Švajčiarsko U20 – Dánsko U20 3:4 (1:2 po s.n.) | Slovensko U20 – Nemecko U20 5:2 (kon.) | Švajčiarsko U20 – Švédsko U20 1:5 (kon.)
Kanada U20 – USA U20 5:3 (kon.) | Rusko U20 – Česko U20 1:4 (kon.)
Švajčiarsko U20
1:5 (1:1, 0:4, 0:0)
Švédsko U20
Streda 31.12.2014, 19:00 • Air Canada center, Toronto • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Máme za sebou posledný súboj oboch súperov v základnej skupine. Švajčiari dokázali držať krok so Švédmi iba v prvej tretine. Švédi rozhodli tento zápas v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Jednoznačne vyhrali svoju skupinu a budú čakať na meno svojho súpera. Súboj medzi Fínskom a Nemeckom rozhodne kto bude ich súperom. (21:22:57)

60:00

59:00
    Beží nám už posledná minúta zápasu.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny a aj zápasu.

57:22
    Zápas sa už iba dohráva a ako inak hrá sa v tretine Švajčiarov.

55:54
    Švajčiari dnešný zápas už s určitosťou prehrajú a budú v nočnom zápase držať palce Rusom, aby porazili Čechov. My však veríme, že česi zápas zvládnu a postúpia do vyraďovacích bojov.

55:43
    Obrovský tlak Švédov! Švajčiari sú úplne bezmocní a určite by si už priali koniec zápasu.

54:11
    de la Rose ohrozil Waebera, ten však puk vytlačil mimo bránu.

52:07
    Opäť Švédi zatlačili Švajčiarov v ich pásme a vytvárajú si príležitosti.

51:03
    Kempe nebezpečne vypálil z kruhov, ale netrafil bránu.

49:59
    Švédi od začiatku druhej tretiny začali v tomto zápase dominovať na ľade si doslova robia čo chcú.

48:54
    Závar pred bránou Švajčiarov vyriešil dobrým zákrokom opäť Waeber!

48:35
    Waeber zasahoval po strele Bergmana.

48:25
    Zakázané uvoľnenie Švajčiarov.

48:10
    Obrovský tlak Švédov! Zvierajú svojho súpera a Švajčiari nevedia, kam skôr skočiť. Nebyť výborného Waebera mohli prehrávať už väčším rozdielom.

47:43
    Kepme sa pekne uvolniľ pred bránkou Waebera a jeho strela takmer prešla za jeho chrbát!

46:34
    Švédi tlačia svojho súpera a tí majp problémy sa dostať k puku.

45:21
    Švédsky útok potiahol Lindblom, našiel Nylandera, ale jeho strela skončila vo Waeberovej lapačke.

44:40
    Švédi v plnom počte.

Lissko

Góly a asistencie: 4. Rathgeb (Fazzini) – 5. Kempe (Forsling, Holmstrom), 24. Lindblom (Nylander, Holmstrom), 27. Lindblom (Hagg, Nylander), 35. Lindblom (Forsling, Aho), 36. Looke (Karlsson, Ehn)

Švajčiarsko U20: Waeber (Senn) – Fora, Muller(A), Fuchs, Fazzini, Rod – Siegenthaler, Rathgeb(C), Fiala, Malgin, Meier – Harlacher, Kindschi, Hischein, Wieser, Suter – Baltisberger, Hugli, Schmidli, Schweri, Aeschlimann
    Švédsko U20: Soderstrom (Ward) – Bergman, Hagg(A), de la Rose(C), Blidh, Karlsson – Aho, Lagesson, Nylander, Lindblom, Holmstrom – Norell, Forsling, Brodecki, Wallmark(A), Kempe – Englund, Olofsson, Looke, Ehn, Bristedt

Rozhodca: BALUSKA Vladimir (SVK) , MILLER Geoffrey (USA) -PONOMARJOW Nikolaj (GER) , RITTER Judson (USA)