Winnipeg – NY Islanders 2:5 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa Bay 1:5 (kon.)
Boston – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 2:1 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:1 (kon.)
Detroit – NJ Devils 3:1 (kon.) | Dallas – Arizona 6:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Colorado – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Calgary – Edmonton 4:3 (po pr.) | Washington – Chicago 3:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
cz Štvrtok 01.01.2015, 19:30 • Nationals Park, Washington D.C • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:34:47)

Chicago Blackhawks: 9

Je konec! Vítězem Winter Classic 2015 se stává Washington, který o svém vítězství rozhodl v samém závěru, po skvělé akci Ovečkina, a jeho důrazu směrem k brance soupeře. Hosté nehráli špatně, rozhodně jsme sledovali vyrovnané utkání, v němž nezvítězil lepší, ale spíše šťastnější tým.

60:00

59:47
    A ještě se vylučuje, za sekání odchází na trestnou lavici hostující Saad.
    Troy BROUWER - 3:2

59:47
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to je nešťastný okamžik pro Chicago, Alex Ovečkin uzmul puk ve středu hřiště, projel do zakončení, Crawford sice dokázal jeho střelu vytěsnit, nikoliv tak ale dorážku TROY BROUWERA, který tak dává zřejmě rozhodující gól celého utkání. Asistence: Alexander Ovečkin a Mike Green.

59:08
    Poslední minuta třetí třetiny, nepřesností se Washington připravuje o útočné pásmo.

58:55
    A hned poté Chicago vyhazuje puk ze třetiny.

58:49

58:47
    A pozor, dvě vteřiny před návratem Niskanena odchází na trestnou lavici Jonathan Toews za hákování!

58:09
    Beagle nabral puk na hůl a vyhodil ho razantně ze třetiny.

57:50
    Až zpoza vlastní branky musejí nyní rozehrávat hosté.

57:30
    Ale je to takové spíše bez pohybu, navíc se Sharp ocitl těsně za modrou, je pískán ofsajd.

57:10
    Pětice Blackhawks svírá soupeře před jeho brankou.

56:49
    Matt Niskanen oslabí svůj tým v závěru třetí třetiny!

56:40
    Hosté si zahrají přesilovou hru, nyní to zkouší v šesti.

56:02
    Ovečkin se nyní diví rozhodnutí čárového, který mu odpískal ofsajd na útočné modré.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, oba týmy jako by vystřílely střelný prach v úvodních pětadvacetiminutovce, nyní je to spíše defenzivní zápas, v němž převažují obrany nad útoky.

54:34
    Nakonec znovu musí Crawford přerušit hru, další minipřestávka, následuje reklamní blok.

54:25
    Capitals se drží v útočném pásmu, střelu Bäckströma z otočky Crawford vyráží.

53:41
    A nyní již Crawford přerušuje hru, vhazovat se bude po pravici gólmana Blackhawks.

53:24
    Na druhé straně Carlson nahazuje puk na Crawforda, ten maskou vytěsnil nad branku.

52:53
    Patrick Sharp nepřekvapil Holtbyho střelou z pravé strany.

51:50
    A znovu se hra přerušuje, tentokrát je důvodem zásah střídačky Washingtonu.

51:13
    Posunutá branka za Holtbym může nyní za přerušení hry, kdy se na domácí branku vrhli hráči Blackhawks, po střele Sharpa.
    Gólman Holtby během přestávky

51:02
    Ofsajd Chicaga na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

50:21

50:17
    Kuzněcov pálí z pravé strany, ale střela končí vysoko nad brankou, hra přerušena.

49:59
    Nyní Ovečkin pálí z levé strany, ale branku Chicaga netrefuje.

49:45
    Ovečkin se do žádné šance při této přesilové hře nedostal.

49:20
    Nyní jsou již domácí opět v útočném pásmu, Greene pálí od modré, branku Blackhawks ale netrefuje.

49:03
    Hosté vyhazují puk ze třetiny.

48:45
    Capitals od úvodních vteřin v útočném pásmu.

48:21
    Dvouminutový trest pro hostujícího Shawa za podražení, přesilová hra Washingtonu.

46:52
    Seabrook s Keithem nyní zkouší udržet puk v útočném pásmu, nepodařilo se.

46:22
    Icing Washingtonu, vhazovat se bude po pravici Holtbyho.

45:35
    Fehr pálí z levé strany, ale Crawford dnes chytá výtečně!

44:26
    Puk za brankou Holtbyho, který sleduje, co se děje u zadního mantinelu.

43:03
    Hosté se nyní museli bránit ve vlastní třetině, dobré střídání Capitals.

42:18
    Rozsíval ustál souboj za vlastní brankou s Chimerou, puk zůstal na hokejkách hráčů Chicaga.

