NJ Devils – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (po pr.) | Carolina – Montreal 1:3 (kon.)
Boston – Detroit 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa Bay – Toronto 3:2 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 3:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – LA Kings 2:1 (kon.)
New York Islanders
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Washington Capitals
cz Utorok 30.12.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Dnešní utkání je u konce! NY Islanders v něm porazil Washington Capitals 4:3 po prodloužení!

Viděli jsme velmi zajímavý zápas, který nabídl hodně hitů a šarvátek. Domácí se dostali do vedení v první třetině zásluhou Anderse Leeho. Ve druhé třetině navýšil vedení Islanders Lubomír Višňovský a na začátku třetina dával na 3:0 Calvin de Haan. Zdálo se, že je hotovo, ale hosté góly Erica Fehra, Nicklase Bäckströma a Alexandra Ovečkina vyrovnali na 3:3. V prodloužení se ale prosadil Johny Boychuk a bylo hotovo!

Československá stopa!

Lubomír Višňovský (NYI) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:18

Tři hvězdy utkání:

1. Johny Boychuk (NYI) 1+0
    2. Anders Lee (NYI) 1+0
    3. Alexandr Ovečkin 1+1

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (03:51:52)

Johny BOYCHUK - 4:3p

62:54
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders nakonec přesilovku využili! JOHNY BOYCHUK se opřel o puku mezi kruhy a rozhoduje tento zápas! Asistence: Ryan Strome, Kyle Okposo.

62:44
    Boychukova rána zablokována Carlsonem.

62:23
    Washington vyhazuje až k Halákovi.

62:00
    Beagle dobře napadal Boychuka na modré a puk vylétl mimo hrací plochu. Vhazování v obranném pásmu Capitals.

61:54
    Tavares, Leddy a Strome teď dlouze kombinovali v útočném pásmu, ke střele se nakonec odhodlal Strome, Holtby opět chytil puk do lapačky.

61:31
    Strome mířil střelou z mezikruží do pravého horního rohu. Holtby ale chytil puk parádně do lapačky!

61:24
    Další střela Višňovského mířila mimo.

60:52
    K dorážce Višňovského střely se dostal Tavares, proti Holtbymu ale neuspěl.

60:24
    Višňovský nabil Boychukovi, jehož tvrdá rána mířila mimo.

60:01

Základní hrací doba skončila nerozhodně a uvidíme prodloužení. Washington dohnal třígólovou ztrátu, kterou měl 42. minutě, kdy se prosadil de Haan. Góly Fehra, Bäckströma a Ovečkin Capitals skóre vyrovnaly.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Boychuk pálil opět mimo.

59:23
    Capitals vyhazují a domácí budou muset začíná opět ze svého pásma.

58:56
    Islanders si ještě zahrají přesilovku! Za vysokou hůl proti Stromemu dostává Kuzněcov 2+2 minuty, neboť v obličeji Stromeho byla evidentně krev!

58:13
    Hillen drží puk v pásmu Capitals a rozehrává.
    Alexandr OVEČKIN - 3:3

57:19
    Washington právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Hned buly se dostal ke střele ALEXANDR OVEČKIN, který se prosadil tvrdou střelou zápěstím! Asistence: Nicklas Bäckström.

57:16
    Střela Carsona byla sražená do ochranné sítě.

56:37
    Ovečkin ztratil puk ve střením pásmu a dopředu jel Nelson se Stromem. Prvně jmenovaný ale nemohl přihrát přes ležícího Carlsona, a tak zajel s pukem za branku, odkaď poslal nepřesnou přihrávku na Leea.

56:04
    Capitals se krátí čas, mají necelé čtyři minuty na vyrovnání.

55:13
    Okposo krásně prokličkoval až před Holtbyho, vše bylo výborné až na to zakočení. Puk mu sjel a Okposo vůbec nezakočnil.

54:40
    Washington v plném počtu!

54:32
    Grabovskij nahrál na pravou stranu Stromemu, který ale pálil jen do připraveného Holtbyho.

54:01
    DOmácí teď odbře kombinovali v útočném pásmu. Tavares přenechal puk Nelsonovi, který se s pukem otočil a zakončoval. Byl ale příliš blízko a Holtby si s jeho střelou poradil.

53:17
    Boychuk byl donucen zajet s pukem až za vlastní branku a Islanders musí začínat znovu ze svého pásma.

