6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Jokerit Helsinki
Pondelok 15.12.2014, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL
    HC Slovan - Jokerit 6:2

Je tu záver krásneho duelu, v ktorom domáci tím nedal silnému Jokeritu priestor a taktovku od úvodu zobral do svojich rúk. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Steve Moses, v tíme domácich Tomáš Starosta. Po tradičnej rozlúčke takmer vypredanej arény a odchode hráčov do šatne páni rolbári tri body pekne krásne zahladia do domáceho ľadu a o týždeň sme tu zasa, hostíme Ladu Togliatti. Peknú, víťaznú noc, všetkým želá z Bratislavy onlajnista Vladimír Korduliak. (21:19:07)

60:00
    Václav NEDOROST - 6:2

59:14
    Slovan Bratislava dal gól!
    VÁCLAV NEDOROST spred bránkoviska predsa len dopravil puk popod telo Heleniusa za bránkovú čiaru.
    Dnes hrali severenia len "druhé" husle...

59:14
    Domáci dosiahli gól, no telefonujeme, bude platiť a Nedorost sa zapíše do listiny strelcov?

58:38
    Len ťažko dnes tipovať mužov zápasu, no skúsim, na domácej strane Bartovič, na strane hostí Gunderson.

58:05
    Z ľavej strany sa do pásma až k bránkovisku predral Aaltonen, vystrelil, Janus priestor pri žrdi vytesnil a puk zblokoval za svoju bránku.

57:39
    A ešte raz mexická vlna a teraz už veru oprávnene a na istotu, tri body zostávajú v Slovnaft Aréne.

57:00
    Dnešné stretnutie sleduje 9.058 divákov, v aréne panuje výborná hokejová atmosféra od samého úvodu duelu.

56:05
    Obe mužstvá s plným počtom hráčov.
    Vondrka s maximálnym prehľadom 5:2
    Michal VONDRKA - 5:2

55:54
    Je vymaľované, MICHAL VONDRKA potiahol puk po ľavej strane do pásma, neunáhlil sa, počkal si, kým sa Helenius položí na ľad a z uhla poslal puk do jeho bránky.

55:29
    Na druhej strane vyrazil Janus puk z hokejky Aaltonena!

55:03
    Starosta sa za kruhmi oprel do puku a vyprášil Heleniusovi betóny!

54:23
    Strelu z hokejky Koukala od modrej Janus cez vyrážačku poslal na ochranné sklo, hostia dohrávajú akciu v pásme belasých.
    Murley vs. Sallinen

54:05
    Dve minúty za hrubosť vyfasoval Murley a na strane hostí nikto? Napokon predsa len Sallinen, rovnako dve minúty za hrubosť. Hráme štyria proti štyrom.

53:39
    Slovnaft Aréna mexickou vlnou už oslavuje zisk troch bodov, nie je to priskoro?

53:05
    Domáci v plnom počte, Slovnaft Aréne ženie svojich neúnavne vpred.

52:35
    Baranka od modrej poslal puk až k bránke hostí, čas plynie.

51:59
    Jokerit zatiaľ nedostal Slovan pod tlak, domáci strážia výborne svoju modrú čiaru.

51:05
    Tak tento faul videli len arbitri, Buturlin dal Netíkovi dve minúty za seknutie.

49:06
    Vidíme teraz nepresností na oboch stranách, domácich to ale vôbec mrzieť nateraz nemusí.

47:55
    Tvrdé boje na ľadovej ploche, hráme osobne muž proti mužovi, Slovan stále drží svoje krásne dvojgólové vedenie.

46:47
    Jeglič zahral v pásme s vysokou hokejkou, vhadzovať budeme po pravej ruke Janusa.

46:07
    Teraz píska čiarový ofsajd hráčom hostí, vhadzovať budeme v strednom pásme, len čo skončí reklamná prestávka.

45:10
    Nedorost pekne vystrelil od vnútornej strany pravého kruhu, Helenius rovnako, ako pred chvíľkou Janus, puk vyrazil na pravú stranu klziska.

44:30
    Aaltonen dostal spoza bránky puk pred bránkovisko, zakončil, Janus opäť puk vyrazil na pravú stranu klziska.

44:16
    Slovan len vyhodil puk von z pásma, po zakázanom uvoľnení sa vrátime pred Janusa.

43:49
    Puk mal napriek tomu, že hráči ho korčuľami pribili na mantinel, hlavný dlho na dohľad, po hodnej chvíli však hru predsa len prerušil, vhadzujeme v pásme hostí.

42:47
    Poltesk tribún si vyžiadala štvrtá formácia domácich, ktorá narobila vetry pred bránkou hostí.

41:02
    Puk medzi kruhy dostal Wirtanen, nakorčuľoval na Janusa, zakončil, Janus puk vyrazil na pravú stranu k mantinelu.

