Buffalo – Florida 0:2 (kon.) | NJ Devils – Montreal 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Tampa Bay 6:3 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Toronto 3:1 (kon.) | Colorado – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
Calgary – NY Islanders 1:2 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:3 (kon.) | Boston – Ottawa 2:3 (po pr.)
LA Kings – Nashville 6:7 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
St. Louis Blues
cz Sobota 03.01.2015, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Co nejpříjemnější sobotní ráno přeji všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim a St. Louis.

Hostující tým odehrál 37 zápasů (22-12-3), vybojoval 47 bodů, což stačí na devátou pozici v celkové tabulce ligy. Nejproduktivnějším hráčem je Vladimír Tarasenko, který vstřelil dvaadvacet gólů a na sedmnáct přihrál. V brance by se mohl přestavit Martin Brodeur.

Domácí mužstvo je nejlepší v celé NHL. Odehrálo 39 zápasů s bilancí 24-9-6. Má 54 bodů a dva body náskok na pronásledovatele. Kanadské bodování vede s velkým náskokem Ryan Getzlaf (12+30). Jedničkou mezi třemi tyčemi je Frederik Andersen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vše je připraveno, za několik málo okamžiků utkání začne.

00:01

00:01
    David Backes vyhrál úvodní vhazování nad Tyanem Getzlafem. První útočná akce končí postavením mimo hru.

00:46
    Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Andersena. Ten ovšem zasahovat nemusel, protože domácí se dostali k puku.

01:41
    Patrik Berglund branku trefit nedokázal, skákající kotouč byl nad jeho síly.

02:27
    Colin Fraser si připsal první vážnější šanci v utkání, jeho střela zápěstím skončila ve výstroji domácího brankáře.

03:17
    Vyloučen Devante Smith-Pelly na dvě minuty za držení hole. Hosté mají k dispozici přesilovou hru.

04:03
    T.J Oshie to byl, který se dostal do zajímavé pozice, ale branku trefit nedokázal ve velké rychlosti.

04:13
    Na druhé straně při vlastním oslabení upláchl Jakob Silfverberg, kterého výtečně vychytal Brodeur.

04:31
    Přesilová hra se hostům nedaří. Tentokrát Ryan Kesler v souboji jeden na jednoho přehrál obráce a dostal se k zakončení.

05:14
    Alexander Steen branku minul. První šance na úplném konci přesilové hry.

05:17

05:51
    Vyloučen hostující Jori Lehtera na dvě minuty za nedovolené bránění.

06:00
    Martin Brodeur se vyznamenal proti střele Perryho střele. Zkušený gólman stiskl betony včas k sobě.

06:29
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Gól v početní výhodě. Patrick Maroon vystřelil, puk se před brankou dostal k RYANU GETZLAFOVI, který jej poslal za záda Brodeura. Brankář hostů reagoval na původní střelu. S tímto střeleckým pokusem nemohl nic moc dělat. Jednalo se o chybu obránců, ti totiž dali soupeři mnoho času ke kombinaci. Asistence: Patrick Maroon, Corey Perry.
    Ryan GETZLAF - 1:0

07:31
    Obránci domácího celku velmi obětavě padají do střel. Brankář má úlohu výrazně snadnější, neboť se může spolehnout na hráče před sebou.

08:24
    Vyloučen hráč Anaheimu Kyle Palmieri na dvě minuty za vražení na hrazení.

08:43
    T.J. Oshie se proháčkoval až ke střele, nicméně branku výrazně neohrozil, chyběla přesnost.

09:22
    Bluesmani to teď sehráli báječně. Dmitrij Jaškin nabral rychlost ve středním pásmu, obkroužil branku a chtěl puk zasunout za vzdálenější tyč. Kotouč putoval po brankové čáře, následně jej pod lapačku ukryl brankář Andersen. Obrovská šance hostů ve které byl český hráč.

10:24

10:45
    Smith-Pelly se snažil najít okno v obranné řadě soupeře, to se mu nepodařilo.

11:40
    Patrick Maroon rychlou střelou nevyzrál na Brodeura v brance St. Louis.

11:55
    Komerční přestávka. Na střely vedou domácí 8:7.

12:46
    Domácí hokejisté si vytvořili obrovský tlak. Několik střel letělo na branku hostů, nicméně maskovaný muž odolal. Cam Fowler ani Matt Beleskey neuspěli ve vyložených pozicích.

