Atlético Madrid – Levante 3:1 (kon.) | Sevilla – Vigo 1:0 (kon.) | Elche – Villarreal 2:2 (kon.)
La Coruña – Bilbao 1:0 (kon.) | Malaga – Almería 1:2 (kon.)
Elche CF
2:2 (2:2)
Villarreal CF
Sobota 03.01.2015, 20:00 • Štadión Manuela Martíneza Valera, Elx, Španielsko • Španielska LaLiga

Tak a je dobojované. Zápas sa skončil nerozhodne 2:2, a tak si oba tímy do tabuľky pripísali po jednom bode. Za domácich sa presadili Jonathas, Rodriguez a za hostí skórovali Vietto a Uche. Elche sa po zápase nachádza na 20.mieste, Villarreal na 6.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný večer. (21:48:07)

90+2

90+1
    Villarreal stále tlačí svojho súpera, no nevie sa presadiť cez hustý obranný blok Elche.

90
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 2 minúty!

89
    Do konca riadneho hracieho času ostáva už iba jedna minúta. Som zvedavý koľko minút nadstaví hlavný rozhodca Clos Gómez.

87
    Oba tímy chcú vyhrať, no zatiaľ to vyzerá na deľbu bodov.

86
    Šanca Villarrealu! Prišla chyba hráčov Elche, bol tam center zľava, k zakončeniu sa dostal J.dos Santos a jeho pokus bol tesne pred brankárom jedným z brániacich hráčov zblokovaný na roh.

85
    Nedovolený zákrok hosťujúceho Gaspara, domáci budú mať výhodu priameho kopu.

84
    Striedanie v tíme Elche: ihrisko opúšťa Rodrigues, jeho miesto zaujme Coro.

83
    Žltá ponorka to nechce vzdať, no teraz to prehnala s agresivitou. Voľný kop pre domácich.

82
    Center hosťujúceho Costu nenašiel v pokutovom území žiadneho z hráčov v žltom drese. Elche sa zmocňuje lopty.

81
    Villarreal kombinuje na útočnej polovici ihriska. Je to veľmi pekný futbal, no zakončenie neprichádza zatiaľ.

79
    Domáci Jonathas sa odhodlal k strele spoza pokutového územia, jeho pokus skončila vedľa.

78
    Hostia vybojovali rohový kop. Ten už bol aj rozohraný, lenže v pokutovom území kraľoval brankár Tyton, ktorý loptu chytil.

77
    Striedanie v tíme Elche: ihrisko opúšťa Rodriguez, jeho miesto zaujme .

76
    Center hostí zľava do pokutového územia, stopér domácich Pelegrin odvrátil na roh.

75
    Do konca riadneho hracieho času ostáva približne 20 minút. Podarí sa niektorému z tímov streliť gól?

75
    Cisma (Elche) videl žltú kartu za nedovolený zákrok.

74
    Striedanie v tíme Villarrealu: ihrisko opúšťa Uche, jeho miesto zaujme dos Santos J.

73
    Lopta je už na druhej strane. Bol tam center sprava od Jonathasa, ten však nikoho nenašiel v pokutovom území.

72
    Hosťujúci Uche bol zastavený, no jeho spoluhráči hneď vybojovali loptu a Villarreal tak môže pokračovať v útočne akcii.

71
    Center bol pretiahnutý, no bol tam teč hráča hostí. Vhadzovanie pre Elche.

70
    Domáci Rodrigues pre svoje mužstvo vybojoval rohový kop.

68
    Hosťujúci Bruno hľadal spoluhráča dlhou prihrávkou, lenže bolo to pridlhé a lopta prešla za bránkovú čiaru mimo brány. Nasledovať bude kop od brány.

67
    V druhom polčase pribúdajú nepresnosti na oboch stranách, no vďaka tomuto nedostatku vidíme viacero pekných šancí.

66
    Elche sa stále snaží strhnúť vedenie na svoju stranu, lenže má to nesmierne ťažké.

65
    Striedanie v tíme Villarrealu: ihrisko opúšťa Trigueros, jeho miesto zaujme dos Santos.

64
    Nedovolený zákrok domácich a je tu šanca aj pre hostí. Priamy kop už rozohral Trigueros, lenže jeho strela nebola presná.

