NJ Devils – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Columbus – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Toronto – Calgary 4:1 (kon.)
Montreal – Vancouver 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Washington 3:5 (kon.) | Buffalo – LA Kings 1:0 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 5:4 (kon.) | Dallas – Winnipeg 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 0:3 (kon.)

Jiří Sekáč (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:20
    Radim Vrbata (VAN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:03 (04:30:24)

Tři hvězdy utkání

1. Tomáš Plekanec (MTL) 1+0
    2. Alex Galchenyuk (MTL) 0+0
    3. Ryan Miller (VAN) 24 zák., 2 góly, 91,7%
    Tomáš Plekanec rozhodl o výhře Montrealu nad Vancouverem, kterou ještě nakonec zpečetil gólem do prázdné brány Max Pacioretty. Chvilku to trvalo, než byl uznán, nakonec ale přece jen platil a on si ho rozhodně za svůj předvedený výkon zasloužil.

Montreal Canadiens vítězí v Bell Centre ve velmi emotivním zápase nad Vancouverem Canucks, který byl dnes výrazně horší a ani ten bod si nezasloužil. O výhře Canadiens rozhodl Tomáš Plekanec, což je skvělá zpráva pro české fanoušky. V poslední vteřině zápasu ještě udělal tečku za zápasem gólem do prázdné brány Max Pacioretty. Konečné skóre. Montreal Canadiens 3 Vancouver Canucks 1.
    Max PACIORETTY - 3:1

60:00

59:59
    Montreal právě vstřelil branku! MAX PACIORETTY střílí v poslední vteřině zápasu gól do prázdné brány a dělá krásnou tečku za dnešním zápasem. ASISTENCE: P.K. Subban.

59:31
    Klec Vancouveru je opět prázdná. Radim Vrbata pálí, jeho střelu ale likviduje Carey Price.

59:12
    Jeden z týmu si vyžádal oddechový čas. Miller zpět v bráně.

59:12
    Brankář Ryan Miller už je na střídačce, zatímco jeho spoluhráči nezvládli přechod přes modrou čáru a ocitli se v postavení mimo hru.

58:00
    Do konce utkání zbývají pouze 2 minuty a Vancouver už nemá příliš mnoho času na vyrovnání a to by zřejmě muselo přijít jako blesk z čistého nebe, protože Canucks měli v dnešním zápase minimum šancí.

56:34
    "Česká" formace se postarala o gól, který se jeví zatím jako vítězný.
    Tomáš PLEKANEC - 2:1

55:44
    Montreal právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ PLEKANEC střílí gól a krátce před koncem třetí třetiny posílá Montreal znovu do vedení!! Český hokejista si ve středu ledové plochy skvěle sjel na přihrávku Svena Andrighetto a poté ho z blízkosti uklidil přesně k levé tyči. ASISTENCE: Sven Andrighetto, Jiří Sekáč.

54:48
    Fanoušci Canadiens ženou své hráče dopředu, ti se ale nejsou stále schopni prosadit.

54:02
    Brendan Gallager se skvěle vrátil a v rohu kluziště vybojoval ve spolupráci s P.K. Subbanem puk.

53:25
    Ryan Stanton je zpět na ledě a Montreal navíc vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

52:54
    Canucks se osvobodili a vypadá to, že ani pátou přesilovou hru Canadiens nedokáží zužitkovat.

51:50
    Brendan Gallagher v obrovské šanci poté, co Ryan Miller vyrazil tvrdou střelu od modré pouze na jeho hokejku, jeho dorážka z první ale směřovala pouze doprostřed branky a Miller si připsal v rychlém sledu druhý skvělý zákrok!

51:08
    Brendan Gallagher vypálil z otočky, jeho střela ale byla zablokována.

51:08
    Ryan Stanton (VAN) dostal menší trest, 2 minuty za hákovaní. Montreal má k dispozici pátou přesilovou hru, přičemž z úvodních čtyř v dnešním zápase nevyužil ani jednu, včetně té 5 na 3.

50:20
    Carey Price nyní vytáhl skvělý dvojitý zákrok, když zneškodnil tvrdou střelu od modré čáry a vzápětí si poradil i s dorážkou Canucks.

