Slovensko – Korea 15:2 (kon.) | Nórsko – Estónsko 4:2 (kon.) | Japonsko – USA 1:9 (kon.)
Česko – Švajčiarsko 2:2 (kon.) | Rusko – Kanada 8:9 (kon.) | Lotyšsko – Nemecko 5:3 (kon.)
Lotyšsko
5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Nemecko
cz Pondelok 08.12.2014, 19:00Majstrovstvá sveta mužov

Hotovo. Dobojováno. Lotyšsko vítězí 5:3. Němci odchází se svěšenými hlavami. Pobaltský celek potvrdil roli favorita a chvílemi až profesorským výkonem dokráčel za výhrou.

Já se s vámi loučím a budu se těšit zítra u dalších florbalových onlajn přenosů z MS ve florbale mužů ve Švédsku. (20:55:58)

60:00

59:34
    Němci to sice ještě zkouší v šesti, je to ale spíš z nouze ctnost. Málem totiž inkasovali pošesté.
    Aleksandrs ABRAMOVS - 5:3

58:38
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A teď už je nejspíš hotovo. ALEKSANDRS ABRAMOVS trefuje zblízka odkrytou klec a pečetí výhru Lotyšska v dnešním zápase. Asistence: Atis Blinds.

58:20
    Německý tým hraje bez brankáře.

57:40
    Pohledná německá standardka k ničemu nevedla. Byla efektní, nikoli efektivní.

Dnešní utkání sleduje 768 diváků.

56:40
    Blinds kouzlil za brankou Německa, nic moc ale nevyčaroval. Tak možná zdržel pár sekund.

55:20
    Němci střílí, gólman Lotyšska ale zatím vše vidí.

53:47
    Německý time-out.

53:20
    Savins se sám vytáčel s míčkem. Branku ale minul.

52:55
    Bombu z půlky vyrazil Krumins.

51:50
    Němci přišli ke třetí brance jak slepí k houslím, patřičně si jí ale váží a hrnou se dopředu. Chtějí srovnat skóre.
    Benjamin BORTH - 4:3

50:22
    Německo právě vstřelilo branku!
    BENJAMIN BORTH využil chvilkového zmatení lotyšského brankáře, který netušil, kde má míček, a dorazil jej nekompromisně za jeho záda! Asistence: Tino von Pritzbuer.
    Ingus LAIVINS - 4:2

49:49
    Nádherně trefená vzdálenější šibenice! Gólman neměl sebemenší šanci, stejně jako vymetená pavučinka! INGUS LAIVINS zvyšuje vedení Lotyšska na 4:2! Asistence: Aleksandrs Abramovs.

48:50
    Němci vysunuli presink až za branku, napadají teď hodně vysoko.

46:55
    Huhler špatně došlápl. Už ale odpajdal na střídačku.

46:50
    Němci se urputně brání. Lotyši je dostali pod velký tlak.

45:20
    Další pokus pobaltského celku, Kohler míč vyrazil.

44:40
    Lotyšská šance, míček sice Kohlera překonal, v brance ale neskončil.

44:20
    Ve třetí třetině je hra dost svázána taktikou. Je to takové opatrné.

43:10
    Siede tvrdě dohrán u mantinelu.

42:30
    Mucha zkoušel lotyšského gólmana přelobovat, to se mu ale nepodařilo.

41:10
    Lotyšskou ránu ze vzduchu německá defenziva vyřešila.

40:40
    Lotyšský tým začíná opatrně zezadu.

40:01

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Blíží se zahájení třetí periody.

Ve druhé třetině se do jednobrankového vedení dostali po 2 rychlých brankách v rozmezí 2 minut Lotyši, jmenovitě se trefili Juskevics a poté Jursevskis a vypadalo to, že si Lotyši pohlídají toto vedení. Jenže ve 33. minutě vyrovnal se šťastným odrazem míčku od nohy protihráče na 2:2 Herlt. Ve 37. minutě ale neuspěl se soubojem u mantinelu Ibold a toho dokázal náležitě využít Artis Savins ke vstřelení vedoucí branky. Co nám ukáže třetí třetina se dozvíme za několik málo následujících minut.

