CSKA Moskva – AS Rím 1:1 (kon.) | Borisov – Porto 0:3 (kon.) | Manchester City – Bayern 3:2 (kon.)
Paríž – Amsterdam 3:1 (kon.) | APOEL – Barcelona 0:4 (kon.) | Schalke – Chelsea 0:5 (kon.)
Lisabon – Maribor 3:1 (kon.) | Doneck – Bilbao 0:1 (kon.)
Šachtar Doneck
0:1 (0:0)
Athletic Club Bilbao
Utorok 25.11.2014, 20:45 • Arena Lviv (Ľvov) • Liga majstrov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Ligy majstrov skupiny H, medzi Šachtarom Doneck a Athletic Club Bilbao.

Domáci si v tomto ročníku Ligy majstrov počínajú veľmi dobre. V tabuľke skupiny H sú na postupovom druhom mieste so ziskom 8 bodov za dve výhry a dve remízy. Dve výhry si hráči Donecku pripísali v súboji proti BATE Borisov. V poslednom zápase ich porazili na svojom štadióne vysoko 5-0, a v predchádzajúcom zápase v Borisove dokonca 7-0. Dnes ich čaká Athletic Bilbao s ktorým Doneck remizoval v úvodnom zápase skupinovej fázy 0-0. V prípade výhry alebo remízy by si Šachtar zabezpečil postup do vyraďovacej časti LM.

Hostia z Bilbaa sú na tom v slávnej Lige majstrov veľmi zle. V tabuľke skupiny H im patrí posledné miesto so ziskom jediného bodu zo spomínaného zápasu s ich dnešným súperom Šachtarom. To bol ale prvý zápas skupinovej fázy, a od vtedy si Bilbao nepripísalo ani bod, a postup do vyraďovacej časti je stratený. Úspechom pre španielsky tím by bol aspoň ,,postup,, do menej atraktívnej Európskej ligy, ale aj tretie miesto v skupine si treba vybojovať. Pre trápiace sa Bilbao to bude ťažká úloha, kedže po prehratých zápasoch s BATE Borisovom a FC Portom ich sebavedomie nebude najlepšie. Uvidíme ako si dnes poradia s Doneckom a či im ostane aspoň šanca na tretie miesto v skupine H.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Arena Lviv v Ľvove, ktorý má kapacitu 34 915 divákov

Šachtar Doneck: A.Pyatov- O.Kucher, V.Shevchuk, D.Srna, Y.Rakitskiy, T.Stepanenko, Fernando, D.Costa, L.Adriano, Taison, A.Teixeira

Náhradníci: A.Kanibolotskiy, S.Krivtsov, Fred, Bernard,Marlos, O.Gladkiy, Dentinho

Athletic Club Bilbao: Iraizoz- San José, Etxeita, Balenziaga, Benat, Iturraspe, Susaeta, Mikel Rico, De Marcos, Muniain, Viguera

Náhradníci: I.Herrerín, Bustinza, Iraola, E.Morán, Gurpegi, U.López, Aduriz

Rozhodca: Mark Clattenburg- S.Beck, J.Collin.

Znie slávna hymna Ligy majstrov. O chvíľu sa začne futbalový zápas Ligy majstrov skupiny H, medzi Šachtarom Doneck a Athletic Club Bilbao.

Domáci nastúpia v bielych dresoch a hostia z Bilbaa v zelených.

1

1
    Stretnutie sa začalo. Ako prví sú pri lopte hráči hostí.

3
    Videli sme prvý útok domácich ale bez streleckého ohrozenia brány Bilbaa.

4
    Pri lopte sú stále aktívni domáci ale všetko sa odohráva ďaleko od Iraizoza.

6
    Hrá sa stále v strede ihriska a na prvé ohrozenie oboch brankárov stále čakáme. Bojovný úvod v Donecku.

7
    Prvá veľká šanca domácich. Ocitol sa v nej Teixeira ale Iraizoz skvele zasiahol.
    Teixeira

8
    Tak tempo hry sa pomaly zvyšuje. Je tu aj prvá strela na bránu Donecka. Vyslal ju De Marcos ale lopta šla ďaleko od ľavej žrde domácej brány.

9
    Loptu držia hráči Donecka a snažia sa o postupnú rozohrávku. Hráči Bilbaa však výborne napádajú a znepríjemnujú život domácim hráčom.