49:12
    Carey Price raději vyjel z brány a uklidil puk do rohu kluziště, protože už si na něj sjížděl Henrik Sedin.

48:47
    Hra byla po zakázaném uvolnění Dereka Dorsetta přerušena. Montreal má chvílemi obrovskou převahu, na světelné kostce v Bell Centru ale svítí stále nerozhodné skóre 1:1.

48:08
    Jiří Sekáč a Tomáš Plekanec dobře pracovali v útočném pásmu, z jejich spolupráce ale žádná šance pro Habs nepřišla.

46:28
    Max Pacioretty se dostal po krásné přihrávce jeho spoluhráče do samostatného úniku, který zakončil tvrdou střelou, Ryan Miller byl ale připravený a připsal si další skvělý zákrok!

45:42
    Canucks se nepodařilo vyhodit podél mantinelu a Montreal může opět přejít dopředu.

44:40
    Milerovi pomáhají i jeho spoluhráči, kteří zablokují spousty střel.

44:22
    Canadiens pokračují ve své dominanci a Ryan Miller má plné ruce práce, zatím ale drží svůj tým nad vodou.

43:26
    Max Pacioretty hledal před bránou Alexe Galchenyuka, který mohl uklízet puk do prázdné brány, jeho pokus ale zamířil nad!

42:02
    Puk skončil mimo mantinely a vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:12
    Derek Dorsett vyrazil do rychlého protiútoku, jeho následná přihrávka po přejetí modré čáry byla ale nepřesná.

40:01
    Hendrik Sedin vyhrál úvodní vhazování ve třetí třetině.

40:01

Montreal mohl oplatit Vancouveru gól ve vlastním oslabení stejnou mincí, jenže střela Maxima Paciorettyho skončila tyči, zatímco Sven Adrighetto nedokázal v samotném závěru prostředního dějství uklidit puk do prázdné brány. Do poslední třetiny vstupujeme za nerozhodného skóre 1:1.

Montreal zbytek přesilové hry 5 na 3 v úvodu druhé třetiny nevyužil, přesto se domácí ujali vedení, když se v čase 26:55 prosadil Brendan Gallagher. Canadiens ještě mohli své vedení navýšit, místo toho ale přišel gól ve vlastním oslabení, který vstřelil po krásné Hansenově přihrávce Derek Dorsett. Skóre po 40 odehraných minutách. Montreal Canadiens 1 Vancouver Canucks 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:52
    Ryan Miller předvedl dobrý zákrok, po kterém puk tancoval před prázdnou bránou, Sven Andrighetto ho ale nedokázal uklidit do sítě! To byla obrovská šance, kterou nyní Ryan Miller včasným přesunutím sebral Andrighettovi.

38:47
    V Bell Centre to symbolicky zazvonilo. V angličtině znamená bell zvon.

37:16
    Canadiens se dostali ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho, které zakončil Max Pacioretty střelou do pravé tyče!

36:30
    Radim Vrbata vyslal na domácí bránu z levého křídla dobrou střelu, kterou Carey Price dokázal u své pravé tyče vykopnout zřejmě bruslí do rohu kluziště!

35:27
    Alex Galchenyuk (MTL) dostal menší trest, 2 minuty za hrubost.

35:02
    STŘELY: Montreal Canadiens 11 Vancouver Canucks 3

34:27
    Carey Price vyjel za bránu a rozehrál.

33:46
    Andrej Markov vypálil, Ryan Miller si ale s jeho střelou poradil.
    Derek DORSETT - 1:1

31:56
    Vancouver právě vstřelil branku!
    DEREK DORSETT vyrovnává ve vlastním oslabení na 1:1!! Jannik Hansen dobruslil vyhození Kevina Bieksy a poté našel na pravém křídle skvělou přihrávkou přes šířku kluziště ze druhé vlny najíždějícího Dereka Dorsetta, který puk uklidil z první do prázdné brány. ASISTENCE: Jannik Hansen, Kevin Bieksa.

31:09
    Alex Galchenyuk tvrdě vypálil. Mimo.