Třetí třetina začíná přibližně ve 20:23.

Zásahy brankářů po druhé třetině: Krumins – 9, Kohler – 14.

40:00

39:46
    Nahození Lotyšů nemohlo Kohlera rozhodit.

39:26
    Němci se pokusili zaútočit, jenže celá akce končí u jednoho z lotyšských obránců.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:13
    Krumins vyrazil míček soupeře vysoko do vzduchu a nevěděl, kde se míček ocitá. Proto udělal několik kroků zpět do brány a míček se mu vzápětí odrazil od nohy pryč z prostoru tří tyčí.

37:42
    Míčku se ale přeci jen po nepřesné rozehrávce ujímá Krumins.

37:25
    Němci zkoušejí něco vymyslet při své útočné akci.
    Artis SAVINS - 3:2

36:10
    Blinds podstoupil s Iboldem u mantinelu souboj, ale ještě předtím se míček od jeho hole odrazil na hůl ARTISE SAVINSE, který se tak ocitl zcela osamocen před Kohlerem. Savins "přilepil" míček na svoji hůl, udělal s ním ve vzduchu kličku do forhendu a poté balónek zasunul kolem padajícího Kohlera do branky. Asistence: Atis Blinds.

36:02
    Ibold blokuje střelu soupeře.

35:52
    Kohler si připisuje další důležitý zákrok.

34:24
    Před Kohlerem se utvořila velká skrumáž a dlouho se nevědělo, kde vlastně míček je. Nakonec ho Kohler našel pod svým tělem.

34:11
    Kohler předvedl po standardní situaci Lotyšů výborný zákrok.
    Sascha HERLT - 2:2

32:26
    Němci se dostali do rychlého protiútoku, kdy Ibold nahazoval z nulového úhlu míček příklepem na SASCHU HERLTA, který sice vystřelil, ale míček se před ním odrazil do nohy bránícího a padajícího soupeře, který ztečoval míček v pádu za záda vlastního brankáře. Asistence: Ramon Ibold.

32:05
    Kohler se s obtížemi natahoval po míčku, ale nakonec se ho přeci jen zmocnil.

31:30
    Dnešní utkání se užívají především fanoušci Lotyšska, kterých se sjelo do Švédska docela dost.

31:07
    Němci znemožňují soupeřům rozehrát včasným napadáním.

30:28
    Krumins se včas natáhl po vysokém obloučku soupeře.

29:47
    Němci se hnali 2 na 2 a po střele Herlta končí míček v náruči Kruminse.

29:15
    Lotyši sice dostatečně dlouho drží míček na vlastních holích, ale vstřelit další branku se jim zatím nedaří.

28:38
    Lotyšům je odpískán faul za bránou vlastní bránou.

28:06
    Po ztrátě míčku se hnal na bránu Mucha, ten ale míček netrefil ideálně a tak ho mohl zmocnit Krumins a rozehrát.

27:42
    Lotyšští hráči trpělivě rozehrávají svojí akci.

27:03
    Juskevskis ve stoprocentní šanci v tváří tvář Kohlerovi poslal míček vedle brány do stojícího rozhodčího.

26:52
    Huhler provětral hned trojici útočníků Lotyšska. Poté ale o míček přišel.

26:21
    Němci úspěšně zabojovali o míček u mantinelu před vlastní střídačkou.

25:47
    Rajeckis prošel polovinu délky hrací plochy kolem německých hráčů, jakoby byli kužely. Nakonec ztroskotal na posledních dvou soupeřích.

25:04
    Belasovs poslal prudkou střelu na Kohlera, ten míček vyráží do rohu hrací plochy.

