NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – NJ Devils 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
LA Kings – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Dallas Stars
cz Piatok 17.10.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji krásné páteční ráno, na shledanou! (03:47:46)

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:30

Tři hvězdy utkání:
    1. Tyler Seguin (DAL) 1+0
    2. Jamie Benn (DAL) 1+0
    3. Chris Kunitz (PIT) 1+1

Máme za sebou parádní utkání s neuvěřitelným závěrem. Hosté jasně ovládli třetí třetinu a obrátili nepříznivý stav utkání. Jamie Benn dokázal srovnat tři minuty před koncem a Seguin dvě vteřiny před koncem třetiny rozhodl, poté co byl vyloučen Sidney Crosby.
    Tyler SEGUIN - 2:3

60:00

59:58
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak toto je bomba! Hosté dokonávají obrat utkání, poté co TYLER SEGUIN dvě vteřiny před koncem utkání rozhoduje střelou z pravého kruhu! Asistence: Jason Spezza, Alex Goligoski.

59:51
    Kapitán Sidney Crosby je vyloučen za podražení a oslabuje svůj tým.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:53
    Zdá se, že nás nemine prodloužení. Dallas zlepšeným výkonem ve třetí třetině si o něj říká.
    Jamie BENN - 2:2

57:03
    Neskutečné! Před půl minutou rozhodčí neuznal hostům gól. Tentokrát už byl dosažen povoleným způsobem. A po skrumáži před bránou dorazil odražený kotouč za bezmocného Fleuryho JAMIE BENN. Asistence: Trevor Daley, Jason Spezza.

55:55
    Lehtonen ukrývá lehké nahození ve své lapačce.

55:00
    Zbývá pět minut do konce třetí třetiny a zápas nám jde do finiše. Dokáží domácí udržet tenký náskok?

53:43
    Ihned po buly se vymotal ke střele Cole, Fleury pozorný.

53:37
    Letang špatně zpracoval kotouč a ten skončil až v hledišti.

52:37
    Spezzův útok si dokázal vypracovat slušnou pozici, ale v rozhodující moment selhalo vybavení, když při střele zlomil hůl.

51:26
    Hornqvist s Crosbym ujížděli ve dvou na jednoho, ale jejich kombinace byla příliš složitá.

50:06
    Pittsburgh se vysvobozuje pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

49:57

49:31
    Dallas zastavuje ofsajd. Zatím se jím příliš přesilová hra nedaří.

47:37
    Jordie Benn se dostal ke střele od modré čáry, jeho dělovka však těsně minula pravou tyč.

46:45
    Karri Lehtonen přerušuje hru.

45:55
    Oba týmy se zatáhli, nikdo nechce udělat chybu, a tak tempo hry upadá.

44:19
    Garbutt se dostal do samostatného úniku, ale střelou zápěstím netrefil bránu.

43:25
    Seguin hledal střílenou přihrávkou Jamieho Benna, ten však neusměrnil kotouč za gólmana Tučňáků.

42:46
    Hosté se drží v útočném pásmu a kombinují.

41:57
    Fiddler nahodil kotouč, ten skončil v lapačce Fleuryho.

40:52
    Seguinův útok se hnal do předu, dokázali také vystřelit, ale Fleury celkem bez problémů zasáhl.

40:20
    Po střetu dvou hráčů vylétla Fleuryho brána ze svého postavení a přerušuje se.

40:01

Druhá třetina nám přinesla pouze jediný gól, o který se postaral francouzský útočník v dresu Dallasu. Třetinu hodně poznamenalo zranění Pascala Dupuise, který opustil led na nosítkách. Střely na bránu: 19-17.

Další třetina začne přibližně v 3:01.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:46
    Čtrnáct vteřin před koncem druhé třetiny se ještě bude vhazovat před bránou Fleuryho.

39:06
    Sutter obral obránce o puk, vyjel před bránu, ale bekhendem přestřelil bránu.

38:25
    Lehtonen pro jistotu přikrývá kotouč.

38:03
    Nadějně rozjíždějící se akci hostů zastavuje ofsajd.

37:20
    Jamie Benn v dobré pozici nepřekonal Fleuryho, který drží svůj tým.

36:37
    Neskutečné! Crosby okradl soupeře o kotouč a domácí se řítili ve třech na jednoho, avšak situaci překombinovali.

35:45
    Hemský nezpracoval poskakující kotouč a ten dolétl až na zakázané uvolnění.

34:33
    Kunitz dostal milimetrovou přihrávku od Crosbyho, ale nepřekonal Lehtonena, který je ve druhé třetině bezchybný.