13:23
    Na druhé straně kluziště Andersen nechtěl komplikace před vlastní brankou, a tak raději přerušil hru.

14:12
    Jackman se střetl s Beaucheminem. Ani jeden z nich hit nečekal, nicméně pokračují oba bruslaři dál ve hře.

14:32
    Patrik Berglund rychlou střelou nenašel mezírku v postoji brankáře Ducks.

16:08
    V lahůdku se proměnila Tarasenkova střela. Andersen ji chytil velmi pohledně pro diváky do rukavice. I tohle je nedílnou součástí brankářského řemesla, tu a tam přidat nějakou tu předváděčku.

17:00
    Do konce první periody zbývají tři minuty.

17:08
    Z takřka nulového úhlu se snažil poslat puk za brankovou čáru Alexander Steen. Neměl nárok na úspěch.

17:25
    Znovu se dostal do střelecké pozice, tentokrát branku netrefil vůbec.

17:58
    Za bitku vyloučeni na pět minuty Ryan Reaves a Clayton Stoner. Oba zmizeli v útrobách stadionu, zamířili rovnou do šaten. Konec třetiny se totiž blíží.

18:35
    Tim Jackman střelou zápěstím udělal hodně problémů hostujícímu brankáři, který tak tak, že neinkasoval.

19:08
    Neuspěl ani forhendovou střelou Ryan Kesler.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vedou domácí hokejisté díky brance ze sedmé minuty 1:0. V přesilové hře se prosadil Ryan Getzlaf.

20:01

20:01
    Alexander Steen vyhrál vhazování nad Ryanem Getzlafem.

20:28
    Smith-Pelly nedokázal puk trefit přesně.

22:20
    Barret Jackman střelou zápěstím našel výstroj domácího brankáře.

22:59
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí obrana zapomněla na volného T.J. OSHIEHO, který si najel z druhé vlvy a poslal puk s přehledem za brankovou čáru. Asistence: Alexander Steen, David Backes.
    T.J. OSHIE - 1:1

23:43
    Clayton Stoner nebezpečně vystřelil, Brodeur byl pozorný, celou akci zastavil.

25:20
    Domácí si berou vedení zpátky na svou stranu. KYLE PALMIERI ukázkově tečoval kotouč mimo dosah brankáře St. Louis. První střeli vyslal Ryan Kesler, poté Palmieri změnil její směr.Asistence: Ryan Kesler, Matt Beleskey.
    Kyle PALMIERI - 2:1

26:23
    A je vyrovnáno. KEVIN SHATTENKIRK se prosazuje střelou nad lapačku brankáře Andersena. Využil přihrávku od Paula Stastného. Asistence: Paul Stastny, Jori Lehtera
    Kevin SHATTENKIRK - 2:2

27:18
    Patrick Berglund střelou zápěstím domácího brankáře nepřekonal, stav zápasu je stále vyrovnaný.

27:58
    Vyloučen za učebnicové seknutí do hole Alexander Steen.

29:06
    Barret Jackman střelou zápěstím brankáře nepřekonal, nicméně se jednalo o zajímavý střelecký pokus.

29:48
    Přesilovka domácích se blíží ke svému konci, zbývá posledních deset sekund.

29:58

30:11
    Domácí to sehráli precizně. Thompson našel výbornou přihrávkou před brankou stojícího ANDREWA COGLIANA, který se trefit střelou na lapačku brankáře Brodeura. Domácí si vedení berou na svou stranu krátce po polovině zápasu. Asistence: Nate Thompson, Ben Lovejoy.
    Andrew COGLIANO - 3:2

31:07
    Vyloučen Francois Beauchemin na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro hostující celek.

31:41
    Alexander Steen střelou zápěstím prověřil připravenost brankáře Andersena.

32:12
    Akce hostů přerušena pro hru vysokou holí.

32:51
    Alex Pietrangelo byl v koncovce nepřesný.

33:13
    Alexander Steen dnes již po několikáté se dostal do souboje s brankářem Andersenem, ani tentokrát však neuspěl.

33:36
    Corey Perry se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus letěl nějaký metr dva mimo branku.

34:47
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího mužstva.

