Buffalo – Boston 2:3 (po pr.) | NJ Devils – Winnipeg 2:1 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – LA Kings 3:0 (kon.)
Ottawa – Chicago 4:5 (0:1 po s.n.) | Tampa Bay – Philadelphia 4:3 (kon.) | Florida – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 2:0 (kon.) | Minnesota – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Colorado – NY Islanders 5:0 (kon.)
Vancouver – Montreal 3:2 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Ottawa Senators
4:5 (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Chicago Blackhawks
cz Piatok 31.10.2014, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Příjemný večer. NHl má na programu dnes 10 utkání a my spoelčně budeme sledovat zápas Ottawa Senators – Chicago Blackhawks. Tedy souboj dvou celků, kterým se poměrně daří. Domácí tým se nachází na 6. místě Východní konference a Jestřábi ze Chicaga zase na 7. příčce v Západní konferenci.

Československá stopa

Dnes uvidíme celkem 3 krajánky. Proti Milanu Michálkovi v domácím dresu se postaví československé duo na druhé straně Michal Rozsíval a Marián Hossa.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson (C), Phillips, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Ryan, Turris, MacArthur – Chiasson, Zibanejad, Michálek – Neil, Legwand, Smith – Stone, Lazar, Hoffman. Trenér: Joel Quenneville.

Chicago Blackhawks: Darling (Raanta) – Seabrook, Keith, Oduya, Halmarsson, Rundblad, Van Riemsdyk – Hossa, Toews (C), Bickell – Kane, Shaw, Sharp – Morin, Richards, Versteeg – Smith, Kruger, Saad. Trenér: Paul MacLean.

Rozhodčí: Skiliter, O'Rourke – Kovachik, Driscoll.
    Dnes se z pochopitelných důvodů nezúčastní zápasu brankář domácích Robin Lehner. Narodil se mu totiž čerstvě sny Lennox. Gratulujeme!

Vše už je přichystáno k začátku utkání.

0:01

0:26
    Chicago začíná zápas s rozehrávkou ve vlastní třetině.

1:21
    Sens se při započetí útoku srazili na modré čáře a kotouče se tak zmocnili Jestřábi.

1:44
    Kruger z otočky nepřekonal Andersona.

2:26
    Pronikajícího Hoffmana včas zpacifikoval Van Riemsdyk.

2:48
    Ottawa právě vstřelila branku!
    První kombinace domácího týmu přináší hned ovoce v podobě branky, Ceci z vlastní třetiny nahrál Stonovi, který ještě předal puk Lazarovi a jeho střelu dokázal tečovat ještě rozjetý MARK STONE mezi betony Darlinga. Asistence: Curtis Lazar, Cody Ceci.
    STONE - 1:0

4:20
    Chicago bude moci srovnat. Smith (OTT) zahákoval Rozsívala a jde se uklidnit na trestnou lavici.

4:44
    Hosté však budou muset začít od vlastní branky.

5:01
    Síly na ledě se vyrovnají. Za držení usedá za katr Shaw (CHI).

5:15
    Anderson se nenechal překvapit nahozením Keitha z ostrého úhlu.

6:20
    Začíná zkrácená přesilovka Ottawy.

7:01
    Senátoři ji ale odehráli převážně v obranné třetině a nyní se tak hraje v plném počtu na obou stranách.

7:16
    Darling si poradil tentokrát s tečí Neila.

7:31
    Gryba (OTT) musel zatáhnout za ruční brzdu a na modré podražením zastavil unikajícího Saada.

8:08
    Střelu Sharpa od modré Anderson vyráží.

8:30
    Ottawě se podařilo dostat puk přes všechny čáry.

8:57
    Stone teď ušetřil cenné vteřinky v útočném pásmu.

9:31
    Přesilovka končí a Chicagu se tedy hrubě nepovedla.

10:23
    Sens mohou zahájit útok od své branky.

10:58
    Stone již neměl síly a tak pouze nahodil puk do pásma.

11:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Velice šťastné branky docílili Jestřábi. Hossovu střelu, srazil na brankovišti JONATHAN TOEWS a z jeho hole se dostal kotouč jen o pár centimetrů do Andersonovy svatyně. Asistence: Marián Hossa, Bryan Bickell.
    TOEWS - 1:1

13:14
    Ottawa mohla jít zpět do vedení. Hoffman si položil Darlinga, ale poté až moc vyjel z úhlu a nedokázal trefit odkrytou klec.

14:47
    Špatná rozehrávka domácích vyústila v zakázané uvolnění.

15:28
    Versteeg mohl jet sám na gólmana, ale zanechal za sebou kotouč a ze šance sešlo.

