Novokuzneck – Barys 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Helsinki 1:2 (kon.)
Togliatti – Petrohrad 2:4 (kon.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 2:3 (kon.)
Viťaz – Jekaterinburg 6:1 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Jokerit Helsinki
Sobota 13.09.2014, 13:00 • Traktor Arena (kapacita 7500 divákov) • KHL

Domáci hokejisti zo záverečnej power-play nevyťažili nič a tak si hostia z Helsínk odvážajú trojbodový zisk, keď o svojom víťazstve rozhodli dvoma gólmi v druhej tretine, keď sa najprv na jej začiatku presadil Aaltonen a na jej konci Gunderson. (15:06:03)

60:00

59:17
    Domáci hrajú power-play, Fokin je na striedačke.

58:55
    Bulis zabojoval v rohu ihriska, avšak k puku sa dostali hostia ktorý ho vyvážajú do stredného pásma.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

56:47
    Snaha Glinkina o individuálnu akciu, Glinkin sa dostal cez celé ihrisko avšak jeho snaha vyšla nazmar, kedže nedokázal vystreliť ani prihrať.

55:48
    O strelu z pravého kruhu sa pokúsil Piganovich, jeho strela však míňa bránu Heleniusa.

55:32
    Hostia sú s výsledkom spokojný a veľmi sa do útoku nehŕnu, záver stretnutia bude zrejme o dobýjaní hosťujúcej brány.

54:52
    Domácemu publiku sa nepáčil jeden zo zákrokov hráča hostí, avšak rozhodcovia ostávajú mlčať.

53:31
    Domáci v plnom počte.

53:03
    Strela od modrej ktorej autorom bol Korpikari, o teč sa snažil Koukal, avšak Fokin bol na svojom mieste.

52:19
    Hosťom sa však táto presilová hra veľmi nedarí, momentálne začínajú akciu až od Heleniusa.

51:31
    Presilová hra pre Jokerit, ktorý má možnosť výrazne sa priblížiť k víťazstvu v dnešnom zápase.Na trestnú lavicu odchádza Ajtušov.

50:20
    Hostia v plnom počte.

49:43
    Hra je prerušená kedže puk je mimo hracej plochy.Presilové hry dnes neprinášajú góly ani na jednej strane.

48:57
    Quint strieľal spoza kruhov, avšak Helenius na puk dobre videl a vyráža ho bez problémov.

48:24
    Presilová hra pre domácich.Na trestnú lavicu odchádza Korpikari.

48:15
    Glinkin strieľal len spoza obrancu a tak Helenius veľké problémy s touto strelou nemal.

46:37
    Obrovská šanca domácich, ktorú mal kapitán Bulis, ktorý sa dostal do samostatného úniku, avšak jeho bekhandové zakončenie konči mimo brány Heleniusa.

45:12
    Domáci sa snažia, avšak obrana hostí dnes pracuje výborne.

44:30
    Huhtala sa snažil dokorčulovať nahodený puk, avšak ten bol príliš prudký a nakoniec ho nezachytil.

43:09

42:41
    Presilová hra sa domácim veľmi nedarí, teraz poslali hostia puk až k Fokinovi.

41:17
    Hosťom sa podarilo vyhodiť, avšak Bulis vrátil domácich ihneď späť do pásma.

41:07
    Domáci hokejisti sa zásluhou Popova dostávali do šance, s tej však nič nebolo kedže Popov bol faulovaní a na trestnú lavicu už odchádza za hákovanie kapitán hostí Kapanen.

40:01

40:00
    Ryan GUNDERSON - 1:2

39:36
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Hostia využívajú presilovú hru.Strelou od modrej čiary prekonáva Fokina 24 sekúnd pred koncom druhej tretiny RYAN GUNDERSON.

38:25
    Hostia pokazili prihrávku v útočnom pásme, ktorú zachytili domáci a tak sa oslobodzujú vyhodením až k Heleniusovi.

