitosťou zaručili postup do playoff. Hostia boli v tomto zápase oveľa lepší a tak sa dá povedať, že si výhru zaslúžili. Sibir sa dlho trápil a nevedel nájsť recept na pozornú defenzívu. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:28:15)

Martin Platko

Góly a asistencie: 7. Vereščagin – 9. Pihlström (Skačkov), 12. Hartikainen (Kutuzov), 20. Slepyšev (Hartikainen, Makarov), 60. Slepyšev

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Aleksejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin – Kugryšev, Enlund, Ullström – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Okulov, Jefimenko, Šalunov – Vorošilo
    HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Zubarev, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Višnevskij – Chlystov, Tolpeko, Glukov – Sjomin, Pihlström, Skačkov – Makarov, Slepšev, Hartikainen – Golovanov, Stepanov, Ankudinov

Rozhodca: Gofman, Jeřábek – Birin, Sivov