24:30
    Němci vyzkoušeli vystřelil z půlící čáry na clonícího spoluhráče. Ten ale míček tečoval mimo bránu.
    Arturs JURSEVSKIS - 2:1

23:32
    Lotyši otáčejí vývoj utkání a nyní vedou o jednu branku! Rajeckis po průběhu na útočnou polovinu předal míček do středu na ARTURSE JURSEVSKISE, který napřáhl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Míček se zastavil až v síti lotyšské brány. Asistence: Martins Rajeckis.

22:28
    Stejně jako o několik sekund později po faulu Lotyšů u mantinelu.

22:01
    Falkenberger omylem přišlápl při průběhu brankovištěm nohu vlastního brankáře Kohlera. Hra je tak na několik sekund přerušena.
    Ainars JUSKEVICS - 1:1

21:29
    Za což přišla odplata Lotyšů, kteří vyrovnávají stav utkání. Blindsova střela byla sražena před brankáře Kruminse, kde byl nejvíce agilní AINARS JUSKEVICS, který udělal kličku do bekhendu, ze kterého nakonec vystřelil přízemní střelu, po které se míček odrazil od nohy brankáře do brány. Asistence: Atis Blinds.

20:52
    Na německé hráče zívala zcela odkrytá brána, jenže nikdo z jejich řad nedokázal udeřit míček.

20:40
    Střelu Blindse zblokovalo hned trio německých hráčů.

20:02
    Kuriózní situace. Rozhodčí již odpískali úvodní vhazování, které vyhráli Lotyši. Jenže následně se ozval zvuk oznamující konec přestávky. Němci tak po odpískání v rámci fair-play vracejí míček na hole Lotyšům.

20:01

Oba celky jsou zpět na hrací ploše. Zápas bude za nedlouho pokračovat druhou třetinou.

Diváci se v hale pořádně ještě ani nezahřáli a už viděli první branku, neboť se v 6. minutě trefil Manuel Mucha. I poté si oba reprezentační celky nic nedarovali, ale skóre se neměnilo, i když byl ve 14. minutě vyloučen Rajeckis. Celky tak aspoň prozatím drží výkony obou brankářů, i když ten lotyšský už jednou branku inkasoval.

Druhá třetina začne přibližně v 19:40.

Zákroky brankářů po první třetině: Krumins – 5, Kohler – 7.

20:00

19:56
    Skákavý míček se dostal do rukavic Kruminse a v první periodě se tak zřejmě již nic nestane

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

16:12
    Kohler v bráně skákat ani nemusel po střele Juskevicse, neboť střela lotyšského hráče letěla vysoko nad.

15:59
    Němcům je odpískán faul za vlastní bránou.

15:19
    Lotyšsko v plném počtu.

15:02
    Lotyši se před koncem trestu svého spoluhráče dostávají do držení míčku.

14:57
    Borth napálil míček pouze do boční konstrukce brány.

14:02
    Navíc se ten stejný hráč skácel na zem po zásahu holí jednoho ze soupeřů. Za malou chvíli se zvedl a odkráčel po svých nohách na střídačku.

14:02
    Mucha se dostal v předbrankovém prostoru do zakončení, ale včasný zákrok Kruminse zabránil v brance Německa.

13:19
    Martins Rajeckis (LAT) je vyloučen na 2 minuty za bránění ve hře.

12:45
    Tlak Lotyšů přetrvává, ale finální střela Juskevicse nebyla nejpřesnější.

12:23
    Hráči Lotyšska v těchto chvílích zaváří Němcům společně s Kohlerem. Německý brankář měl plné ruce práce, aby zlikvidoval tři střely Lotyšů.

11:45
    To samé se dá říci i o Lotyších, kteří něco podobného předvedli v rohu hrací plochy.

11:24
    Němci se sami nepřesnou rozehrávkou na polovině hrací plochy připravují o držení míčku.

11:03
    Poskakující míček nedokázal žádný z německých hráčů před bránou soupeře udeřit.

10:44
    Juskevics se společně se svým spoluhráčem hnali 2 na 1. Juskevics to vzal na sebe a vyzkoušel střelu z běhu. Míček se podařilo jedinému obránci vyrazit mimo bránu.