38:05
    Bezprostredne po návrate Wilsona ďalšie vylúčenie na domácej strane, na trestnú lavicu odchádza za podrazenie A.Kostitsyn a oslabuje tak svoj tím až do konca druhej tretiny.

37:45

37:40
    Domáci útočia aj v oslabení, k zakončeniu sa dostal Quint a nechýbalo veľa aby puk skončil v sieti, Helenius mal čo robiť.

37:20
    Domáci hokejisti vyhadzujú cez všetky čiary.

36:54
    Hostia v pätici, začína sa ich krátka presilová hra.

35:45
    Domáci Wilson odchádza na trestnú lavicu za sekanie a sily na ľade sa vyrovnajú.Hostia budú mať navyše po návrate Kapanena k dispozícii minútovú výhodu o jedného hráča.

35:12
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

34:46
    Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci kapitán Kapanen.

34:24
    Ružička dostal skvelú prihrávku k tyči, hosťujúci brankár sa však dokázal rýchlo presunúť a jeho strelu vyráža.

33:40
    Hostia v plnom počte.Domácim sa táto presilová hra nevydarila.

32:05
    Puk je momentálne v strednom pásme, hostia sa bránia dobre.

31:35
    Presilová hra pre domácich, na trestnú lavicu odchádza Poisty.

30:24
    Veľká šanca domácich! Po pravej strane sa dostal do zakončenia Osnovin a strelou švihom triafa tyč brány hostí.

29:39
    Domáci sa previnili postavením mimo hry a tak bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme.Rýchlejšie ako puk bol v pásme A.Kostitsyn.

27:55

27:21
    Domáci sa opäť oslobodzujú vyhodením cez všetky čiary.

26:59
    Lajunen nahodil puk pred bránu, kde ho však žiaden zo spoluhráčov netečoval.

26:00
    Úvod presilovej hry sa hosťom nevydaril, domáci sa oslobodili vyhodením puku.

25:52
    Hostia si zahrajú presilovú hru, keď na trestnú lavicu smeruje za hákovanie Quint.

23:14
    Veľká šanca domácich, keď sa k puku ktorý smeroval spoza brány dostal domáci Popov a strelou ohrozil Heleniusa.

22:24
    Domáci brankár je opäť v permanencii, čo sa nepáči domácemu publiku z ktorého sa začína ozývať piskot.
    JUHAMÄTTI AALTONEN - 1:1

20:55
    Hostia majú skvelý nástup do druhej tretiny a pridávajú aj gól, keď po prihrávke Nika Kapanen si Aaltonen dal puk na bekhand a strelou po ľade prekonáva Fokina.

20:19
    Hostia začali druhú tretinu aktívne, Fokin už musel kryť dve strely.

20:01

Po prvej tretine vedú domáci o gól, hodno povedať že zaslúžne, keďže hostí doposiaľ k ničomu vážnejšiemu nepustili.Druhá tretina začne približne o 13:49.

20:00

19:45
    Domáci hokejisti majú značnú prevahu, zo snahou založiť ďalšiu akciu prichádza strelec prvého gólu Chistov, na to už bude mať však zrejme málo času.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.
    Stanislav CHISTOV - 1:0

17:20
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Hostia po prvýkrát kapitulujú, keď síce Helenius dokázal vyraziť strelu z pravej strany, avšak na dorážku Chistova už nestihol reagovať a tak domáci vedú zaslúžene 1:0.

15:29
    Popov sa snažil si nájsť v útočnom pásme hostí výhodnú pozíciu k strele, obrana hostí ho však do ničoho vážnejšieho nepustila a s pukom skončil v rohu ihriska.

13:35
    K strele sa dostával Moses, avšak v poslednej chvíli mu jeden z domácich vypichol puk z hokejky.

12:27
    K slovu sa konečne dostali aj hosťujúci hokejisti, Fokin musel zasahovať a po reklamnej prestávke bude nasledovať vhadzovanie po jeho pravej strane.

11:02

10:36
    Veľká šanca domácich ! K odrazenému puku sa dostal medzi kruhmi Popov, avšak ani na dvakrát neprekonáva Heleniusa v bráne hostí.

