Buffalo – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:2 (po pr.) | Detroit – Philadelphia 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 4:3 (po pr.) | Tampa Bay – NY Rangers 4:3 (kon.) | Florida – Carolina 1:0 (kon.)
Minnesota – LA Kings 0:4 (kon.) | Colorado – Chicago 2:3 (kon.) | San Jose – Calgary 0:2 (kon.)
New York Islanders
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Washington Capitals
cz Štvrtok 27.11.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemné úvodní hodiny čtvrtečního dne. NHL jen tak nic nezastaví a proto ji i dnes čeká další sumář zápasu, tentokrát jich je 9. Úvodní buly celého programu bude vhozeno v New Yorku, kde místní Islanders vyzvou na zteč tým hvězdného kapitána Aklexanadra Ovečkina Capitals z Washingtonu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New York Islanders: Halák (Johnson) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Višňovský, Hickey – Okposo, Tavares (C), Kuljomin – Bailey, Nielsen, Grabovski – Nelson, Strome, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Schmidt, Hillen – Wilson, Bäckström, Ovečkin (C) – Brouwer, Burakovsky, Johansson – Ward, Beagle, Chimera – Latta, Fehr. Kuzněcov. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Pollock, Rehman – Cormier, Morin.

00:01

00:51
    Oba týmy už si vyzkoušeli útočné pásmo. S kotoučem se hraje převáženě za brankami.

01:22
    Jako první si připisuje zákrok Halák, který posléze ukryl puk a bude se vhazovat po jeho pravici.

01:48
    Útočnou snahu Caps zastavuje postavení mimo hru.

02:40
    Kuljomin najel v rychlosti do útočného pásma. Našel však pouze připraveného Holtbyho.

03:26
    Hostující gólman chytá i dalekonosnou střelu Nielsena.

04:00
    K první střele se dostal i Ovečkin, ale nezamířil přesně.

04:42
    Akci Islanders brzdí ofsajd.

05:11
    Islanders právě vstřelili branku!
    Nelson našel z rohu mezi kruhy Stroma, ale tomu nesedla střela a sjel mu puk z čepele, který dojel přímo k ANDERSOVI LEEMU na brankovišti, jenž zasunul puk za dezorientovaného Holtbyho. Asistence: Ryan Strome, Brendon Nelson.
    LEE - 1:0

07:09
    Domácí jsou opět v útočném pásmu a pokoušejí se ohrozit Holtbyho.

07:31
    Na druhé straně je navíc podporuje svými zákroky Halák.

08:30
    Tavares se pokoušel překvapit Hotlbyho střelou zády k brance. Mezi tři tyče však svůj pokus nezamířil.

10:00
    Washington je od úvodu zápasu hodně pasivní a spíše jenom vyčkává na chyby soupeře.

11:03
    Islanders uklidňují hru a kombinují na vlastní polovině.

11:43
    Halák si připsal po dlouhé době zákrok, když zneškodnil střelu Niskanena od modré.

12:46
    Mezírku mezi betony se pokoušel najít Burakovsky, ale Hálak své chrániče sklapl včas.

13:00
    Icnig Ostrovanů.

13:10
    První vyloučení zápasu obstaral Matt Martin (NYI) za držení.

13:46
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku. Jejich typické rozložení do formace špičky zužitkoval ALEXANDR OVEČKIN, který po přihrávce Niskanena od modré propálil Halála ze své nejoblíbenější pozice na kruhu. Asistence: Matt Niskanen, Nicklas Bäckström.
    OVEČKIN - 1:1

15:15
    Caps ožili, ale jejich akce skončila záhy na postavení mimo hru.

15:45
    Přesilovku si vyzkouší i New York. O'Brien (WSH) vyloučen na 2 minuty za sekání.

16:30
    Wahington se ale dokázal osvobodit.

17:34
    Strome svou střelou zápěstím našel pouze připraveného Hotlbyho.

17:38
    Ihned po buly se kotouč dostal k TRAVISU HAMONICOVI, jehož nahození skončilo až za Holtbym, který přes MArtina zřejmě neviděl černou gumu směřující na něj. Asistence: Cal Clutterbuck, Casey Cizikas.
    HAMONIC - 2:1

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První dějství nám nabídlo tři gólové okamžiky a to je pro hokej a nezaujatého fanouška jedině dobře. Nejprve se sice šťastně dostali do vedení v 6. minutě domácí díky Leemu. Poté přišla odpověď hostů při přesilovce zásluhou Ovečkina, ale Ostrovanům vrátil rovněž při přesilovce vedení zpět Hamonic. Co přinese 2. třetina, tak na to si budeme muset počkat. Její začátek je naplánován na 2:02.

20:01

20:50
    V úvodu prostřední periody jsou Islanders nastěhováni před brankou Hotlbyho, ale zatím ho nemohou ohrozit.

22:10
    Až nyní se povedlo Cpas osvobodit alespoň částečně z tlaku.

22:47
    Holtby si připsal teprve teď zákrok ve druhé třetině. Obléhání jeho týmu od úvodního buly zatím nebere konce.

24:05
    tavares to zkoušel sám, ale moc daleko s kotoučem nedojel.

25:10
    Grabovskij zkoušel překvapit Haláka z úhlu, ale na slovenského gólmana nevyzrál.

26:30
    Hraje se hodně svižně. Od začátku třetiny bylo zatím jediné přerušení.

27:51
    Washington se opět jen brání a vyhazuje puky až k Halákovi.

29:34
    Krásnou kombinaci domácích zastavil až Holtby, který se stačil proti Martinovi přesunout včas.

