Maďarsko U21 – Slovensko U21 3:0 (kon.) | Polska U-21 – Česko U21 5:3 (kon.) | Maďarsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Poľsko – Česko 3:4 (kon.)
Maďarsko U21
3:0 (1:0)
Slovensko U21
cz Pondelok 15.09.2014, 13:00 • Městská hala Vodova • Turnaj čtyř zemí

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Turnaj čtyř zemí, nebo též Visegrádské čtyřky, se po čtyřech letech vrací do Česka. Zatímco v roce 2010 jsme měli možnost sledovat souboje reprezentací ČR, Slovenska, Polska a Maďarska v Plzni, tentokrát se bude hrát v Brně. Turnaj je tradičně rozdělen do dvou kategorií, nejprve se představí týmy složené z hráčů do 21 let, po nich přijdou na řadu duely A týmů.

Hned na úvod budou v akci obhájci prvenství kategorie do 21 let Slováci, kteří se střetnou se stejně starým výběrem Maďarska, jenž skončil vloni druhý.

Loňský vzájemný zápas

Maďaři v minulém roce v domácím prostředí Slovákům zdatně sekundovali a jako jediný tým dokázali slovenský celek obrat o body, když uhráli remízu 1:1.

Maďarsko U21: Mezei (Kovács, Boldizsár) – Szabó, Bognár, Klacsák, Püspök, Ragadics, Apatini, Magyar, Kulik, Sáhó, Vas, Gulyás.

Slovensko U21: Kollár (Velčický) – Černek, Holák, Kelíšek, Polák, Gajdošík, Válek, Boris, Bohmer, Hudáček, Rohal´, Svitek, Tkáčik.

Rozhodčí: Henych, Petr.

Obě družstva již nastoupila na hrací plochu. Následují státní hymny, po nichž bude moci utkání začít.

1

1
    Zápas zahájili rozehhrávkou z půlící čáry Maďaři a hned se vrhli vpřed. Kollár v bráně Slovenska výborně vyběhl a zmařil šanci soupeře.

2
    Slovensko od prvních minut čelí zatím zdařile kombinujícím Maďarům, na větší šanci ale zatím čekáme marně.

2
    Až na konci druhé minuty se Slováci zásluhou kapitána Sviteka dostali na polovinu soupeře, ale pžíliš dlouho se na ní neohřáli.

3
    Po rychlé kombinaci se do zakončení dostal Jakub Válek, Mezei zasahovt nemusel.

3
    Hodně volného prostoru se na druhé straně hřiště otevřelo před Apatinim, jenž svou ránou donutil k prvnímu zákroku Kollára.

4
    Gajdošík to přehnal s důrazem při napadání. Stav akum. faulů 0:1.

4
    Gajdošík se nyní ukázal v opoznání pozitivnějším světle, když nastřeloval míč před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej netrefil.

5
    Po pasivnějším úvodu přebírá Slovensko aktivitu. Maďary aktuálně srážejí vlastní nepřesnosti.

6
    Holák se snažil po lajně uvolnit Válka, ale vše skvěle přečetl Gulyás.

7
    Oba týmy jsou zatím v obranách pozorné, do šancí se útočníci dostávají jen sporadicky.

7
    Vas vybojoval zajímavou standardku po faulu Szaba. Stav akum. faulů 0:2.

7
    Rychlé přiťuknutí k nohám Apatiniho a střela – slovenská obrana tento pokus zblokovala.

8
    Hudáček našel křížným pasem Sviteka, ale tomu míč uskočil.

8
    Rohal´ musel hasit brejk Maďarska jen za cenu faulu. Stav akum. faulů 0:3.

8
    Maďarsko U21 právě vstřelilo branku!
    Maďaři sehráli standardní situace perfektně na jeden dotek. Bálint Bognár posunul zcela volnému Péteru SZABÓVI, jenž se trefil přesně pod břevno.

9
    Dlouhý nákop za obranu směřoval na Rohal´a, míč ovšem končí v zámezí.

10
    Ragadics přetlačil ve vzájemném souboji Kelíška a postupoval sám na Kollára. Místo zakončení ale volil zpětnou přihrávku, kterou Slováci zablokovali a odkopli míč do autu.

11
    Maďarsko získalo půdu pod nohama a i nadále podniká nebezpečné výpady. Naštěstí pro Slováky Ragadics tentokrát nezpracoval pas Vase.

11
    Roh Mária Borise mohl využít Tkáčik, jenže to by musel míč lépe trefit.

11
    Následný protiútok Maďarska zastavil Marko Hudáček nedovoleným zákrokem zezadu a po právu uviděl žlutou kartu. Stav akum. faulů 0:4.

12
    Svitek se pokusil vykombinovat soupeře společně s Borisem, ale Maďaři se nedali.

13
    Kollár musel vypomoci obráncům včasným výběhem proti nebezpečnému Püspökovi.

13
    Boris ztratil stabilitu ve středu hřiště a Ádém Vas postupoval se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale situaci vyřešil nejhůře, jak mohl.

14
    V největší šanci slovenského výběru se zničehonic ocitl Denis Tkáčik, jenž měl před sebou volnou cestu k bráně, a tak napřáhl, ale minul maďarskou klec.

15
    Další tutovku zahodili pro změnu Maďaři! Mário Boris opět ztratil míč na půlící čáře a Gulyás šel sám na Kollára. V klíčové chvíli si míč ukopl a nechal pouze vyniknout brankáře Slovenska.

15
    A další spálená šance! Kollár nyní neodhadl rychlost soupeře, špatně vyběhl a daroval příležitost Gulyásovi. Maďarský hráč svým lobem nastřelil pouze břevno odkryté brány!

