NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – NJ Devils 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
LA Kings – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Dallas Stars
cz Piatok 17.10.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji hezký zážitek u sledování kanadsko-americké NHL. Dnes se hraje hned sedm zápasů a my se zde zaměříme na duel Pittsburgh Penguins – Dallas Stars. Pro domácí to bude třetí utkání v sezóně a pro hosty už čtvrté.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00.

Pro tučňáky je to třetí zápas této sezóny a jistě budou chtít prodloužit svou neporazitelnost na tři utkání. Tým okolo Crosbyho a Malkina bude opět útočit na nejvyšší příčky. Mezi hlavní posily z léta, na které se fanoušci jistě těší patří Patric Hornqvist, který přišel z Nashvillu výměnou za Jamese Neala. Dále se fanoušci jistě těší na Taylora Chorneyho a Blaka Comeaua, jenž se může chlubit se slušnými 423-mi odehranými zápasy.

Výkony Dallasu v prvních třech zápasech by se daly popsat hodně jednoduše, protože to bylo, jako den a noc. V prvním zápase totiž dokázali dominovat proti Chicagu Blackhawks, ale i tak získali jen jeden bod za prohru po samostatných nájezdech. Následně Stars odcestovali do Nashvillu, kde je čekal souboj s Predators, kteří však velice snadno porazili Stars. Ve třetím utkání opět hosté dominovali a porazili Columbus. Mezi jejich největší posily léta patří Jason Spezza a Aleš Hemský.

Československá stopa v utkání
    Za domácí Tučňáky nenastoupí žádný Čech ani Slovák. Jediný zástupce československého hokeje bude Aleš Hemský v dresu hostujících Stars.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání začne již tradičně s krátkým zpožděním.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Letang, Maatta, Martin, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Comeau, Goc, Downie – Sill, Spaling, Adams.

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Daley, Jordie Benn, Dillon, Nemeth, Connauton – Jamie Benn, Seguin, Sceviour – Cole, Spezza, Hemský – Garbutt, Eakin, Roussel – Horcoff, Fiddler, Eaves.

00:01

00:32
    Hosté vstoupili do utkání mnohem aktivněji a už stihli prověřit Fleuryho.

00:58
    Jejich další útočný výpad zastavuje ofsajd.

01:12
    Crosby dostal nepřesnou přihrávku, je z toho zakázané uvolnění.

01:29
    Sidney Crosby předvádí dnes poprvé své umění, když se dokázal prosmýknout mezi dvěma obránci a zakončil bekhendem do tyčky.

01:29
    Při zakončení byl podražen, za což si jde odsedět dvě minuty Dillon.

02:00
    Hosté vyhazují.

02:14
    Domácím zatím přesilová hra nevychází podle představ.

02:28
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tentokrát už to vyšlo. SIDNEY CROSBY přihrával svému spoluhráči Kunitzovi, ale do jeho přihrávky strčil hůl hostující Jordie Benn a nasměroval puk za vlastního brankáře. Asistence: Jevgenij Malkin, Chris Kunitz.
    Sidney CROSBY - 1:0

03:17
    Malkin se obtočil kolem brány, avšak byl tísněn při zakončení.

04:00
    Seguin hledal svého spoluhráče v lépe postavené pozici, ten však promáchl.

04:58
    Eric Cole se dokázal nacpat do zakončení a byl při tom faulován. Simon Despres je vyloučen za nedovolené bránění.

05:01
    Domácí se však ihned osvobozují.

05:26
    Stars už kombinují v útočném pásmu, zatím však bez výsledku.

06:02
    Spezza hledal zcela volného Jamieho Benna, ale ten jeho přihrávku nečekal.

06:50
    Dalším vyloučeným je Fiddler, který zbytečně hákoval protihráče.

06:58

07:24
    Hornqvist s Kunitzem si krásně vyměnili kotouč, ale Lehtonen parádně zasáhl.

07:46
    Ovšem ihned poté využívají domácí druhou přesilovku v dnešním utkání. CHRIS KUNITZ dokázal dorazit odražený kotouč za bezmocného gólmana hostů. Asistence: Kris Letang, Patric Hornqvist.
    Chris KUNITZ - 2:0

09:12
    Domácí jsou dnes v přesilovkách stoprocentní, což jím dává v půli první třetiny celkem pohodlné vedení.

10:56
    Je tu další vyloučení na straně hostů. Roussel si jde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

11:19
    Lehtonen přerušuje hru.

11:43
    A už tu jsou opět domácí se svým přesilovkovým kolotočem.

12:09
    Hornqivst mohl skórovat po třetí, ale výtečný Lehtonen dokázal zasáhnout.

12:26
    A právě Patric Hornqvist je dalším vyloučeným. Jeho podražení neušlo hlavnímu rozhodčímu a po právu ho trestá.

12:56

13:18
    Jason Spezza prošel do útočného pásma, ale ihned byl připraven o kotouč.

13:39
    Pittsburgh zatím nemá velké problémy s defenzivou.

14:06
    Nepřesná přihrávka hosty opět vyhání pryč z útočného pásma.

14:22
    Goligoski se dostal ke střele od modré čáry, ale Fleury dokázal zasáhnout.

14:26

15:07
    Ačkoliv je to 6:6 na střely, herní převahu mají domácí Tučňáci.

16:00
    Hemský ztratil kotouč v útočném pásmu a málem z toho byl brejk na druhé straně, Kunitz byl však včas zastaven hostující obranou. Ihned poté zase na bránu domácích uháněl Seguin, ale jeho střela skončila ve výstroji Fleuryho.

