Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Viťaz 0:2 (kon.) | Jekaterinburg – A. Mytišči 3:4 (0:1 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 6:0 (kon.) | Ufa – Vladivostok 6:4 (kon.) | Čerepovec – Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
Kazaň – HC Slovan 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
KHL Medveščak Záhreb
Streda 10.09.2014, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je dobojované! Metallurg potvrdil rolu absolútneho favorita a súperovi až na úvod zápasu nič nedaroval a teší sa z víťazstva 6:0. Záhreb ani vo štvrtom zápase sezóny nezískal body. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:30:28)

60:00

59:21
    Košečkin neskutočným zákrokom vychytal v stopercentnej šanci Stewarta!

59:01
    Začala sa už posledná minúta druhej tretiny a môžme povedať, že aj zápasu.

57:06
    Je sympatické, že Záhreb sa naďalej snaží aspoň o strelenie čestného gólu.
    JAKUCENJA - 6:0

56:31
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Domáci stále nemajú dosť. V oslabení si v dvojicu nakorčuľovali do útočného pásma a MAXIM JAKUCENJA presnou strelo završuje poltucet v sieti Dekanicha. Asistencie: Tim Brent, Jevgenij Birjukov.

54:54
    Domáci Grigorenko dostáva 2 minúty za hákovanie. Šanca pre Záhreb na čestný zásah.

53:50
    Hráči Medveščaku sa previnili ofsajdovým postavením, keďže jeden z nich spravil na modrej čiare kľučku.

52:16
    Ďalší rýchly útok Metallurgu zakončil nepresnou strelou Timkin.
    KAMENJEV - 5:0

50:18
    Po individuálnom prieniku sa presadil VLADISLAV KAMENJEV. Asistencie: Rafael Batyršin, Jaroslav Kosov.

49:43
    Premyslená kombinácia Metallurgu končí strelou Mozjakina do tyče!

48:41
    Slovák Mezei odchádza na trestnú lavicu na 2 minúty za hákovanie.

47:56
    Po čase skúsil svoju delovku prevetrať Lee a pred bránkou sa dostal do zakončenia Brent. Dekanich spoľahlivo zakročil.

46:35
    Zo strany strieľal Platonov a pred bránkou sa pokúšal tečovať Junkov, lenže Dekanich bol v strehu.

45:01
    Prvá päťminútovka tretej tretiny sa už končí. Zatiaľ sa hrá dosť opatrne. Hostia sa nevedie dostať na dostrel Košečkina.

44:14
    Letiaci puk nedokázal Zaripov zachytiť na jeho obľúbenej pozícii.

43:21
    Brentovo zakončenie z prvej nebolo presné. Akcia Magnitogorsku však pokračuje.

42:30
    Metallurg pokračuje vo svojom tlaku a hrá úplne uvoľnene. Hostia sa musia koncentrovať na obranu, aby nevyfasovali ešte niekoľko ďalších gólov.
    ANTIPIN - 4:0

41:01
    Už po skončení presilovky 5 na 3 sa domácim podarilo po štvrtý krát skórovať. Zaripov našiel úplne voľného VIKTORA ANTIPINA pri tyčke a ten bez problémov Dekanicha prekonal. Asistencie: Danis Zaripov, Jan Kovář.

40:01

Za nami je už aj druhá tretina, ktorá ponúkla len jeden gól. Metallurg kontroloval svoje vedenie a zásluhou Jakucenju, ktorý sa presadil po buly ho dokonca zvýšil. Medveščak bude na vyrovnanie potrebovať zázrak, keďže domáci ich do príležitostí príliš nepúšťajú.

40:00

39:15
    Zaripov zakončoval z prvej, ale nebol presný a tak hostia posielajú puk preč z obranného pásma.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny, hostia sa oslobodzujú.

38:43
    Dekanich sebavedomo kryje nepríjemnú strelu Leeho od modrej čiary.

38:06
    Domáci si zahrajú dvojnásobnú presilovku, keďže Martinovič odchádza na trestnú lavicu na 2 minúty za sekanie.

38:02
    Mezei dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

37:45
    Od modrej čiary prišla na Dekanicha tvrdá strela a Kanaďan ju nepokryl na prvýkrát, takže pred ním vznikla poriadna mela a len málo chýbalo domácim a bolo by to 4:0.

36:44
    Z kruhu na vhadzovanie zakončoval Osala, brankár Dekanich prerušuje hru a bude sa vhadzovať.