Na zmatky v defenzivě reaguje slovenská lavička oddychovým časem.

16
    Slovensko je o něco pozornější, ale Maďaři stále aktivnější. Kombinace Püspöka s Gulyásem vyústila v nepřesnou střelu druhého jmenovaného.

17
    Kollár si z chyby, kterou vyrobil před pár minutami očividně nic nedělá, znovu vyběhl, ale tentokrát už byl jistější.

17
    Gajdošík utrpěl zřejmě zranění kolene. Po krátkém ošetření ale odchází z palubovky po svých.

18
    Apatini lehce zaváhal při rozehrávce, ale Slováci z toho víc nevytěžili.

18
    Naopak právě oni udělali po chvíli ještě větší hrubku a Szabó mohl zaznamenat svou druhou branku v utkání, ale ve snaze obstřelit Kollára minul také bránu.

19
    Pokus o vysunutí Püspöka přečetl Martin Svitek a šanci Maďarska zhatil.

20
    V poslední minutě už se hra uklidnila, zdá se, že se víc v první půli nestane.

První dějství se neslo v duchu velké aktivity Maďarska, které se také v 8. minutě radovalo z prvního a zatím jediného gólu, který vstřelil Péter Szabó. Hráči Slovenska si mnoho šancí nevypracovali, naopak jejich soupeř mohl několikrát navýšit své vedení. Nechme se překvapit, co nabídne druhá půle.

21

21
    Druhou dvacetiminutovku načali rozehrávkou z půlící čáry hráči Slovenska, ale hned se míče zbavili.

21
    Z velkého úhlu pálil Püspök, bránu, kterou v druhé půli stráží Velčický, ale minul.

22
    Martin Holák obral obránce Maďarska o míč a stanul sám před Mezeiem, kterého se pokusil přehodit, ale přehodil také bránu.

22
    Slovensko je v úvodu druhého dějství jako vyměněné. Kelíšek našel křížným pasem nehlídaného Válka, jenž ve velké šanci také selhal.

23
    Na palubovce se maličko přiostřilo, po výhodách na obou stranách se připisují fauly. Stav akum. faulů 1:1.

24
    Důraz a rychlejší přístup k soupeřům ze strany Slováků dělá Maďarsku nemalé potíže při rozehrávce.

24
    Bohmer si přidržel protihráče. Stav akum. faulů 1:2.

24
    Tibor Kelíšek chyboval v rozehrávce a následně byl nucen zatáhnout za ruční brzdu. Kelíšek si vysloužil žlutou kartu. Stav akum. faulů 1:3.

25
    Šance střídá šanci! Po dobrém zákroku Velčického šel Hudáček s Tkáčikem proti jedinému obránci. Hudáček dal do strany na Tkáčika, ale ten pouze nastřelil vyběhnuvšího Mezeie.

26
    Maďaři očividně sázejí na brejky. Jeden takový táhl Bognár, ale pak se mu do cesty připletl Černek.

27
    Svitek se podél lajny neprodral přes bránícího Gulyáse.

27
    Boris si chtěl narazit s Válkem, jeho snahu uťal dobře postavený Apatini.

28
    Ragadics přetlačil všechny strážce a šel ze strany sám na Velčického. Akci chtěl vyšperkovat příhrou na nabíhajícícho Gulyáse, ale ten v zakončení naprosto vyhořel.

29
    Napodruhé už to Maďarům vyšlo. Odražený míč si vzal Márk APATINI, udělal kličku padajícímu gólmanovi a bezpečně zasunul do prázdné brány.

29
    Krátce na to mohl využít pasu za obranu Kulik, ale Velčický mu tentorkát snahu o navýšení vedení překazil.

30
    Slovensko je po inkasované brance v mírném útlumu.

31
    K ráně z velké dálky se odhodlal Polák, nastřelil ale jen prvního clonícího hráče.

32
    Na druhé straně hřiště se mohl prosadit Püspök, s jehož slabým zakončením ovšem brankář neměl problémy.

33
    A pozor, Slovensko to zkouší bez brankáře!

34
    Mizernou přihrávku Kelíška vystihl Bognár, který okamžitě pálil do prázdné, jenže trefil smolně tyč.

34
    Tečovaná střela Kelíška skončila v náručí Mezeie, který to také zkoušel výkopem, ale minul.

34
    Obrovských zmatků při návratu brankáře Slovenska do brány mohl využít Bognár, ale Velčický se stihl přesunout a chytil jeho ránu.

35
    "Lvíčata" Slovenska opět s pěti hráči v poli obléhají brankoviště soupeře.

36
    Maďaři už vypadají unaveně, ale Slováci se nedostávají do zakončení.

37
    Když už se Slováci dostali ke střele, byla ztečována a Mezei rychlým výkopem zkusil štěstí. To však neměl – jeho projektil se odrazil od břevna slovenské svatyně!

Výběr Slovenska si vyžádal oddychový čas.

38
    Maďarsko má výtečný pohyb, není jediná skulina, kudy by mohla přihrávka projít.

38
    Trošku volného prostoru se otevřelo před Polákem, ale jeho střela postrádala důraz.

39
    Do brejku se řítil Szabó, cestu mu ale přeťal Bohmer a odrazil hrozící nebezpečí.

39
    Bohmer špatně zpracoval přihrávku, čímž daroval šanci Bence KLACSÁKOVI, který střelou do prázdné brány definitivně rozhoduje.

40
    Závěrečný pokus Poláka k Mezeiovi znovu neprošel.

Obhájce turnajového vítězství v kategorii U21 utrpěl hned v prvním zápase porážku, když podlehl stejně starému týmu Maďarska 0:3. Slovensko může zejména litovat promarněných šancí z úvodu druhé půle. (14:37:09)