34:00
    Zranění spoluhráče zmrazilo oba týmy, myslím, že většina hráčů je teď myslí se svým spoluhráčem.
    "Nemám ponětí jaký sport toto je, nejhorší pohled, jaký se vám může naskytnout." Komentuje fanoušek zranění kanadského hráče.

33:02
    Dupuis opouští led za potlesku diváků, potlesk se však rychle mění v bučení poté, co zjistili, že se nebude vylučovat.

33:02
    Pascal Dupuis je odvážen z ledu na nosítkách.

33:02
    Na ledě zůstává ležet právě Dupuis po ošklivém krosčeku Goligoského.

32:49
    Dupuis se dostal ke kotouči v dobré pozici, ale trefil pouze Lehtonena.

32:30
    Skákavý kotouč končí v lapačce Lehtonena.

31:47
    Fiddler vyzkoušel pozornost Fleuryho střelou bekhendem.

31:20
    Dallas vyhazuje a je z toho zakázané uvolnění.

30:10
    Lehtonen rozehrál nepřesně za vlastní bránou, ke kotouči se dostal Malkin, ale trestuhodně nedal.

29:15
    Hra se poněkud uklidnila, ani jeden tým si nedokáže vytvořit pořádnou šanci.

27:24
    Spezza je dnes hodně aktivní, opět se hnal do brejku, ale opět přihrávka na něj byla příliš nepřesná.
    Antoine ROUSSEL - 2:1

26:08
    Hosté snižují zásluhou ATOINE ROUSSELA, který vybojoval kotouč, poslal ho za bránu naspoluhráče, ten mu vrátil kotouč a Roussel prostřelil bezmocného Fleuryho. Asistence: Vernon Fiddler, Alex Goligoski.

25:00
    Seguin se snažil překonat Fleuryho z ostrého úhlu, ten se přitiskl k tyči a v klidu chytá.

24:27
    Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

23:54
    Střelu Spallinga také nemusel hostující gólman chytat, protože zamířila až do ochranné sítě.

23:15
    Lehtonen pouze zkontroloval dráhu letu a usoudil, že kotouč jde mimo.

22:17
    Přečíslení dvou na jednoho skončilo nepřesnou přihrávkou, kterou Spezza nedokázal zpracovat.

20:38
    Malkin pálil z levého kruhu, puk zastavila až vyrážečka finského brankáře.

20:16
    Lehtonen se musí ohánět hned od začátku druhé třetiny.

20:01

Hosté z Texasu vlétli do utkání, jejich úsilí však zhatilo oslabení, kde zaúřadovala domácí superstar Sidney Crosby. Od té doby Pittsburgh jasně přehrával svého soupeře, což potvrdila druhá přesilová hra a dorážka Chrise Kunitze.

Další třetina začne přibližně v 2:02.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:44

19:30
    Dupuis se objevil sám mezi kruhy, ale v jasné pozici vyprášil pouze vyrážečku Lehtonena.

18:56
    Stars se osvobozují po drtivém tlaku.

18:27
    Malkin trefuje po pěkné kombinaci jeho pětky tyčku!

17:53
    Fiddler ujížděl do brejku, ale byl tvrdě sražen u mantinelu.

17:44
    Jason Spezza oslabuje svůj tým podražením.

16:31
    Malkin nenašel spoluhráče před bránou a odevzdává kotouč hostům.

16:00
    Hemský ztratil kotouč v útočném pásmu a málem z toho byl brejk na druhé straně, Kunitz byl však včas zastaven hostující obranou. Ihned poté zase na bránu domácích uháněl Seguin, ale jeho střela skončila ve výstroji Fleuryho.

15:07
    Ačkoliv je to 6:6 na střely, herní převahu mají domácí Tučňáci.

14:26

14:22
    Goligoski se dostal ke střele od modré čáry, ale Fleury dokázal zasáhnout.

14:06
    Nepřesná přihrávka hosty opět vyhání pryč z útočného pásma.

13:39
    Pittsburgh zatím nemá velké problémy s defenzivou.

13:18
    Jason Spezza prošel do útočného pásma, ale ihned byl připraven o kotouč.

12:56

12:26
    A právě Patric Hornqvist je dalším vyloučeným. Jeho podražení neušlo hlavnímu rozhodčímu a po právu ho trestá.

12:09
    Hornqivst mohl skórovat po třetí, ale výtečný Lehtonen dokázal zasáhnout.

11:43
    A už tu jsou opět domácí se svým přesilovkovým kolotočem.

11:19
    Lehtonen přerušuje hru.