34:59
    Vyloučen Kyle Palmieri na dvě minuty za podražení. St. Louis dostává další příležitost přesilové hry.

35:20
    Oshieho rána proletěla malý kousek mimo branku.

35:39
    Za zdržování hry vyloučen Sami Vatanen. Více než minutu hrají hosté přesilovku o dva hráče. Krušné chvíle čekají domácí borce.

35:59
    Vladimír Tarasenko se dostal k dobré střele, jen ta přesnost nebyla úplně nejvyšší úrovně.

36:27
    Vladimír Tarasenko našel volného ALEXANDERA STEENA, který střelou z první vyrovnává na 3:3. Rychlá přesilovková akce, na kterou neměla domácí obrana nárok. Asistence: Vladimír Tarasenko, Kevin Shattenkirk.
    Alexander STEEN - 3:3

36:59

37:00
    Dmitrij Jaškin vystřelil, a pak se dostal i k dorážce, nicméně skórovat nedokázal.

37:30
    Hampus Lindholm vystřelil z otočky, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. Palmieri v brejku branku trefit nedokázal.

39:34
    Domácí hráč se vrhl do střely po hlavě, dobrý obranný zákrok.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Celkem pět branek jsme viděli ve druhé třetině. Domácí skórovali dvakrát, hosté třikrát. Stav je zatím vyrovnaný 3:3.

40:01

40:01
    I tentokrát vyhrál David Backes buly nad Ryanem Getzlafem.

40:35
    Ale nakonec to byl právě Getzlaf, kdo se dostal k úvodní střele třetí třetiny. Že by to byla nějaká gólová příležitost, to ne.

41:51
    Brankář domácího týmu raději přerušil hru, nechtěl riskovat zbytečné problémy před vlastní brankou.

42:29
    Matt Beleskey branku v dobré pozici trefit nedokázal. Kotouč se mu postavil na hranu.

43:44
    Corey Perry sestřelil Alexandera Steena. Oba hráči jsou v pořádku, a tak ve hře pokračují dál.

44:25
    Jori Lehtera vyloučen na dvě minuty za podražení.

44:37
    Hra je přerušena, kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou.

44:51
    Hampus Lindholm střelou příklepem našel lapačku gólmana Brodeura.

45:11
    Rickard Rakell se vedl podobně jako jeho kolega o několik sekund dříve.

46:25

47:04
    Vladimír Tarasenko se dostal do dobré pozice, kotouč však nedokázal nasměrovat na místo určení.

47:58
    Kyle Palmieri rychlou střelou zkoušel překvapit brankáře, že by se mu to povedlo, to napsat opravdu nelze.

48:35
    Komerční přestávka. Na střely vedou hosté 34:28.

48:59
    Ben Lovejoy se nedokázal rychle zorientovat před brankou, aby dorazil volný kotouč za brankovou čáru.

50:01
    Třetí třetina se dostala do své druhé poloviny.

50:55
    Hostující tým přišel o kotouč ve středním pásmu. Do útoku jej zavezl MATT BELESKEY, který si vybruslil až před branku. Z tohoto prostoru se trefil přesně mimo dosah brankáře Brodeura. Domácí vedou o jednu branku. Asistence: Sami Vatanen.
    Matt BELESKEY - 4:3

51:46
    Cogliano se nepříjemně střetl se Stastnym.

52:08
    Paul Stastny je na trestné lavici na dvě minuty za držení.

52:38
    Ryan Getzlaf se dostal ke střele zápěstím, ta ovšem výraznější ohrožení branky neznamenala.

54:00
    Hosté se brání velmi dobře, zodpovědně hrají.

54:08

54:17
    Andrew Fogliano vyprášil beton Martina Brodeura.

55:00
    Do konce základní hrací doby zbývá pět minut.

55:28
    Andersen parádním zákrokem sebral gól Backesovi, jehož rána rozhodně měla gólové parametry.

56:00
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostů.

56:49
    Silfverberg mohl rozhodnout, v brejku trefil rukavici gólmana St. Louis.

57:21
    Vladimír Tarasenko na druhé straně kluziště neuspěl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

58:30
    Hosté bez brankáře v šesti.

58:45
    Špatné střídání, hráčů St. Louis bylo na ledě hned sedm. Jsou tedy potrestáni dvouminutovým trestem. Ryan Reaves je na trestné.