52:40
    Orpik za pomoci spoluhráčů odchází na střídačku. Za jeho zákrok na Clutterbucka ale potrestán bude. Dvě minuty za něj odsedí Latta.

52:40
    Orpik teď velmi tvrdě najel do Clutterbucka, ale toho netrefil přímo a sám si poté natloukl o mantinel. Momentálně je u něj týmový lékař.

51:53
    Islanders bojují o puk v útočném pásmu a vyplatilo se.

51:18
    Do pásma nenápadně najel Nelson, nic nerozmýšlel a vypálil, jeho rána ale minula branku.

50:59
    Nepřesná rozehrávka Islander znamená zakázané uvolnění.

50:41
    Boychuk srazil u mantinelu Warda a celá hala bouří.

50:03
    Bäckström nahodil puk na Halák ze středního pásma. Slovenský gólman ale stihl i rozehrát.

49:37
    Z pravé strany Clutterbuck, k odraženému puku se sápal Martin. Holtby ale raději přerušil hru.

49:07
    Capitals v plném počtu, Niskanen v plném počtu.

49:04
    Fehr mohl jít dopředu, chyběly mu ale evidentně síly a tak pouze odevzdal kotouč.

48:39
    Carlsson se ve vlastním pásmu dostal k puku a vyhazuje.

47:49
    Okposo nečekaně vyjel zpoza branku a vystřelil, Holtby se ale stihl přesunout.

47:25
    Boychuk kombinoval s Leddym na modré, poté ale nečekaně poslal přihrávku do prava na Nelson, který tvrdou ranou minul branku.

47:06
    U mantinelu byl zasažen Nelson vysokou holí a na trestnou lavici míří Niskanen.
    Nicklas BÄCKSTRöM - 3:2

46:29
    2:3! Ovečkin krásně vysunul NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který jel sám na Haláka a dokázal si poradit! Asistence: Alexandr Ovečkin

45:40
    Martin míchal s pukem za brankou, poté našel ideálně najetého Cizikase, který tvrdou ranou těsně minul branku Holtbyho!

45:15
    Byl to opět Fehr, který se dostal Fehr. Halák si ale s jeho střelou z mezikruží poradil.
    Eric FEHR - 3:1

44:40
    Hosté sňižují! Hillen kroužil s pukem na levé strany a poslal ho před branku, kde si najel ERIC FEHR a v pádu dokázal puk doklepnout za záda Haláka! Asistence: Jack Hillen, Brooks Laich

44:34
    Hillen se pokusil překvapit Haláka střelou z levého kruhu. Slovenský gólman si se střelou poradil.

43:51
    Nelson vysunul Stromeho, který pálil z levé strany. Holtby byl ale pozorný a střelu vyrazil.

43:24
    Útok Islander zastavil odpískaný ofsajd.

42:49
    Islanders jsou teď v pohodě, mají tříbrankový náskok a dopředu se neženou.
    Calvin DE HAAN - 3:0

41:41
    Islander se prosazují v oslaební. Capitals znovu ztratili kotouč, toho se zmocnil Tavares a poslal ho na modrou, kde měl napřaženo CALVIN DE HAAN, který vymetl růžek Holtbyho branky! Asistence: John Tavares, Nikolaj Kulemin

41:28
    Kulemin teďm vystihl rozehrávku a vystřelil. Holtby vyráží.

40:41
    Z levé strany si vybruslil až k Halákovi Johansson, Slovenský gólman ale jeho úmysl vystihl a včas sklapl betony.

40:20
    Pokračuje přesilovka Washingtonu, puk je ale v pásmu Capitals.

40:01

V první polovině druhé třetiny byli Islanders tím horším týmem na hřišti. Vůbec nic jim nevycházelo a Capitals se hnali za vyrovnáním. Ve 30. minutě se poměrně šťastně trefil Lubomír Višňovský a Islanders vedou už 2:0. Washington bude mít v poslední periodě co dělat, pokud chce pomýšlet alespoň na nějaký bod.

Střely na branku – 11 – 9

Poslední třetina začne přibližně v 2:54.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:47
    Ještě jedno vyloučení ve druhé třetině. Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Nelson.

39:09
    Grabovskij mohl mířit vpřed, ale přihrávku od Leddyho špatně zpracoval.

38:32
    Nelson ze středního pásma pouze nahodil puk na Holtbyho.