40:32
    Puk z hokejky Netíka z ľavého kruhu skončil po teči hráča hostí na sieti, vhadzujeme pred Heleniusom.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:45.

Skončila nám aj durhá časť hry a diváci vidia v aréne veľmi kvalitný hokej, hostia sa v druhej tretine dvakrát vrátili do hry, no Bartovič svojim gólom poslal domácich opäť do brejku. Slovan hrá dnes kompaktne, zodpovedne, a na ľadovej ploche vidieť kolektívneho ducha, útočníci sa vracajú a plnia do bodky defenzívne činnosti a veru, ešte jedna tretina v tomto duchu a tri body zostanú v Bratislave.

40:00

38:20
    Strela domácich bola tečovaná bekom hostí na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Heleniusa.

37:47
    Sersenovi puk skĺzol z hokejky a už bol v strednom pásme, ofsajd domácich.

37:13

36:25
    Netík prestrelil bránku hostí a Jokerit brejkoval, od ľavého kruhu to poslal pred bránkovisko na šťastenu Sallinen, výborný Janus dobre čítal hru a puk poslal späť do hry.

36:04
    Čiarový akciu domácim zastavil pre previnenie na modrej čiare, ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.
    Bartovič 4:2
    Milan BARTOVIČ - 4:2

35:18
    Od ľavého mantinelu cez stred kruhov poslal na pravý kruh milimetrový center Vondrka, hokejka MILANA BARTOVIČA sa nemýlila a Milan puk po ľade poslal do rohu bránky Heleniusa. Asistencie: Michal Vondrka a Ivan Baranka.

34:50
    Ťažký puk dokázal v strednom pásme spracovať Hudáček, potiahol ho do pásma, na modrú posunul Brejčákovi, ktorý vystrelil príklepom, Helenius v pokľaku puk ukryl do náručia.

33:04
    Domáci v plnom počte, hostia už puk v pásme domácich stratili a Slovan ho vyhodil von až k bránke Heleniusa.

33:02
    Gunderson vypálil spoza kruhov od modrej, Janus v pokľaku puk zrazil pred seba a následne prikryl pod svoj výstroj.

32:15
    Surový vyhodil puk von z pásma, zbierame cenné sekundy z oslabenia.

31:38
    Jokerit v kolotoči pred Janusom, Slovan len a len bráni.

31:22
    Aspoň na chvíľku poslali domáci puk do stredného pásma.

31:04
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Ölveckého, Slovan dáva hosťom možnosť na vyrovnanie.

30:29
    Prečíslenie domácich dva na jeden, Tičar poslal puk z pravej strany popred bránkovisko neskoro na voľného Netíka, Tomášovi už čas a priestor na zakončenie nezostal.
    Tomi MäKI - 3:2

29:45
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Aj to sa stáva, TOMI MÄKI nahodil puk od ľavého kruhu na Janusa, ktorý ho cez betón zrazil do bránkoviska a od korčule Sigaleta skončil puk v bránke. Regulárnosť potvrdil aj videorozhodca.

27:55
    Domáci moje prianie vyplnili a odskočili hosťom opäť na dva góly, je to tu veru veselšie.
    Starosta 3:1
    Tomáš STAROSTA - 3:1

26:52
    A je to tu! Tomáš Netík vystrelil od pravého kruhu, Helenius puk zrazil pred seba, nuž a TOMÁŠ STAROSTA ho podvihol do jeho siete. Asistencie: Tomáš Netík a Rok Tičar.

26:27
    Jaakola dostal za podrazenie dve minúty, presilovú hru si zahrá teraz Slovan, nuž, chcelo by to gól.

25:44
    Ölvecký pekne zakončil strelou švihom z ľavého kruhu, Helenius v pokľaku puk ukryl vo svojom náručí.
    Ryan GUNDERSON - 2:1

23:27
    Zbytočné vylúčenie a hostia sa vracajú do hry, puk od bránkovej čiary dostal za kruhy RYAN GUNDERSON, ktorý prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencie: Jukamati Aaltonen a Niko Kapanen.

23:14
    Sersen za nedovolené bránenie Koukala, keď Slovan ťahal puk do pásma hostí, zbytočne oslabuje svoj tím.

22:50
    Bartovič od modrej poslal puk na bránku hostí, Helenius ho pohotovo zatočil do svojej lapačky.

22:22
    Murley prešiel s pukom poza bránku, poslal ho pred bránkovisko, Ölvecký to mal však na dlhú hokejku.

21:37
    Wirtanen sa ocitol voľný na vnútornej strane pravého kruhu, pohotovo vystrelil, Janus puk vyrazil späť do hry.

20:15
    Jokerit opäť chyboval v útočnej akcii, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme pred Heleniusom.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:51.

