SP skokanů na lyžích - Kuusamo HS 142 (kon.)
koniec udalosti
SP skokanů na lyžích - Kuusamo HS 142

cz Piatok 28.11.2014, 17:00Skoky na lyžiach

Dnešní závod je u konce. Švýcarský závodník Simon Ammann vedl po prvním kole a ustál tlak i v kole druhém, kde předvedl skok dlouhý 142 metrů a zaslouženě zvítězil. Díky tomu se také dostal v průběžném pořadí světového poháru na první místo před českého závodníka Romana Koudelku, který tak klesl na druhé místo, v dnešním závodě skončil desátý. Další český skokan Jan Matura získal tři body za 28. místo, Jakub Janda skončil těsně za druhým kolem o jednu desetinu na 31. místě. Zítra bude seriál ve Finsku pokračovat druhým individuálním závodem a Já Vás k jeho sledování srdečně zvu. Přeji příjemný zbytek dne a brzy naviděnou. (18:53:55)

1
    Švýcarský olympijský vítěz zvítězil o více jak osm bodů!

1
    Švýcar Ammann letěl neskutečně! Dolétl na hranici 142 metrů, měl vytříbenou techniku a dnes zaslouženě vyhraje, ve 2. kole skočil nejdelší skok!

2
    Japonec Ito skočil opravdu daleko! Po krásném skoku s telemarkem dopadl na hranici 137,5 metrů a je první o necelých šest bodů, na stupních vítězů tak uvidíme hned dva Japonce!

3
    Freund se předvedl skokem 131 metrů a po mírném větru z boku je pátý.

4
    Rakušan Kofler i ve druhém kole skočil neskutečně daleko! 144,5 metrů v prvním a nyní 137 metrů ve druhém ho řadí na druhou pozici za Kasaie o tři body!

5
    Legendární Japonec dolétl na hranici 136,5 metrů a to byl opravdu famózní výkon! Dvaačtyřicetiletý veterán jde do jasného vedení o sedm bodů!

5
    Rakušan Hayboeck skočil solidních 131,5, po mírných srážkách na odjezdu je stejně první!

7
    Nor Fanamel letěl daleko! Po druhém nejdelším skoku druhého kola (136 metrů!) jde suverénně do vedení.

7
    Finský závodník Asikainen skok rozhodně nepokazil, skočil 127 metrů a je první o čtyři desetiny před Prevcem!

9
    Němec Freitag dopadl na metu 124 a rozhodně není nadšení, spíše nešťastně lomí rukama. Roman půjde do první desítky, Freitag je až osmý.

10
    Polák Zyla se však příliš nepředvedl, skočil jen 124 metrů a je až osmý za Romanem.

10
    Nahoře už je vedoucí desítka, po krátké pauze se vrhne do stopy Zyla.

11
    Česká jednička to zvládla solidně, skočila 130 metrů a zařazuje se na druhé místo průběžného pořadí. Koudelka je spokojený, na Pravce ztratil 1,3 bodu.

11
    A teď už Roman Koudelka!

12
    Slovinec Kranjec dopadl na metu 125 metrů a v čele je stále Prevc, tento Slovinec klesl na desáté místo.

13
    Následně už ale Velta vlétl do stopy a 127 metrů mu zaručilo průběžné čtvrté místo.