Hokejová Liga mistrů (24. září 2014) (kon.)
koniec udalosti
Hokejová Liga mistrů (24. září 2014)

cz Streda 24.09.2014, 12:00Hokejová Liga Majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.

Dobrý den, vítám vás u souhrnného přenosu z 10. hracího dne Hokejové ligy mistrů. Dnes v akci uvidíme 14 týmů z toho pouze jednoho českého zástupce – Bílé Tygry z Liberce.

Dnešní rozpis zápasů graficky.

"Dnes při cestě do práce a z práce budu hrdě nosit můj dres Panterů. Stále se nemůžu vzpamatovat ze včerejší noci." Hlásí jeden fanoušek Nottinghamu.

Včera Panteři vytvořili novou kapitolu britského hokeje! Připsali si první výhru v CHL, když porazili Hamburg 3:1.

14:47
    Jediný český tým dnes odehraje svůj pátý skupinový zápas. Liberečtí Bílí Tygři se na domácím ledě představí proti Kolínským Žralokům. Skupina A je velice vyrovnaná a šanci na postup má stále každý, Tygři by však dnes potřebovali vyhrát, aby se bodově dotáhli na Kärpät, který přivítá Košice.

15:35
    Dnes se také představí dva týmy, které ještě neztratili ani jeden bod. Lídr skupiny F Linköping nastoupí ke svému pátému zápasu v 17:30. Skellefteå začne hrát až ve 20:05.

15:56
    Nejproduktivnější hráči soutěže:

1. Mathis Olimb (Frölunda) – 13 bodů (3+10)
    2. Andreas Johnsson (Frölunda) – 11 bodů (3+8)
    3. Matt D´Agostini (Genève) – 10 bodů (2+8)
    4. Lucas Wallmark (Luleå) – 9 bodů (4+5)
    5. Gregory Mauldin (Fribourg) – 8 bodů (8+0)

16:31
    Již za necelou hodinu začínají úvodní tři duely dnešního dne !
    Briançon se dnes pokusí o své první body v soutěži, francouzský klub to však nebude mít vůbec lehké, do cesty se mu totiž postaví švédská Frölunda. Zápas startuje ve 20:05.

Za 15. minut začínají úvodní duely dnešního dne. Takto vypadá finální rozbruslení v Turku.

Liberecká Tipsport aréna předzápasem s Kolínem.

Do branky Bílých Tygrů nastoupí Marek Schwarz !

Právě začínají úvodní tři duely dnešního dne!

17:35
    Oulun Kärpät – HC Košice 1:0

Tak toto je velmi rychlá branka! Čtvrnáct vteřin po úvodním vhazování se prosazuje Joonas Donskoi, který obral o puk Juraje Cibáka a následně dokázal prostřelit i gólmana Košic.

17:45
    TPS Turku – Linköpings HC 1:0
    A prosazuje se i TPS Turku ! Mikka Rantanen pěknou střelou pod břevno otevírá gólový účet tohoto utkání.

17:48
    Tak domácí týmy prozatím dominují ! V 9. minutě Liberečtí využívají přesilovou hru. Petr Jelínek dorazil puk za brankáře Stefaniszina a střílí tak úvodní branku tohoto utkání.

17:59
    Švédský Linköping vyrovnává ! V 15. minutě se dokázal prosadit Sebastian Karlsson, který od modré čáry dokázal propálit domácího brankáře!
    Po první třetině vedou Bílí Tygři nad Kolínem nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0.

18:04
    Košice vyrovnávají na 1:1 ! 26 vteřin před koncem úvodního dějství se prosadil Peter Sojčík.

18:11
    Stavy po první třetině:

Oulun Kärpät – HC Košice 1:1
    Bílí Tygři Liberec – Kölner Haie 1:0
    TPS Turku – Linköpings HC 1:1

18:35
    Košice obrací skóre ! V polovině utkání se prosadil Michal Šeda a dává slovenskému týmu jednobrankový náskok.

18:35
    Bílí Tygři Liberec – Kölner Haie 2:0
    A prosazuje se také Liberec ! Znovu využívá přesilovou hru ! Autor první branky Jelínek nahrál před brankoviště Tomáši Bulíkovi, který zvyšuje náskok svého týmu!

18:43
    Ve stejném čase se prosazuje i TPS. Kumeliauskas vyslal dělovku na hostujícího brankáře, tomu však puk propadl a dokutálel se až za brankovou čáru ! TPS – Linköping 2:1

Hned po gólu Košic vyrovnává Kärpät. Julius Junttila překonal Hylák a stav je opět srovnaný.

18:52
    TPS Turku – Linköpings HC 2:2

Hosté z ničeho nic vsítili vyrovnávací branku ! Jacob Mickflier ztečoval puk po odrazu od mantinelu přímo do branky domácích.

18:54
    Kolín sedm vteřin před koncem druhé třetiny snižuje na 1:2. Po nepovedené Ohmannově střele puk doputoval až na hokejku Alexandra Sulzera, který se již nemýlil.
    Liberec po druhé třetině stále vede - 2:1.

Oba zápasy hrané ve Finsku jsou prozatím vyrovnané

19:20
    TPS Turku – Linköpings HC 2:3

Švédský celek jde poprvé do vedení, hned v úvodu třetí třetiny se prosadil Mattias Sjogren.