10:56
    Je tu další vyloučení na straně hostů. Roussel si jde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

09:12
    Domácí jsou dnes v přesilovkách stoprocentní, což jím dává v půli první třetiny celkem pohodlné vedení.
    Chris KUNITZ - 2:0

07:46
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Ovšem ihned poté využívají domácí druhou přesilovku v dnešním utkání. CHRIS KUNITZ dokázal dorazit odražený kotouč za bezmocného gólmana hostů. Asistence: Kris Letang, Patric Hornqvist.

07:24
    Hornqvist s Kunitzem si krásně vyměnili kotouč, ale Lehtonen parádně zasáhl.

06:58

06:50
    Dalším vyloučeným je Fiddler, který zbytečně hákoval protihráče.

06:02
    Spezza hledal zcela volného Jamieho Benna, ale ten jeho přihrávku nečekal.

05:26
    Stars už kombinují v útočném pásmu, zatím však bez výsledku.

05:01
    Domácí se však ihned osvobozují.

04:58
    Eric Cole se dokázal nacpat do zakončení a byl při tom faulován. Simon Despres je vyloučen za nedovolené bránění.

04:00
    Seguin hledal svého spoluhráče v lépe postavené pozici, ten však promáchl.

03:17
    Malkin se obtočil kolem brány, avšak byl tísněn při zakončení.
    Sidney CROSBY - 1:0

02:28
    Tentokrát už to vyšlo. SIDNEY CROSBY přihrával svému spoluhráči Kunitzovi, ale do jeho přihrávky strčil hůl hostující Jordie Benn a nasměroval puk za vlastního brankáře. Asistence: Jevgenij Malkin, Chris Kunitz.

02:14
    Domácím zatím přesilová hra nevychází podle představ.

02:00
    Hosté vyhazují.

01:29
    Při zakončení byl podražen, za což si jde odsedět dvě minuty Dillon.

01:29
    Sidney Crosby předvádí dnes poprvé své umění, když se dokázal prosmýknout mezi dvěma obránci a zakončil bekhendem do tyčky.

01:12
    Crosby dostal nepřesnou přihrávku, je z toho zakázané uvolnění.

00:58
    Jejich další útočný výpad zastavuje ofsajd.

00:32
    Hosté vstoupili do utkání mnohem aktivněji a už stihli prověřit Fleuryho.

00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Letang, Maatta, Martin, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Comeau, Goc, Downie – Sill, Spaling, Adams.

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Daley, Jordie Benn, Dillon, Nemeth, Connauton – Jamie Benn, Seguin, Sceviour – Cole, Spezza, Hemský – Garbutt, Eakin, Roussel – Horcoff, Fiddler, Eaves.

Utkání začne již tradičně s krátkým zpožděním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Československá stopa v utkání
    Za domácí Tučňáky nenastoupí žádný Čech ani Slovák. Jediný zástupce československého hokeje bude Aleš Hemský v dresu hostujících Stars.

Výkony Dallasu v prvních třech zápasech by se daly popsat hodně jednoduše, protože to bylo, jako den a noc. V prvním zápase totiž dokázali dominovat proti Chicagu Blackhawks, ale i tak získali jen jeden bod za prohru po samostatných nájezdech. Následně Stars odcestovali do Nashvillu, kde je čekal souboj s Predators, kteří však velice snadno porazili Stars. Ve třetím utkání opět hosté dominovali a porazili Columbus. Mezi jejich největší posily léta patří Jason Spezza a Aleš Hemský.

Pro tučňáky je to třetí zápas této sezóny a jistě budou chtít prodloužit svou neporazitelnost na tři utkání. Tým okolo Crosbyho a Malkina bude opět útočit na nejvyšší příčky. Mezi hlavní posily z léta, na které se fanoušci jistě těší patří Patric Hornqvist, který přišel z Nashvillu výměnou za Jamese Neala. Dále se fanoušci jistě těší na Taylora Chorneyho a Blaka Comeaua, jenž se může chlubit se slušnými 423-mi odehranými zápasy.

Přeji hezký zážitek u sledování kanadsko-americké NHL. Dnes se hraje hned sedm zápasů a my se zde zaměříme na duel Pittsburgh Penguins – Dallas Stars. Pro domácí to bude třetí utkání v sezóně a pro hosty už čtvrté.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Slavomír Jansa

Góly a asistencie: 3. Crosby (Malkin, Kunitz), 8. Kunitz (Letang, Hornqvist) – 27. Roussel (Fiddler, Goligoski), 58. Jamie Benn (Daley, Spezza), 60. Seguin