37:42
    Nielsen přenechal puk Kuleminovi, který vypálil, Holtby ale jeho střelu lapil.

37:26
    Laich byl v pásmu dříve než puk a je odpískáno zakázané uvolnění.

37:17
    Hned po buly pálil Hamonic, Holtby ale natáhl lapačku a puk chytil.

37:14
    Na pravé straně měl hodně prostoru Višňovský. Jeho střelu ale pravděpodobně někdo přizvedl do ochranné sítě.

36:48
    Leddy byl dobře napadán Chimerou a o puk přišel.

36:26
    K další tvrdé střele se dostal Boychuk, do jeho střely ale lehl Laich a zablokoval ji.

35:47
    Střela Grabovskije byla zablokována Hillenem.

35:14
    Islanders teď kombinují v útočném pásmu, do nějaké vážnější situace se zatím nedostali.

34:06
    Wilson poslal puk z levé strany před branku, kde byl Ovečkin, který nejdříve puk netrefil. Napodruhé už se trefil a Halák jeho střelu vyrazil!

33:41
    Ovčekin ztratil v útočném pásmu puk a Clutterbuck šel dopředu, Niskanena ale obejít nedokázal.

32:55
    Hillen zpět na ledě a Capitals jsou v plném počtu.

32:52
    Střela Višňovského byla zablokovaná.

32:22
    Nielsenova zpětná přihrávka na Višňovského nebyla přesná a domácí přicházejí o pásmo.

31:56
    Střelu Leddyho vyrazil Holtby, dorážka Tavarese mířila mimo a další střelu Leddyho už chytil Holtby do náruče!

31:23
    Po buly pálil z levé strany Leddy, tvrdou střelu vyrazil Holtby do rohu.

31:18
    Boychuk tvrdě vypálil od modré, jeho rána byla ale sražená do ochranné sítě.

30:55
    Další přesilovka pro domácí! Na trestnou lavici jde Hillen, který podrazil Matta Martina.
    Lubomír VIŠŇOVSKÝ - 2:0

30:06
    Islanders přesilovku využívají! Nielsen nabil na modrou LUBOMÍRU VIŠŇOVSKÉMU, který odrazem o jednoho z hráčů hostů střílí druhou branku domácích! Asistence: Frans Nielsen, Michail Grabovskij.

29:46
    Islanders dlouho kombinovali v útočném pásmu, ke střele z levé strany se odhodlal Nielsen, ta ale mířila mimo.

29:15
    Přesilovku si konečně zahrají i domácí. Vyloučen je Wilson.

28:50
    No a jakobych to zakřikl. Tavares střílel z mezikruží bekhendem těsně mimo levé tyče Holtbyho branky!

28:37
    Zakázané uvolnění domácích. Islanders zatím nepředvádí dobrý výkon v druhé třetině.

28:20
    Washington vyhodil puk až k Halákovi, ten pomáhá s rozehrávkou.

27:49
    Strome obrkoužil branku a přihrál na modrou Hamonicovi, jeho střela byla sražená do ochranné sítě.

26:58
    Fehr se hned po buly dostal k puku mezi kruhy, první střelu zablokoval Boychuk a druhou už Halák vyrazil!

26:52
    Alzner vyzkoušel pozornost Halák, ten ale s chycením puku neměl problém. Vhazování po pravici Slovenského gólmana.

26:20
    Velká chyba Boychuka při rozehrávce, k puku se dostal Brouwer, ale v tváří tvář Halákovi přestřelil!

25:46
    Hickey skvěle sklepl puk pro Tavares, který pálil z mezikruží. Jeho střela ale také nemířila mezi tři tyče.

25:06
    Nielsenova střela bekhendem nemířila přesně.

24:50
    Islanders puk také ztratili a Laich pálil, Halák vyrazil a k dorážce se dostal Ward. Puk zůstal na brankovšti a na brankoviště se sjeli všichni hráči a vznikla potyčka. Rozhodčí ale situaci zvládli.

24:25
    Laddova přihrávka na Warda přesná nebyla a u puku jsou Islanders.

23:38
    Okposo se dostal s Baileym do protiútoku a prvně jmenovaný pálil z mezikruží, o kousek ale minul branku Holtbyho.

22:56
    Rozehrávka domácích se nepovedla a je z toho zakázané uvolnění.

22:50
    Tavares zpět na ledě a Islander jsou v plném počtu.

