Djokovič – Nišikori 1:3 (kon.) | Čilič – Federer 3:0 (kon.)
6 1 7 6
Sobota 06.09.2014, 18:13US Open - muži - US Open (tvrdý povrch)

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Kei Nišikori!
    Veľká senzácia sa napokon zrodila, svetová jednotka si nezahrá finále US Open, ale desiatky turnaja Japonca Kei Nišikori! Ten pustil Srbovi len jeden set a vyhral tak na sety 3:1! V úvode išiel do vedenia, v druhom sete sa mu nedarilo a zdalo sa, že Djokovič zápas už dotiahne do víťazného konca. Japonec však napokon šokuje celý svet a zápas vyhráva po setoch 4:6, 6:1, 6:7 (4) a 3:6! Obrovská radosť pre tohto tenistu a jeho krajinu!

15-40
    A je to tu! Dva mečbaly pre Kei Nišikori! Senzácia je blízko!

3:5
    Neuveriteľné! Ďalšie eso Japonca a dostáva sa tak do vedenia 5:3! Japonca delí len jedna úspešná výmena od senzácie a postupu do finále!

0:2
    Z 0:40 dokázal Japonec otočiť stratený game a potvrdil tak brejk! Svetovej jednotke sa teraz vôbec nedarí, musí sa čo najrýchlejšie prebrať. Japonec ide do vedenia 2:0!

40-A
    Neuveriteľné čo teraz predvádza tenista z Japonska, otočil už stratený game a získava výhodu a gembal!

40-40
    A v zápätí je minulosťou aj ten tretí a sme na zhode 40:40!

40-0
    Skvelý retrun Svetovej jednotky a získava tak dva brejkbaly!

0:1
    Svetová jednotka napálila loptičku do siete a tak na úvod stráca podanie! Japonec ide do vedenia 1:0 a podávať na potvrdenie brejku!

15-40
    Tak to pre svetovú jednotku nie je vôbec dobré, dopustil sa dvojchyby a sú to dva brejkbaly pre Japonca!

6:7
    Hneď prvý setbal aj využíva a v dramatickom treťom sete vyhráva v tajbrejku! Zatiaľ nevyrovnanejší set sme mali možnosť sledovať, lepšie ho zvládol Japonec a na sety tak vedie 2:1 a dostáva sa do veľkej psychickej pohody! To je pre svetovú jednotku veľmi nepríjemné a aj dosť nečakané. Uvidíme čo nám prinesie štvrtý set, ktorý môže byť aj posledným setom tohto zápasu.

4-6
    Po chybe svetovej jednotky sú tu dva setbaly pre Japonca!

6:6
    Esom na záver si svetová jednotka vynútila tajbrejk!

5:6
    Čistou hrou sa dostáva Japonec do vedenia 6:5 a tak ide podávať svetová jednotka na udržanie sa v treťom sete a vynútenie si tajbrejku!

5:5
    To sa mu podarilo aj využiť a tak je vyrovnané 5:5! Dráma v treťom sete tak pokračuje, zatiaľ je to nevyrovnanejší set v zápase.

4:5
    Tak to je škoda pre Japonca, dopustil sa dvojchyby a tak setová jednotka Novak Djokovič znižuje na 4:5! Zároveň bude podávať na udržanie sa v treťom sete.

40-30
    Napokon prichádza brejkbal pre svetovú jednotku!

3:5
    Skvelý return Japonca po čiare a tak vedie 5:3! To znamená že brejkbal využil a ide podávať na víťazstvo v treťom sete.

30-40
    Krásne momenty pre tenistu z Japonska, začína sa dostávať na koňa a získava brejkbal!

A-40
    Prichádza vôbec prvá dvojchyba v zápase, ktorej sa dopustil Japonec a tak to je výhoda a brejkbal pre svetovú jednotku.

A-40
    Výhodu a tak aj brejkbal získava na svoju stranu svetová jednotka!

40-40
    Bekhned po čiare a aj druhý brejkbal je minulosťou! Takže sme na zhode 40:40!

40-15
    Loptička v aute z rakety Japonca a tak sú to dva brejkbaly pre Djokoviča!

6:1
    Celé to svetová jednotka zakončila esom na záver a tak vyhráva druhý set jasným pomerom 6:1! Na sety to je vyrovnané 1:1! Djokovič sa v druhom sete výrazne zlepšil, čoho je dôkazom aj jeho výsledok. Druhý set je tak za nami, ideme do tretieho, uvidíme čo nám prinesie.

40-0
    Return Japoncovi nevyšiel a tak sú tu tri brejkbaly pre Djokoviča!

5:1
    Túto možnosť už Nole neprepásol a dostáva sa do vedenia 5:1! Ide podávať na víťazstvo v druhom sete!

A-40
    Loptička z rakety Japonca skončila v sieti a tak získava svetová jednotka na svoju stranu výhodu a brajkbal!

40-15
    A razom získava aj dva brejkbaly! Prezentoval sa úderom do protipohybu.

40-15
    Japonec zahral loptičku len do autu, takže dva brejkbaly pre svetovú jednotku!

4:6
    Hneď prvý setbal Japonec využíva a stáva sa víťazom prvého setu , ktorý skončil 6:4 v jeho prospech. Ten zakončil priamym bodom z podania, čo mu dnes ide na výbornú. Zaujímavý prvý set je za nami, ideme do druhého, uvidíme ako sa s týmto začiatok popasuje svetová jednotka!