Dukla – Zubří 31:24 (kon.) | Jičín – Karviná 26:25 (kon.)
26:25 (13:13)
HC Baník Karviná
cz Sobota 15.11.2014, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ)

HCB OKD Karviná:

V minulém týdnu přivítali Karvinští na své palubovce Duklu Praha a po vyrovnaném zápase jí nakonec podlehli rozdílem dvou branek 33:35 (17:18). Za zmínku jistě stojí 11 gólů Lubomíra Veřmiřovského a 10 branek Radima Chudoby.

HBC Ronal Jičín:

Hráči Jičína zajížděli minulou neděli do Plzně, kde došlo na setkání posledních dvou mistrů házenkářské extraligy. Po zcela jednoznačném průběhu vyhráli Plzeňští vysoko 31:18 (17:6). Jičínský celek tak neuspěl na venkovním hřišti ani na šestý pokus a body tak sbírá pouze v domácím prostředí. Bude to platit i po tomto zápase?

Situace v tabulce před tímto zápasem:

Před tímto zápasem je situace v tabulce taková, že Karvinští jsou zatím se 13 body na 5. příčce zajišťující účast v play-off, naopak Jičínští jsou se ziskem 8 bodů na nepostupovém 9. místě.

5. HCB OKD Karviná: 6 – 1 – 3, 314:292, 13 bodů
    9. HBC Ronal Jičín: 4 – 0 – 6, 210:226, 8 bodů

Rozhodčí a delegát zápasu:

Tento zápas 11. kola mužské házenkářské extraligy budou pískat pánové Michal Nezbeda a Václav Zelenka. Delegátem dnešního utkání je pak pan Ivan Dolejš.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Skopal, Rychna, Krahulec, Král, Bareš, Vocásek, Klouček, Lepieš, Hána, Drbohlav, Zeman, Kubík. Trenér: Aleš Babák

HCB OKD Karviná: Schams, Lefan – Boris, Veřmiřovský, Hanisch, Jensen, Lefan Jiří, Chudoba, Mlotek S., Mlotek T., Frančík, Užek, Paululik. Trenér: Marek Michalisko

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První úspěšný zákrok si připsal Filip Veverka. (0:0) (0:0)

