Balticflora Teplice – Sparta 3:2 (kon.) | Chrudim – Olympik Mělník 5:2 (kon.) | Třinec – Zruč n/S 5:6 (kon.)
Kladno – Tango Brno 2:2 (kon.)
FK Chrudim
5:2 (4:1)
SK Olympik Mělník
cz Piatok 31.10.2014, 20:00Futsal liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný páteční večer z Chrudimi, v rámci 6. kola nejvyšší futsalové soutěže se proti sobě postaví desetinásobný mistr z Chrudimi a nováček CHANCE Futsal ligy – SK Olympik Mělník Domácí budou velkými favority, což budou jistě chtít potvrdit i na hrací ploše.

V přípravných zápasech se chrudimskému soupeři příliš nedařilo, z pěti klání se mu podařilo vyhrát jen jednou. Pod spáry Olympiku uvízl druholigový Combix Ústí nad Labem, který si z Neratovic odvezl porážku v poměru 11:3. V přátelském duelu se Mělník utkal také s Chrudimí, na jejíž půdě branku nevstřelil a prohrál 7:0. Dvakrát se prosadili Michal Mareš s Alvaritem, po jednom gólu přidali do sítě Olympiku Kilmer, Max a Paulinho.

Jak již bylo zmíněno, tahounem mělnického Olympiku je v dosavadním průběhu jednadvacetiletý Josef Gabčo. Hráč, který má v dresu nováčka úžasné statistiky (před letošní sezónou zaznamenal za 37 zápasů hne 61 branek), je v kanadském bodování ligy na šestém místě s šesti góly a dvěma asistencemi. Lehce se dá tedy spočítat, že se Gabčo podílel na čtyřech pětinách všech dosavadních branek Mělníka. Zajímavostí jistě je, že nejlepším chrudimským hráčem je Lukáš Rešetár se třemi body až na 35. místě celé tabulky!

FK ERA-PACK Chrudim: Olinha (Žďánský) – Koudelka, Chmelík, Mareš M., Max, Kilmer, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe

SK Olympik Mělník: Machulka (Jenč) – Němec, Weiner, Mazák, Jungbauer, Bláha, Šmidrkal, Dvořák, Hanzlík, Gabčo, Šimandl, Banovič

Rozhodčí: Kincl, Petr.

1

00:16
    Chrudimští se ihned po rozehrávce vydali dopředu, zakončení Taverny však bylo zablokováno.

00:56
    Olympik zatím ukázkově brání a nepouští Chrudimské do větší střelecké příležitosti. Nutno říci, že Mělník se k balonu ještě nepropraoval.

01:22
    Přihrávka na půlící čáru od Benoviče nevyšla, u míče je znovu desetinásobný mistr z Chrudimi.

02:10
    Rodrigo Taverna perfektním pasem našel před brankou stojícího MIchala Mareše, který se jemným dloubnutím pokusil překonat Machulku! Jeho lob mělnický brankář se štěstím vyškrábl mimo tři tyče!

02:43
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Velký favorit dnešního duelu se na konci třetí minuty dostává do vedení! MICHAL MAREŠ pokračuje ve střeleckých výkonech ze vzájemného přípravného zápasu! Jediný český hráč v elitní formaci ERA-PACKu si vzal na půlící čáře a míč a svůj postup ukončil neomylnou ranou k tyči – 1:0!

03:43
    Chrudimští pokračují v silném tlaku! Alvarito se se zakončením neunáhlil, našel lépe postaveného Zdeňka Chmelíka, jehož pokus byl na poslední chvíli sražen mimo!

04:33
    Úvodní zákrok večera si připsal také chrudimský Olinha, se střelou Hanzlíka ale neměl výraznější potíže.

05:03
    Zdeněk Chmelík hledal chytrou kolmicí zabíhajícího Koudelku, tomu ale k míči chyběl dobrý metr.

05:40
    Hanzlík se už už dostával do obrovské šance, nakonec se rozhodl ještě pro přihrávku, čímž celou akci doslova zpackal.

06:09
    Kilmerova spolupráce s Felipem nevyšla, ERA-PACK však zůstane s míčem na soupeřově polovině.

06:32
    Rozehrávka rohového kopu skončila na noze Koudelky, který svoji ránu umísťoval na zadní tyč. Jeho nadějný pokus však trefil pouze stojícího obránce Olympiku.

07:09
    Maxova samostatná akce skončila u Koudelky, jemuž sebral míč z nohy pozorný brankář.

07:28
    Chrudim zatím svého soupeře naprosto válcuje, na skóre se to však stále příliš neprojevilo.

