Florko Košice – Prešov 4:5 (1:2 po s.n.) | Grasshoppers Žilina – M-Šport Trenčín 7:5 (kon.) | Slávia Nitra – Lido Bratislava 3:12 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
7:5 (3:2, 2:2, 2:1)
M-Šport Salming Team Trenčín
Sobota 03.01.2015, 18:00 • Športová hala Rosinská • Salming extraliga

Ďakujem za pozornosť a dúfam že zostane portálu Onlajny.eu verní. (19:55:59)

Videli sme kvalitné stretnutie, v ktorom boli napokon úspešnejší domáci, keď v závere zápasu rozhodol dvoma gólmi o víťazstve kobyliek Martin Grlický.

60:00

59:47
    Žilina dala gól!

MARTIN GRLICKÝ završuje hetrik. Otočený chrbtom k bráne zo vzduchu po medzi nohy triafa prázdnu bránu hosti.
    Bez asistencie.

59:20
    M-Športu sa nedarí usadiť v pásme domácich.

59:05
    Marián Galovič netriafa prázdnu bránu hostí.

58:55
    Hostia v šestici.

58:31
    Uvidíme či sa M.Športu podarí vyrovnať. Majú na to necelé dve minúty, no nemajú loptu.

58:30
    Oddychový čas hostí.

58:20
    Kobylky držia loptu na svojich hokejkách a nepúšťajú hostí k lopte.

57:40
    M-Šport sa pokúša vyrovnať, no stroskotáva na pozornom Turiakovi.

56:12

MARTIN GRLICKÝ po peknej individuálnej akcii pridáva svoj druhý gól v zápase a posiela kobylky do tesného vedenia 6:5.

54:00
    Kvasnica to skúšal od mantinelu strelou z otočky, no Žákech vytiahol pekný zákrok.

53:20
    Mikolajovu strelu si teraz Turiak postrážil.

52:00
    Vavrica sa pred bránou hostí snažil dorážať Grlického strelu, no M-Športu sa loptu podarilo vyhodiť.

51:20
    Novák sa pri napádaní previnil útočným faulom. Rozohrávať bude M-Šport.

50:30
    Matejka hľadal voľného Mikolaja, ktorý však loptu pri mantineli netrafil ideálne.

50:03
    Pekne gesto od domácich, ktorí odovzdali loptu súperovi.

50:02
    Na zemi ostáva ležať hráč M-Športu, Záhradník.

48:50
    Jurčík sa v rohu dokázal zbaviť dvoch hráčov a posunúť loptu na Grlického, ktorý však nevystrelil.

47:05
    Trunekovu strelu od mantinelu Žákech len vyrazil. Z následnej dorážky však gól nepadol.

46:00
    Zápas sa nám začína čoraz viac dramatizovať. Uvidíme ktorý tím strhne víťazstvo na svoju stranu.

44:25
    M-Šport Salming Team Trenčín dáva gól!
    Juraj Matejka predviedol peknú individuálnu akciu, keď prešprintoval obrancov domácich a zoči voči brankárovi posunul loptu na voľného MIROSLAVA MIKOLAJA, pre ktorého už nebol problém trafiť odkrytú bránu.
    Asistencia: Juraj Matejka

43:38
    V tretej tretine sú zatiaľ aktívnejší domáci, hostia však hrozia z rýchlych protiútokov.

42:00
    Vavricovu strelu si Žákech dokázal postrážiť.

41:40
    Kobylky kontrolujú loptu, no opäť je to bez strely na bránu.

40:45
    Štandardnú situáciu pred bránou hostí majú k dispozícii domáci.

40:20
    Richard Francl hneď ako naskočil z trestnej lavice fauloval kapitána hostí, Matejku.

40:14
    Domáci v plnom počte.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:24.

Zatiaľ sledujeme vyrovnané stretnutie, v ktorom vedú o jeden gól domáci hráči. Uvidíme či sa hosťom z Trenčína v tretej tretine podarí vyrovnať.

40:00

39:19
    Do konca druhej tretiny zostáva necelá minúta.

39:00
    Hosťom sa však nedarí rozostaviť presilovkový vzorec.

38:13
    Za hrubosť si odsedí dve minúty Richard Francl.

37:33
    MIROSLAV MIKOLAJ strelou ku tyčke znižuje na 5:4.
    Asistencia: Patrik Pastorek.

37:00
    M-Šport sa snažili využiť zaváhanie kobyliek, boli však zastavení nedovoleným spôsobom.