36:10
    V posledných minútach sa domácim nedarí usadiť v útočnom pásme práve kvôli nepresnostiam v ich kombinácii.

35:10
    Vhadzovanie v strednom pásme, po tom, čo sa puk odrazil od hosťujúceho hráča mimo ihriska.

34:25
    Napriek trojgólovému vedenie sa domáci pokúšajú o aktívne napádanie rozohrávky a teraz im to mohlo priniesť šancu.

33:05
    Nasleduje komerčná prestávka a po nej vhadzovanie pred Markom Dekanichom.

32:30
    Už v plnom počte mali hostia protiútok 2 na 1, ale Košečkin si so strelou Murrayho poradil a drží tak stále čisté konto.

31:30
    Hostia sa zatiaľ vzorne bránia a puk vyhadzujú až za Košečkina.

30:23
    Opäť sa vylučuje. Hutchinson dostáva 2 minúty za hákovanie.

29:35
    Dekanich nemal problém s nahodením puku od Mozjakina. Domáci sa stále držia v útočnom pásme.

28:06
    Metallurg hrá v plnom počte.

27:14
    Záhreb je stále rozostavený pred Košečkinom, ale do výraznejšej šance sa nevie dostať.

26:53
    Medveščak sa drží v útočnom pásme. Stewart sa predral do zakončenia, ale Košečkin bol pripravený.

26:06
    Domáci Michail Junkov sa previnil hákovaním a dostáva 2 minúty.
    JAKUCENJA - 3:0

25:05
    Po buly prišiel už tretí gól domáceho tímu. Presadil sa MAXIM JAKUCENJA. Asistencie: Tim Brent.

24:18
    Mozjakin z medzikružia preveril pozornosť Dekanicha. Bude sa vhadzovať.

23:41
    Kovář prenikol cez trojicu obrancov, ale jeho strela končí tesne nad brvnom.

22:32
    Magnitogorsk hrá v plnom počte.

21:57
    Teraz zastavuje postup hostí ofsajdové postavenie a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

21:20
    Medveščak sa nevie na dlhší čas usadiť pred brankárom Košečkinom.

20:32
    Birjukov dostáva 2 minúty za sekanie.

20:32
    V úvode druhej tretiny mohli hostia znížiť, ale útočník Záhrebu bol faulovaný a tak jeho pokus nebol presný.

20:01

Prvá tretina je už minulosťou. Od začiatku zápasu sa začalo hrať v rýchlom tempe. Najprv párkrát pohrozili hostia, ale potom sa domáci dostali postupne zahriali a skóre otvorili samostatným prienikom Mozjakin. Ten istý hráč v poslednej minúte tretiny prihral na gól Zaripovovi a tak Magnitogorsk po prvej tretine vedie nad Záhrebom 2:0.

20:00
    ZARIPOV - 2:0

19:21
    To bola paráda! Prvá formácia domácich opäť úradovala. Na modrej to všetko rozohral Lee, ktorý našiel Mozjakin a ten na krídle voľného DANISA ZARIPOVA, ktorý z prvej prekonal bezmocného Dekanicha. Asistencie: Chris Lee, Sergej Mozjakin.

18:35
    V čase keď je už Lee na hracej ploche je potrestaný Anderson na 2 minúty za sekanie.

17:29
    Ani v tomto oslabení to hosťom nejde a v podstate sa trápia. Magnitogorsk sa bez problémov bráni.

16:34
    Vylúčenie na domácej strane. Chris Lee dostáva 2 minúty za hákovanie.
    MOZJAKIN - 1:0

15:59
    Na modrej čiare dostal krásny pas od Antipina SERGEJ MOZJAKIN a po nájazde na brankára zakončil presne do horného rohu. Asistencie: Viktor Antipin, Jan Kovář.

15:40
    Kovář hľadal v útočnom pásme spoluhráča Mozjakina, ale ten o puk po spracovaní prišiel.

14:12
    Toto oslabenie zvláda domáci tím bez problémov. Hostia sa nevedia dostať k strele.

13:37
    Zatiaľ sa hosťom nedarí ohrozovať Košečkina počas početnej výhody. Ten však teraz takmer spravil veľkú chybu pri rozohrávke.

13:03
    Tereščenko dostáva 2 minúty za sekanie. Presilovka pre hostí zo Záhrebu.

12:25
    Jakucenja dlho bojoval pri mantineli o puk, ale napokon uspel a preveril Dekanicha, ktorý bol na mieste.

11:55
    Magnitogorsku v doterajšom priebehu zápasu viazne kombinácia. Napriek tomu sa stále hrá v tempe a málo sa prerušuje.

