Djokovič – Nišikori 1:3 (kon.) | Čilič – Federer 3:0 (kon.)
Kei Nišikori (10)
3
6 1 7 6
Sobota 06.09.2014, 18:13US Open - muži - US Open (tvrdý povrch)

Ťažko tomu uveriť, ale naozaj je tomu skutočne tak! Novak Djokovič vypadáva v semifinále a na úkor neho si finále zahrá Japonec Kei Nišikori! Prvý finalista je tak známy, o malú chvíľu začína druhé semifinále medzi Čilić a Federer, online prenos môžte opäť sledovať prostredníctvom nášho portálu.

To je už z tohto prenosu všetko! Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok sobotného večera. (21:13:25)

Koniec zápasu

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Kei Nišikori!
    Veľká senzácia sa napokon zrodila, svetová jednotka si nezahrá finále US Open, ale desiatky turnaja Japonca Kei Nišikori! Ten pustil Srbovi len jeden set a vyhral tak na sety 3:1! V úvode išiel do vedenia, v druhom sete sa mu nedarilo a zdalo sa, že Djokovič zápas už dotiahne do víťazného konca. Japonec však napokon šokuje celý svet a zápas vyhráva po setoch 4:6, 6:1, 6:7 (4) a 3:6! Obrovská radosť pre tohto tenistu a jeho krajinu!

30-40
    Priamy bod z podania prvú veľkú hrozbu odvrátil, ostáva však ešte jedna.

15-40
    A je to tu! Dva mečbaly pre Kei Nišikori! Senzácia je blízko!

15-30
    Novak poslal loptičku do autu, Japonec vedie 30:15!

15-15
    Priamy bod z podania a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Nepresný forhend Srba, začína tak veľmi zle.

3:5
    Neuveriteľné! Ďalšie eso Japonca a dostáva sa tak do vedenia 5:3! Japonca delí len jedna úspešná výmena od senzácie a postupu do finále!

0-40
    Japonec si pripisuje ďalšie eso a získava tri gembaly a šancu na čistú hru!

0-30
    Novak poslal z forhendu loptičku len do autu, Japonec tak vedie 30:0!

0-15
    Kei začína úspešne a to najlepšie ako ide esom!

3:4
    Priamym bodom z podania sa napokon podarilo Srbovi znížiť na 3:4! Podávať ide Nišikori a ak sa mu ho podarí vyhrať, dostane sa do veľkej výhody.

40-15
    Po chybe Japonca získava Srb dva gembaly!

30-15
    Loptu získava Nišikori.

30-0
    Druhé eso v rade a dostáva sa do vedenia 30:0!

15-0
    Novak začína úspešne a získava eso!

2:4
    Bekhned Srbovi nevyšiel a tak ide Nišikori do vedenia 4:2! Podávať ide jeho súper.