36:30
    Vavrica sa teraz rútil na Žákechovu bránu, no v rozhodujúcom momente mu lopta skočila a gól z toho nebol.

35:30
    Domáci síce držia loptu na svojich hokejkách, no je to bez strely na bránu.

34:20
    Kobylky teraz svojho súpera nepúšťajú k lopte.

33:55
    Jurčík to myslel dobre, keď vo veľkom bránkovisku hľadal Vavricu, no jeho prihrávku hostia zblokovali.

32:29
    Stav streleckých pokusov na bránu je 7:9.

31:00
    Po Galovičovej strele teraz zvonila žŕdka. Kobylky sú momentálne aktívnejšie a snažia sa zvýšiť svoj náskok na rozdiel troch gólov.

30:02
    Hostia v plnom počte.

29:01
    Grlický opäť výbornou prihrávkou našiel Ondrejmišku, ktorý však netriafa prázdnu bránu.

29:00
    Fanúšikovia domácich ženú svoj tím do predu.

28:57
    Kobylky kombinujú na polovici súpera, no nedarí sa im streliť gól.

28:01
    Za vrážanie si dvojminútový trest odpyká Pastorek.

27:40

Marián Galovič poslal krížnu prihrávku voľnému PETROVI ONDREJMIŠKOVI, ktorý strelou z prvej zvyšuje na 5:3.
    Asistencia: Marián Galovič.

27:20
    Kobylky teraz ukľudnili hru a snažia sa dostať do útoku, čo sa im však nepodarilo. Pri lopte sú hostia.

26:00
    Útočným faulom na Vavricu sa previnil Pastorek. Rozohrávať zo stredu ihriska budú kobylky.

24:17
    Po strele Róberta Deja, sa k odrazenej lopte dostal MICHAL BUGÁR, ktorý poslal loptu do siete.
    Asistencia: Róbert Dej.

22:50
    Grlický teraz hľadal krížnou prihrávkou nabiehajúceho Leláka, ktorý to však nemal na strelu z prvej, no jeho strela aj tak narobila Žákechovi problémy.

22:15

Martin Trunek vybojoval loptu v súboji z obrancom, následne posunul loptu na voľného LUKÁŠA MIŠENDU, ktorý strelou do rohu brány zvyšuje na 4:2.
    Asistencia: Martin Trunek.

20:40
    Útočným faulom v rohu ihriska sa previnil Mikolaj.

20:01
    Kobylky vyhrali úvodné buly druhej tretiny.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:46.

Tak v prvej tretine sme videli až päť gólov, množstvo vylúčení a nervozitu na oboch stranách. Zápas je však s pribúdajúcim časom kvalitnejší a pre oko diváka určite zaujímavý.

20:00

19:50
    Strelu Michala Hrína si Žákech postrážil.

19:05
    Do konca prvej tretiny zostáva necelá minúta. Po Baránekovej strele od polovice ihriska zvonila žŕdka.

18:20
    Tak záver prvej tretiny sa oproti jej začiatku nesie v rušnom tempe. Po série vylúčení a gólov sa zápas začína viac dramatizovať.

16:10
    Z trestnej lavice naskakoval vylúčený Pastorek, ktorý zachytil prihrávku Nováka a rútil sa na Turiakovu bránu. V šanci však zlyhal, jeho strela mierila mimo troch žrdí.

15:50
    Kobylky po uplynutí trestov hrajú v početnej výhode.

14:43
    Presilovú hru štyroch proti trom nakoniec M-Šport využíva zásluhou RÓBERTA ŠEVČÍKA, ktorý po nahrávku Juraja Matejku strelou ku tyčke znižuje na 3:2.
    Asistencia: Juraj Matejka.

14:08
    Hostia si teraz nedali pozor na disciplínu. Za prílišnú aktivitu pred bránou si Pastorek vyslúžil dvojminútový trest za hrubosť.

14:00
    M-Športu sa nedarí prekonať dobre chytajúceho Turiaka.

13:20
    Kobylky sa teraz bránia v trojici.

13:08
    Veneny sa teraz snažil niečo vyriešiť u rozhodcu, no vyslúžil si za to len dve minúty plus osobný trest za nešpotové správanie.

13:08
    Výsledkom toho bol ale zbytočný faul Leláka, ktorý si teraz odsedí dve minúty za bránenie v hre.

13:00
    Kobylky si teraz pýtali faul za hodenú hokejku na zemi, ktorú si hosťujúci hráč nechal na ihrisku, potom čo odkráčal na striedačku.