10:26
    Po krídle to skúsil Danis Zaripov, ale jeho strelecký pokus nemohol Dekanicha vystrašiť.

09:32
    Hráči Záhrebu dostali puk za brankára domácich, ale to bolo čo sa týka ich akcie všetko. Prvá formácia Metallurgu začína ďalšiu akciu.

08:28
    Individuálny prienik nevyšiel Timovi Brentovi, ktorý chcel oklamať troch hráčov súpera.

08:19
    Záhreb hrá v plnom počte.

07:35
    Teraz sa mohol Jan Kovář dočkať gólu! Sergej Mozjakin poslal z prvej puk na českého útočníka, ale ten minul v dobrej pozícii.

07:06
    Na modrej mohol skúšať zakončiť Kovář, ale napokon vrátil puk na krídlo Mozjakinovi. Zatiaľ to domácim v presilovke nejde.

06:19
    Hosťujúci Stewart dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku a tak bude Magnitogorsk hrať presilovku.

05:40
    Na ľade sa objavila prvá formácia Metallurgu, ale Kovář o puk za bránou Dekanicha prišiel.

04:32
    Medveščak má miernu prevahu a už z toho mohol vyťažiť aj vedúci gól, ale Košečkin bol proti.

03:56
    Domáci brankár Košečkin má v úvode zápasu prekvapujúco veľa práce. Hráči hostí sa snažia stále tlačiť do zakončenia.

03:35
    Prvá formácia Magnitogorsku sa chcela usadiť v pásme, ale Zaripov prišiel o puk.

02:30
    Od úvodu sa hrá v pomerne rýchlom tempe a hra má spád, keďže sa málo prerušuje.

01:52
    Zakončenie Jakucenju nebolo presné a tak môže Záhreb upokojiť svoje rady.

01:30
    Registrujeme prvú veľkú šancu zápasu! Košečkin dokázal na poslednú chvíľu zasiahnuť betónom proti nepríjemnej strele.

00:21
    Úvodné buly sa podarilo vyhrať hráčom Medveščaku, ale prvý útok vyšiel lepšie domácim.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Bereglazov, Tereščenko – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Brent, Platonov, Osala – Jakucenja, Kosov, Kamenjov – Pare, Timkin, Junkov – Grigorenko.

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Brust) – Martinović, Carle, Popović, Flood, Hutchinson, Mezei – Glumac, Murray, Bjorkstrand – Thomas, Pelletier, St.Pierre – Krog, Haydar, Anderson – Rodman, Hedden, Stewart.

Rozhodca: Jeřábek, Anisimov – Sadovnikov, Zacharenkov.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného ľadového hokeja. Kontinentálna hokejová liga nám po včerajšom jednom stretnutí opäť ponúka bohatší program. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Metallurgom Magnitogorsk a KHL Medveščak Záhreb.. Monilú sezónu spolu tieto dva tímy hrali dvakrát. Najprv na domácom ľade vyhrala Magnetka 4:0 a potom Medveščak na domácom ľade získal všetky body po víťazstve 2:1. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ.

Domáci nemajú po troch domácich zápasoch na svojom konte plný počet bodov. Magnitogorsku patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 6 bodov a skóre 12:5. Do novej sezóna Magnitka vstúpila víťazstvom nad Dinamom Moskva hladko 6:1. Potom však pricestoval Slovan Bratislava a ten po výbornom výkone zdolal domácich 3:2. Naposledy hrali domáci proti Atlantu, ktorý zdolali 4:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Sergej Mozjakin, ktorý má na svojom konte 6 kanadských bodov za 4 góly a 2 asistencie.

Hostia nevstúpili do svojej druhej sezóny v Kontinentálnej hokejovej ligy najlepšie. Záhrebu patrí v tabuľke Západnej konferencie 13.miesto so ziskom 0 bodov a skóre 6:12. Medvedi postupne prehrali na ľade Slovana 2:5, v Jekaterinburgu 2:3 a naposledy v Kazani 2:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kanaďan St.Pierre, ktorý nazbieral 3 kanadské body za 1 gól a 2 asistencie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 16. Mozjakin (Antipin, Kovář), 20. Zaripov (Lee, Mozjakin), 26. Jakucenja (Brent), 42. Antipin (Zaripov, Kovář), 51. Kamenjev (Batyršin, Kosov), 57. Jakucenja (Brent, Birjukov)

Rozhodca: Jeřábek, Anisimov – Sadovnikov, Zacharenkov