Dánsko – Nórsko 2:6 (kon.) | Česko – Fínsko 3:6 (kon.) | Estónsko – Lotyšsko 1:6 (kon.)
Švédsko – Švajčiarsko 10:1 (kon.)
Estónsko
1:6 (0:1, 1:0, 0:5)
Lotyšsko
cz Sobota 13.12.2014, 13:00 • Švédsko, Gothenburg, Lisebergshallen • Majstrovstvá sveta mužov

Já se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (15:10:26)

Hvězdy utkání:
    Estonsko-Mats Tamee
    Lotyšsko-Martins Rajeckis

Zákroky brankářu:
    M.Oige 5 -10 -3 = 18
    N.Krumins 8 – 9- 7 = 24

Skončilo utkání mezi Estonskem a Lotyšském, po dvou třetinách téměř bez branek padlo ve třetí třetině pět branek a utkání tak vyhráli Lotyši 1:6. Estonci si ještě zítra zahrají o 7 místo a Lotyšsko čeká zápas o 5 místo.

60:00

59:20
    Estonci opět v šesti.
    ARTIS RAITUMS - 1:6

58:11
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšký brankář hodil míček přec celé hřiště na hokejku Blindse, který ještě přihral ARTISOVI RAITEMUSOVI , který poslal míček jen do prázdné brány.

57:45
    Estonský brankář se na chvílli vrátil do branky, ale teď hrají Estonci v šesti.

56:55
    Estoncům se ani v šesti nedaří vsítit branku.

56:40
    Estonci budou střílet nebezpečně blízko Lotyšské branky.

56:10
    Lotyši se netrefují přes celé hřiště do prázdné branky.

54:35
    Estonci to zkouší bez brankáře!
    ARTIS RAITUMUS - 1:5

54:31
    Estonske obraně pláchl ARTIS RAITUMUS a brankaři nedal žádnou šanic a vypadá to , že utkání je již rozhodnuto. Asistence:Ivo Balodis

53:55
    Estonci teď uzavřeli Lotyše na jejich polovině , ale Lotyši se brzo osvobozují.

52:30
    Estonci se snaži snížit skore zápasu, ale Lotyši je téměř nepouštějí k míčku.

51:31
    Lotyši u míčku.

50:57
    Útočný faul a rozehrávat tak budou Estonci.

50:22
    Estonci si vybrali oddechový čas.
    MARTIN RAJECKIS - 1:4

Viktor Polok

Góly a asistencie: 29. Woiduma (Nurmi) – 5. Abramovs (M.Rajeckis), 43. M.Rajeckis (Firmanis), 45. Balodis (A.Blinds), 51. M.Rajeckis (Juskevics), 55. Raitumus (Balodis), 59. A.Raitums (A.Blinds)

Estónsko: M.Oige(J.Saastamoinen) -O.Salm, M.Tamme, R.Pass, J.Thomsson, G.Kurmiste, K.Kallion, J.Stromfelt-A.Woiduma, V.Nurmi, F.Maalt, R.Komi, J.Kase, M.Tasa, S.Koiv, O.Savi, T.Kasenurm, D.Matsukevits
    Lotyšsko: N.Krumins(A.Blinds)-I.Laivins, A.Belasovs, G.Liepins, O.Firmanis, A.Malkavs, M.Krumins, J.Rajeckis, I.Balodis-A.Jursevskis, A.Savins, A.Raitums, A.Juskevics, A.Stepans, A.Blinds, A.Abramovs, A.Rajeckis, M.Rajeckis, J.Gribusts

Rozhodca: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki