Chabarovsk – Ufa 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:1 (po pr.) | Novosibirsk – Barys 4:1 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Helsinki 1:2 (po pr.) | Togliatti – Riga 3:2 (po pr.)
Jaroslavľ – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Soči – Jekaterinburg 6:3 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Avangard Omsk
Pondelok 15.09.2014, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vzájomné zápasy

Oba tímy sa stretli v tejto sezóne už trikrát. V dvoch prípadoch išlo o prípravný duel a dvakrát bol úspešný Avangard Omsk, ktorý doma vyhral 6:3 a vonku 5:2. V prvom zápase nového ročníka KHL ale prišlo prekvapenie, o ktoré sa postaral Novokuzneck. Metallurg zvíťazil na ľade Avangardu 1:0 vďaka zásahu Komaristyho.

Omsk sa v uplynulom ročníku výrazne trápil a nakoniec nepostúpil do vyraďovacej časti súťaže. Teraz je však všetko inak a bohatý klub sa od začiatku novej sezóny zaradil na čelo východnej konferencie, keď mu aktuálne patrí druhé miesto. Avangard síce vstúpil do ligy prehrou 0:1 s Novokuzneckom, no potom prišli v jeho podaní štyri víťazstvá v rade. Omsk postupne zdolal Vladivostok, Podolsk, Chabarovsk i Novosibirsk a má na svojom konte 12 bodov. Útočník Sergej Širokov nazbieral v piatich zápasoch deväť bodov a je štvrtým najproduktívnejším hráčom KHL. Päťkrát sa do štatistík zapísali Kalinin s Paršinom a štyri body si pripísali Sobotka a Pervušin.

Novokuzneck je momentálne na 12. mieste východnej konferencie KHL. Sibírsky klub si ešte nikdy nezahral v play-off a nádejne to nevyzerá ani v tomto ročníku. Metallurg odohral v doterajšom priebehu sezóny štyri zápasy, v ktorých iba raz zvíťazil. Vo zvyšných dueloch získal jeden bod za prehru v predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je zatiaľ ruský útočník Ansel Galimov, ktorý má na svojom konte 4 body za tri góly a jednu asistenciu. Tri body si pripísal Alexander Komaristy a dva body má Američan Ryan Stoa.

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Chakimov) – Makarov, Kuklev, Gavrilyčev, Belochvostikov, Fairchild, Zotov, Lashoff, Kapotov – Galimov, Komaristy, Garifulin – Romanov, Kurepanov, Maľcev – Kaprizov, Kosourov (C), Stoa – Skladničenko, Malinovskij, Plotnikov.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuľaš, Pivcakin, Ľamin, Gustafsson, Blaťák, Kulik, Dervuk – Popov, Perežogin, Kalinin (C) – Sobotka, Širokov, Paršin – Pervušin, Kurianov, Wandell – Berdnikov, Mozer, Semionov – Ivanov.

Rozhodca: S. Karabanov, R. Šeňov – E. Metaľnikov, A. Sirotkin.

00:01

01:20
    Zatiaľ sa hrá bez šancí na oboch stranách.

01:56
    Prvý zaujímavý pokus domácich hokejistov. Spomedzi kruhov vypálil Kuklev, no Barulin si s jeho pokusom poradil.

02:30
    Obom tímom sa zatiaľ nedarí presnejšie kombinovať, a tak im viazne aj prechod do útoku.

03:11
    Vylúčenie Omsk. 2 minúty za sekanie dostal Ľamin.

03:50
    Domáci sa s pukom trápia v rohu a nedokážu si vypracovať streleckú pozíciu.

04:07
    Vylúčenie Novokuzneck. 2 minúty za sekanie si odsedí Fairchild.

04:37
    Vylúčenie Omsk. Rozhodcovia nasadil veľmi prísny meter. Ďalšie dve minúty za podrazenie pre Kuľaša.

04:40
    Ansel Galimov získal puk na modrej čiare, potiahol ho až na hranicu kruhov a príklepom preveril Barulina.

05:11
    Hostia sú vo štvorici.

05:40
    Omsk mal veľkú šancu na otvorenie skóre v hre štyroch proti štyrom. Miroslav Blaťák sa dostal do nájazdu na Sorokina, no ukázal, že mu idú skôr defenzíve činnosti ako tie ofenzívne.

06:07
    Domáci majú výhodu krátkej presilovky 5 na 4.

06:37
    Hostia v plnom počte.

06:40
    Barulin má zatiaľ viac práce ako jeho náprotivok, ale skúsený Rus na všetky strely videl a bez problémov ich kryl.

07:20
    Druhé zakázané uvoľnenie v rade v podaní hráčov Avangardu.

07:40
    Galimov si urobil priestor na krídle, hodil puk pred bránu, kde stál Stoa, no americký forvard nemieril z prvej presne.

08:30
    Akcie oboch tímov teraz končia v prehustenom strednom pásme.

09:40
    Avangard sa nevie dostať do útočného pásma, jeho snaha končí v strednom pásme.

10:20
    Polovica prvej tretiny je za nami. Na starom štadióne v Novokuznecku zatiaľ diváci veľa hokejovej krásy nevideli.

11:10
    Barulin skryl ľahké nahodenie jedného z útočníkov Novokuznecka do lapačky. Bude sa vhadzovať po jeho pravici.

11:33
    Ivanov využil zlú rozohrávku domácich a z otočky ihneď vystrelil. Sorokin nemal vážnejšie problémy.

11:50
    Ansel Galimov sa dostal do brejku. Postupoval sám na Barulina, ale kľučka mu nevyšla a puk skončil za bránou.

12:10
    Sobotka vyhral buly priamo na Širokova, ktorý ihneď strieľal.

12:45
    Vylúčenie Novokuzneck. 2 minúty za podrazenie dostal Malinovskij.

12:59
    Hostia zahrali svoju prvú presilovkovú kombináciu na Denisa Kuľaša, ktorý delovkou neprekonal Sorokina.

13:10
    Avangard zovrel svojho súpera v jeho obrannom pásme, ale stále si nevypracoval poriadnu streleckú príležitosť.

13:40
    Sobotkova strela bola zrazená na ochrannú sieť. Hostia sa zatiaľ len hľadajú na ľade.

14:45
    Domáci v plnom počte.

15:00
    Sorokinovi vypadol puk, ktorého sa ujal Mozer, ale z tesnej blízkosti neprestrelil brankára.

15:30
    Veľmi slabý hokej predvádzajú v doterajšom priebehu oba tímy.

16:00
    Brankár nemajú veľa práce, pretože čelia minimálnemu počtu striel.

16:40
    Barulin nepredviedol istý zákrok, vypadol mu puk a dorážajúci Romanov ho poriadne vystrašil.

18:00
    Pokračuje boj v strede ihriska či pri mantineloch. Hráči ako keby ani nechceli streliť gól.

19:09
    Vylúčenie Omsk. 2 minúty si odsedí dnes už druhýkrát Denis Kuľaš.

20:00

Prvá časť dnešného zápasu, ktorá priniesla veľmi slabý hokej je našťastie za nami. Jedinú vážnejšiu šancu na zmenu skóre mal obranca hostí Miroslav Blaťák, ktorý v brejku napálil puk do Sorokina. Na druhej strane mieril do úniku Galimov, ale pri zakončení mu ušiel puk, takže skóre nezmenil.

20:01

21:09
    Hostia sa bez problémov ubránili presilovke hráčov Novokuznecka.

22:00
    Hráčov to dnes priťahuje k mantinelom, od ktorých sa neradi odlepujú.

23:10
    Prvé meranie síl v tomto ročníku prinieslo len jeden gól, čo by sa podľa dnešnej hry mohlo pohodlne zopakovať.

23:40
    Kalinin sa z uhla natlačil do zakončenia a prekvapil Sorokina. Brankár domácich však puk zrazil do bezpečia.

24:00
    Vylúčenie Novokuzneck. 2 minúty dostal Belochovstikov.

25:00
    Minúta z presilovky Avangardu je preč, zatiaľ bez jedinej strely.

25:20
    Gavrilyčev prešiel s pukom až pred Barulina, ktorý jeho strelu musel skryť do lapačky.

25:50
    Zdalo sa, že domáci budú hrať v pätici, ale vylúčený bol aj Kuklev, takže krátka presilovka hostí o dvoch hráčov.

26:00
    Novokuzneck vo štvorici.

26:34
    Sobotka dosiahol gól, ktorý nakoniec nebol uznaný. Je tu však ďalšie vylúčenie domácich a dlhá presilovka Avangardu o dvoch hráčov.

27:50
    Domáci sú na ľade štyria. Avangard vôbec nevystrelil.

28:34
    Omsk premrhal obrovskú šancu. Novokuzneck v plnom počte.

28:41
    Rozhodcovia tentoraz vylučujú na druhej strane. 2 minúty dostáva Sergej Širokov. Útočník hostí si navyše odsedí aj 10-minútový trest za nešportové správanie.

30:00
    Na ľade je to jeden veľký zmätok. Domáci sa nevedia dostať pred Barulina.

30:41
    Avangard sa bez problémov ubránil.

31:00
    Skladničenko sa postupne zbavil všetkých brániacich hráčov, no preváhal ideálny moment na prihrávku.

32:20
    Avangard Omsk dal gól!
    Sobotka zatiahol puk do pásma, prihral ho DENISOVI PARŠINOVI, ktorý sa pohral s obrancami a strelou švihom prekonal Sorokina. Bez asistencie.
    PARŠIN - 0:1

33:15
    Ďalšia veľká šanca hostí. Pervušin sa ocitol sám pred bránou, no bol veľmi blízko a nedostal puk cez Sorokina.

34:00
    Na druhej strane sa dostal do podobnej pozície Skladničenko, ktorý dopadol rovnako ako jeho protivník o pár sekúnd skôr.

34:30
    Po góle hra nabrala spád, mužstvá čoraz častejšie strieľajú, čo by mohlo zápasu len prospieť.

35:20
    Paršin to skúšal z vrcholu kruhov, ale švihom namieril vysoko nad bránu.

36:00
    Avangard je momentálne lepším, čo sa snaží potvrdiť dlhším pobytom v útočnom pásme.

36:15
    Komaristy sa z uhla natlačil pred Barulina, ktorý si pokryl bližšiu žŕdku, a tak nemohol inkasovať.

36:40
    Berdnikov sa dostal do zaujímavej pozície na krídle, ale v poslednom momente mu skĺzol puk z hokejky, čo mu znemožnilo strelu či presnú prihrávku.

37:18
    Vylúčenie Omsk. 2 minúty dostáva Jevgenij Mozer za sekanie.

37:40
    Stopercentná šanca Pervušina v oslabení. Útočník hostí obral o puk Maľceva a mieril sám na brankára. Mohol prihrávať spoluhráčovi, no zvolil strelu, ktorú Sorokin kryl.

38:41
    Vylúčenie Novokuzneck. 2 minúty si odsedí Zotov za držanie. Obranca domácich najskôr veľmi dobre strieľal, no potom nestačil na rýchleho Sobotku, ktorého stiahol k ľadu.

39:18

39:25
    Pekná kombinácia hostí. Popov našiel pred bránou Perežogina, ktorý z prvej vypálil na Sorokina.

40:00

V druhej tretine sme sa konečne dočkali gólu, o ktorý sa postaral po individuálnej akcii Denis Paršin. Od tohto momentu boli hostia lepší a mali viacero šancí na zvýšenie náskoku.

40:01

40:41

41:05
    Romanov sa preštrikoval cez obrancov a vytvoril si dobrú streleckú pozíciu. Tesne však minul bránu.

41:06
    Vylúčenie Novokuzneck. 2 minúty si na trestnej lavici posedí Kaprizov, ktorý odpyká trest za hráčsku lavicu.

41:40
    Zbytočne individualisticky to chcel riešiť Kalinin, ktorý trafil len pred sebou stojaceho obrancu.

42:30
    Avangard zviera svojho súpera, no Sorokin odoláva všetkým strelám hostí.

43:06

44:00
    Hráči Omska by chcel ísť s pukom až do brány. Svoje akcie zbytočne komplikujú.

44:50
    Fairchild preváhal možnosť na streľbu a trafil len jedného z obrancov hostí.

45:16
    Vylúčenie Novokuzeck. 2 minúty pre Garifulina, ktorý nestíhal Paršinovi a stiahol ho k ľadu hokejkou.

46:30
    Kuľaš sa oprel do puku na modrej čiare, za Sorokinom to len zahučalo, no strela obrancu Omska skončila na plexiskle.

47:16

47:40
    Avangard opäť odohral dobrú presilovku, dostal súpera pod tlak, ale nestrieľal.

48:30
    Zakázané uvoľnenie v podaní domácich, ktorí síce prehrávajú, no do útoku sa dostávajú len sporadicky.

49:20
    Aktivita prvej útočnej formácie hostí. Kalinin povozil domácich obrancov na kolotoči a následne našiel prihrávkou Kuľaša, ktorý preveril príklepom Sorokina.

50:00
    Sobotka si pripravil dobrú pozíciu medzi kruhmi, ale jeho pokus bol zblokovaný mimo bránu.

50:45
    Avangard v týchto momentoch dominuje a domácich takmer nepúšťa k puku.

51:20
    Perežogin sa zrazu zjavil pred Sorokinom, Popov mu priťukol puk a skúsený útočník hostí bol blízko k druhému gólu.

52:20
    Romanov pristavil puk Maľcevovi, ktorý si ho v jazde prebral a nebezpečne vystrelil na Barulina.

53:00
    Domáci fanúšikovia ženú svojich hráčov vpred, no tí sa nedokážu stabilnejšie držať v útočnom pásme.

53:40
    Hráči Avangardu ukazujú. že sú veľmi silní na puku, vedia ho podržať a vďaka tomu získavajú prevahu.

54:10
    Gavrilyčev tvrdo vystrelil od modrej čiary, Barulin však bol na mieste a dobre zasiahol.

55:00
    Novokuznecku ostáva posledných päť minút na to, aby vyrovnal.

55:30
    Domáci nahadzujú veľa pukov na Barulina, ktorý ich vyráža, aby sa nemuselo prerušovať.

57:00
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Nakoniec je tu vyrovnávajúci zásah. Po akcii Zotova sa dostal k puku RYAN STOA a ten ho dokázal prepasírovať pomedzi betóny Barulina. Asistencia: Vitalij Zotov.
    STOA - 1:1

58:00
    Domácim dodal strelený gól krídla, naopak hostia sa bránia a nechcú zbytočne inkasovať druhýkrát.

58:40
    Avangard momentálne drží puk vo svojej moci a kombinuje na vlastnej polovici ihriska.

59:15
    Hostia sa nikam nehrnú a zdá sa, že im stačí aj bod po šesťdesiatich minútach.

59:21
    Vylúčenie Omsk. Zbytočný útočný faul Kuľaša, ktorý si za sekanie odsedí dve minúty.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:56
    Výhodná presilovka štyroch proti trom priniesla domácim víťazstvo. Po obliehaní Barulinovej brány rozhodol duel ALEXEJ KOSOUROV. Asistencie: Ryan Stoa, Vitalij Zotov.
    KOSOUROV - 2:1

Favorizovaný Avangard Omsk neuspel na ľade Novokuznecka a pripísal si druhú prehru v sezóne. Domáci Metallurg do 57. minúty prehrával, no potom zrovnal Stoa a rovnaký hráč prihral na víťazný gól v predĺžení Kosourovovi. (16:25:53)