12:55
    V priebehu dvoch minút sme videli gólovú prestrelku, ktorú začal Ondrejmiška. Oproti opatrnému začiatku zápasu je to zaujímavá zmena.

11:27

RICHARD FRANCL prudkou strelou do horného rohu brány, prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.

10:28

Strela od polovice ihriska z otočky končí zásluhou MARTINA GRLICKÉHO v bráne hostí.
    Asistencia: Veneny.

10:10
    Po strele Juraja Matejku sa pred bránkou najlepšie zorientoval RÓBERT ŠEVČÍK, ktorý dorazil vyrazenú loptičku za Turiakov chrbát.

09:31

Nepresnú prihrávku v strede ihriska zachytil Michal Hrin, ktorý vysunul do nájazdu nabiehajúceho PETRA ONDREJMIŠKU, ktorý strelou ku tyčke posiela kobylky do vedenia.
    Asistencia: Michal Hrin.

08:45
    Zápas sa hrá zatiaľ v miernom tempe, bez väčších gólových príležitostí. Kobylky si síce dokážu vypracovať šancu, no ich snaženie končí nepresnou koncovkou.

06:02
    Jurčíkovu pomalú prihrávku zachytil Fleger, z následného brejku však nič nebolo, Turiak si situáciu postrážil.

05:00
    Baránek prestrelil Žákechovu bránku. Rozhohrávať tak bude M-Šport. Stále čakáme na prvú gólovú príležitosť.

03:50
    V zápase sme zatiaľ žiadnu väčšiu gólovú príležitosť nevideli.

03:29
    Lelák pri napádaní fauloval Pastoreka, ktorý ostáva ležať na zemi. Rozohrávať bude M-Šport.

02:55
    Prvú strelu zápasu obstaral od polovice ihriska Veneny, ktorý však Žákechovu bránku príliš neohrozil.

01:10
    V rozohrávke kobylky, ktoré zakladajú postupný útok.

00:25
    Prvým faulom sa previnili domáci hráči v strede ihriska.

00:01

Hráči sa už rozcvičujú, stretnutie sa o chvíľu začne. Domáci hráči nastúpia v oranžovo- čiernych dresoch, hostia v bielych.

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Turiak (Kružel) – Baránek, Hrin M., Veneny, Kvasnica, Lelák, Hrin A. – Galovič, Novák, Ondrejmiška, Trunek, Grlický, Vavrica, Francl, Hruška.

M-Šport Salming Team Trenčín: Žákech (Melicher) – Matejka, Mikolaj, Šupák, Ševčík – Pastorek, Dej, Fleger, Kallo, Mikolaj, Záhradník.

Rozhodca: Cibík, Tomáš.

Grasshoppers, ktorý stráca na lídra tabuľky len bod, je výborne rozbehnutý. V súťaži doteraz pocítil chuť prehry iba raz a to práve s M–Športom Trenčín, keď im podľahol na ich palubovke 4:8. M–Šport Trenčín mal výborný vstup do sezóny a istý čas aj viedol extraligovú tabuľku. Teraz sa im však zrejme nedarí tak, ako by si to predstavovali, o čom svedčí aj bilancia z posledných piatich zápasov, v ktorých získali iba štyri body. M–Šport Trenčín bude chcieť určite nadviazať na posledné víťazstvo nad Grasshoppersom, ktorý ešte na domácej pôde neprehral. I napriek tomu, že tabuľkový rozdiel medzi Grasshoppersom a M–Športom je trinásťbodový, určite to jednoznačný zápas nebude. Uvidíme, či kobylky nadviažu na desaťzápasovú sériu bez prehry, alebo či ich "čierny kôň" súťaže dokáže zdolať aj druhýkrát.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Juraj Kubička

Góly a asistencie: 10. Ondrejmiška (Hrin M.), 11. Grlický (Veneny), 12. Francl, 23. Mišenda (Trunek), 28. Ondrejmiška, 57. Grlický, 60. Grlický – 11. Ševčík (Matejka), 15. Ševčík (Matejka), 25. Bugár (Dej), 38. Mikolaj (Pastorek), 45. Mikolaj (Matejka)

M-Šport Salming Team Trenčín: Žákech (Melicher) – Matejka, Mikolaj, Šupák, Ševčík – Pastorek, Dej, Fleger, Kallo,Bugár, Záhradník.

Rozhodca: Cibík, Tomáš