63
    Nakoniec z toho nič nebolo, obrana hostí poslala loptu do bezpečnej vzdialenosti od vlastne brány.

62
    Hostia sa dopustili nedovoleného zákroku a Elchce bude mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. Zrejme z toho bude center.

61
    Bielo-zelení v útočnej akcii, no skazili finálnu prihrávku.

60
    Center do pokutového územia hostí, tam kraľoval brankár Asenjo, ktorý loptu bez problémov chytil.

59
    Domáci sa usadili na útočnej polovici ihriska, no obrana hostí je veľmi pozorná a koncentrovaná.

58
    Strely celkom: 13-10
    Strelecké hody v tomto stretnutí.

57
    Obraz hry sa nemení. Môžeme vidieť fantastický futbal od oboch mužstiev!

56
    Strela hosťujúceho Cherysheva nebola najpresnejšia, kop od brány.

55
    Villarreal tlačí svojho súpera, no nevie sa dostať do zakončenia.

53
    Villarreal vysoko napáda, no nepodarilo sa mu získať loptu. Elche sa snaží ukľudniť hru.

52
    Elche kombinuje na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá zatiaľ neprichádza.

51
    Strela domáceho Rodrigueza skončila vysoko nad hosťujúcou bránou. Nasledovať bude kop od Asenjovej svätyne.

50
    Elche v náznaku šance, všetko ostalo pri náznaku.

49
    Costa (Villarreal) teraz nedovoleným spôsobom vytlačil protihráča za postrannú čiaru, žltá karta.

48
    Pri lopte sú aktuálne hráči Villarrealu. Tí si aktuálne prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

47
    Pelegrin (Elche) za zastavenie akcie hostí videl žltú kartu.

Červené karty: 0-0

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom sa nám zrodil nerozhodný výsledok 2:2. Skóre zápasu otváral v 12.minúte Vietto a druhý gól hostí pridal v 18.minúte Uche. O zníženie sa v 27.minúte postaral domáci Jonathas a v 35.minúte vyrovnal Rodriguez. Držanie lopty je celkom vyrovnané, no nebezpečnejší sú domáci, ktorí majú viac streleckých pokusov. Podarí sa Elche otočiť z 0:2 na 3:2 alebo hostia opäť strhnú vedenie na svoju stranu? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

2.polčas sa začne približne o 21:01.

45

45
    Obrovská šanca Villarrealu! Cheryshev dostal spätnú prihrávku do pokutového územia, jeho strela o pár centimetrov minula pravú tyč Tytonovej brány.

44
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca Clos Gómez.

42
    Elche úspešne kombinuje na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá zatiaľ neprichádza.

41
    Hosťujúci Trigueros sa dostal k strele v pokutovom území, no bolo to nepresné.

40
    Hra je aktuálne v strede poľa. Na kopačkách ju majú domáci, ktorý sa prezentujú krátkymi prihrávkami a pomaly sa posúvajú dopredu.

39
    Hostia vybojovali rohový kop. Ten už bol aj rozohraný, ale nič vážnejšie z toho nebolo, pretože hlavička Bruna nebola vôbec presná.

38
    Jonathas (Elche) za protesty ohľadom nedovoleného zákroku, ktorý nebol odpískaný videl žltú kartu.

37
    Veľmi dobrý futbal od oboch tímov, toto sa musí páčiť každému divákovi.
    RODRIGUEZ - 2:2

35
    Elche dalo gól!
    Jonathas mal loptu v pokutovom území, posunul ju spoluhráčovi VICTOROVI RODRIGUEZOVI, ktorý vystrelil na hosťujúcu bránu. Lopta trafila tyč a nakoniec zapadla do siete! Je vyrovnané a začína sa od začiatku.

34
    Obrovská šanca Villarrealu! Uche sa dostal z ničoho nič pred brankára domácich Tytona, prehodil ho a na bránkovej čiare zakročil Lomban, ktorý loptu odkopol!