30:46
    Brad Richardson (VAN) oslabuje svůj tým a dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

29:36
    Jiří Sekáč se dostal ke střele, jeho pokus ale minul bránu.

29:09
    Max Pacioretty v šanci! Levé křídlo Montrealu se dostalo k odraženému puku od mantinelu za bránou a poté se snažil tvrdě vypálit, a to se mu podařilo, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed branky, kde byl připravený Ryan Miller.

28:27
    Daniel Sedin nahazoval puk z téměř nulového úhlu před bránu a Carey Price bez problému jeho nahození vyrazil.

27:53
    Brendan Gallagher má na střídačce Canadiens úsměv od ucha k uchu, že by mohl dělat reklamu na zubní pastu.
    Brendan GALLAGHER - 1:0

26:55
    BRENDAN GALLAGHER posílá Canadiens do vedení, a nutno říci zaslouženého!! Brendan Gallagher se zbavil na levém křídle protihráče a poté napřáhl ke střele zápěstím, která vymetla pravý horní roh Millerovy brány. Parádní trefa nad lapačku Ryana Millera, která máchla naprázdno. ASISTENCE: Max Pacioretty, Tom Gilbert.

25:35
    Daniel Sedin nahodil puk do útočné třetiny, kde ho zastavil Carey Price, aby usnadnil svým spoluhráčům rozehrávku.

24:39
    David Desharnais hraje zatím dobrý zápas a dostává se do šancí, a to je přesně to, co Montreal potřebuje. Drzí průnik, dobrá práce v rohu kluziště.

23:45
    Dale Weise zavezl puk do útočné třetiny a z pravého křídla napřáhl příklepem k střele po ledě, tu ale Ryan Miller dokázal svým levým betonem v pohodě vyrazit.

22:53
    P.K. Subban vypálil od mantinelu, jeho střelu ale Ryan Miller vyrazil do rohu kluziště.

22:07
    Canadiens nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru a Vancouver hraje opět v plném počtu.

21:28
    Alex Galchenyuk tvrdě vypálil, jeho střela ale byla zablokována a Canucks se osvobodili.

20:25
    P.K. Subban našel před bránou Maxe Paciorretyho, který se snažil z úhlu najít na druhé tyči Tomáše Plekance, jenž by uklízel puk do prázdné brány, to se mu ale nepodařilo.

20:01

Montreal přestřílel Vancouver v první třetině těsně 7:6, po úvodním vhazování druhé třetiny by se ale toto číslo mělo výrazně změnit. Kdo nedokáže využít přesilovou hru 5 na 3, ten si nezaslouží vyhrát. Na trestné lavici si odpykávají dvouminutový trest Yannick Weber a Alexander Edler.
    Fanoušek Montrealu žádá na svém Twitteru využití obou vyloučení hráčů Vancouveru a góly by podle něj měli vsítit Alex Galchenyuk a Max Pacioretty.

Carey Price vytáhl v úvodu zápasu fantastický zákrok, po kterém měli jeho spoluhráči více ze hry, ani s pomocí přesilových her ale nedokázali Canadiens přetavit svou mírnou převahu ve vedoucí gól. Změnit se to však může po začátku druhé třetiny, v níž bude Montreal dohrávat 1:02 přesilovou hru 5 na 3. Skóre po úvodních 20 minutách. Montreal Canadiens 0 Vancouver Canucks 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56
    Alexander Edler (VAN) dostal 2 minuty za krosček a Montreal si zahraje přesilovou hru 5 na 3!

19:29
    Hráči Canadiens se ocitli v postavení mimo hru a Canucks po vhazování ve středním pásmu vyhodili puk za bránu domácího týmu.

19:02
    Yannick Weber (VAN) dostal menší trest, 2 minuty za podražení.

18:35
    Henrik Sedin našel uprostřed útočného pásma krásným pasem Daniela Sedina, který se mezi dvěma obránci Canadiens řítil sám na bránu, jeho následná střela ale zamířila vedle pravé tyče!

18:13
    P.K. Subban předvedl ve středu hřiště povedenou stahovačku a po zavezení puku do útočného pásma přihrál na střelu Brendanu Gallagherovi, jehož projektil z pravého křídla byl zablokován.

