6 6 6
Teimuraz Gabashvili
0
3 2 4
cz Nedeľa 31.08.2014, 21:46 • Stadion Louise Armstronga, Flushing Meadows, New York (USA) • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch)

Tomáš Berdych tedy ve třech setech vítězí nad Tejmurazem Gabašvilim z Ruska a po velmi dobrém výkonu se v osmifinále může těšit na vítěze zápasu Dominic Thiem – Feliciano Lopez, přičemž rakouský tenista vede 2:0 na sety (6:4, 6:2, 1:1x). Všem, kteří vydrželi až do těchto pozdních nočních hodin, děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne. (02:05:27)

Konec zápasu

6:4
    Hotovo! Berdych rozběhal soupeře, ten se nedokázal ubránit a Tomáš Berdych poráží Tejmuraze Gabašviliho 6:3, 6:2 a 6:4.

40-30
    Eso přináší Berdychovi první mečbol.

30-30
    V souboji od základní čáry uspěl ruský tenista, jenž byl tentokrát trpělivější a oproti Berdychovi nechyboval.

30-15
    Nepovedeným bekhendovým úderem ještě Berdych dává soupeři šanci nadechnout se.

30-0
    Přímý bod Berdycha z podání a utkání spěje ke svému závěru.

15-0
    Berdych si snadno poradil se soupeřovým returnem na kříž a forhendový úder "uklidil" do rohu kurtu.

5:4
    Jakoby se Berdych těšil na svůj servis, return druhého servisu Gabašviliho mu vůbec nevyšel a ruský tenista ještě oddaluje konec zápasu.

15-40
    Vítězný forhendový úder podávajícího tenisty.

15-30
    Eso ve prospěch Gabašviliho.

15-15
    Ruský tenista vyrovnává stav přímým bodem z podání.

15-0
    Dvojchyba Gabašviliho na úvod deváté hry třetího setu.

5:3
    K němu už má nakročeno i Roger Federer, ten po nezdaru v úvodní sadě zápasu se Španělem Granollersem na kurtu zcela dominuje, druhou i třetí sadu vyhrál 6:1 a také směruje za postupem.

5:3
    U toho ale v osmé hře zůstalo, po dlouhém souboji od základní čáry Gabašvili chybuje jako první a Berdycha dělí jediná hra od postupu do osmifinále.

40-15
    Další z pár Gabašviliho pěkných momentů, Rus se prosadil vítězným returnem druhého servisu Berdycha.

40-0
    Vynikající forhend Berdycha k postranní čáře.

30-0
    Berdych se prosadil postupným útokem a donutil soupeře k úderu do sítě.

15-0
    Rychlý proces, po dobrém servisu a Gabašviliho returnu na kříž Berdych zakončil rozehru vítězným forhendem.

4:3
    Berdych rozběhal soupeře, ten se ale dokázal ubránit a nakonec donutil českého tenistu k forhendové chybě.

40-A
    Berdychův bekhend doletěl pouze do sítě, výhoda pro Gabašviliho.

40-40
    Gabašvili jej ale rychle odráží přímým bodem z podání.

40-30
    Ruský tenista chybuje z bekhendu a nabízí Berdychovi další brejkbol.

30-30
    Přímý bod z podání Gabašviliho.

30-15
    Vůbec poprvé dnes Berdych boduje přímo z returnu, tento bekhendový byl výstavní.

15-15
    Berdychův return zastavila síť.

15-0
    Navíc český tenista nepolevuje a donutil soka k chybě i na úvod sedmé hry.

4:2
    Gabašviliho return se nevešel do kurtu a Berdych si čistou hrou udržuje náskok jednoho brejku.

40-0
    Přímý bod Berdycha z podání a stav je 40:0.

30-0
    Gabašvili trefil forhendový úder rámem rakety a míček odletěl daleko do zámezí.

15-0
    Berdych se vydal k síti a nedůrazným volejem nabídl soupeři šanci k prohozu, ten ale dopadl jen těsně do deblového koridoru.

3:2
    Gabašvili končí pátou hru třetího setu esem a ještě se drží na dostřel.

40-A
    Berdychův return zastavila páska sítě.

40-40
    Dobré momenty ale Gabašvili neguje velkým množstvím nevynucených chyb, jako byla ta v právě skončené rozehře.

