Amsterdam – Groningen 2:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:0 (1:0)
FC Groningen
cz Piatok 16.01.2015, 20:00 • Amsterdam ArenA (Kapacita : 53 052) • Holandská Eredivisie

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště zase na shledanou. (21:59:42)

Dnešní zápas zaslouženě vyhrávají domácí a připisují si tak 3 body do tabulky. První poločas byli jasně lepší domácí a také se už v 15. minutě dostali do vedení po gólu Kishny. Hosté naopak skvěle hráli ve druhém poločase, ale přesto dostali v 90+1. minutě druhý gól a tak dnes prohráli 2:0. Nutno podotknout že Antonia se dostal do dvou stoprocentních šancí, ani jednu však nedokázal proměnit.

Držení míče : 54% – 46%
    Střely celkem : 13 – 10
    Střely na branku : 5 – 2

90+3

90+3
    Rozhodčí nastavil 3 minuty a ty za malou chvíli skončí a také skončí celý zápas.
    Johan KAPPELHOF - 2:0

90+1
    Ajax právě vstřelil branku!
    Ale teď už branka platí! Viergever se řítil sám po levé straně až do vápna, poté poslal přihrávku na Milika, před ním si ale do vlastní sítě srazil míč JOHAN KAPPELHOF a Ajax tak vede 2:0.

90
    Schöne nyní sice vstřelil branku, ale v momentě přihrávky byl v těsném ofsajdu a tak gól nemohl být uznán.

89
    Van der Velden si pomohl útočným faulem a domácí vůbec nepospíchají s rozehráním tohoto přímého kopu.

88
    De Leeuw se nyní dostal na zadní tyči k hlavičce, míč však poslal daleko vedle levé tyče Cillessenovi branky.

87
    Andersen to myslel nyní velmi dobře, přihrávka do vápna však na Milika neprošla.

87
    Domácí hrají až k Cillessenovi.

86
    Ericu Botteghinovi se nyní hrubě nepovedl centr do vápna a míč míří do zámezí. Cillessen bude odkopávat od branky.

85
    Hraje se posledních pět minut zápasu.

84
    Domácí už nikam nepospíchají a spíše drží míč na svých kopačkách co nejdéle.

83
    Milik vypálil jedovatou střelu z hranice vápna a Padt měl co dělat aby tuto střelu vyrazil.

82
    Poté ihned střídají potřetí také hosté. Hřiště opouští Kieftenbeld a místo něj nastupuje van der Velden.