17:12
    Ryan Miller zastavil puk po vyhození Canadiens přes téměř všechny čáry a pomohl svým spoluhráčům rozehrát.

15:40
    Pierre-Alexandre Parenteau chtěl puk přenechat za bránou Canucks svému spoluhráči, to se mu ale po dobrém zavezení puku nepodařilo a Vancouver se ubránil.

14:52
    Je za námi téměř 15 minut hry, během níž jsme viděli dvě přesilovky a jednu obrovskou šanci, gól ale zatím nepadl.

13:37
    Brad Richardson nepříjemně tečoval puk před bránou a Carey Price měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil! Skvělý zákrok.

13:02
    Montrealu se podařilo podruhé osvobodit a hráči Vancouveru vystřídali.

12:00
    Vancouver poslal na přesilovou hru čtyři útočníky – bratry Sediny, Veye a Radima Vrbatu. Hosté se však ještě nedostali ani k jedné střele.

11:23
    Montreal svou přesilovou hru nevyužil, jak si v ní nyní povedou hráči Canucks? To se dozvíme po skončení krátké reklamní přestávky.

11:23
    Tomáš Plekanec (MTL) fauloval na modré čáře svého protihráče a za podražení dostal 2 minuty.

10:22
    Brendan Gallagher v šanci, jeho střela ale na bránu hostů nezamířila a Brad Richardson uklidil puk do bezpečí.

09:45
    Brandon Prust vypálil od mantinelu, jeho střelu ale zablokoval dobře postavený Brad Richardson.

09:00
    Chris Higgins se vrátil zpět na ledovou plochu z trestné lavice a Vancouver hraje v plném počtu.

08:38
    Canucks hrají v oslabení velmi agresivně a zatím se jim daří ukrajovat sekundy z trestu Chrise Higginse.

07:15
    Andrej Markov nahodil puk před bránu, kde se ho snažil uklidit do sítě backhandem Brendan Gallagher, Ryan Miller byl ale připraven a připsal si první úspěšný zákrok.

07:00
    Brandon Prust byl zasažen hokejkou do nosu a Chris Higgins (VAN) dostal 2 minuty za hru vysokou holí.

05:52
    Bratři Sedinové si vyměnili třikrát puk za bránou Canadiens, napočtvrté už ale vložil do jejich kombinace hokejku P.K. Subban.

05:23
    Luca Sbisa předvedl v obranném pásmu tvrdý zákrok, rozhodčí se ale poprvé v dnešním zápase zatím vylučovat nerozhodli.

04:28
    Ryan Miller zastavil u své pravé tyče nahození Michaela Bournivala a přerušil hru.

03:35
    Canadiens vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Careyho Price.

02:47
    Max Pacioretty se ocital v šanci, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale Ryana Millera neprověřila.

02:01
    Brandon Prust číhal před bránou Canucks, puk po nahození od modré čáry tečovat mezi tři tyče nedokázal.

01:31
    Puk byl ve středním pásmu tečován do publika vyprodaného Bell Centra a hra byla po úvodních horkých chvilkách pro Canadiens přerušena.

01:02
    Hlavní rozhodčí Marc Joannette a Justin St. Pierre se ještě videli prozkoumat video, puk ale v žádném případě brankovou čáru nepřešel.
    Perfektní zákrok brankáře Montrealu!

01:02
    Nick Bonino se ocitl v obrovské šanci! Kevin Bieksa nahodil puk od modré čáry za bránu a od zadního mantinelu se následně odrazil na hokejku Nicka Bonina, který se snažil z úhlu zamířit do z poloviny odkryté brány, Carey Price se ale dokázal od tyče k tyči bleskově přesunout a puk na brankové čáře v leže dokázal zastavit.

00:01

Silný okamžik je za námi a věřme, že dech beroucí chvíle nabídne i dnešní střetnutí mezi Montrealem Canadiens a Vancouverem Canucks.
    Uctít památku legendy kanadského hokeje se vydali na ledovou plochu i hráči Vancouveru, v což hlavní trenér Montrealu Willie Desharnais doufal.

V Bell Center zhasla po rozbruslení obou týmů světla. Ceremoniál na uctění památky Jeana Beliveau začíná!