33
    Pasavic našiel na pravej strane Rodriguesa, jeho strelu brankár Asenjo chytil.

31
    Jonathas v šanci! Domáci Jonathas dostal kolmú prihrávku do behu a vystrelil. Lopta mu však príliš nesadla, no napriek tomu prešla za chrbát Asenja, lenže ešte za ním zakročil stopér hostí, ktorý loptu odkopol!

30
    Po polhodine hry je stav zatiaľ priaznivý pre hostí. Tí vedú tesne 2:1, no domáci sú mierne na koni.

29
    Pasalic (Elche) dostal žltú kartu za nedovolený zákrok v strede poľa.
    JONATHAS - 1:2

27
    Hosťujúci Gomes prepadol na pravej strane. Rodrigues tak prešiel pohodlne cez pravú stranu, poslal center do pokutového územia, kde našiel spoluhráča JONATHASA DE JESUSA, ktorý sa oprel do lopty a rozvlnil sieť. Elche znižuje a domáci fanúšikovia sú vo vytržení.

25
    Na ľavej strane sa dostával do šance Vietto, prihral Costovi a jeho center bol odvrátený do bezpečnej vzdialenosti.

24
    Zatiaľ sa hrá veľmi dobrý futbal. Zvyčajne to tak býva, že posledný tím tabuľky chce ísť nahor a v domácich zápasoch hrá najlepšie ako len vie.

23
    Bol z toho center a nič vážnejšie sa nestalo, pretože Jonathas sa ocitol v ofsajde.

22
    Nedovolený zákrok hosťujúceho Ruiza, domáci budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

21
    Z následného rohového kopu sa k hlavičke dostal znova Gonzalez a brankár Villarrealu Asenjo výborným zákrokom vyrazil na ďalší rohový kop.

20
    Obrovská šanca Elche! Gonzalez sa odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti, jeho pokus brankár hostí Asenjo vyrazil. Následne prišla dorážka domáceho hráča a gólman hostí opäť výborne.
    UCHE - 0:2

18
    Villarreal dal gól!
    Tak hostia majú fantastickú efektivitu, pretože sa im podarilo zvýšiť svoj náskok. Takmer identická situácia to bola. Z pravej strane sa do pokutového územia predral Suarez, vystrelil na Tytona, ktorý loptu vyrazil pred seba. Tam bol hráč hostí IKECHUKWA UCHE, ktorý s prehľadom strieľa gól. A už je to o dva góly.

18
    Domáci v ďalšej akcii, no teraz tam bola nepresnosť. Nasledovať bude kop od Asenjovej svätyne.

17
    Bielo-zelení teraz dobre zahrali ofsajdovú pascu, ktorá sklapla a nachytal sa v nej Trigueros.

16
    Držanie lopty: 62% – 38%
    Územná prevaha domácich vyjadrená v číslach.

15
    Obe mužstvá hrajú veľmi dobrý futbal. Nie je to len klasické "Španielske držanie lopty", ale je to najmä o množstve šancí a strelách. To sa určite páči aj divákom na Štadióna Manuela Martíneza Valera.

14
    Posledné Elche bolo v úvode aktívnejšie, no teraz prišiel trest v podobe inkasovaného gólu. Toto si domáci nezaslúžili.
    VIETTO - 0:1

12
    Tak dlho sme na úvodný presný zásah nemuseli čakať. Gomez sa predral do pokutového územia, peknou prihrávkou našiel pred bránou domácich spoluhráča LUCIANA VIETTA, ktorý už nemohol nedať. Žltá ponorka sa dostáva do jednogólového vedenia.

10
    Ďalšia strela, tentoraz bol autorom domáci útočník Jonathas. Gólman hostí Asenjo si s týmto pokusom poradil.

9
    Výborný zápas! Domáci Rodrigues kľučkou zvanou "Ronaldinhovka" prešiel cez dvoch hráčov (jednému z nich nasadil jasličky), dostal sa do pokutového územia a jeho strela skončila na bočnej sieti. Domáci fanúšikovia tlieskajú, krásna individuálna práca tohto hráča.

8
    Veľká šanca na druhej strane! Bol tam center sprava, k hlavičke sa dostal Pasalic a jeho pokus brankár hostí Asenjo radšej len vyrazil nad bránu!