16:31
    Malkin nenašel spoluhráče před bránou a odevzdává kotouč hostům.

17:44
    Jason Spezza oslabuje svůj tým podražením.

17:53
    Fiddler ujížděl do brejku, ale byl tvrdě sražen u mantinelu.

18:27
    Malkin trefuje po pěkné kombinaci jeho pětky tyčku!

18:56
    Stars se osvobozují po drtivém tlaku.

19:30
    Dupuis se objevil sám mezi kruhy, ale v jasné pozici vyprášil pouze vyrážečku Lehtonena.

19:44

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 2:02.

Hosté z Texasu vlétli do utkání, jejich úsilí však zhatilo oslabení, kde zaúřadovala domácí superstar Sidney Crosby. Od té doby Pittsburgh jasně přehrával svého soupeře, což potvrdila druhá přesilová hra a dorážka Chrise Kunitze.

20:01

20:16
    Lehtonen se musí ohánět hned od začátku druhé třetiny.

20:38
    Malkin pálil z levého kruhu, puk zastavila až vyrážečka finského brankáře.

22:17
    Přečíslení dvou na jednoho skončilo nepřesnou přihrávkou, kterou Spezza nedokázal zpracovat.

23:15
    Lehtonen pouze zkontroloval dráhu letu a usoudil, že kotouč jde mimo.

23:54
    Střelu Spallinga také nemusel hostující gólman chytat, protože zamířila až do ochranné sítě.

24:27
    Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

25:00
    Seguin se snažil překonat Fleuryho z ostrého úhlu, ten se přitiskl k tyči a v klidu chytá.

26:08
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté snižují zásluhou ATOINE ROUSSELA, který vybojoval kotouč, poslal ho za bránu naspoluhráče, ten mu vrátil kotouč a Roussel prostřelil bezmocného Fleuryho. Asistence: Vernon Fiddler, Alex Goligoski.
    Antoine ROUSSEL - 2:1

27:24
    Spezza je dnes hodně aktivní, opět se hnal do brejku, ale opět přihrávka na něj byla příliš nepřesná.

29:15
    Hra se poněkud uklidnila, ani jeden tým si nedokáže vytvořit pořádnou šanci.

30:10
    Lehtonen rozehrál nepřesně za vlastní bránou, ke kotouči se dostal Malkin, ale trestuhodně nedal.

31:20
    Dallas vyhazuje a je z toho zakázané uvolnění.

31:47
    Fiddler vyzkoušel pozornost Fleuryho střelou bekhendem.

32:30
    Skákavý kotouč končí v lapačce Lehtonena.

32:49
    Dupuis se dostal ke kotouči v dobré pozici, ale trefil pouze Lehtonena.

33:02
    Na ledě zůstává ležet právě Dupuis po ošklivém krosčeku Goligoského.

33:02
    Pascal Dupuis je odvážen z ledu na nosítkách.

33:02
    Dupuis opouští led za potlesku diváků, potlesk se však rychle mění v bučení poté, co zjistili, že se nebude vylučovat.
    "Nemám ponětí jaký sport toto je, nejhorší pohled, jaký se vám může naskytnout." Komentuje fanoušek zranění kanadského hráče.

34:00
    Zranění spoluhráče zmrazilo oba týmy, myslím, že většina hráčů je teď myslí se svým spoluhráčem.

34:33
    Kunitz dostal milimetrovou přihrávku od Crosbyho, ale nepřekonal Lehtonena, který je ve druhé třetině bezchybný.

35:45
    Hemský nezpracoval poskakující kotouč a ten dolétl až na zakázané uvolnění.

36:37
    Neskutečné! Crosby okradl soupeře o kotouč a domácí se řítili ve třech na jednoho, avšak situaci překombinovali.

37:20
    Jamie Benn v dobré pozici nepřekonal Fleuryho, který drží svůj tým.

38:03
    Nadějně rozjíždějící se akci hostů zastavuje ofsajd.

38:25
    Lehtonen pro jistotu přikrývá kotouč.

39:06
    Sutter obral obránce o puk, vyjel před bránu, ale bekhendem přestřelil bránu.

39:46
    Čtrnáct vteřin před koncem druhé třetiny se ještě bude vhazovat před bránou Fleuryho.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 3:01.

Druhá třetina nám přinesla pouze jediný gól, o který se postaral francouzský útočník v dresu Dallasu. Třetinu hodně poznamenalo zranění Pascala Dupuise, který opustil led na nosítkách. Střely na bránu: 19-17.

40:01

40:20
    Po střetu dvou hráčů vylétla Fleuryho brána ze svého postavení a přerušuje se.

40:52
    Seguinův útok se hnal do předu, dokázali také vystřelit, ale Fleury celkem bez problémů zasáhl.

41:57
    Fiddler nahodil kotouč, ten skončil v lapačce Fleuryho.

42:46
    Hosté se drží v útočném pásmu a kombinují.

43:25
    Seguin hledal střílenou přihrávkou Jamieho Benna, ten však neusměrnil kotouč za gólmana Tučňáků.

44:19
    Garbutt se dostal do samostatného úniku, ale střelou zápěstím netrefil bránu.

45:55
    Oba týmy se zatáhli, nikdo nechce udělat chybu, a tak tempo hry upadá.

46:45
    Karri Lehtonen přerušuje hru.

47:37
    Jordie Benn se dostal ke střele od modré čáry, jeho dělovka však těsně minula pravou tyč.