30:43
    Na druhé straně našel Alzner připravenou rukavici domácího gólmana.

30:43
    Ve stejný čas jsou vyloučeni vzájemně střelci z první třetiny Hamonic (NYI) a Ovečkin (WSH) za hrubost.

32:43
    Během uplynulých 2 minut se však hrálo spíše ve středním pásmu a ani jeden z týmů se nedostal ke střele. Oba celky jsou nyní kompletní.

33:51
    Z úhlu se pokoušel pálit Ovečkin, ale netrefil branku. Následně před ní neprotlačil puk přes Haláka.

34:54
    Domácí tým se dopustil ofsajdu a jeho útočná akce tak byla zastavena.

35:30
    Hosté musí začít další akci od Holtbyho.

36:05
    A dostali se až k Halákovi, ale ten jejich útok zastavil svým zákrokem.

37:50
    Okposo ujížděl sám, ale s pukem se dostal až do rohu a špatnou přihrávkou připravil Isles o puk.

38:07
    Přátelství poté zkoušeli trochu blíže navázat Lee (NYI) a Wilson (WSH), ale po bitce je rozhodčí vyslali směr trestná lavice. Okposo (NYI) dostal navíc 2 minuty za hrubost a Washington čeká početní výhoda.

38:46
    I třetí přesilová hra zápasu je využita! Dvorní nahrávač Bäckström našel zpoza branky krosem milimetrovou přihrávkou ALEXANDRA OVEČKINA, který zamířil přesně k tyči a nedal tak Halákovi šanci. Asistence: Nicklas Bäckström, Marcus Johansson.

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Už se zdálo, že prostřední perioda žádný gól nepřinese, ale v závěru dostali hosté možnost přesilové hry a tu využili. Postaral se o to opět Ovečkin, jemuž na druhou branku v zápase nenahrál nikdo jiný než Bäckström a před závěrečnou dvacetiminutovko je stav srovnaný 2:2. 3. třetina začne ve 2:57.

40:01

40:44
    Na začátek je tu zakázané uvolnění Ostrovanů.

43:00
    Washington drží kotouč a nepouští moc Ostrovany do hry.

43:35
    Střelu Okposa vytěsnil Holtby lapačkou.

44:42
    Halák drží Islanders od inkasované branky. Nyní si poradil se střelou Beagla.

45:53
    Za držení je vyloučen Bäckström (WSH).

46:50
    Hosté se dokázali osvobodit.

47:53
    Hosté jsou kompletní. Domácí tedy jako první nevyužili přesilovou hru v zápase.

48:23
    Caps hned vyrazili proti Halákovi, ale ten byl připraven.

49:58
    O'Brien střelou příklepem prověřil Halákovu pozornost.

50:26
    Na druhé straně ztroskotal Bailey na Holtbym.

52:03
    Pomalu se blíží závěr utkání a vypadá to, že se dočkáme zřejmě nastavení nebo i nájezdů.

53:31
    Hosté doléhali na Haláka, ten ale kotouč udržel před brankovou čárou.

55:00
    Holtby teď přežil spršku střel Ostrovanů.

55:41
    Hosty přibrzdil v útočné akci ofsajd.

56:44
    Domácí chtějí rozhodnout utkání, ale s pukem hrají hlavně u mantinelů.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina jko jediná branku nepřinesla a tak na kostce v Nassau Coliseum svítí stále stav 2:2 a nás čeká prodloužení. Nutno říci, že kvalita hokeje jde z každou třetinou rapidně dolů, takže nás s velkou pravděpodobností potkají i samostatné nájezdy.

60:01

60:41
    Hamonic se mohl stát hvězdou zápasu, ale místo vyniknutí sebe nechal vyniknout lapačku Hotlbyho, která mu ukázala efektivní semafor.

61:09
    Zakázané uvolnění Ostrovanů.

61:43
    Boychuk se prosmýkl mezi obránci Caps, ale dostal se až příliš blízko k Holtbymu, který mu sebral puk.

62:38
    Zajímavá situace do druhé poloviny prodloužení. Za držení hole je vyloučen Bäckst'om (WSH) a dává tak velkou šanci Islanders rozhodnout, poněvadž v prodloužení se přesilovka hraje 4 na 3 a to dává domácím hodně místa ke kombinaci a přípravě.

63:40
    Ostrované se zatím však nedostali ke střele.

64:01
    S poslední minutou prodloužení se navíc hosté osvobozují.

64:36
    Nakonec ale přeci jen rozhodují domácí o své výhře. O rozhodující branku se nemohl postarat nikdo jiný než domácí kapitán JOHN TAVARES, který dostal až moc prostoru a času na kruhu a prostřelil zápěstím Holtbyho střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Ryan Strome, Johnny Boychuk.
    TAVARES - 3:2

Utkání je tedy u konce a ze dvou bodů se radují nakonec Ostrované, kteří dokázali převážit utkání na svou stranu. Rozhodujícím faktorem byly dnes přesilové hry,Oba celky sice využily dvě, ale tu nejdůležitější v celém zápase se povedlo využít právě Isles v prodloužení zásluhou Tavarese.

Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:33
    Jaroslav Halák (NYI) 64 minut 35 sekund, 25 zákroků, 2 góly, 92,6% (03:52:43)

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 6. Lee (Strome, Nelson), 18. Hamonic (Clutterbuck, Cizikas), 65. Tavares (Strome, Boychuk) – 14. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 39. Ovečkin (Bäckström, Johansson)

Rozhodca: Pollock, Rehman – Cormier, Morin

Diváci: 16 170