08:00
    Poprvé v dnešním duelu se hosté dokázali usadit na polovině Chrudimi, po rohovém kopu se tam však dlouho nezdrželi.

08:09
    Felipe postupoval do obrovské příležitosti, byl mimo pokutové území podkopnut Machulkou! Brankář Mělníka dostává za nedovolený zákrok žlutou kartu.

08:31
    Rozehrávka volného přímého kopu skončila střelou Maxe zhruba metr nad branku.

08:51
    Tentokráte si Felipe v předbrankovém prostoru neporozuměl s Chmelíkem, z nadějného přečíslení ERA-PACKu tak znovu nic nebylo.

09:34
    Parádní kombinační akce Chrudimi končí druhou brankou v síti Mělníka! Max si ukázkově narazil se ZDEŇKEM CHMELÍKEM, který z ostrého úhlu prostřelil brankáře Machulku – 2:0!

10:33
    Alvarito se nejprve ukázkově zbavil protihráče na půlící čáře, jeho následná přihrávka na Michala Mareše byla odražena do hlediště.

11:18
    Mělník právě vstřelil branku!
    Velká radost hostujícího týmu! RADOMÍR JUNGBAUER doklouzal na zadní tyči přihrávku Šimandla a neomylně jí skluzem umístil do sítě bezmocného Olinhy! Mělník se tak ve dvanácté minutě dočkává kontaktní branky – 2:1!

12:12
    Daniel Dvořák ukázal trochu ze své šikovnosti, po průniku podél levé postranní čáry mířil na zadní tyč. Jeho rána protáhla Olinhu, který nakonec pouze zkontroloval cestu balonu mimo!

12:36
    Na druhé straně se musel zaskvět Machulka proti jedovatému pokusu Maxe prakticky z nulového úhlu.

12:56
    Secvičená akce chrudimského výběru skončila tvrdou dělovkou Rodriga! Neomylný Machulka si připsal další velmi důležitý zákrok!

13:31
    Chrudimští znovu sáhodlouze kombinují na polovině Mělníka, který pouze vyčkává na nabídnutý protiútok.

13:55
    Domácí si berou ztracený dvoubrankový náskok nazpět! Max křižnou přihrávkou našel nabíhajícího FELIPEHO, který tvrdou a neomylnou ranou umístil míč přímo pod břevno Machulkovy svatyně – 3:1!

14:32
    Trenér Mělníka si vybírá oddechový čas!

15:18
    Kilmer se skvěle obtočil kolem bránícího hráče, nabíhajícího Maxe na vzdálenější tyči ale hledal marně.

15:35
    Překopávaná končí zásahem Alvarita do stropu sportovní haly, chrudimská kombinace však zanedlouho pokračuje.

16:00
    A pokračuje velmi úspěšně! Alvarito ideální křižnou přihrávkou našel v předbrankovém prostoru nabíhajícího si MAXE, který se tentokrát převtělil do role střelce a ke dvěma asistencí přidává také přesnou trefu – 4:1!

17:11
    Konec prvního poločasu se rapidně přiblížil, Chrudim dál diktuje tempo a směr hry.

17:43
    David Weiner zastavil unikajícího Koudelku a musel si od rozhodčího nechat udělit žlutou kartu.

18:05
    Další velká šance chrudimského týmu nekončí gólem! Tomáš Koudelka zůstal úplně osamocený na levé straně, ranou na vzdálenější tyč trestuhodně minul!

19:01
    Stále se pokračuje pouze ve hře na jednu branku, Mělník na hru dopředu prakticky rezignoval.

19:08
    Necelou minutu před koncem prvního poločasu si čas na poradu vybírá také chrudimský trenér Daniel!

19:11
    Signál z rohového kopu skončil pokaženou střelou Felipeho.

19:36
    Silný tlak Chrudimi ukončuje sraženou střelou Felipe, dočkáme se v prvním poločase ještě nějaké příležitosti?

19:57
    Chrudimští si nyní připisují na své konto třetí akumulovaný faul, Mělník má v tuto chvíli čtyři.

Úvodních dvacet minut je za námi, Chrudim jako velký favorit vstřelila čtyři branky a má zápas rozjetý na pohodové vítězství. Mělník se prezentoval jednou parádní akcí, která znamenala snížení více však již nováček a zároveň poslední tým celé soutěže nestihl. Druh poločas začne zhruba v 20:55.

Oba celky již netrpělivě vyčkávají na hrací ploše na začátek druhé půle. Mělník poprvé v zápase pošle do hry nejlepšího střelce Josefa Gabča, který strávil celý první poločas pouze na lavičce náhradníků.

21

20:59
    Právě Gabčo po rohovém kopu patičkou zakončoval, Olinha však zasahovat nemusel.