22:11
    Niskanen riskantně přihrával na modré Carlsonovi, jeho risk mu vyšel z pravé strany pálil Backström, ale ani jeho střela přesná nebyla.

21:36
    Washingtonu se nedaří dostat do pásma a Green má puk u branky Holtbyho a rozehrává.

21:21
    Další vyhození Islanders.

20:59
    Tvrdou ránu Greena Haálák vyrazil do rohu a Hickey poté vyhodil.

20:48
    Další přesilovka pro Capitals! Za podražení Ovčekina jde na trestnou Tavares.

20:24
    Po dobré práci Tavarese s Okposem pálil od modré Hamonic, jeho střela ale minula branku.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi. Vidíme zatím velmi bojovný hokej. Oba týmy se dostávají do šancí a rozhodně se nenudíme. Capitals měli k dispozici už dvě přesilové hry, ale ani jednu nevyužili. V osmé minutě se prosadil domácí Anders Lee a určil tak prozatimní stav 1:0 pro Islanders.

Střely na branku – 11 – 6

Druhá třetina začne přibližně v 2:00.

20:00

19:49
    Přihrávka Višňovského na Okposa nebyla přesná a to bude pravděpodobně vše z první třetiny.

19:44
    Zakázané uvolnění Capitals.

19:23
    Wilson ujel po pravé straně, kličku ale špatně načasoval a tak poté vypálil z otočky, Halák ale jeho přízemní střelu chytil!

18:33
    Bailey zakombinoval s Tavaresem a prvně jmenovaný vystřelil z mezikruží, Holtby jeho střelu vyrazil.

17:58
    Nelson zpět a Islanders jsou v plném počtu.

17:41
    Útok Washingtonu zastavil odpískaný ofsajd.

17:15
    Greene nabil na levou stranu znovu Ovečkinovi, ale jeho tvrdá rána minula branku.

17:00
    Ovečkin na levé straně dlouho míchal s pukem, poté vypálil zápěstím, Halák švihl lapačkou a puk lapil!

16:22
    De Haan byl zasáhnut vysokou holí, provinil se Backström. Rozhodčí ale nevylučuje.

15:58
    Další přesilovka pro Washington. Za vysokou hůl půjde na trestnou lavici Nelson.

15:39
    Grabovskij vypálil z levé strany, Holtby jen vyrazil. Dorážel Kulemin, Holtby ale pokryl i tuto střelu. Následuje vhazování po pravici gólmana Capitals.

15:11
    Proti nahození Warda ze středního pásma už Halák musel zasáhnout, stihl ale hned rozehrát a hra pokračuje dál.

14:44
    Na modré dostal puk Carlson, který spíše nahazoval, puk mířil mimo a Halák nemusel zasahovat.

14:23
    Od modré pálil Green, jeho střelu ale zablokoval Martin, který následně vyhodil na zakázané uvolnění.

13:48
    Na levé straně se chystal ke střele Latta, de Haan u něj byl ovšem včas a puk mu stihl vypíchnout.

13:10
    Višňovský poslal puk na Baileyho, který pálil z otočky. Green ale jeho střelu zablokoval.

12:29
    Střelu Leddyho se snažil tečovat Strome, to se mu bohužel nepovedlo.

12:02
    Ovečkin chtěl prokličkovat středem obrany, přes Hamonica se ale nedostal.

11:24
    Fehr mohl jít společně s Laichem dopředu, ale neměl rychlost a raději puk pouze nahodil.

10:44
    Hráči se teď spíše soustředí na hity, než na hru a puk poté putuje z rohu do rohu, neboť rozehrávky obou týmů nejsou přesné.

10:11
    Rozehrávka Hickeyho přesná nebyla a Capitals otáčejí hru.

09:36
    Islander teď mohli jít do protiútoku, ale přihrávka Tavarese na Okposa nebyla přesná.
    Anders LEE - 1:0

08:15
    Islanders se dostávají do vedení. Od modré vypálil Hickey a jeho střelu ukázkově tečoval ANDERS LEE za záda bezmocného Holtbyho! Asistence: Thomas Hickey, Ryan Strome

08:01
    Nielsen nahodil puk pro Leeho, ten ale neobešel Niskanena.

07:20
    Wilson s Leddym svedli sprinterský souboj, rychlejší byl obránce domácích, který se zmocnil puku a rozehrává.

07:12
    Ke střele od modré se dostal Hamonic, Holtby má puk v lapačce.