10
    Prvých 10 minút nám neprinieslo pekný futbal ale je to len začiatok zápasu. Je tu prvý rohový kop pre Bilbao.

11
    Z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila a tak Pyatov odkopáva od svojej brány. Na opačnej strane zastavil Teixeiru ofsajd.

12
    V chladnom počasí v Donecku vidíme opatrný úvod zápasu. Zatiaľ majú loptu častejšie na kopačkách domáci hráči.

14
    Šachtar teraz veľmi aktívny ale po centri z pravej strany sa šanca nezrodila. Iraizoz má loptu v rukaviciach a vykopáva dopredu.

15
    Na druhej strane chytá loptu Pyatov a Doneck opäť útočí.

16
    Šachtar sa snaží o úvodný gól ale jeho snaha zatiaľ končí na pozornej obrane Bilbaa. Iraizoz nemal veľa práce so strelami domáceho tímu.

17
    Shevchuk v ofsajde a končí sa ďalšia akcia Šachtaru. Bilbao sa dostáva k lopte len sporadicky a tlak domácich pomaly narastá.

18
    Doneck sa nevie presadiť cez obrancov Bilbaa. Nejde to ani postupnými prihrávkami ani nakopávanými loptami. Výborná obrana hostí v prvých 18 minútach.

19
    Hra opäť upadla do slabého priemeru a lopta je väčšinu času v strede ihriska.

20
    Je tu priamy kop pre Bilbao po faule od Stepanenka.

21
    Ale toto bola ľahká lopta pre Pyatova. Potom sa hostia takmer dostali do šance ale v 16ke domácich to neurobili najlepšie a tak sa ich akcia končí.

22
    Pytaov mal opäť prácu po strele od Mikel Rica ale loptu pohodlne chytá. Bilbao prebralo iniciatívu a útočí častejšie ako Doneck.

23
    Pripomeniem, že Porto dnes zvíťazilo nad BATE Borisov 0-3 a tak bude Šachtaru na postup do vyraďovacej fázy stačiť aj remíza v dnešnom zápase.

24
    Po faule v strede poľa bude Athletic zahrávať priamy kop.

25
    Hostia pridali plyn a je tu ďalší priamy kop, tento krát však z nebezpečnejšej vzdialenosti.

26
    San José hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. Hostia majú teraz veľkú prevahu.

27
    Mikel Rico však fauloval v 16ke Šachtaru a je z toho útočný faul a lopta pre domáci tím.

28
    Pokus o akciu hosťom nevyšiel a tak bojujú o loptu v strede ihriska.

29
    A po faule San Josého je tu priamy kop pre Doneck. V týchto minútach vidíme veľa nepresných kombinácií a nepodarených akcií.

30
    Šachtar sa nedostal do žiadnej šance a tak môžu nový útok založiť hráči Bilbaa.

31
    De Marcos posielal loptu do 16ky domácich ale tam bol pozorný Pyatov. Dopredu idú domáci.

32
    Striedanie hostí. Odchádza Etxeita a prichádza Gurpegi. Zrejme vynútené striedanie kvôli zraneniu.

33
    Bojovný futbal v Donecku zatiaľ bez vážnejšieho ohrozenia oboch brankárov a bez kariet. Loptu majú hráči Donecka a zakladajú nový útok.

35
    Hosťom sa tento útok nepodaril hoci sa veľmi snažili loptu pretlačiť až k Pyatovovi ale brankár Šachtaru odkopáva od svojej brány.

36
    Po centri do 16ky Šachtaru odvracal kapitán Srna priamo k brankárovi svojho tímu a potom po útočnom faule Bilbaa sa domáci definitívne oslobodili.

37
    56%-44% je držanie lopty v prospech domáceho tímu.

37
    Domáci mali dobrú šancu ale strela Teixeiru končí tesne vedľa ľavej žrde brány v ktorej stojí Iraizoz.

38
    Nie nie takto to nepôjde. Zbabraná akcia domáceho tímu, kedže prihrávka do 16ky Da Costovi bola pridlhá.

39
    Iraizoz odkopáva od svojej brány a 7 minút pred koncom druhého polčasu je stav 0-0. Viguera sa to snažil zmeniť ale jeho tvrdá strela z 20 metrov bola zblokovaná a je z toho rohový kop pre Bilbao.

