Winnipeg – NY Islanders 2:5 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa Bay 1:5 (kon.)
Boston – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 2:1 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:1 (kon.)
Detroit – NJ Devils 3:1 (kon.) | Dallas – Arizona 6:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Colorado – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Calgary – Edmonton 4:3 (po pr.) | Washington – Chicago 3:2 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Philadelphia Flyers
cz Štvrtok 01.01.2015, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

To je ode mně vše. Dovolte mi ještě jednou popřát všem návštěvníkům našich stránek vše nejlepší do nového roku. (06:03:57)

3. Borna Rendulič (COL) 1+0

Domácí se nakonec radují z výhry a dvou bodů. Oba týmy dnes tři třetiny nepředváděli moc pěkný hokej, ale vše divákům vynahradilli v prodloužení. V něm se nakonec dokázali prosadit domácí a berou tak důležitý bod navíc.

Ryan O´REILLY - 4:3

64:41
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla nádherná akce domácích dvojice Tyson Barrie a RYAN O´REILLY, která si několikrát vyměnila kotouč, aby nakonec domácí útočník překonal rozhozeného Masona. Asistence: Tyson Barrie, Brad Stuart.

64:02
    Další střela Girouxe končí v ochranné síti za brankou Varlamova.

63:38
    Další obětavý zákrok Hejdy, který se hodil do střely protihráče.

63:29
    Johnson dokázal vložil hůl do střely Schenna.

62:29
    Ofsajd Philadeplhie.

62:22
    Landeskog nabil Iginlovi, ale jeho střela končí pouze ve výstroji Masona.

61:40
    Mason si připisuje další dobrá zákrok po střele od modré čáry.

61:29
    MacKinnon střílel mimo branku Flyers.

61:03
    Varlamov vyrazil střelu Couturiera, který střílel přes obránce.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 10-8

Po šedesáti minutách je stav vyrovnaný a o vítězi rozhodne prodloužení nebo nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    Dobrý signál Philadelphie, po kterém se dostal ke střele MacDonald, ale jeho pokus dokázala domácí obrana tečovat do hlediště.

59:51
    Giroux na ledě a vypadá, že je v pořádku.

59:51
    Oddechový čas pro hosty.

59:51
    Jenže je tady ještě jedno vhazování před Varlamovem.

59:39
    Vypadá to, že se dočkáme prodloužení.

58:54
    O´Reilly měl další dobrou příležitost ke skórování, ale tentokrát jej vychytal Mason.

58:19
    Giroux teď odjížděl na střídačku hodně pozvolna a těžko říct, jestli to bylo kvůli zranění nebo únavě.

57:18
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

56:26
    Voráček našel Girouxe mezi kruhy, ale jeho střelu z první blokuje obrana Colorada.

55:53
    Ofsajd Colorada.

55:11
    Střelu Holdena z levé strany Mason vyráží ramenem.

54:33
    Na druhé straně musel zasahovat Mason po rychlém brejku domácích.

54:15
    Varlamov kryje nepříjemnou střelu Vořáčka.

53:45
    Icing Philadelphie.
    Jarome IGINLA - 3:3

52:48
    Jenže útok domácích pokračoval. Holden od modré přihrál JAROME IGINLOVI, který střelou z první vyrovnává. Domácí navíc poprvé v zápase využívají přesilovou hru. Asistence: Nick Holden, Alex Tanguay.

52:16
    Před O´Reillym již byla pouze prázdná branka, ale domácí útočník trefuje pouze tyč.

51:37
    Domácí teď budou mít šanci na vyrovnání po faulu Coburna na Tanguaye.

51:18
    Ofsajd domácích.

51:10
    Domácí ještě mají dostatek času, aby dokázali vyrovnat. Jenže to by museli přidat, protože se zatím prezentují hodně slabým výkonem.
    Claude GIROUX - 2:3

50:00
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Nádherná individuální akce hostujícího kapitána. CLAUDE GIROUX projel mezi čtyřmi hráči soupeře a své sólo zakončil přesnou střelou. Asistence: Mark Streit.

49:44
    Přihrávkou rukou se provinili hostující hráči.

49:32
    Domácí posílají kotouč přes všechny čáry.

49:11
    Rozhodčí teď vykazují hru do středního pásma, co samozřejmě vyhovuje domácím.

48:36
    Voráček opět střílel ze svého oblíbeného místa, ale tentokrát netrefil branku.

48:16
    Giroux střílel z levé strany, ale jeho střelu tečuje jeden z domácích hráčů do hlediště.

48:04
    Mitchell vyrobil útočný faul a oslabuje svůj tým na dvě minuty.

47:52
    Varlamov musel být pozorný a zachytil sražený kotouč, který by jinak směřoval k tyčce.

46:43
    Bohužel ani ve třetí třetině oba týmy nepředvádí žádný strhující hokej. Naopak sledujeme spíše podprůměrný výkon z obou stran.

45:36
    Giroux dostal přihrávku mezi kruhy, ale z první střílel mimo.

44:37
    Barrieho pozdrav nenadělal Masonovi žádné problémy.

44:14
    Zblokovaná střela Girouxe končí v ochranné síti.