41:42
    Crawford zasahuje před Laichem, který se na levé straně dostal ke střele, poté chtěl i dorážet, ale to již měl gólman Blackhawks puk ve své moci.

41:29
    Ale tam Kuzněcov dokázal zachytit puk a vyhodit ho ze třetiny.

41:06
    Puk ve středním pásmu, hosté zkouší přejít do třetiny Capitals.

40:23
    Ofsajd Capitals, vhazování ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:35.
    Po dvou třetinách nerozhodně 2:2

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Washington Capitals: 7

Chicago Blackhawks: 13

A to je závěr této části zápasu, po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný 2:2, hokej již nemá takové obrátky, jako v úvodu, hosté také dokázali vyrovnat hru a v závěru druhé třetiny dokonce měli mírnou převahu. Do šaten tak oba týmy odchází ze nerozhodného stavu 2:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:41
    Domácí se nyní osvobozují a dokonce se Niskanen dostává ke střele, Crawford musel zasahovat.

39:22
    Hjalmarsson nahazuje puk do útočného pásma.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:25
    Závěr druhé třetiny patří hostům, kteří jsou nyní o něco aktivnější.

37:45
    Střelu Patricka Sharpa od modré Holtby vyráží mimo, hosté zůstávají u puku.

37:17
    Puk opouští třetinu Capitals, ale to neplatí dlouho, Chicago je zpět před Holtbym!

36:37
    Blackhawks jsou ale zpět ve třetině Capitals, Kane pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.

36:13
    Versteeg nahazuje puk do útočného pásma, ale tam hraje obránce Capitals Niskanen.

35:42
    O puk se bojuje za brankou Capitals, Saad neuspěl.

34:45
    Orpik před Holtbym, ale toho nedokázal překonat, zaútočit mohou domácí.

33:35
    Niskanen vrací puk za branku Capitals, dobrá práce na modré.

32:46
    Vhazování po levici Holtbyho, puk směřuje ze třetiny Capitals.
    Brandon Saad, střelec zatím posledního gólu zápasu.

31:47
    Domácí v plném počtu, na závěr přesilové hry ještě závar před Holtbym, který ale dokázal udržet puk před brankovou čárou!

31:18
    A domácí jsou již alespoň ve čtyřech!

31:09
    Puk míří ze třetiny Capitals.

30:48
    Ještě půl minuty se budou domácí bránit ve třech, dělovka Hossy končí pouze za brankou na plexiskle.

30:30
    Niskanenovi se na chvíli podařilo dostat puk ze třetiny.

30:14
    Hosté svírají bránící trojici před Holtbym.

29:47
    A znovu se vylučuje a pozor, je to opět na straně Washingtonu, obránce Carlson fauloval za vlastní brankou a za hraní vysokou holí dostává dvě minuty. Chicago si zahraje přesilovou hru pět na tři!

29:40
    Chicago v útočném pásmu.

29:18
    Hra znovu přerušena, tentokrát kvůli vyloučení, na trestnou lavici putuje domácí Wilson za faul na Crawforda, kterého podrazil.

28:43
    A nakonec je domácím pískán ofsajd na modré čáře, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

28:20
    Na druhé straně Matt Niskanen pálí z pravé strany, v dobré pozici ale netrefuje branku.

27:25
    Hossa nyní znovu prokázal svou rychlost, kdy ho nestačil bránící Carlson, slovenský snajpr se dostal do zakončení z levé strany, ale dobře postaveného Holtbyho nepřekonal.

26:40
    Ve druhé třetině zatím sledujeme vyrovnaný hokej, hosté jako by našli recept na rychlou hru Washingtonu.

25:57

25:44
    Před Hossou dokázal odehrát puk Beagle.

25:20
    Na závěr oslabení naskakuje na led čtveřice Niskanen, Laich, Alzner a Beagle.

24:50
    Domácí se zatím úspěšně brání, nyní dostávají puk ze třetiny a mohou prostřídat.

24:38
    Blackhawks v útočném pásmu.

23:57
    Jason Chimera vyloučen za držení Richardse, přesilová hra Chicaga.
    Brandon SAAD - 2:2

23:15
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Pohledná kombinace Blackhawks, kdy domácí trochu podcenili odražený puk od zadního mantinelu, za brankou ho získal Hossa, který přihrál Toewsovi a ten z pravé strany nachází na levé BRANDONA SAADA, jenž se nemýlí a trefuje odkrytou část branky. Asistence: Jonathan Toews a Marian Hossa.

22:40
    Střelu Duncana Keitha Hotlby vyráží pouze před sebe, nakonec se puk dostává za branku Capitals.

22:08
    Crawford přikrývá puk před najíždějícím Johanssonem a přerušuje hru.