21:49
    Rodrigo připsal na konto Chrudimi zkraje druhé půle úvodní akumulovaný faul.

22:27
    Slováček posunul balon Michala Mareše, který ostrou ranou protáhl Machulku.

23:00
    Michal Mareš skluzem zablokoval ostrý pokus Josefa Gabča, Mělničtí jsou v úvodu druhé půle mnohem aktivnější.

23:41
    Na akumulované fauly je vyrovnáno, nejlepší střelec Olympiku si v souboji jeden na jednoho pomohl rukama. Jeho postup je i přes velké protesty hostující lavičky ukončen.

24:26
    Jiří Šimandl se šikovně uvolnil kličkou do středu hřiště, následnou ránu ale umístil přímo do náruče Olinhy.

26:11
    Chrudim drží balon a kombinuje na polovině soupeře. Do výraznějších střeleckých příležitostí se ale nedostává.

26:35
    Sám si vzal, sám si udělal. MAX obral o balon před brankou Olympiku Hanzlíka a technickou ranou umístil míč přímo ke vzdálenější tyči mělnické klece – 5:1!

27:29
    Nákop brankáře Machulky pouze pozdravil protějška mezi tyčemi – Brazilce Olinhu.

28:17
    Hosté se znovu po delší době podívali na útočnou polovinu a ihned z toho je druhá vstřelená branka! MAREK MALÁK si počíhal na křižnou přihrávku Němce a na zadní tyči nekompromisně uklidil balon do sítě – 5:2!

29:35
    Chrudim se snaží o vstřelení další branky a definitivního pojištění svého náskoku. Mělník ale ve druhé půli brání mnohem lépe.

30:11
    Je za námi polovina druhého poločasu, Chrudim neustále kombinuje před brankou Machulky.

31:18
    Gabčo si skvěle vyběhl od postranní čáry, přízemní rána se ale mezi tři tyče nevešla.

32:44
    Hra postrádá větší náboj, Chrudim se marně snaží o navýšení svého vedení.

33:04
    Zajímavá situace může nastat poté, co se Olympik dopustil pátého akumulovaného faulu! Každý další znamená penaltu pro Chrudim!

33:14
    Po přihrávce Michala Mareše pálil Alvarito pouze do nohy připraveného Machulky.

33:44
    Kilmer dostal pořádně naloženo zezadu od Dvořáka, který za své počínání si obdržel od sudího žlutou kartu.

33:44
    Pochopitelně následuje penalta pro Chrudim!

33:45
    Míč si postavil Michal Mareš, jeho zakončení však brankář Machulka reflexivně zlikvidoval!

34:21
    Hned několikrát si vyměnili balon Michal Mareš a Alvarito, vše končí střelou druhého jmenovaného těsně nad.

34:55
    Max má dnes velkou smůlu! Z pravé strany již dnes podruhé napálil brankovou konstrukci mělnické svatyně!

35:35
    Felipe ukončil postup Šimandla faulem, stav chrudimských faulů je v současné době na čísle tři.

36:02
    Trenér Mělníka si vybírá oddechový čas a dává svým hráčům cenné rady do závěrečných okamžiků zápasů! Olympik bude hrát bez brankáře!

36:56
    Hosté kombinují na chrudimské polovině a snaží se o snížení. Domácí však zatím brání velmi pečlivě.

37:45
    Nepřesná přihrávka však postupnou kombinaci Olympiku kazí, Chrudim naopak vysílá Olinhu na půlící čáru.

38:04
    Oddechový čas si pro změnu vybírá chrudimský kouč Daniel Ibanes Caetano.

38:11
    Gabčo se s rozlišovacím dresem vrací zpět na hrací plochu. Podaří se Mělníku ještě vykřesat zdramatizování závěru?

39:01
    A právě Gabčo napřáhl z velké vzdálenosti, jeho prudká rána však zamířila nad branku.

Chrudim nakonec poráží Mělník zaslouženě 5:2 a připisuje si do tabulky další tři body. Na výhře se největší měrou podílel Max. Z Chrudimi přeji příjemný zbytek pátečního večera. (21:35:44)

Petr Dejnožka

Góly: 3. Mareš M., 10. Chmelík (Max), 14. Felipe (Max), 16. Max (Alvarito), 27. Max – 12. Jungbauer (Šimandl), 29. Malák (Němec)

Karty:   34. Dvořák (CHR) – 9. Machulka (MEL), 18. Weiner (MEL)

FK Chrudim: Olinha (Žďánský) – Koudelka, Chmelík, Mareš M., Max, Kilmer, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe

Rozhodca: Kincl, Petr