15:38
    Jenomže obrana Senátorů nedokázala vyhodit puk. Její rozehrávku vystihl Richards a přenechal kotouč právě KRISU VERSTEEGOVI, jenž krásnou individuální akcí oklamal obranu i s Andersonem a zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Brad Richards.
    VERSTEEG - 1:2

17:14
    Máme tu vzájemné vyloučení. Za hrubost putuje na trestnou lavici Cowen (OTT) a naopak hostující Sharp (CHI) za sekání.

18:30
    Při hře ve 4 se ale nechce hrát ani jednomu z týmů a tak čekáme spíše na sirénu oznamující konec třetiny.

19:14
    Oba trestanci jsou již na ledě.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Ottawa šla na začátku třetiny do vedení, ale hosté dokázali skóre otočit na svou stranu zásluhou Toewse a Versteega. 2. třetina začne v 1:35.

20:01

20:37
    Ottawa si zahraje přesilovku. zatím má k dispozici výhodu.

20:54
    Potrestaným je Keith (CHI) za hákování.

21:37
    Ottawě se však nedaří usadit v pásmu na delší dobu.

22:15
    Jestřábi vyhazují puk až k Andersonovi.

22:51
    Tři vteřiny před koncem přesilovky využívají Senátoři početní výhodu. CLARKE MACARTHUR si drze vyjel z úhlu mezi beky a procpal puk do branky pod Darlingem. Asistence: David Legwand, Patrick Wiercioch.
    MACARTHUR - 2:2

24:10
    Nyní však Ottawští zahrávají puk na zakázané uvolnění.

25:02
    Morin našel z druhé vlny najíždějícího Richardse. Toho však zneškodnil parádním přesunem Anderson.

26:31
    Hoffman střelou zápěstím prověřil Darlinga.

27:26
    Jestřábi jsou i nadále v útočném pásmu.

28:07
    Nyní se jim však nepovedla rozehrávka a dopouštějí se zakázaného uvolnění.

29:10
    Ottawa prožívá menší krizi v zápase a vůbec se nemůže dostat s kotoučem ani za červenou čáru.

29:45
    Versteeg nabil Morinovi. Ten z mezikruží trefuje pouze Andersonův beton.

30:45
    Až nyní se povedlo vyvést kotouč do útočného pásma Michálkovi.

31:12
    Bickell (CHI) oslabuje svůj tým, jelikož zahákoval Lazara a dostává tak 2 minuty nepodmíněně.

31:41
    Darling si poradil se střelou Legwanda z kruhu.

32:05
    Jestřábům se podařilo vyhodit puk k Andersonovi.

33:12
    Hosté hrají v plném počtu.

33:35
    Střela MacArthura končí vysoko v ochranné síti.

34:10
    Je tu další vyloučení. Domácí špatně vystřídali a dostávají menší trest pro hráčskou lavici. Ten půjde odsedět Wiercioch.
    Ne všichni fanoušci Ottawy najdou zalíbení v ostatních

35:30
    Přesilové hry nejsou dnes silnou stránkou obou týmů. Oba celky hrají početní výhody spíše ve středním ne li v obranném pásmu.

35:55
    Až nyní musel zachytit kotouč Anderson proti Seabrookovi.

36:10
    Také Senátoři přežili oslabení bez sebemenších problémů.

36:36
    Icing Blackhawks.

37:14
    od modré vyprášil beton domácího brankáře Hjalmarsson.

37:38
    Domácí gólman dostává zbytečné 2 minuty za bránění ve hře.

38:10
    Ottawě se daří vyhodit puk do bezpečí.

38:31
    Michálek si troufale vyjel až na modrou čáru, odkud prověřil Darlinga.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:10
    Versteeg z kruhu tentokrát neúspěšný proti Andersonovi.

39:38
    Sens jsou kompletní.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácímu celku opět vyšel úvod třetiny. Ač to dnes nevypadá, tak dokázali využít přesilovou hru pouhé 3 vteřiny před jejím vypršením. O šťastný zásah se postaral MacArthur a kupodivu tak stanovil skóre, které svíti na tabuli i po 40 minutách. Nerozhodný stav se určitě pokusí oba celky změnit ve 3. třetině, která začne ve 2:29.

40:01

40:30
    Senátorům vychází parádně vstup do závěrečného dějství. Hostující obrana zazmatkovala a chtěla vyhodit puk, jenomže trefila pouze BOBBYHO RYANA do brusle, od které se kotouč odrazil za Darlingova záda. Bez asistence.
    RYAM - 3:2

41:33
    Hosté úvod 3. třetiny nezvládají. Za hákování Michálka usedá na trestnou lavici Marcus Kruger (CHI).

42:34
    Ottawě se povedlo rozmístění v útočné třetině.

42:59
    Darling teď čelil střelám ze všech možných úhlů. Kotouč za svá záda však nepustil.

43:33
    Přesilová hra však končí. Kruger se vrací zpátky na led.

