A. Mytišči – Helsinki 2:3 (kon.) | Petrohrad – Záhreb 5:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:4 (kon.)

Petrohrad dal gól!

Martensson triafa do prázdnej brány a je vymaľované! Bez asistencie.

59:20
    Hostia hrajú power-play.

58:47
    Anderson si ide sadnúť na dve minúty opäť za nedovolené bránenie.

58:36
    Hostia v plnom počte.

58:00
    Posledné dve minúty riadneho hracieho času.

56:36
    Hutchinson si ide sadnúť na dve minúty za nedovolené bránenie.
    KABLUKOV - 4:2

54:50

Prvý gól v sezóne strieľa Ilya Kablukov, ktorý si počkal na prihrávku od Burdasova a strieľa ponad rameno Brusta! Asistencia: Burdasov

53:43
    Puk sa teraz ocitol na domácej striedačke, vhadzuje sa v strednom pásme.

51:35
    Domácich opäť nabudil inkasovaný gól a opäť sa snažia zvýšiť vedenie o dva góly.
    THOMAS - 3:2

49:21
    Medveščak Záhreb dal gól!

Krásna akcia BILLA THOMASA, keď obišiel Kalinina a zasúva puk za Ivannikova! Asistencia: St.Pierre

48:00
    Veľká šanca Kovalchuka, ktorý sa neraduje z gólu ani teraz! Brust sa stihol presunúť a fantasticky zakročil!

47:50

47:05
    Domácim sa táto presilovka vôbec nedarí, zatiaľ netrafili priestor Brustovej brány.

45:50
    Za sekanie si ide na dve minúty sadnúť hosťujúci Brandon Segal.

43:50
    Domáci v plnom počte.

43:10
    Hostia sa dostali k niekoľkým sľubným šanciam, tú najväčšiu mal Segal, ale odkrytú bránu netrafil!

41:50
    Martensson si ide sadnúť na trestnú lavicu na dve minúty.
    SHYPACHYOV - 3:1

41:20

Shypachyov využil prihrávku od Panarina a krásne zavesil pod hornú žŕdku! Asistencia: Panarin.

40:26
    Prvý zákrok v tretej tretine si pripísal Ivannikov.

40:01

V druhej tretine sme videli dva góly, keď hostia vyrovnali v 26.minúte zásluhou Katica. Potom však tlak domácich vyuśtil do gólu, ktorý strelili v 32.minúte, keď Thoressen strhol vedenie na stranu SKA Petrohrad. 3.tretina začne približne o 19:14.

40:00

39:40
    Belov ešte strieľal na záver tretiny, ale jeho strela bola zablokovaná.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

37:32
    Obrovská šanca domácej hviezdy Ilyu Kovalchuka, ktorý triafa tyčku Brustovej brány!

37:15
    Teraz sa ukázal domáci brankár Ivannikov, ktorý spoľahlivo chytil strelu od modrej. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

35:56
    Výborné kombinácie prvej útočnej formácie, ktorá opäť zavarila hosťom. Tentokrát sa pokúšal tečovať puk Ericsson, ale Brust tretí gól za svoj chrbát nepustil.

33:54
    Domáci mali ďalšiu veľkú možnosť na strelenie gólu, keď Brust už ležal na zemi, Belov len prestrelil bránu!
    THORESSEN - 2:1

31:08

Gól strieľa PATRICK THORESSEN! Keď Brust vyrazil strelu Martenssona, Thoressen sa z dorážky nepomýlil! Asistencie: Martensson, Červenka

30:37
    Domáci dlho kombinovali a pekne si nahrávali, nakoniec sa odhodlal k strele Shypachov, ktorý triafa len oblúk brány.

29:25
    Martinovic (ZAG) si ide sadnúť na dve minúty.

28:00
    Domáci hráči zatlačili Záhreb, ale zatiaľ bez väčšej príležitosti.
    KATIC - 1:1

25:56

Domáca obrana teraz urobila veľký kiks, ktorý potrestal MARK KATIC a sám pred Ivannikovom dáva gól bekhendovým blafákom!

25:03
    Domáci sú už na ľade štyria.

24:40
    A na trestnú lavicu ide aj Shypachyov (PET). Veľká šanca pre hostí, budú hrať 20 sekúnd hru 5 na 3.

23:03
    Semenov (PET) si ide sadnúť na dve minúty za sekanie.

22:29
    Veľká šanca Kovalchuka, keď išiel sám na brankára Brusta, no ten dnes chytá naozaj skvele a vychytal aj domáceho kanoniera!

21:53
    Dadonov sa dostal až pred Brusta, ale ten je pripravený a chytá jeho strelu.

21:06

20:01

V prvej tretine boli šance na obidvoch stranách, ale nakoniec sme sa dočkali gólu až v 18.minúte po strele Ericssona, ktorý prestrelil Brusta. Druhá tretina sa začne približne o 18:22.

20:00

19:04
    Palushaj (ZAG) si ide sadnúť na dve minúty za nedovolené bránenie v hre.
    ERICSSON - 1:0

17:52

Jimmie Ericsson je strelcom tohto gólu! Výborne vyriešil túto situáciu 3 na 2 a prestrelil betóny Brustovi!