21:29
    A znovu zvoní za zády Crawforda branková konstrukce a znovu po střele Ovečkina, který tentokrát pálí z pravé strany a trefuje do horní tyčky!
    Ovečkin trefuje tyč!

20:44
    A hned se do šance dostává Ovečkin, který z levé strany trefuje tyčku! Velká chyba rozehrávajícího Ladda, který ztratil puk poté, co božský Alex skončil ze střídačky na led.

20:33
    Která právě v tuto chvíli skončila, oba týmy v plném počtu.

20:22
    V úvodu druhé třetiny dohrávají hosté přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:34.
    Po první třetině vedou domácí 2:1

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Washington Capitals: 15

V první třetině jsme sledovali velmi pohledný hokej, lépe bruslili domácí, kteří se častěji dostávali do zakončení. Hosté dokázali snížit díky využité přesilové hře a do druhé dvacetiminutovky tak budou vstupovat za přijatelnějšího stavu 1:2 ze svého pohledu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:41
    Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Chicaga, ovšem do konce třetiny chybí již pouze devatenáct vteřin.

19:19
    Brooks Orpik pálí do modré, z levé strany, Crawford vyráží.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hraje se ve středním pásmu.

18:33
    A vylučuje se na straně domácího týmu, na trestnou lavici putuje Troy Brouwer za úder loktem, poměr sil na ledě se vyrovná.

18:33
    A pozor, znovu se hra přerušuje, po souboji za brankou Chicaga.

18:06
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Capitals, vhazování ve středním pásmu.

17:41
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází za hru vysokou holí Bryan Bickell, přesilová hra Washingtonu.

17:30
    Puk za brankou Washingtonu, kde se ho snaží vybojovat Shaw.

16:55
    První pětka Capitals dělá velké problémy defenzivě Chicaga!

15:38
    Capitals v útočném pásmu, souboj o puk za brankou Crawforda, kde bojuje i jediný Čech v dnešním duelu, obránce Blackhawks Michal Rozsíval.

15:06
    Holtby chytá střelu Bickella, hra přerušena.

14:32
    Hosté snížili v pravý okamžik, nyní je to opět o něco příjemnější, z pohledu Chicaga.
    Patrick SHARP - 2:1

13:36
    Bleskově využitá přesilová hra Chicaga! Po přihrávce Duncana Keitha se střelou z pravé strany, od modré, prosazuje PATRICK SHARP. Asistence: Duncan Keith a Patrick Kane.

13:29
    Bäckström dostává dvouminutový trest a hosté si zahrají přesilovou hru.

13:10
    Icing Chicaga, hra se tak znovu vrací před Crawforda.
    Alexander OVEČKIN - 2:0

11:58
    A domácí dokázali vytěžit ze svého tlaku další gól, když odražený puk, po střele Greene od modré, doputoval přímo před ALEXANDERA OVEČKINA, který se prosazuje z levé strany a ze svého gólu má neskrývanou radost! Asistence: Mike Green a Jack Hillen.

11:45
    Chicago se těžko dostává ze své třetiny, Capitals mají drtivý tlak.

10:58
    Domácí již jedenáctkrát ohrozili branku soupeře, Blackhawks vystřelili osmkrát.

10:33
    Závar před brankou Chicaga, Crawford se tam nyní sotva orientoval proti střelám Johanssona a předtím i Brada Richardse, důležité je, že puk neskončil v brance!

10:00
    Crawford zasáhl proti střele Alznera a přerušuje hru, čas pro úpravu ledu, následuje komerční přestávka.

09:48
    Další zakázané uvolnění Chicaga, hra se tak vrací před Crawforda.

09:16
    Capitals se drží v útočném pásmu, domácí jsou po vstřeleném gólu aktivnější.

08:05
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, celkem rychle se dostávají do třetiny soupeře.

07:34
    Icing Washingtonu, hra se tak vrací před Holtbyho.
    Eric FEHR - 1:0

07:01
    ERIC FEHR se dostal do samostatného úniku, který dokázal proměnit, když si parádně "natáhl" Crawforda a zasunul podél levého betonu puk do branky. Bez asistence.

06:48
    Na druhé straně posunutá branka za zády Holtbyho.

06:12
    Hned po vhazování musel zasahovat Crawford, Ovečkin a Bäckström se snažili zakončit.

06:06
    Brooks Orpik pálí z pravé strany, Corey Crawford chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

06:02
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, hráči tak mají více prostoru.

05:41
    Domácí Wilson fauluje Carcilla a dostává za hrubost dvouminutový trest, stejně jako Carcillo.

05:09
    A Kris Versteeg se dostal ke střele, jeho pokus z pravé strany, od modré, dokázal Braden Holtby vytěsnit mimo.