44:13
    O pár chvil musí však hledat cestu na trestnou lavici znovu. Hosté totiž dostali trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

45:00
    Přesilové hry v podání Ottawy ve 3. třetině vypadají mnohem lépe a Darling musí čelit další lavině střel.

46:13
    Kruger si odseděl úspěšně trest i podruhé.

46:43
    Z úhlu prověřil Andersona Sharp.
    Jak je zvykem tak utkání v Kanaadě sledují plná hlediště. Výjimkou není ani Ottawa.

47:31
    Skóre je opět srovnané. Seabrook od mantinelu trefil JONATHANA TOEWSE a ten neměl poté nejmenší potíže dopravit puk do prázdné branky, Asistence: Brent Seabrook, Duncan Keith.
    TOEWS - 3:3

47:45
    Morin oslabuje za sekání Chicago, které tak bude hrát ve 3. třetině třetí oslabení

48:50
    Jestřábům se však daří vyhodit kotouč.

49:33
    Sens kombinují, ale nepřichází od nich žádná střela.

49:45
    Hosté jsou opět v plném počtu.

52:00
    Hra nabrala velký spád a hraje se nahoru dolu.

52:35
    Až nyní se po delší době přerušuje kvůli Icingu Ottawy.

53:00
    Blackhawks jeli 2 na 1. Z nadějné příležitosti však nic nebylo a s pukem skončili v rohu.

53:50
    MARIÁN HOSSA nachytal Andersona na švestkách, když se otočil zpoza branky a puk mu propašoval mezi betony do branky. Asistence: Kris Versteeg.
    HOSSA - 3:4

53:51
    Marián Hossa tímto gólem docílil významné mety 1000 bodů v NHL!

55:00
    Ottawa se snaží o vyrovnání, ale nemůže se dostat k ohrožení Darlinga.

56:20
    Hossa mohl definitivně rozhodnout, když si najel v rychlosti do útočné třetiny. Střelou příklepem ale Darlinga nepřekonal.

57:21
    Od mantinelu nepřelstil domácího brankáře Kane.

57:52
    Chiasson si počkal, až mu z druhé vlny najede ALEX ZIBANEJAD. Ten střelu neunáhlil, najel si krásně na osu hřiště a z mezikruží překonal Darlinga. S největší pravděpodobností tak poslal zápas do prodloužení. Asistence: Chiasson, Erik Karlsson.
    ZIBANEJAD - 4:4

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:55
    Ani jeden z týmů nechce pochopitelně udělat chybu a nutno říci, že nerozhodný stav tomuto utkání sluší a jak Ottawa, tak Chicago si nezaslouží vyhrát po 60 minutách.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Rozhodnout o vítězi tedy bude muset nastavení. V poslední dvacetiminutovce nestrhl ani jeden z týmů zápas na svou stranu a nás tedy čeká pětiminutové prodloužení.

60:01

60:56
    Oba týmy rozehrávají v prodloužení rozvážně a s pukem na holích vyčkávají a volí postupný útok.

62:10
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a vypadá to, že o vítězi budou muset rozhodnout technické disciplíny.

63:34
    Menší drama na závěr prodloužení. Wiercioch (OTT) vyloučen za hákování.

63:55
    Senátorům se však daří vyhodit puk.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Chicago mělo sice k dispozici přesilovou hru, ale k ohrožení Andersona to nevedlo a o vítězi tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Turris zvolil velký oblouk až k mantinelu, ale ani to mu nepomohlo k překonání Darlinga.

1. séria
    0:0
    Na druhé straně nevyšel bekhendový blafák Toewsovi.

2. séria
    0:0
    Chiasson zvolil střelu na lapačku, ale to byla špatná volba.

2. séria
    0:0
    Kane rovněž zvolil bekhendový blafák a byl zatím nejblíže gólu. Puk však orazítkoval tyč.

3. séria
    0:0
    Ryan nenašel mezírku mezi betony Darlinga.

3. séria
    0:1
    Jediným úspěšným exekutorem se tak stává PATRICK SHARP, kterému vyšel jeho forhendový blafák zakončený přesně do šibenice.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Autorem vítězné branky je PATRICK SHARP.
    SHARP - 4:5

Zápas tedy končí vítězstvím Chicaga 5:4 po samostatných nájezdech. Největší radost však bude mít Marián Hossa, kterému se dnes podařilo docílit hranice 1000 bodů v NHl a byl i vyhlášen 2. hvězdou zápasu.

Marián Hossa (CHI) 1+1, 5 střel, čas na ledě 20:37
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:21. (03:38:00)

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 3. Stone (Lazar, Ceci), 23. MacArthur (Legwand, Wiercioch), 41. Ryam, 58. Zibanejad (Chiasson, Karlsson) – 12. Toews (Hossa, Bickell), 16. Versteeg (Richards), 48. Toews (Seabrook, Keith), 54. Hossa (Versteeg), rozh. náj. Sharp