06:59
    de Haan má puk ve svém pásmu a rozehrává.

06:14
    I Ovečkin je zpět. Oba týmy v plném počtu.

05:58
    Lee je zpět a Islander jsou v plném počtu.

05:47
    Hamonic posílal puk před branku na Grabovskije, ten ale nedokázal puk zasáhnout.

04:49
    Hra pokračuje čtyři na čtyři. Fehr teď pouze nahodil puk do pásma domácích.

04:14
    Ovečkin jde na trestnou lavici za zdržování hry, neboť držel puk delší dobu, než je dovoleno. Hodně zvláštní vyloučení.

04:14
    Útok Washingtonu zastavil odpískaný ofsajd a Ovečkin se hodně zlobí.

04:04
    Cizikas ale vyhrál buly a Islanders vyhazují.

03:57
    Capitals si zahrají přesilovku. Za hákování jde na trestnou lavici Lee.

03:34
    Hráči Islanders teď dobře napadali a hosté to neměli s rozehrávkou lehké.

02:54
    Střela Grabovskije byla zablokována, po něm se k puku dostal Kulemin, Holtby vyráží.

02:27
    Niskanen pálil od modré, jeho rána byla ale zablokována Hickeym.

01:56
    Cizikas posílal puk před branku na Martina, ten ale bohužel pro Islanders puk nezasáhl.

01:34
    Bekhendem střílel od modré Hillen, Halák si připisuje další zákrok.

01:13
    Green má puk za svou brankou a čeká až si jeho spoluhráči najedou do pozic.

00:43
    Niskanen zahrál přes všechny čáry, u puku byl ale nejrychleji Nielsen a zakázané uvolnění se tak nepíská.

00:27
    První zákrok si připsal i Halák, který lapil střelu Backströma.

00:14
    Hosté sice vyhráli buly ve svém pásmu, ale nevyšla jim rozehrávka a je odpískáno zakázané uvolnění.

00:07
    Hned po buly se hnal vpřed Grabovskij, Orpik jej ale dobře tísnil a Grabovskij nevystřelil tak silně. Holtby si připsal první úspěšný zákrok.

00:01

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares (C), Okposo (A) – Grabovskij, Nielsen (A), Kulemin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Hillen, Green – Chimera, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Johansson, Kuzněcov, Brouwer – Laich, Fehr, Ward – Beagle, Latta, Wilson

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Mach, Cormier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Hezký úterní večer! Hokejová NHL dnes pokračuje dalšímy zápasy. My se společně zaměříme na zápas New Yorku Islanders proti Washingtonu Capitals. Úvodní buly je naplánováno na 1:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Zato Islanders jsou asi největším překvapením dosavadního průběhu NHL! Momentálně jsou Islanders na čtvrté pozici Východní konference se ziskem 47 bodů. V posledních dvou utkání ale Islanders neukázali moc dobrou formu. Nejdříve v domácím prostředí prohráli s Montrealem 1:3 a v posledním zápase prohráli s Buffalem 3:4 po nájezdech. V týmu Islanders nastupují i dva Slováci. V obraně již dlouhou dobu figuruje Lubomír Višňovský, který zatím nasbíral 11 bodů. V brance Islanders zažívá životní sezonu Jaroslav Halák, který má úspěšnost zásahů 91,46%.

Washington zatím zažívá spíše průměrnou sezonu. Momentálně je na osmé pozici Východní konference se ziskem 42 bodů a o účast ve vyřazovacích bojích musí ještě bojovat. Washington z posledních tří zápasů získal šest bodů. Nejdříve dokázal v domácím prostředí porazit Ottawu 2:1, poté Washington cestoval do Madison Square Garden a s Rangers prohrál 2:4. V posledním utkání se Washington představil v Pittsburghu a slavil vítězství 3:0. Forma Capitals tak není špatná. Nejproduktivnějším hráčem Washingtonu je Nicklas Bäckström, který má na svém kontě už 35 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Havlovic

Góly a asistencie: 9. Lee (Hickey, Strome), 31. Višňovský (Nielsen, Grabovskij), 42. Haan (Tavares, Kulemin), 63. Boychuk (Strome, Okposo) – 45. Fehr (Hillen, Laich), 47. Bäckström (Ovečkin), 58. Ovečkin (Bäckström)

Rozhodca: Kimmerly, Rooney – Mach, Cormier