2
    Lubomír Veřmiřovský je prvním napomínaným hráčem. (0:0) (0:0)

2
    O chvíli později je napomínán domácí Bohumír Skopal. (0:0) (0:0)

4
    První branku zápasu zaznamenal na konci 4. minuty Tomáš Zeman. (1:0) (1:0)

6
    Po individuálním uvolnění se prosazuje a srovnává Slavomír Mlotek. (1:1) (1:1)

7
    O několik vteřin později však Jičínští vsítili 2. brankou a opět tak vedou. (2:1) (2:1)

7
    Autorem další branky domácích je po rychlém protiútoku Martin Bareš. (3:1) (3:1)

9
    Libor Hanisch byl faulován při střelbě a rozhodčí tak nařídili sedmičku. (3:1) (3:1)

9
    Tu proměňuje Radim Chudoba. (3:2) (3:2)

10
    Tomáš Hána se prosazuje střelou z pravé spojky. (4:2) (4:2)

10
    Za dohrání soupeře byl vyloučen Lubomír Veřmiřovský. (4:2) (4:2)

10
    David Krahulec zvyšuje vedení Jičína z prostoru pravého křídla. (5:2) (5:2)

13
    Střelou z 10 metrů se prezentoval Bohumír Skopal. (6:2) (6:2)

14
    A je to opět Bohumír Skopal, kdo přidává další branku domácích. (7:2) (7:2)

14
    Na dvě minuty je vyloučen Jiří Drbohlav a Libor Hanisch. (7:2) (7:2)

15
    Filip Veverka teď v brance Jičína doslova čaruje. (7:2) (7:2)

16
    Z dalšího útoku už jsou Karvinští úspěšní. (7:3) (7:3)

16
    Bohumír Skopal přidává další branku střelou z devíti metrů. (8:3) (8:3)

17
    Slavomír Mlotek snižuje ze střední spojky. (8:4) (8:4)

18
    Lukáš Frančík snižuje z levého křídla. (8:5) (8:5)

19
    Za úmyslné hraní nohou je vyloučen Bohumír Skopal. (8:5) (8:5)

21
    Po rychlé kombinaci mířil přesně Radim Chudoba. (8:6) (8:6)

21
    V poslední minutě jsou Vyloučen Lukáš Frančík a Libor Hanisch. (8:6) (8:6)

22
    Přesilovku rychle využívá z pravé strany Tomáš Hána. (9:6) (9:6)

22
    Radim Chudoba snižuje z nařízené sedmičky. (9:7) (9:7)

23
    David Krahulec vrací Jičínu tříbrankové vedení. (10:7) (10:7)

23
    Podruhé v zápase je vyloučen Jiří Drbohlav. (10:7) (10:7)

24
    David Jensen střelou ze středu spojky překvapil Filipa Veverku. (10:8) (10:8)

25
    Po rychlé kombinaci v podání Slavomír Mlotek – Radim Chudoba se prosazuje druhý jmenovaný. (10:9) (10:9)

26
    Michal Paululik je vyloučen na dvě minuty a Jičín bude mít možnost sedmimetrového hodu. (10:9) (10:9)

26
    Ten proměňuje Bohumír Skopal. (11:9) (11:9)

26
    Lukáš Frančík přehodil z levého křídla Filipa Veverku. (11:10) (11:10)

27
    Máme srovnáno. Autorem zatím poslední branky je Lubomír Veřmiřovský. (11:11) (11:11)

28
    Nyní už Karviná vede, prosadil se Radim Chudoba. (11:12) (11:12)

28
    Vzápětí však rychle srovnává Martin Lepieš. (12:12) (12:12)

29
    Máme tu opět vzájemné vyloučení. Z domácích je to Martin Bareš, z celku hostů Libor Hanisch. (12:12) (12:12)

29
    Libor Hanisch viděl červenou kartu, protože byl potřetí v zápase vyloučen. (12:12) (12:12)

29
    Radim Chudoba proměňuje nařízenou sedmičku. (12:13) (12:13)

30
    Tomáš Zeman srovnává z prostoru pravé spojky. (13:13) (13:13)

30
    První poločas skončil. (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

32
    Bohumír Skopal vrací na začátku 2. poločasu Jičínu nejtěsnější vedení. (14:13) (14:13)

32
    Slavomír Mlotek rychle srovnává ze střední spojky. (14:14) (14:14)

33
    Tomáš Hána je dalším přesným střelcem. (15:14) (15:14)

33
    Za úder do krku je vyloučen Martin Lepieš. (15:14) (15:14)

34
    Lukáš Frančík opět srovnává. (15:15) (15:15)

34
    Bohumír Skopal má dnes střeleckou formu, tentokráte se prosadil technickou střelou z prostoru levého křídla. (16:15) (16:15)

35
    Radim Chudoba srovnává z pravé spojky. (16:16) (16:16)

35
    Bohumír Skopal se prosazuje ze sedmičky. (17:16) (17:16)

36
    Tomáš Zeman se prosazuje z rychlého protiútoku a Jičín vede o 2 branky. (18:16) (18:16)

37
    Lukáš Frančík snižuje z levého křídla. (18:17) (18:17)

38
    Radim Chudoba má také nabito ostrými, srovnává tvrdou střelou z pravé spojky. (18:18) (18:18)

39
    Bohumír Skopal je neomylný, opět se prosazuje technickou střelou přes prsty. (19:18) (19:18)

42
    Lukáš Rychna se individuálně prosazuje a Jičín vede o 2 góly. (20:18) (20:18)

42
    Slavomír Mlotek se prosadil na druhé straně a snížil na rozdíl jediné branky. (20:19) (20:19)

43
    Radim Chudoba srovnává z nařízené sedmičky. (20:20) (20:20)

45
    Radim Chudoba proskočil obranou Jičína a posílá Karvinou do vedení. (20:21) (20:21)

46
    V krátkém časovém rozmezí jsou z domácího dresu vyloučení Martin Bareš a po něm i Martin Lepieš. (20:21) (20:21)

46
    Michal Paululik našel náhozem Tomáše Mlotka a ten už měl před sebou prázdnou branku. (20:22) (20:22)

48
    Michal Paululik zvyšuje vedení Karviné z pravého křídla, prosazuje se technickou střelou na přední tyč. (20:23) (20:23)

50
    David Krahulec snižuje z pravého křídla. (21:23) (21:23)

51
    Bohumír Skopal snižuje ze sedmičky na rozdíl jediné branky. (22:23) (22:23)

53
    Martin Lepieš vyrovnává, do konce zápasu chybí 7 minut a 30 vteřin. (23:23) (23:23)

57
    Po výborném pasu od Filipa Veverky se prosazuje David Krahulec. (24:23) (24:23)

58
    Bohumír Skopal propálil vše, co mu stálo v cestě. (25:23) (25:23)

58
    Rychle však snižuje Tomáš Mlotek. (25:24) (25:24)

59
    Dnes to je zápas Bohumíra Skopala, co jde na bránu, tak v ní také skončí. (26:24) (26:24)

60
    Lubomír Veřmiřovský snižuje na rozdíl jediné branky. (26:25) (26:25)

60
    Do konce zápasu chybí 44 vteřin. (26:25) (26:25)

60
    Konec zápasu. (26:25)

Ohlasy po zápase:

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: "Věděli jsme, že je to pro nás strašně důležité zápas vzhledem k postavení v tabulce, takže nám velela povinnost vyhrát. Na druhou stranu jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas. Karviná disponuje spojkami, které se dokáží prosadit. Nám se podařil vstup do utkání, pozornou obranou a slušným procentem střelby jsme se dostali do vedení vyššího vedení, ovšem potom Karviná převzala otěže a zaslouženě nás stáhla. Ve 2. poločase už to bylo kdo s koho, nesmírně si cením toho, že za stavu 20:23 jsme se nepoložili a v infarktovém závěru vyhrál šťastnější tým, ale za bojovnost jsme si vítězství zasloužili."

Jaroslav Hudeček, asistent trenéra HCB OKD Karviná: "Určitě dnes nevyhrálo lepší družstvo, spíše šťastnější. Tato prohra mě velmi mrzí a jsem zklamaný. V zápase se objevily menší niance v rozhodování, cítím se i ukřivděn. Nesouhlasím s vyloučením Libora Hanische třikrát v útočné fázi již během prvního poločasu. Jak říkám, dnes vyhrálo šťastnější družstvo, nikoliv lepší." (19:57:02)