43:48
    Mason si připisuje první zákrok v této třetině po střele od modré čáry.
    Vincent LECAVALIER - 2:2

42:52
    Hosté se dočkali odměny za svou aktivitu. VINCENT LECAVALIER vypálil od modré a přestřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Braydon Coburn, Chris VandeVelde.

41:39
    Stuart střílel od modré mimo branku.

41:14
    Philadelphia je zatím aktivnější, ale domácí dobře brání a nepouští hostující hráče k ohrožení své branky.

40:31
    První formace Flyers se okamžitě usadila v útočném pásmu, ale nedokáže ohrozit Varlamova.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 11-8

Další třetina začne přibližně v 04:59.

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a obě v podání domácích borců, kteří tak otočili skóre z 0:1 na 2:1. Pro oba střelece to byli první branky v této sezoně. Pro Renduliče navíc první v kariéře.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:09
    Varlamov pod lapačkou schoval nahozený kotouč ze středního pásma.

38:35
    Varlamov teď musel zasahovat proti nebezpečné střele Couturiera.

37:34
    Del Zotto výbornou přihrávkou našel najetého Simmondse, který se pak sám řítil na Varlamova. Ruského brankáře však střelou na lapčku překonat nedokázal.

36:44

36:03
    Střelu Mitchella Mason vytěsnil ramenem nad branku.

35:23
    Domácím dvě rychlé branky pomohli a najednou jich je všude plno.
    Born RENDULIČ - 2:1

34:17
    Domácí teď vyvinuli obrovský tlak na soupeře, který zakončil přesnou střelou BORNA RENDULIČ, pro kterého je to také první branka v NHL. Asistence: Gabriel Landeskog, Brad Stuart.

33:33
    Po zákroku Masona se bude vhazovat před brankou Philadelphie.

32:45
    I po vyrovnávající brance nevidíme o moc lepší hokej než do té doby. Na obou týmech je vidět, že momentálně nehrají v nejlepší formě.
    Nate GUENIN - 1:1

30:47
    Domácí vyrovnávají trochu náhodným gólem. NATE GUENIN vypálil od modré čáry. Jeho střela ještě několikrát změnila směr a zastavila se až v brance Philadelphie. Asistence: Marc-Andre Cliche, Maxime Talbot.

30:11
    Tanguay si hledal prostor ke střele. Nakonec také vypálil, ale do střely se mu položil obránce a aod něj se kotouč odrazil do ochranné sítě.

29:46
    Vořáček s Girouxem dnes dělají velké problémy domácí obraně.

29:12
    Ve velké šanci se ocili hosté, ale po Voráčkově střele kotouč mířil těsně mimo branku.

28:22
    Icing domácích.

27:51

27:24
    Střela od modré v podání Couturiera byla tečována mimo branku.

26:05
    Domácí vyhazují.

25:49
    Absolutně zbytečný faul v útočném pásmu od Renduliče a hosté si zahrají přesilovku.

25:11
    Landeskogovi teď překážela část zlomené hole a domácí kapitán se tak nedostal ke střele na branku.

24:40
    Iginla střílel přes obránce, ale jeho střelu Mason vykopáva levým betonem.

24:11
    Hosté se nakonec vymanili z tlaku a oba týmy teď střídají v průběhu hry.

23:35
    Jeden z hostujícíh hráčů zlomil hůl a domácí z toho těží a drží se v útočné třetině.

22:33
    Domácí teď nedokázali dostat kotouč z pásma, až se po souboji dostal mezi diváky. Rozhodčí však ukazují, že se nejdříve dotkl tvrzeného skla a tak se nebude vylučovat.

21:39
    Zakázané uvolnění domácích.

21:05
    Mitchell hledal skulinu mezi tělem a tyčkou Masona, jenže ten mu tam nenechal ani kousek volného prostoru.

20:22

20:01

Na začátku druhé části budou hosté dohrávat 22 vteřin přesilové hry.

Střely na branku v 1. třetině: 8-10

Další třetina začne přibližně v 04:06.

První třetina byla poznamenána spoustou vyloučených. V přesilovce se zatím dokázal prosadit pouze Jakub Voráček a hosté tak po první třetině vedou o jednu branku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:32
    Simmonds vyjel zpoza branky a dokázal ještě vystřelit na branku. Jeho střelu Varlamov vyrazil ramenem a následně schoval pod lapačkou.

19:10
    Voráček střelou z první míjí domácí branku.

18:22
    Ještě jedno vyloučení v této třetině. Cody McLeod dostává menší trest za podražení.

17:25

17:23
    Mason chytá střelu Johnsona od modré čáry.

16:43
    Hosté se osvobozují.

16:06
    Nepřesnou přihrávkou se domácí připravili o útočné pásmo.

15:24
    Máme tady dalšího vyloučeného. Tentokrát jím je český forvard Jakub Voráček, který dává domácím příležitost na vyrovnání.

14:32
    Umberger se dostal do samostatného úniku, ale jeho střelu zastavil Varlamov vyrážečkou.

14:26

14:00
    Iginla střílel z levého kruhu, ale přestřelil branku.

