Novokuzneck – Barys 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Helsinki 1:2 (kon.)
Togliatti – Petrohrad 2:4 (kon.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 2:3 (kon.)
Viťaz – Jekaterinburg 6:1 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:5 (0:2, 2:3, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Sobota 13.09.2014, 12:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Je dobojované! V tretej tretine sme už gól nevideli. Astana takticky bránila svoj pohodlný náskok a Novokuzneck ani druhý krát v rade pred vlastnými fanúšikmi neuspel. Barys týmto víťazstvom napravil domácu prehru s Podolskom a posunie sa v tabuľke Východnej konferencie na vyššie priečky. (14:20:01)

60:00

59:29
    Hostia sa ešte dostali do útočného pásma, ale po strele od modrej neboli pred Chakimovom dôrazní.

59:01
    Ohlásená posledná minúta tohto zápasu.

58:34
    Minútu a pol pred koncom zápasu je Astana v plnom počte a zápas sa už bude len dohrávať.

57:20
    Vzápätí si domáci nerozumeli a tak sa píska ofsajdové postavenie.

57:04
    Hráči Barysu sa dostali k puku a vyhadzujú.

56:34
    Cerenok už sedí na trestnej lavici, po tom čo pridržal protihráča.

55:20
    Metallurg je už v plnom počte, Skladničenko vybehol z trestnej lavice.

54:36
    Následne Chakimov úspešne pokryl pokus Boyda.

54:08
    Z dobrej pozície Bochenski nenamieril presne a puk minul bránku hostí.

53:20
    Domáci Skladničenko inkasuje zbytočné 2 minúty za sekanie.

52:37
    Rachmanov je už na ľade a tak sú hostia kompletní.

51:23
    Cez obranu Barysu sa prekľučkoval Maltsev, ale na Laca už nestačil. Slovenský brankár ukázal svoju pohodu.

50:37
    Za faul kolenom dostal Rachmanov 2 minúty.

50:04
    Ani jeden z tímov sa v tejto pasáži nevie dostať cez stredné pásmo, hra sa prerušuje až pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku Astany.

48:51
    Na strane hostí krúžil popri mantineli Antropov, ale domáci ho nepustili do zakončenia.

47:30
    Astana bez problémov kontroluje svoje trojggólové vedenie, Metallurg sa nevie dostať na dlhší čas do pásma.

46:54
    Akciu Barysu končí ofsajdové postavenie. Vhadzovanie v strednom pásme.

Martin Platko

Góly a asistencie: 21. Stoa (Lashoff, Fairchild), 32. Galimov (Makarov) – 14. Antropov (Rudenko, Starčenko), 18. Starčenko (Antropov), 24. Boyd (Bochenski), 25. Boyd (Dawes), 28. Bochenski (Boyd)

Metallurg Novokuzneck: Sorokin – Kuklev,Kamalov, Lashoff, Fairchildl, A. Makarov, Skutar, Gavrilyčev, Belochvostikov – Galimov, Garifullin, Komaristyj – Maltsev, Kosourov, Stoa – Skladničenko, Kaprizov, Malinovskij – Romanov, Kurepanov, Rachúnek.
    Barys Nur-Sultan: Laco – Lundin, Blochin, Savčenko, Grebenščikov, Semjonov, Ceronok, Ryspajev, Ibraibekov – Dawes, Brochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Upper, Romanov, Rymarev – Gavriliin, Rachmanov, Poškarjov.

Rozhodca: Beljajev, Kiseljov – Medvedev, Sazonov.