40
    Muniain strieľal z poza 16ky ale jeho strela letela vedľa domácej brány.

41
    Benat to skúšal z veľkej vzdialenosti ale jeho nevydarená strela nemohla Pyatova vôbec ohroziť.

42
    Teixeira sa ocitol vo veľkej šanci v 16ke Bilbaa ale svoju šancu nevyužil, kedže lopta sa mu zamotala. Akcia domácich však trvá.

43
    Do konca prvého polčasu ostávajú necelé 2 minúty a je pozitívne, že hra sa nám rozbehla a vidíme atraktívny futbal.

44
    V útoku sú domáci ale Shevchuk to s útočnou snahou prehnal a rozhodca Clattenburg píska útočný faul.

45
    Costa to skúšal z 20 metrov ale jeho strela minula bránu Bilbaa.

45+1
    Jedna minúta nadstaveného času už plynie.

45+1

Je tu koniec prvého polčasu, ktorý nám v úvodných minútach nepriniesol najkrajší futbal ale neskôr sa zápas rozbehol a videli sme šance na oboch stranách. Mierne lepším tímom boli hráči Šachtaru ale žiadnu vážnu šancu si nevypracovali aj preto končí prvý polčas 0-0. Druhý polčas sa začne o 15 minút.

Sme späť na štadióne v Ľvove. O chvíľu sa začne druhý polčas.

46

47
    Domáci začali aktívne. Prvý útok domáceho tímu sa ale končí na pozornej obrane Bilbaa.

47
    Kapitán Srna padá v 16ke hostí ale penalta z toho nebude. Lopta je už na polovici Donecka.

48
    Nepochopiteľný odkop do outu od jedného z obrancov Šachtaru, ktorý nikým nekrytý odkopol úplne divoko.

49
    Veľká šanca Šachtaru ale Iraizoz po strele Costu skvele zachraňuje.
    Costa

50
    Srna zahrával rohový kop ale akciu Šachtaru končí útočný faul. Tak teraz mali domáci zrejme najväčšiu šancu dostať sa do vedenia.

51
    Iturraspe vidí žltú kartu za faul na hráča domáceho tímu.

52
    Hra sa po úvodnom nápore Šachtaru upokojila a oba tímy bojujú v strede ihriska.

53
    Pokusy Bilbaa končia na výbornej obrane domáceho tímu. Pyatov môže svojich spoluhráčov pochváliť za skvelú prácu v obrane.

54
    Bilbao posiela do 16ky domáceho tímu jeden center za druhým ale lopta vždy končí na kopačke domáceho hráča.

55
    Niekoľko nevydarených narážačiek a prihrávok na oboch stranách a v útoku stále hostia.

55
    Šachtar sa ubránil ale takmer z toho bola penalta.

56
    Luiz Adriano sa do lopty poriadne oprel a bol vo výbornej pozícii v 16ke Bilbaa ale lopta končí na tribúne štadióna v Ľvove.

57
    Taison strieľal z dobrej pozície ale Iraizoz si s jeho strelou poradil. Tak pribúda šancí na oboch stranách.

58
    Viguera si vo vzdušnom súboji počínal nedovolene a lopta patrí domácim hráčom.

58
    Žltú kartu za faul vidí aj hráč Šachtaru Kucher.

59
    L.Adriano sa tlačil dopredu ale Bilbao odvracia na rohový kop.

60
    Bilbao dnes potrebuje vyhrať hoci aj prípadná remíza by udržala jeho šance na miesto v Európskej lige. Zatiaľ je však bližšie k prvému gólu mužstvo Donecka.

62
    Hostia sa teraz nevedia dostať z vlastnej polovice a Doneck drží takmer nepretržite loptu vo svojej moci.

63
    Žltá karta pre hráča Bilbaa, vidí ju Gurpegi za faul na hráča Donecka.

63
    Nasleduje priamy kop domáceho tímu.

64
    Hlavný rozhodca bol niečo povedať pri stredovej čiare štvrtému rozhodcovi a pokračuje sa v hre.

64
    Priamy kop z 30 metrov nedopadol podľa predstáv, pretože lopta letela vysoko nad bránu.

65
    Striedanie na strane hostí. Odchádza Susaeta a prichádza Aduriz.

66
    Žltá karta pre hráča Bilbaa. Vidí ju San José za faul.