13:46
    Hosté vyhazují a okamžitě střídají.

13:05
    Začíná zkrácena přesilovka Colorada.

12:39
    Laughton se dokázal dostat až před Varlamova, který musel zasáhnout proti jeho bekhendové střele.

12:24
    Umberger svým faulem ukončil přesilovou hru Flyers.

11:43
    V tomto oslabení se domácí zatím dobře brání a soupeře nepouští do své třetiny.

11:05
    Mitchell vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
    Jakub VORÁČEK - 0:1

10:14
    Hosté využívají přesilovku. JAKUB VORÁČEK dostal přihrávku do pravého kruhu a v pokleku se přesně trefil pod víko. Asistence: Brayden Schenn, Wayne Simmonds.

09:40
    McLeod vyvezl kotouč až do útočné třetiny.

09:22
    Přihrávku Voráčka zblokoval domácí hráč do hlediště.

09:05

08:56
    Talbot dostává menší trest a i hosté si zahrají přesilovku.

08:09

07:37

07:04
    Landeskog nepropasíroval kotouč na Masona a hosté jej posílají do středního pásma.

06:30
    Povedlo se jim to až teď.

06:17
    Hosté se zatím dobře brání a domácí se nedokáží usadit v útočném pásmu.

05:36
    Sudí nakonec oba posílají na dvě minuty. Navíc je vyloučen také hostující Bellemare a Colorado si tak zahrá v početní převaze.

05:36
    U střídačky Philadelphie se do sebe pustili VandeVelde a McLeod.

04:50
    Oba týmy hrají hodně opatrně s cílem neinkasovat.

03:44
    Duchene se snažil vytočit před branku, ale hostující obrana dobře zapracovala a nepustila jej k ohrožení Masona.

02:47
    Zakázané uvolnění Colorada.

01:30
    Del Zotto byl v souboji s O´Reillym zasažen bruslí do krku a rozhodčí raději okamžitě přerušuje hru. Na první pohled to nevypadá vážně, ale hostující obránce raději okamžitě odchází do šatny.

01:01
    Další zákrok Masona po střele z pravé strany.

00:37
    Na druhé straně musel po střele Talbota zasahovat Mason.

00:29
    Voráček přihrával před branku Readovi, kterého střelu chytá Varlamov.

00:01

Zdravím Vás u pro nás již novoročného zápasu Colorada s Philadelphií. V americkém Denveru však ještě mají Silvestr a oba týmy si určitě přejí, aby rok 2014 zakončili výhrou.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Hejda, Jihnson, Guenin, Barrie, Stuart, Holden – Talbot, Duchene, MacKinnon – Landeskog, O´Reilly, Briere – Tanguay, Mitchell, Iginla – McLeod, Cliche, Rendulič

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Grossmann, Streit, Schultz, Coburn, MacDonald, Del Zotto – Read, Giroux, Voráček – Schenn, Laughton, Simmonds – Umberger, Couturier, Raffl – VendeVelde, Bellemare, Lecavalier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Podruhé v této sezoně proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Philadelphia Flyers. Hosté naposledy zvítězili na ledě Colorada naposledy v roce 2002 a ani v dnešním zápase nejsou favoritem.

Colorado po vánoční pauze hledá formu, kterou mělo před ní. Naposled se hráči s lavinou na prsou prezentovali hodně slabým výkonem v St. Louis a mezi fanoušky se začíná mluvit o další nepovedené sezoně. Navíc se zdá, že jen hodiny dělí Ryana O´Reillyho, o kterého je prý velký zájem v Torontu. I to může být důvodem proč Colorado z farmy povolalo Borna Renduliče.

Hodně podobná čísla jako Colorado má také Philadelphia. Co se týká získaných bodů a inkasovaných branek, tak jsou tyto čísla úplně totožné. Flyers stejně jako domácí po svátcích hledají formu zpřed vánoc a ve dvou posledních utkáních tahali za kratší konec. Největším problémem Flyers je, že jejich útok prakticky stojí na výkonu dvojice Voráček-Giroux. Pokud tito dva dokáží bodovat, tak je velká šance, že letci zvítězí. Uvidíme jestli se jim dnes povede přetrhnout neúspěšnou šňůru proher na ledě Colorada.

Vzájemný zápas
    Philadelphia Flyers – Colorado Avalanche 4:3

Československá stopa
    Jan Hejda (COL) – 36 záp., 0+5, 5 bodů, +/- -6
    Tomáš Vincour (COL) – 7 záp., 0+1, 1 bod, +/- -1
    Jakub Voráček (PHI) – 36 záp., 14+32, 46 bodů, +/- +13

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Ján Jabrocký

Góly a asistencie: 31. Guenin (Cliche, Talbot), 35. Rendulič (Landeskog, Stuart), 53. Iginla (Holden, Tanguay), 65. O´Reilly (Barrie, Stuart) – 11. Voráček (Schenn, Simmonds), 43. Lecavalier (Coburn, VandeVelde), 50. Giroux (Streit)

Rozhodca: Chris Rooney, Kyle Rehman – Darren Gibbs, Mike Cvik

Diváci: 18 007