04:55
    Nahozený puk Blackhawks míří za branku Holtbyho.

04:18
    Hráči se nyní do sebe pustili ve třetině Capitals, ale rozhodčí dokázali zamezit nějaké bitce.

03:41
    Chicago na ledě s elitní formací, která nyní svírá soupeře před jeho brankou.

02:48
    Rychlý výpad hostů, Shaw nevyzrál na Holtbyho, vhazování ve třetině Capitals.

02:19
    Zatím hodně opatrný úvod zápasu, domácí s pukem ve třetině Chicaga.

00:58
    Ofsajd Chicaga na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

00:11
    A hned po jedenácti vteřinách se do zakončení dostává Ovečkin, jehož střelu z pravé strany Crawford chytá.

00:01

Na závěr americké hymny přelétly nad Nationals Parkem dvě stíhačky F-16 amerického letectva, za bouřlivého potlesku zaplněných tribun.

Diváci jsou svědky slavnostního zahájení Winter Classic 2015.
    Z útrob Nationals Park převezly hokejisty obou týmů tyto vozítka

Na ploše Nationals Park se nyní odehrává vystoupení Billy Idola.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Hillen, M. Green – Ovečkin, Bäckström, Beagle – M. Jonahsson, Kuzněcov, Brouwer – Laich, Fehr, Ward – Chimera, Latta, Wilson

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Rundblad, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, B. Richards, Kane – Bickell, Shaw, Carcillo – Sharp, Kruger, B. Smith

Rozhodčí: St. Laurent, Sutherland – Cherrey, Nowak.
    Fanoušci se již nemohou dočkat úvodního buly!

WINTER CLASSIC 2015
    ________________________________________

Winter Classic ve Washingtonu je nejen velmi sledovanou událostí, ale zároveň i velmi logisticky náročnou operací, kdy je třeba připravit baseballový stadion na klasické hřiště, na němž se bude moci odehrát hokejový zápas. Potřeba je i obří chladící vůz, který slouží právě pouze pro potřeby Winter Classic. Na možnosti tohoto 300 tun vážícího vozu spoléhají organizázoři nyní dvojnásob, ve Washingtonu totiž panuje poměrně teplé počasí, kdy rtuť teploměrů vystoupí i k 14 °C! Jak ale slíbil ředitel provozu, do úvodního buly bude vše připraveno tak, jak to má být!
    Nationals Park, Washington D.C

CHICAGO BLACKHAWKS

Blackhawks přicestovali do Washingtonu ve výtečné formě, hlavně té střelecké. Ve dvou posledních zápasech totiž nastříleli dohromady deset gólů! I díky výtečným výkonům v poslední době se Blackhawks opět vyšvihlo na příčky nejvyšší, aktuálně patří Chicagu druhé místo v pořadí Západní konference a zdá se, že na nepovedený vstup do sezóny již Blackhawks zapomněli.

I díky kvalitnímu útoku jsou Blackhawks mírnými favority dnešního Winter Classic, spolehnout se navíc mohou i na kvalitního gólmana, Corey Crawford pamatuje triumf z roku 2013 a aktuálně se s průměrem 2,08 obdržené branky na zápas řadí na čtvrté místo v lize!
    Rozbruslení Chicaga

WASHINGTON CAPITALS

Capitals se dnes představí svým fanouškům pod širým nebem vůbec poprvé. Byť to není první zkušenost Washingtonu s Winter Classic, vůbec poprvé to totiž bylo 1. ledna 2011, tedy přesně před čtyřmi lety, kdy se tým z hlavního města USA představil v Pittsburghu a před natěšenými 68 tisíci diváky dokázal zvítězit 3:1!

Podobný výsledek by Capitals jistě brali i nyní, ovšem byť hrají na "svém" stadionu, rozhodně to nebude snadné. Aktuálně je tým kolem ruského "snajpra" Alexe Ovečkina na šestém místě, ovšem za sebou má výtečnou sérii úspěšnů – z posledních deseti zápasů šest vítězství, pouze ze tří zápasů odešli Capitals bez bodu!
    Ovečkin během tréninku před dnešním zápasem, již na ledové ploše Nationals Parkl

Ve Washingtonu nepůsobí žádný český hráč.

Obránce Michal ROZSÍVAL.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, sledovaného Winter Classic, v němž pod širým nebem, na baseballovém stadionu Nationals Park ve Washingtonu, přivítá WASHINGTON CAPITALS "rozjeté" CHICAGO BLACKHAWKS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 8. Fehr, 12. Ovečkin (Green, Hillen), 60. Brouwer (Ovečkin, Green) – 14. Sharp (Keith, Kane), 24. Saad (Toews, Hossa)

Rozhodca: St. Laurent, Sutherland – Cherrey, Nowak

Diváci: 42 832