9:30
    Puk na hosťujúceho brankára sa snažil nahodiť domáci kapitán Bulis, avšak to sa mu nepodarilo.

8:53
    Prvá presilová hra v tomto zápase pre domácich hokejistov, na trestnú lavicu odchádza Jaare Karalahti.

8:04
    Domáci hokejisti majú v úvode stretnutia značnú prevahu a hostí zatiaľ do väčšej šance nepustili.

7:08
    Strela Jana Bulisa s ktorou mal Helenius čo robiť, nakoniec ju však kryje a stav sa nemení.

5:57
    Skvelá práca domáceho Osnovina za bránou ktorý sa snažil nájsť prihrávkou Penkovského, jeho zakončenie však brankár Helenius zneškodnil.

5:30
    Nahodenie od Gundersona, Fokin vyráža puk do rohu klziska.

5:08
    Zakázané uvoľnenie hostí a hra sa presťahuje pred brankára Heleniusa.

Ospravedlňujem sa, ale úvod stretnutia je poznačený problémami s prehratím prenosu, momentálne nasleduje reklamná prestávka.

01:20
    V úvode stretnutia sme na ľade doposiaľ nič vážnejšie nevideli, ani jeden z tímov si nedokázal vytvoriť vážnejšiu šancu.Úvod je z oboch strán veľmi opatrný.

00:01

Po krátkom úvode a hymnách obidvoch krajín je v Traktor Arene už všetko pripravené na začiatok stretnutia.Domáci hokejisti nastupujú na stretnutie v čiernych dresoch, hostia v bielo-červenej kombinácii dresov.

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) – Quint, Kondratyev, Khlystov, Piganovich, Katichev, Atyushov(A), Kostromitin, Borodkin – Wilson, Chistov, A.Kostitsyn, Bulis(C), Ružička, Panov(A), Popov, Glinkin, Kokuyov, Osnovin, Penkovsky, Mokin

Jokerit Helsinki: Helenius – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Karalahti, Korpikari, Todd – Hagman, Kapanen(C), Aaltonen, Moses, Koukal, Omark, Rita, Huhtala, McClean, Poysti, Hahl, Ben-Amor.

Príjemné popoludnie vážení športoví priatelia.Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu štvrtého kola Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Traktorom Čeljabinsk a Jokeritom Helsinki.Zápas začína v Traktor Arene o 13:00 hod.

Domáci hokejisti začali aktuálnu sezónu tripom na ihriskách súperov, keď si postupne zmerali sily s Nižnekamskom, ktorému podľahli 4:1, o dva dni nato sa predstavili na ľade Čerepovca kde zvíťazili 2:3, v Nižnom Novgorode zvíťazili 4:5 po samostatných nájazdoch a trip ukončili v Moskve, kde domácemu CSKA podľahli 2:0.Hokejisti Traktoru Čeljabinsk sa nachádzajú v tabuľke východnej konferencie po úvodných štyroch zápasoch na 10.mieste s pasívnym skóre 9:12.

Nováčik z Helsínk vstúpil do KHL tromi zápasmi na vlastnom ľade, keď postupne privítali žolíci doma v otváracom zápase sezóny Dinamo Minsk ktorému podľahli po predĺžení 4:5, o dva dni nato pricestoval do Hartwall Areny Lokomotiv Jarosľavl, ktorý z nej odišiel s prehrou 3:2 a doposiaľ posledný zápas doma zvládli hostia bez inkasovaného gólu, keď zdolali Hc Soči 3:0.Hosťujúci hokejisti momentálne okupujú v tabuľke západnej konferencie štvrtú pozíciu zo skóre 10:7.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 18. Chistov (Wilson, A.Kostitsyn) – 21. Aaltonen (Kapanen), 40. Gunderson (Lajunen)

Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Karalahti, Korpikari, Todd – Hagman, Kapanen(C), Aaltonen, Moses, Koukal, Omark, Rita, Huhtala, McClean, Poysti, Hahl, Ben-Amor