67
    Do 16ky Donecka letel nebezpečný center a Srna fauluje pri outovej čiare. Priamy kop pre Bilbao.

68
    Bilbao dalo gól! A je tu úvodný gól zápasu. Po priamom kope si v 16ke Donecka našiel najlepšie miesto SAN JOSÉ a netradičným štýlom dáva z tesnej blízkosti dôležitý gól hostí.
    San JOSÉ - 0:1

68
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Costa a prichádza Marlos.

70
    Domáci sa snažia o odpoveď ale Luiz Adriano triafa vedľa brány Bilbaa.

71
    Striedanie v tíme Donecka. Ochádza Taison a prichádza Bernard.

72
    Do konca stretnutia ešte niečo vyše 20 minút a tak majú hráči Donecka dostatok času na vyrovnanie. Ani Bilbao však nepoľavuje vo svojom úsilí. Pyatov mal prácu pred dobiedzajúcimi hráčmi hostí.

73
    Pyatov chytá peknú strelu z priameho kopu. V týchto chvíľach je to útočný futbal na oboch stranách.

75
    Luiz Adriano vidí žltú kartu za faul na hráča Bilbaa.

76
    Hráči Šachtaru sa nedostali k strele na bránu a tak to v útoku skúša Bilbao.

77
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Fernando a prichádza Fred.

78
    Muniain loptu v 16ke Donecka netrafil ideálne a tá končí vedľa brány Pyatova.

79
    Na druhej strane Doneck z útoku nevyťažil ani len ohrozenie brány Bilbaa a tak Iraizoz odkopáva od svojej brány.

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút a domáci sa musia tlačiť pred bránu Bilbaa. Tam však stojí pozorný Iraizoz, ktorý teraz zasiahol pred nabiehajúcim Teixeirom.

81
    Šachtar na polovici Bilbaa a po skvelej prihrávke od Srnu sa takmer dostali domáci hráči do šance. Lopta však končí za čiarou a Iraizoz odkopáva od svojej brány.

83
    Po faule od Kuchera je tu priamy kop pre Bilbao z dobrej vzdialenosti. Bude to veľká šanca pre hostí z 32 metrov.

83
    Žltá karta pre hráča hostí. Vidí ju Viguera za faul.

84
    Hostia štandardku zahrali trochu technicky ale úspech to neprinieslo. V útoku sú už hráči Šachtaru.

85
    Loptu majú na kopačkách hráči domáceho tímu ale nedarí sa im prekonať stredovú fázu a len ťažko sa dostávajú do šancí.

85
    Žltá karta aj na strane domáceho tímu. Dostáva ju kapitán Srna za faul.

87
    V útoku si neporadil Srna a na opačnej strane ani útočníci Bilbaa a lopta lieta z jednej strany na druhú bez ohrozenia brány.

88
    Striedanie hostí. Odchádza Muniain a prichádza López.

89
    Ouu rušné chvíle v Ľvove. Teraz si domáci pýtali penaltu po avizovanej ruke v 16ke Bilbaa ale tá sa nepíska.

89
    Žltá karta pre Stepanenka za protesty.

90
    Tak po opakovanom zábere treba dať jasne za pravdu hráčom domáceho tímu. Ruka bola úplne evidentná. Domáci boli určite poškodení a mala sa pískať jasná penalta.

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90+1
    Bilbao vo veľkej šanci ale z veľkého uhla Iraizoza neprekonali útočníci hostí.

90+2
    López vidí žltú kartu za faul na hráča Šachtaru.

90+3
    Plynie posledná minúta zápasu. 57%-43% je držanie lopty v dnešnom zápase.

90+3

Je tu koniec zápasu medzi Šachtarom Doneck a Athletic Club Bilbao. Dôležitú výhru si odnášajú hráči Bilbaa po góle zo 68. minúty, ktorý zaznamenal San José. Treba však pripomenúť, že tesne pred koncom zápasu sa mala kopať penalta po ruke jedného z hráčov Bilbaa vo vlastnej 16ke. Nič sa už ale nezmení a hostia tak odchádzajú z Ľvova s 3 bodmi. Domáci však už majú istý postup do vyraďovacej fázy.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (22:38:59)