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Beaulieu, Gilbert, Emelin, Markov (A), Gonchar, Subban (A) – Prust, Malhotra, Weise – Bournival, Desharnais, Parenteau – Sekáč, Plekanec (A), Andrighetto – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher.

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Stanton, Weber, Sbisa, Bieksa (A), Edler, Tanev – Dorsett, Horvat, Hansen – Jensen, Richardson, Vey – Higgins, Bonino, Burrows – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Vrbata.

Rozhodčí: Marc Joannette, Justin St. Pierre – Steve Barton, Michel Cormier.
    Jean Béliveau není jen legendou Montrealu, ale celého zámořského hokeje.

13.10.13 Vancouver Canucks – Montreal Canadiens 1:4
    Alex Burrows si dokáže udělat na fanoušky Vancouveru čas vždy! Média počkají.

Vancouver Canucks se blíží k ukončení svého sedmizápasového venkovního tripu, který lze před zápasem v Bell Centre hodnotit spíše pozitivně. Canucks vyhráli 3 ze šesti zápasů, přičemž jedna ze tří porážek přišla v posledním zápase proti Ottawě Senators až v prodloužení. Canucks nehráli špatně, soupeř je ale během přesilových hel přestřílel 22:7, ve druhé třetině dokonce 15:2. Pro Vancouver to byla druhá venkovní prohra v prodloužení, přičemž oba zápasy skončily shodným výsledkem 4:3. "Nemyslím si, že jsme hráli velmi dobře, mám-li být upřímný," řekl útočník Brad Richardson deníku Vancouver Sun. Brankář Ryan Miller vychytal ze tří zápasů jednu výhru a jeho průměr branek na zápas činí 4,58. Hlavní trenér Willie Desjardins do brány s největší pravděpodobností postaví znovu Eddieho Lacka, který předvedl proti Ottawě Senators 41 úspěšných zákroků.
    Bývalý kanadský hokejista Guy Lefleur, který dokázal pětkrát vyhrát Stanley Cup, poklekl, aby uctil památku a rozloučil se s legendou Montrealu Jeanem Beliveauem.

Montreal Canadiens vstoupil do nového ročníku NHL skvěle a na svém kontě měl po úvodních 22 zápasech bilanci 16 výher a 6 porážek, přičemž jedna z nich přišla až v prodloužení. V posledních zápasech se ale týmu z tradičního hokejového města vůbec nedaří, když Canadiens vyhráli pouze jeden z posledních sedmi zápasů. Hlavní trenér Michel Therrien proto provedl několik změn, Alex Galchenyuk se přesunul do středu první formace mezi Maxe Paciorettyho a Brendana Gallaghera, zatímco David Desharnais se musel spokojit se střetím útokem, v němž hrál společně s Michaelem Bournivalem a PA Parenteauem. Útočník Sven Adrighetto, který vstřelil proti Dallasu Stars o víkendu premiérový gól v NHL, využíval ve druhé formaci spolupráci s českými hokejisty Tomášem Plekancem a Jiřím Sekáčem. "Když hrajete s jiným hráčem, nutí vás to více se soustředit," vysvětlit své změny Therrien.

Poslední zápas mezi Vancouverem Canucks a Montrealem Canadiens přinesl 31. října v Rogers Areně zajímavé rozuzlení, když Max Pacioretty poslal dvě a půl minuty před koncem normální hráci doby duel do prodloužení, přestože Canucks vedli 2:0. Ztráta dvoubrankového vedení ale domácím kolena nepodlomila a v čase 2:45 rozhodl o výhře Vancouveru 3:2 v prodloužení zkušený útočník Daniel Sedin. Canadiens se nyní mají za co svému soupeři revanšovat a navíc se budou moci opřít o domácí publikum. Zajímavou hokejovou nocí z Bell Centre v Montrealu v Kanadě Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 27. Gallagher (Paciorrety, Gilbert), 56. Plekanec (Andrighetto, Sekáč), 60. Pacioretty (Subban) – 32. Dorsett (Hansen, Bieksa)

Rozhodca: Marc Joannette, Justin St. Pierre – Steve Barton, Michel Cormier