CSKA Moskva – Bayern 0:1 (kon.) | Manchester City – AS Rím 1:1 (kon.) | Paríž – Barcelona 3:2 (kon.)
APOEL – Amsterdam 1:1 (kon.) | Schalke – Maribor 1:1 (kon.) | Lisabon – Chelsea 0:1 (kon.)
Doneck – Porto 2:2 (kon.) | Borisov – Bilbao 2:1 (kon.)
Šachtar Doneck
2:2 (0:0)
FC Porto
Utorok 30.09.2014, 20:45 • Arena Lviv (Lvov) • Liga majstrov

Je tu koniec zápasu ktorý mal dramatický koniec a remíza je spravodlivá. Doneck dal 2 góly a zdalo sa že je o všetkom rozhodnuté ale boj o vyrovnanie naštartoval Jackson Martínez ktorý svojím gólom z pokutového kopu v 88. minúte nabudil tím Porta a to ešte v nadstavenom čase dokázalo dať druhý vyrovnávajúci gól keď sa znova presadil Martínez. Porto mohlo samozrejme aj vyhrať keby Brahimi premenil v prvom polčase pokutový kop.

Na dnes je to odo mňa všetko, videli sme krásny a napínavý zápas ako sa na Ligu majstrov patrí, prajem Vám dobrú noc. (22:46:31)

90+4

90+3
    Porto dalo gól! Porto predsa len vyrovnáva ! Gól dáva MARTINÉZ ktorý po góle narazil do tyčky a trochu sa zranil ale zdá sa že bude v poriadku. Naozaj dramatický záver.

90+3
    Rušný záver. Šance sa striedajú na oboch stranách.

90+2
    61%-39% držanie lopty v prospech Porta ktoré je jasne aktívnejšie.

90+1
    Porto sa ešte pokúsi vyrovnať. Je na polovici domácich a tvorí akciu.

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

89
    Žltá karta pre Ilsinha z domáceho tímu.

88
    Porto dalo gól! Porto znižuje po góle z pokutového kopu ktorý zaznamenáva MARTINÉZ ! Brankár sa lopty trochu dotkol ale tá smerovala do dolného ľavého rohu a končí v sieti.

87
    Pokutový kop pre Porto po ruke Rakitksiya !

85
    Doneck dal gól! A je to 2-0 ! LUIZ ADRIANO dáva krásny gól do prázdnej brány po krásnej akcii Donecku. Zdá sa, že je rozhodnuté.

84
    Za bránou domácich je plno dymu a rozhodca hodil loptu medzi hráčov oboch tímov. Pytaov vykopáva na polovicu Porta.

83
    Na ihrisku je svetlica. Konkrétne spadla do 16ky domácich.

82
    Teraz Porto obliehalo bránu Donecku a Quintero vyslal nebezpečnú strelu už z pokutového územia ale Pyatov nohou vyrazil.

80
    Ďalší rohový kop pre Porto. Pyatov boxuje mimo pokutové územie.

80
    Do konca ostáva zhruba 10 minút. Uvidíme čo prinesú. Zápas je ešte otvorený.

78
    Porto je aktívnejšie má častejšie loptu na kopačkách a snaha vyrovnať sa mu nedá uprieť ale nevie sa presadiť jeho strely nie sú nebezpečné.

78
    Striedanie domácich. Odchádza Costa a prichádza Bernard.

76
    Striedanie hostí. Odchádza aktívny Brahimi a prichádza Lopéz.

75
    Strela Brahimiho z 20 metrov končí v rukaviciach Pytaova.

74
    Striedanie domácich. Prichádza Ilsinho a odchádza Taison.

73
    Na zemi ostáva vo vlastne 16ke ležať Bruno Martins Indi.

72
    V šanci opať Martinéz ktorý hlavičkoval v 16ke ale brankár Pytaov pohodlne chytá. Celkovo sa zdá že Porto nevie nič vymyslieť a hoci má loptu na kopačkách nebezpečné akcie z toho nehrozia.

70
    Porto sa naozaj snaží. Strela na bránu od Martinéza ale opäť nič nepriniesla.

68
    Žltá karta pre Fernanda za faul.

64
    Ďalšie striedanie hostí. Odišiel Aboubakar a prišiel Martinéz.

64
    Striedanie hostí. Prišiel Quintero a odišiel Marcano.

63
    Nie nie bolo to vysoko nad bránu.

62
    Porto sa stále tlačí dopredu a nedá sa povedať že by boli domáci lepším tímom ale portugalcom chýba gól. Možno ho strelia teraz z priameho kopu. Pyatov si postavil múr.

60
    V útoku Porto ktoré ale nevie nič vymyslieť. Fauloval Taison.

57
    Hraje sa prevažne v strede ihriska. Loptu majú na kopačkách portugalskí hráči ale treba niečo vymyslieť.

54
    Strela Herrera zblokovaná obrancom Donecka na rohový kop.

51
    Doneck dal gól! Po zbytočnej strate lopty sa k lopte dostal Kucher ktorý prihral TEIXEIROVI ktorý dáva pohodlne gól. Brankár Fabiano nemal šancu.

49
    Tak rozohratie tohto priameho kopu sa natiahlo na takmer 3 minúty a dopadlo to tak, že Fabiano chytá.

47
    A žltú kartu dostáva aj Srna za skoré rozohratie priameho kopu.

47
    Žltá karta pre Maicona z Porta za nepríjemnú šmýkačku.

46
    Okamžite po začiatku druhého polčasu šanca Porta a rohový kop.

46

Druhý polčas sa o chvíľu začne. Hráči sú už na hracej ploche.