17:07
    Dadonov vypálil z pravého kruhu a Brust mal čo robiť aby puk skrotil.

16:07
    Domácia kazia a vidíme ďalšie zakázané uvoľnenie.

15:56
    Ivannikov opäť skvele zasahuje a bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

15:29
    Domáci mali teraz veľmi zlú rozohrávku, ktorá končí zakázaným uvoľnením.

14:00

13:22
    Ivannikov opäť zachraňuje domácich pred inkasovaným gólom, keď krásnym semafarom ukázal svoje kvality!

12:40
    Krásna kombinácia v presilovke hostí, ale Ivannikov strelu z pravého kruhu výborne chytil.

12:00
    Kuteikin (PET) vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

11:47
    Dadonov so Shypachyovom sa rútili v prečíslení 2 na 1, prvý menovaný krásne našiel svojho centra, ale ten triafa len pravý betón zatiaľ skvelého Brusta!

11:19
    Teraz Tikhonov, Brustovi vyletela lapačka, výborný reflex hosťujúceho golmana.

10:44
    Prvá útočná formácia domácich teraz narobila veľké problémy hosťom v ich obrannom pásme, Kovalchuk prihrával Ericssonovi, ten pálil do stredu brány.

07:48
    Tak teraz domáci boli v obrovskej šanci! Konkrétne Dadonov mal gól na hokejke, ale Brust ho vychytal!

07:37
    Tak teraz veľmi nepríjemná situácia pre Morrisona, ktorý dostal pukom priamo do tváre. Ale zdá sa, že bude v poriaku, ťažko sa zdvíha z ľadu.

06:37
    Ivannikov mal teraz veľké šťastie, St.Pierre sa z ničoho nič ocitol sám pred jeho bránou, ale míňa cieľ! Prvá veľká šanca zápasu a mali ju hostia!

05:50
    Brust teraz výborne vypichol puk pred svojou brankou, keď zabránil strele Thoressenovi.

04:14
    Bjorkstrand teraz dobre vypálil, ale domáci gólman Ivannikov je pozroný a vyráža puk mimo svojej svätyne.

03:40
    Brust (ZAG) radšej prikryl puk pod lapačkou pred dobiehajúcim domácim útočníkom, vhadzuje sa po jeho ľavici.

03:17
    Hostia prežili oslabenie a nedali domácim hráčom vôbec priestor na vážnejšiu príležitosť.

02:26
    Hostia sa dobre bránia a oslobodzujú sa cez všetky čiary.

01:17
    Morrison (ZAG) vylúčený za držanie, ide si sadnúť na dve minúty. Presilovka pre domácich.

00:02
    Úvodné buly pre domácich hráčov.

00:01

SKA Petrohrad: Ivannikov (Salák) – Kalinin, Semyonov, Alexandrov, Kuteikin, Chudinov, Belov, Ermakov, Yudin – Kovalchuk, Ericsson, Tikhonov – Panarin, Shypachyov, Dadonov – Thoressen, Martensson, Cervenka- Burdasov, Kablukov, Makarov.

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich) – Martinovic, Flood, Morrisson, Hutchinson, Katic Segal, Heden – Bjorkstrand, Murray, Glumac – Thomas, Anderson, Polushaj – Pelletier, St Pierre, Stuart – Wright, Perkovic

Rozhodca: Romasko Evgeny, Soin Alexander – Kuchava Tornike, Sazonov Ivan.

Vítam všetkých priaznivcov Kontinentálnej Hokejovej Ligy. Dnes sa medzi sebou stretnú SKA Petrohrad a Medveščak Záhreb. Tento on-line prenos bude pre Vás komentovať Mário Král.

Domáci hráči začali túto sezónu neuveriteľne, keď vyhral 13 zo 14 zápasov a to všetky v riadnom hracom čase. Jedinú prehru utrpel na pôde Atlant Mytišči, keď prehral na ich pôde rozdielom jediného gólu (4:3). 68 gólov streliť v 14 zápasoch, to hovorí za všetko, Petrohrad je najproduktívnejšie mužstvo v celej KHL a ich najproduktívnejší hráč je Vadim Shipachyov keď za 14 zápasov nazbieral 22 bodov.

Hostia zo Záhrebu hrajú druhú sezónu v KHL a sú zatiaľ na 9.mieste na západnej konferencie. Na rozdiel od domácich, Medveščák je najhoršie brániacim tímom, keď inkasoval 46 gólov. Ich najproduktívnejším hráčom je Pascal Pelletier, ktorý má na konte 15 kanadských bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Mário Král

Góly a asistencie: 18. Ericsson (Kovalchuk, Tikhonov), 32. Thoressen (Martensson, Červenka), 42. Shypachyov (Panarin), 55. Kablukov (Burdasov), 60. Martensson – 26. Katic, 50. Thomas (St.Pierre)

Rozhodca: Romasko Evgeny, Soin Alexander – Kuchava Tornike, Sazonov Ivan