10:27
    Juskevics včas zablokoval přihrávku soupeře. Němci musejí rozehrávat z půlící čáry.

09:43
    Mucha se objevil zcela osamocen před Kruminsem po přihrávce od jeho spoluhráče zpoza brány. Míček nedokázal umístit tak, jak potřeboval.

09:30
    Němečtí reprezentanti kombinují na vlastní obranné polovině.

09:03
    Míček doputoval z lotyšských holí mimo hrací plochu. Rozehrávat bude jejich německý soupeř.

08:40
    Lotyši, ačkoli drží míček, se sami zahánějí nepřesnými přihrávkami.

08:10
    Liepins se nedostal přes dvojblok Lotyšů k míčku.

07:32
    Kohler zabránil dvěma střelám z hole Savinse v cestě do brány.

07:00
    Lotyši zůstávají stále u míčku, i když už to vypadalo, že po souboji za brankou Kohlera převezmou míček na hůl Němci.

06:26
    Němci kombinují na vlastní polovině.
    Manuel MUCHA - 0:1

05:17
    MANUEL MUCHA převzal na půlící čáře míček od Huhlera, udělat ještě několik kroků do útočné poloviny a poté vystřelil golfem na Kruminse, který nedokázal míčku v cestě do brány zabránit. Asistence: Philipp Huhler.

04:57
    Borth se pokusil vystřelit do pravého horního rohu branky, Krumins měl ruce včas na správném místě.

04:32
    Kohler si připisuje další zákrok po střele od mantinelu.

04:02
    Rozhodčí v tuto chvíli musí krotit emoce, které vznikly po menší potyčce před bránou Německa.

03:22
    Burmeister narazil za bránou Lotyšska hlavou do mantinelu, hra se nepřerušuje.

03:07
    Němci se osvobozují po nepřesné přihrávce Němců.

02:46
    Přihrávka Blindse skrze útočnou polovinu neprošla pro faul Němců.

02:26
    Lotyši zpomalují hru a střídají.

01:48
    Arturs prohrál u mantinelu souboj, ale nakonec zůstanou Lotyši u míčku, neboť němečtí hráči faulovali.

00:56
    Němci blokují střelu Lotyšů a bojují u mantinelu o míček.

00:01

Lotyšsko: Normunds Krumins (Blinds) – Balodis, Laivins, Firmanis, Belasovs, Janis Rajeckis, Malkavs, Liepins – Gribusts, Raitums, Stepans, Juskevics, Blinds, Savins, Jursevskis, Martins Rajeckis, Andris Rajeckis, Morics Krumins, Abramovs

Německo: Kohler (Dietz) – Gysin, Ibold, Siede, Huhler, Bottcher, Baas – Pritzbuer, Falkenberger, Herlt, Dominic Mucha, Borth, Manuel Mucha, Burmeister, Wenning, Broker, Hoidis, Schuschwary

Rozhodčí: Tero Fordell, Lasse Vuola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Petr Jindra

Josef Cestr

Góly a asistencie: 22. Juskevics (Atis Blinds), 24. Jursevskis (Rajeckis), 37. Savins (Atis Blinds), 50. Laivins (Abramovs), 59. Abramovs (Atis Blinds) – 6. Mucha (Huhler), 33. Herlt (Ibold), 51. Borth (Pritzbuer)

Lotyšsko: Normunds Krumins (Andis Blinds) – Balodis, Laivins, Firmanis, Belasovs, Janis Rajeckis, Malkavs, Liepins – Gribusts, Raitums, Stepans – Juskevics, Atis Blinds, Savins – Jursevskis, Martins Rajeckis, Andris Rajeckis – Morics Krumins, Abramovs
    Nemecko: Kohler (Dietz) – Gysin, Ibold, Siede, Huhler, Bottcher, Baas – Pritzbuer, Falkenberger, Herlt – Dominic Mucha, Borth, Manuel Mucha – Burmeister, Wenning, Broker – Hoidis, Schuschwary

Rozhodca: Tero Fordell, Lasse Vuola