19:22
    TPS vyrovnává ! O 2 minuty později máme vyrovnáno. Ilkka Pikkarainen vyslal střelu, která nejprve sice zamířila do tyče, ale od té se puk odrazil za brankovou čáru.
    Za pár minut začíná další duel. Krefeld Pinguine se na domácím ledě představí proti SønderjyskE.

19:41
    Bílí Tygři Liberec – Kölner Haie 2:1

Domácí závěrečný tlak Kolína přečkali a připisují si tak tři velice důležité body.

Branky a nahrávky: 9. Jelínek (Gřegořek, Bulík), 32. Bulík (Jelínek) – 40. Sulzer (Ohmann, Johnson)

19:44
    Krefeld jde do vedení ! Trefil se Adam Courchaine.

19:52
    Oulun Kärpät – HC Košice 3:2p

Branky a nahrávky: 1. Donskoi, 32. Junttila (Kemppainen), 65. Masuhr (Donskoi) – 20. Sojčík, 29. Šeda (Spilar)

19:56
    Krefeld Pinguine – SønderjyskE Isjockey 2:1

Za hosty snižuje Lykkeskov, kterého trest před krátkou chvílí dokázali hráči Krefeldu využít a vsítit druhou branku.

20:16
    Växjö Lakers – KalPa Kuopio 1:0 !

20:23
    TPS Turku – Linköpings HC 3:4 sn

Branky a nahrávky: 8. Rantanen (Kumeliasuskas), 28. Kumeliauskas (Virtala), 43. Pikkarainen – 15. Karlsson, 37. Mickflier (Kolarik), 41. Sjogren (Hardt, Little)

20:36
    Frölunda Indians – Diables Rouges de Briançon 2:0

Favorizovaná Frölunda vede již 2:0. Krátce před koncem třetiny se prosadil Andreas Johnsson.

21:00
    Växjö Lakers – KalPa Kuopio 2:0

Domácí vedou již 2:0 ! Krátce po začátku druhého dějství se prosadil Nick Johnson.

21:03
    Skellefteå vede 1:0!

21:10
    Francouzský Briançon snižuje z trestného střílení na 1:2 ! Střelcem je Ian McDonald, který svůj forhendový blafák provedl úspěšně.

21:25
    Skellefteå vede již 2:0 ! Ve 39. minutě vsítil branku Daniel Widing.

Svůj náskok zvýšila i Frölunda. Na konci druhé periody se prosadil Andreas Johnsson.

21:27
    Krefeld Pinguine – SønderjyskE Isjockey 3:1

A pozadu nezůstává ani Krefeld. Třetí gól tučňáků přidává Norman Hauner.
    Druhá přestávka stavy jsou následující:

21:43
    Krefeld Pinguine – SønderjyskE Isjockey 3:3

Tak přeci jenom se dánský tým dočkal vyrovnání! V čase 53:10 se prosadil Tyler Gotto. Konec zápasu bude ještě hodně zajímavý.

21:50
    Krefeld Pinguine – SønderjyskE Isjockey 3:4

To jsou věci! Lykkeskov dokonává obrat svojí druhou brankou v zápase! Do konce duelu zbývá 5 minut.

22:03
    Växjö Lakers – KalPa Kuopio 2:1

Hostující KalPa snižuje, Tomáš Kubalík vykřesal pro hosty naději!

22:04

Branky a nahrávky: 6. Courchane (Hauner, Pierre), 10. Courchane (Fisher, Long), 45. Hauner (Courchaine, Long) – 11. Lykkeskov (Spelling, Quirk), 46. Lund (Eskesen), 54. Gotto (Dineen, Quirk), 55. Lykkeskov (Spelling)

22:06
    Frölunda Indians – Diables Rouges de Briançon 4:1

Hattrick! Ten završil čtvrtým gólem Frölundy Andreas Johnsson, který po pěkné přihrávce od Olimba střílel v podstatě do prázdné branky.

22:16
    Skellefteå AIK – IFK Helsinky 3:0 !
    Domácí si pojistili 3 body. Těsně před koncem zápasu vstřílí třetí branku Anton Lindholm.

Frölunda Indians – Diables Rouges de Briançon 4:2
    O korigování stavu se postaral Marc-Andre Bernier.

22:19
    Skellefteå AIK – IFK Helsinky 3:0

Branky a nahrávky: 27. Widing (Holmström, Forssell), 39. Widing (P. Lindholm, Norman), 59. A. Lindholm

22:21

Branky a nahrávky: 4. Kiiskinen (Varakas, Laakso), 23. Johnson (Varakas, Kiiskinen) – 51. Kubalík (Hyvärinen, Rissanen)

22:22
    Frölunda Indians – Diables Rouges de Briançon 6:2

Branky a nahrávky: 9. Olimb (Johnson, Gustafsson), 20. Johnsson (Olimb), 39. Johnsson (Gustafsson), 52. Johnsson (Olimb, Görtz), 58. Fantenberg (Figren), 59. Johnsson (Karlsson, Görtz) – 30. McDonald (TS), 54. Bernier (McDonald, Pritz)