Japonsko – Korea 5:4 (po pr.) | Kanada – Slovensko 3:5 (kon.) | Austrália – Rusko 4:11 (kon.)
USA – Nemecko 5:6 (po pr.) | Fínsko – Nórsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Estónsko 17:0 (kon.)
Japonsko
5:4 (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)
Jižní Korea
cz Štvrtok 11.12.2014, 09:30 • Scandinavium Arena, Švédsko • Majstrovstvá sveta mužov

To je ode mě prozatím vše. přeji vám příjemný zbytek dne. (11:41:46)

Ičiro Ueda (JAP) – Baek-Hee Lee (KOR)

Do prodloužení vstoupili lépe Japonci, kteří si vypracovali dvě nebo tři střelecké příležitosti a tu poslední dokázal v rozhodující gól přetavit Kurata. Japonsko tak končí toto MS na 15. místě, Jižní Korea je 16.

65:00
    Šohei KURATA - 5:4

61:02
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Zaváhání korejské obrany dokázal využít Ueda, který poslal do brejku ŠOHEIHO KURATU, který přesnou svižnou střelou na bližší tyčku rozhoduje o japonském vítězství. Asistence: Ičiro Ueda.

60:48
    Japonci měli dobrou příležitost. Museli by ale být přesnější.

60:35
    J. M. Lee se nedokázal dostat přes hradbu těl k vysokému náhozu od japonských obránců. Žádné nebezpečí z toho ale nevzniklo.

60:20
    J. M. Lee si sáhl pro sražený míček.

60:01
    Prodloužení začnou s míčkem na svých holích Japonci.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Hned ve 41. minutě vrátil Koree vedení K. Lee, ale 52. minutě dokázal po dobře sehrané standardce vyrovnat Kurata. Další pokusy si do sítě cestu nenašli a tak budeme svědky prodloužení.

60:00

59:44
    Oddechový čas pro Koreu.

59:24
    Teď zachránila tyčka zase korejského brankáře po křižné střele z křídla.

59:15
    Japonci se při svém útoku sice zahnali až za branku, dokázali ale vybojovat alespoň rozehrávku z rohu.

58:16
    Higučiho zachránila tyčka poté, co jeden z korejských útočníků jen tak plácnul do letícího balonku.

57:24
    Po hře vysokou holí budou ze slibné pozice rozehrávat Korejci.

57:05
    J. M. Lee sražen jedním z dotírajících soupeřů a rozhodčí pískají nedovolený zákrok.

56:53
    Některé souboje se nám začínají pěkně přiostřovat.

Lukáš Vacuška

Josef Cestr

Góly a asistencie: 20. Ueda (Šiba), 24. Macuba (Akagami), 31. Macuba (Akagami), 52. Kurata (Šiba), 62. Kurata (Ueda) – 4. J. O. Lee (B. Lee), 13. B. Lee (Seo), 18. B. Lee (S. K. Kim), 41. K. Lee (Bae)

Japonsko: Higuči (Yagju) – Šiba, Kimura, Watabe, Jamašita, Išikawa, Terada – Macuura, Kurata, Ueda – Nišii, Hirokawa, Akagami – Macuba, Kuraba, Šimada – Kano, Cudome, Iwasaki
    Jižní Korea: J. M. Lee (Y. Lee, D. Park) – J. Park, S. K. Kim, Yeon, Song, Yeo, J. Y. Kim – J. O. Lee, Seo, H. Lee – K. Lee, Shin, Joo H. Kim – G. Park, S. H. Kim, Bae – Jae H. Kim, B. Lee

Rozhodca: Daniel Skoog, Ola Hamberg (oba SWE)