Maďarsko – Francúzsko 25:26 (kon.) | Čierna Hora – Španielsko 18:19 (kon.) | Nórsko – Švédsko 29:25 (kon.)
Čierna Hora
18:19 (8:13)
Španielsko
cz Piatok 19.12.2014, 18:00 • Papp László Budapest Sportaréna, Budapešť (Maďarsko) • Majstrovstvá Európy žien

Dnešní utkání sledovalo 3500 diváků.

60
    Oddechový čas pro Španělsko. Španělský trenér udává poslední pokyny před koncem druhého poločasu. (18:19)

59
    Radičevićová zařizuje Černé Hoře snížení na rozdíl jediné branky. Tak to je neuvěřitelná jízda Černé Hory ve druhém poločase. (17:18)

57
    Navarrová znovu zasahuje. Tak to je neuvěřitelný výkon brankářek. Tento zápas patří jednoznačně jim. (16:18)

51
    Španělsko jako první zachránila horní tyč a nakonec se povedlo Navarrové zasáhnout proti dorážce Bulatovićové. (13:16)

50
    Španělky neskórují ani po třinácti minutách! Španělské hráčky si nedokázaly přihrát přesně do rukou. (13:16)

48
    Španělská střelecká nemohoucnost pokračuje! Jedna ze Španělek střelou z devíti metrů v signalizované pasivní hře opřela míč od horní tyče Rajčićové brány. (13:16)

45
    Španělský trenér už se nemůže dívat na střeleckou nemohoucnost svých svěřenkyň a tak sáhl k oddechovému času. U míče jsou hráčky Španělska. (13:16)

44
    Hráčky Černé Hory se hnaly tři na brankářku. K zakončení však nedošlo, neboť si nedokázaly domácí hráčky nahrát do rukou. Naopak nahrály do rukou vracející se Cabralové. (12:16)

41
    Bulatovićové zakončení ze sedmimetrového hodu letělo k levé tyči. Navarrová se po míči natahovala marně. (12:16)

41
    Černá Hora má k dispozici sedmimetrový hod. (11:16)

40
    Cabralová prošla až do brankoviště soupeře. Její velmi rychlá a křižná střela skončila pouze na pravé tyči Rajčićové brány. (11:16)

39
    Nejprve se zásahem blýskla Navarrová, poté dokázala vyrazit střelu z rychlého protiútoku mimo tři tyče na druhé straně i Rajčićová. Neuvěřitelné výkony brankářek na obou stranách. (11:16)

32
    Černá Hora má k dispozici sedmimetrový hod. (9:13)

31
    Střela z ruky Peňové doputovala pouze na horní tyč Barjaktovićové brány. (8:13)

Velmi výbornou práci odvádí také duo slovenských rozhodčích Peter Brunovský a Vladimír Čanda, kteří v celém zápase zatím neudělali žádnou chybu. Je vidět, že chvála se na slovenské rozhodčí valí ze všech stran oprávněně.

30
    Španělky se snažily sehrát akci, při které si ve finální fázi naskočila na přihrávku spoluhráčky Cabralová do brankoviště. Bohužel pro Španělsko byl míč protihráčkami včas zblokován. (8:13)

30
    Dvacet sekund před koncem prvního poločasu si bere španělský trenér oddechový čas. (8:13)

28
    Navarrová si připisuje již desátý zákrok v zápase! Španělky mají míč v držení. (7:13)

26
    Z bodu sedmi metrů se za záda Navarrové po osmi minutách trefila Radičevićová. (6:12)

26
    Lara Gonzálezová (ESP) je vyloučena na 2 minuty za držení protihráčky i po odpískání. Černá Hora má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (5:12)

24
    Lara Gonzálezová (ESP) obdržela žlutou kartu za souboj u brankoviště. (5:12)

21
    Když už to přeci jen Kněževićová zkusí, narazí na výborně chytající Navarrovou. (4:9)

14
    Oddechový čas pro Černou Horu. (2:6)

10
    Andrea Klikovaćová (MNE) je vyloučena na dvě minuty za zásah na odhazovou ruku Manguéové. (2:3)

8
    Kněževićová se nedokázala trefit do prostoru tří tyčí, i když běžela s míčem osamocena proti Navarrové. (0:3)

7
    Po vstřelení branky se ozvala píšťalka, která pozastavila hru, neboť rozhodčí udělily žlutou kartu Katarině Bulatovićové (MNE). (0:3)

6
    Patricia Elorzaová (ESP) si odpyká dvě trestné minuty. (0:2)

4
    O chvíli později přichází druhá karta v řadě pro hráčky Černé Hory, tentokrát ji obdržela Jovanka Radičevićová (MNE). (0:1)

4
    Andjela Bulatovićová (MNE) obdržela žlutou kartu za přílišnou agresivitu při bránění soupeřky. (0:1)

Josef Cestr

Čierna Hora: Barjaktovićová (Rajčićová) – Petrovićová, Pavičevićová, Radičevićová, Jovanovićová, A. Bulatovićová, Klikovaćová, Jankovićová, Malovićová, K. Bulatovićová, Ramusovićová, Mehmedovićová, Despotovićová, Kněževićová
    Španielsko: Navarrová (Tempranová) – Lópezová, Martínová, Nuňézová, Fernándezová, Manguéová, Aguilarová, Chávezová, Pinedová, Escribanová, Peňová, Gonzálezová, Elorzaová, Egozkueová, Cabralová

Rozhodca: Peter Brunovský, Vladimír Čanda (oba SVK)