Prvý polčas nám priniesol zaujímavý futbal a najmä nepremenený pokutový kop Porta keď Brahimiho strelu Pyatov krásne vystihol a vyrazil. Boli aj iné šance ktoré ale góly nepriniesli a snáď sa nejakých dočkáme v druhom polčase.

45+1

44
    Ešte priamy kop pre Porto pred koncom prvého polčasu. Kope Brahimi.

42
    Prienik Torresa po ľavej strane a strela po zemi možno pol metra mimo brány.

41
    Priamy kop pre porto po faule Fernanda ale strela letela len do rúk Pyatova.

40
    V útoku hostia ale nič nevymysleli a Pyatov odkopáva. Do konca prvého polčasu ešte 5 minút.

38
    Hra sa trochu ukľudnila po troch žltých kartách v priebehu niekoľkých minút a nepremenenej penalte.

37
    Vrátim sa ešte k penalte. Tú bravúrne zneškodnil brankár Pytaov ale treba dodať že Brahimi to kopol dosť zle do ideálnej výšky pre brankára.

32
    Nepríjemný faul Brahimiho v strede ihriska. Rozhodca to žltou kartou neocenil.

31
    Protiútok Porta. Unikal Christian Tello ale obranca Donecku si s tým poradil.

30
    Tak teraz z toho mohla byť rýchla akcia domácich ale po nepresnej prihrávke ktorú Porto zachytilo domáci vyťažili len rohový kop.

29
    Rohový kop pre Porto. Na rohy je to zatiaľ 5-3 pre Doneck.

28
    Veľká šanca pre domácich a nepodarený odkop obrancu Porta ktorý si takmer dal vlastný gól. Je z toho rohový kop pre Doneck.

27
    Stále čakáme na prvý gól. Žiadne veľké šance sme doteraz nevideli ale obe mužstvá hrajú aktívne takže bezgólovo to zrejme neskončí.

25
    Rohový kop pre domácich. Zahral ho Taison, nič z toho nebolo a domáci majú aspoň outové vhadzovanie.

24
    Nepodarená strela domáceho Costu. Zápas je zatial vyrovnaný. Šance majú oba tímy.

23
    Brankár Porta vybehol vysoko až pred 16ku a odkopol nebezpečnú loptu.

20
    Kapitán domácich Dario Srna odkopáva na rohový kop pre Porto. Nakoniec však z toho mohla byť akcia práve pre domáci po rýchlom brejku ktorý bol ale zastavený.

18
    Rohový kop pre Porto. Tréner Lopetegui reklamoval ruku v pokutovom území ktorá naozaj bola ale hráč padal na zem takže uznanie bolo sporné, rozhodca sa rozhodol 11ku neodpískať.

16
    Domáci ukazujú veľké nasadenie. Tento krát bojoval Luiz Adriano a domáci pokračujú v tlaku.

15
    Rohový kop pre domácich a po odkope hostí hned druhý.

14
    Rozhodcovská lopta po neprehľadnej situácii keď sa zrazili dvaja hráči.

12
    Krásna strela Danila ale letela 3 metre vedľa Pyatovovej brány ktorý zasahovať nemusel.

11
    Opäť aktívni domáci. Predieral sa Teixeira ale obrancovia Porta ho včas zastavili.

9
    Teraz sa domáci dlhšie zdržali na polovici súpera a bola z toho pekná strela ktorú brankár Fabiano vyrazil na rohový kop. Z toho ale nič nebolo rozhodca odpískal faul.

8
    Prvý ofside a v ňom hosťujúci Herrera.

7
    Ešte spomeniem že domáci hrajú v oranžovo-čiernej kombinácii a hostia z Porta v klasickej modro-bielej.

5
    Outové vhadzovanie pre hostí na svojej polovici. Prvých 5 minút šancu neprinieslo.

4
    Porto je na začiatku stretnutia aktívnejšie ale žiadnu šancu si nevypracovalo.

3
    Prvý faul. Fauloval domáci Fernando.

2
    Na polovici Porta konečne domáci Doneck.

1
    Ako prví v útoku hostia z Porta.

1

Znie slávna hymna Ligy majstrov.

Tímy prichádzajú na hraciu plochu.

Šachtar Doneck: A. Pyatov- O. Kucher, D. Srna,Y. Rakitskiy, M. Azevedo,T. Stepanenko,Fernando,D.Costa,L.Adriano, Taison, A. Teixeira
    Náhradníci: A. Kanibolotskiy, I.Ordets, Fred, Bernard, Marlos, Ilsinho, O.Gladkiy

FC Porto: Fabiano- Danilo, B.Indi, Maicon, Marcano, A. Sandro, Y. Brahimi, H. Herrera, O. Torres, C. Tello, V. Aboubakar
    Náhradníci: Ricardo, A. Fernández, J. Quintero, Evandro, R. Neves, J. Martínez, Adrián

Rozhodca: C.Çakır-B. Duran, T. Ongun.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 2.kola základnej fázy Ligy majstrov skupiny H medzi Šachtarom Doneck a FC Porto.

Ukrajinský majster začal sezónu v lige majstrov bezgólovou remízou na pôde španielskeho Athletica Bilbao a proti Portu, ktoré vyhralo minulý zápas o 6 gólov to určite nebudú mať ľahké. Navyše, ako je známe, štadión v Donecku sa stal terčom útokov a je čiastočne zničený, preto domáci odohrajú zápas v Lvove.
    FC Porto

Hostia začali tento ročník LM vo veľkom štýle a v úvodnom zápase zdolali BATE Borisov vysoko 6-0. V domácej lige ešte Porto neprehralo a zdá sa, že má dobrú formu. Na Ukrajine to portugalčania nebudú mať ľahké a môžme očakávať atraktívny zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.