7
    Ruiz (Villarreal) za nedovolený zákrok správne videl žltú kartu.

6
    Šanca Villarrealu! Cheryshev dostal jemný center na päťku, aj zakončil, lenže jeho pokus ešte jediný brániaci hráč tečoval a bude z toho roh.

5
    Elche začalo veľmi aktívne, no do zakončenia sa ešte nedostalo.

4
    Obrana hostí si poradila s akciou domácich po pravej strane, nasledovať bude kop od Asenjovej brány.

3
    Domáci stále pri lopte. Teraz však už boli vytlačení na vlastnú polovicu ihriska, kde si prihrávajú.

2
    Od úvodu majú loptu na svojich kopačkách domáci. Tí si aktuálne prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

1

-1
    O výkop sa postarajú domáci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v bielo-zelenej kombinácii dresov, hostia v žltých farbách.

Elche CF: Tyton – Suarez, Lomban, Pelegrin, Cisma – Pasalic, Gonzalez – Fajr, Rodrigues, Rodriguez – Jonathas
    Náhradníci:
    Tréner: Fran Escribá

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Paulista, Ruiz, Costa – Gomez, Trigueros, Bruno, Cheryshev – Uche, Vietto
    Náhradníci: Sánchez, Dos Santos, Giovani, Dorado, Rukavina, Gerard, Espinosa
    Tréner: Marcelino García Toral

Rozhodca: Carlos Clos Gómez – Javier Aguilar Rodríguez, Luis Fernando Marco Martínez.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 17.kola Primery División medzi Elche CF a Villarreal CF. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    __________________________________________

Elche CF
    Zverenci Frana Escribáa to mali, majú a aj budú mať veľmi ťažké. Problémom je totiž posledné dvadsiate miesto s počtom bodov 10 za dve víťazstvá, štyri remízy a desať prehier. Naposledy sa predstavili na domácom trávniku, kde privítali Málagu. Síce skóre zápasu otváral v nadstavenom čase prvého polčasu domáci Lomban, no krátko po zmene strán vyrovnal Camacho a v 77.minúte Alberto strhol vedenie na stranu hostí. Málaga bola jasne aktívnejšia, a tak si zaslúžene z tohto zápasu odviezla tri body.

Posledné zápasy
    21.12.2014 Elche – Málaga 1:2
    18.12.2014 Elche – Valladolid 1:0 (Pohár)
    15.12.2014 Deportivo – Elche 1:0
    06.12.2014 Elche – Atlético Madrid 0:2
    02.12.2014 Valladolid – Elche 0:0 (Pohár)

Tím okolo Marcelina Garcíu Torala je vo výbornej forme a dnes to bude chcieť potvrdiť. Posledných 10 stretnutí neprehral, dokonca v posledných siedmych zápasoch vždy zvíťazil. Po šestnástich odohraných zápasoch sa nachádza na piatej priečke, keď má na svojom 30 bodov za deväť výhier, tri remízy a štyri prehry. V poslednom zápase sa predstavil na domácej pôde, kde privítal Deportivo La Coruña. Už v 18.minúte otvoril skóre dos Santos, ktorý poslal domácich do vedenia. Po zmene strán, konkrétne v 68.minúte pridal druhý gól domácich Vietto a o päť minút neskôr dal ten istý hráč ďalší gól. V 80.minúte ešte dostal domáci Pina červenú kartu, no nič to nezmenilo na fakte, že Villarreal zvíťazil nad Deportivom rozdielom triedy 3:0 a do tabuľky si pripísal tri body.

21.12.2014 Villarreal – Deportivo 3:0
    17.12.2014 Villarreal – Cadiz 3:0 (Pohár)
    14.12.2014 Atlético Madrid – Villarreal 0:1
    11.12.2014 Apollon – Villarreal 0:2 (EL)

Stávkové kancelárie
    Na víťazstvo domácich sa kurz pohybuje na hranici 4,50, na remízu okolo 3,50 a na výhru hostí približne 1,80.

Tip
    V dnešnom zápase je jasným favoritom hosťujúci Villarreal, ktorý by dnes nemal mať problém s posledným Elche. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 0:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.