Skončila nám prvá tretina duelu, v ktorej Slovan vyrukoval na svojho súpera aktívnou a kombinačnou hrou, hneď v úvode sa ujal vedenia po brejku Jegliča a keď pridal druhý gól Netík, posadil sa na koňa. Potom prišla presilovka hostí päť na tri a Slovan musel úporne brániť, čo sa aj chlapcom podarilo. Do konca tretiny už gól nepadol a myslím si, že toto bola najlepšia prvá tretina domácich v tejto sezóne KHL. Pomer striel do priestoru bránky po úvodnej dvadsaťminútovke 13:11.

20:00

19:35
    Puk na hokejkách severanov, no v okolí ich bránky, pokúsia sa ešte o akciu?

18:54
    Sallinen pekne vystrelil od pravého kruhu, Janus opäť ťažký puk zrazil dole na ľad, defenzíva domácich to napokon na čas zvládla.

18:25
    Puk nahadzovaný na bránku domácich Janus radšej prikryl a ukľudnil tak hru v ringu.

18:12
    Surový vystrelil z ľavého kruhu príklepom, minul však bránku hostí, Jokerit pôjde do kacie.

17:41
    Akcia strieda akciu, raz na jednej, potom na druhej strane, gólmani teraz chvíľku bez práce.

16:19
    Hagman stojaci povedľa ľavého kruhu poslal puk po ľade smer Janus, netrafil však priestor Jarovej svätyne.

15:32
    Od modrej nahodil puk oblúčikom na Janusa Huhtala, Janus puk zrazil dole na ľad a dorážal ešte Gunderson, Janus zmenu skóre nepripustil.

15:12
    Murley od pravého kruhu nahodil puk na Heleniusa, ktorý ho v pokľaku bez problémov ukryl do náručia.

14:31
    Hostia v plnom počte, ani Slovan svoju presilovú hru v gól nepretavil.

14:25
    Hudáček chyboval v pásme, puk zachytili hostia a poslali ho až k Janusovi, je po presilovke.

13:44
    Hostia výborne bránia modrú čiaru, čo na to domáci tím?

13:28
    Starosta v menšej skrumáži pred bránkou hostí z otočky spoza kruhov poslal puk mimo bránku Jokeritu.

13:05
    Slovan to v pásme hostí prekombinoval, Jokerit na čas poslal puk mimo svoje pásmo.

12:31
    Podrazenie a na trestnú odkorčuľoval Hagman, teraz si to borci na ľadovej ploche vymenia, presilovku bude hrať Slovan.

11:54
    Domáci v plnom počte, Slovan za podpory slušne zaplnenej arény oslebenie o dvoch hráčov prežil bez ujmy.

11:42
    Surový vyhodil puk von cez všetky čiary, toto by sme mali už vydržať.

11:21
    Slovan so štyrmi hráčmi.

10:19
    Moses vypálil z pravého kruhu, Janus cez betón puk zrazil za svoju bránku, hostia v tlaku pred Janusom.

09:54
    Sersen dve minúty za hákovanie, pred Janusom bude horúco ako vo fínskej saune.

09:41
    Jokerit posadil Slovan na kolotoč, ako to dopadne?

09:21
    Sigalet vyzval hostí na skórovanie, dve minúty za podrazenie.

09:13
    V strednom pásme v defenzíve na výbornú Brejčák, ktorý puk poslal na striedačku domácich, vhadzujeme pred Janusom.

08:07
    Puk pok kontrolou Janusa po strele jedného z hráčov hostí, Slovan si veľmi dobre plní aj defenzívne činnosti.
    Tomáš NETÍK - 2:0

06:45
    Akcia domácich po osi Jeglič – Tičar – Netík končí pukom v bránke hostí. Tičarovu prihrávku najskôr Netík nespracoval, puk však Tičar v rohu klziska vybojoval, od bránkovej čiary ho nezištne prihral pred bránkovisko a voľný TOMÁŠ NETÍK už vedel, čo treba s pukom urobiť. Asistencia: Rok Tičar.

06:11
    Hahl od pravého kruhu poslal puk na teč pred bránkovisko, defenzíva domácich puk zvládla a poslala ho do bezpečia.

04:35
    Ölvecký vypálil od ľavého kruhu z jeho vrcholu, Helenius šiel do pokľaku a puk vyrazil do rohu klziska.

03:32
    Hostia chybovali pri prechode do útoku, zakázané uvoľnenie, pomer stirel do priestoru bránky do týchto chvíľ 5:1.

02:59
    Od pravého kruhu poslal puk pred bránku Wirtanen, Hahl spred bránkoviska poslal puk len na ochranné sklo.

02:19
    Vondrka z pravej strany poslal puk na ľavý kruh popred bránku na voľného Baranku, Ivan sa dostal z uhla a k zakončeniu už čas nemal.
    Žiga JEGLIČ - 1:0

00:46
    Strelu Jaakolu z pravého kruhu vyrazil Janus, do brejku sa dostal ŽIGA JEGLIČ, ktorý si položil Heleniusa na ľad a po ľade zakončil.

00:06
    Puk skončil na striedačke domácich a tak si buly zopakujeme.

00:01

Na ľadovú plochu už korčuľujú hráči zo severu Európy, o chvíľku nastúpi na ľad aj domáci tím, Slovnaft Aréna si vypočuje dve krásne hymny a všetko bude prichystané k úvodnému buly zápasu.

Príjemný podvečer zo Slovnaft Arény z Bratislavy, v zostave domácich oproti ostatnému zápasu len jedna zmena, na ľad sa vrátil potrestaný Sersen. V bránke sa opäť predstaví Jaroslav Janus, ktorý chytá vo výbornej forme, na druhej strane od úvodu uvidíme v klietke Riku Heleniusa. Hostia nastúpia na duel v bielo-červených farbách, domáci v bledomodrých dresoch.

HC Slovan Bratislava:

Jokerit Helsinki:

Rozhodca:

Buturlin, Jeřábek – Balodis, Šichanov.

HC Slovan predviedol v Slovnaft Aréne kvalitné výkony – až na prvú tretinu v ostatnom zápase s Ufou, a do tabuľky Západnej konferencie si pripísal 5 bodov. V pondelok večer nás čaká ďalší atraktívny súper – Jokerit Helsinki, s ktorým už Slovan v tejto sezóne na domácom ľade jeden zápas odohral.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nie je tímom len do počtu. Z doposiaľ odohratých 16 zápasov zaknihoval 35 bodov a v tabuľke Západnej konferencie si drží 3. miesto. V aktuálnej tabuľke formy Jokerit zaznamenal 8 bodov za dve víťazstvá v riadnom hracom čase a jedno víťazstvo po predĺžení. Presne rovnako je na tom aj HC Slovan, až s jedným rozdielom, že jedno víťazstvo zaknihoval až po samostatných nájazdoch.

Modro-červený dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Fínska aj traja hráči zo susedného Švédska, v dvoch hráčoch má zastúpenie USA, jeden má pas štátu Kanada a dres „žolíkov“ oblieka aj Petr Koukal z Českej republiky. Jokerit hráva svoje domáce zápasy v Hartwall Aréne s kapacitou 13.506 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci kouč Erkka Westerlund.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Jokerit Helsinki z 39 zápasov 83 bodov, Slovan odohral o jeden zápas menej a získal celkom 48 bodov. V tabuľke formy zaznamenali hostia 9 bodov za 3 víťazstvá v riadnom hracom čase, HC Slovan má v tabuľke formy 5 bodov za 1 víťazstvo v riadnom hracom čase a 1 víťazstvo po samostatných nájazdoch.

Najproduktívnejším hráčom v domácom tíme je a dlho bude Ladislav Nagy s 27 kanadskými bodmi (14+13), s odstupom pred 17 bodovými: Milan Bartovič (8+9), Rok Tičar (6+11) a Žiga Jeglič (4+13). V tíme hostí je najproduktívnejším Steve Moses so 43 kanadskými bodmi (26+17), v závese sa drží Linus Omark s 35 bodmi (12+23). Gólman domácich Johan Backlund disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 90,7% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,22 gólov na zápas, Jaroslav Janus s 89,6% úspešnosťou drží priemer 2,72 gólov na zápas. Na druhej strane Henrik Karlsson s 92,5% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,04 gólov na zápas, Riku Helenius91,6% úspešnosť zásahov s priemerom 2,35 gólov na zápas.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu z bratislavskej Slovnaft Arény, HC Slovan bude hostiť Jokerit Helsinki, aj z tohto zápasu Vám v pondelok večer krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 1. Jeglič, 7. Netík (Tičar), 27. Starosta (Netík, Tičar), 36. Bartovič (Vondrka, Baranka), 56. Vondrka, 60. Nedorost – 24. Gunderson (Aaltonen, Kapanen), 30. Mäki

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Starosta, Sersen (A), Baranka (A), Brejčák, Sigalet, Štajnoch, Luža – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Nedorost, Bartovič (C) – Hudáček, Murley, Ölvecký – Šťastný, Surový, Kudrna
    Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Väänänen (A), Jaakola, Ohtamää, Lajunen, Peltola, Gunderson, – Hagman, Kapanen (C), Aaltonen – Huhtala, Wirtanen, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl (A), Rita

Rozhodca: Buturlin, Jeřábek – Balodis, Šichanov

Diváci: 9.058