40-A
    Obrovská paráda z rakety Gabašviliho, ten v obranné pozici výrazně vedle kurtu trefil fantastický forhend cross.

40-40
    Ruský tenista zariskoval a to se mu vyplatilo, prudký bekhend dopadl k základní čáře do kurtu.

A-40
    Další z celé řady Gabašviliho dvojchyb a Berdych má možnost dalšího brejkbolu.

40-40
    Nevynucená chyba z Rusova forhendu posílá hru ke shodě.

30-40
    Gabašvili se prosadil nabíhaným volejem.

30-30
    Opět děj výrazně ovlivnila páska, když po Gabašviliho forhendu nadrazila míček vysoko do vzduchu a Berdych poté snadno zakončil rozehru.

15-30
    Přímý bod z podání ale vrací Gabašviliho do mírného náskoku v této hře.

15-15
    Páska sítě stála proti Gabašvilimu, vytěsnila druhý servis do zámezí, což rezultuje v další dvojchybu ruského tenisty.

0-15
    Gabašvili vytáhl skvělý bekhend k postranní čáře, Berdych dráhu míčku pouze sledoval.

3:1
    Čtvrtou hru Berdych završil přesným forhendem po lajně a vede 3:1.

40-30
    Berdych ale odmítá soupeřovy šance na brejkboly dalším esem z pravé strany.

30-30
    Gabašvili trefil dobrý return soupeři pod nohy a ten reaguje pouze úderem daleko do zámezí.

30-15
    Berdych zariskoval při druhém servisu a to se tentokrát nevyplatilo, dvojchyba.

30-0
    Výborným servisem Berdych zadělal i na další fiftýn, jeho zisk dokonal úspěšným volejem na síti.

15-0
    Další eso Berdycha z pravé strany podávacího prostoru.

2:1
    Ten využívá již první díky přímému bodu z podání a snižuje na 1:2.

0-40
    Bekhend Berdycha zastavila síť, tři gemboly pro Rusa.

0-30
    Ruský tenista donutil Berdycha k nepřesnému úderu a snaží se alespoň psychicky vrátit do zápasu.

0-15

2:0
    Bekhendový return Gabašviliho nepřeletěl síť a Tomáš Berdych tak vyhrává i sedmou hru po návratu hráčů na dvorec.

40-30
    Berdych trefil výborně i druhé podání, Gabašvili returnoval míček pouze na kříž a Berdych už s vítězným forhendem neměl potíže.

30-30
    Další přímý bod z podání favorita zápasu a ten bleskově smazal své manko v této hře.

15-30
    Výborný servis vylepšuje Berdychovi nepříjemnou pozici.

0-30
    Gabašvili zasypal Berdycha prudkými a hlavně přesnými údery, ten se ubránit nedokázal.

0-15
    Jedna z mála delších rozeher při Berdychově servisu končí ruským úspěchem, neboť Berdych nasměroval bekhend do sítě.

1:0
    Berdych využívá hned ten první povedeným returnem k základní čáře, který Gabašvili zpod nohou nedokázal vrátit do kurtu!

40-15
    Gabašvili přidává na své konto další dvojchybu a nabízí soupeři prakticky zdarma dva brejkboly.

30-15
    Teď už Gabašvili trefil bekhend na základní čáru a Berdych ve složité pozici nasměroval míček do autu.

30-0
    Gabašviliho forhend dopadl do zámezí a Rusovi nepomohlo ani jestřábí oko.

15-0
    Berdych vstupuje lépe i do třetího setu, v němž začíná servírovat jeho ruský soupeř.

6:2
    A z pravé strany Berdych posílá do statistik další eso, završil tím druhý set a v této fázi zápasu zcela dominuje!

40-15
    Gabašvili trefil return druhého servisu rámem rakety, míček odletěl daleko do zámezí a Berdych má dva setboly.

30-15
    Další eso Berdycha, z pravé strany jich dnes trefuje více.

15-15
    Po souboji bekhendových čopů vytasil Gabašvili ostrou zbraň v podobě rychlého forhendu a Berdych byl bez šance.

15-0
    Berdych hraje nyní ve velké pohodě, potvrzuje to i esem na úvod dalšího gemu.

5:2
    Další nevynucená chyba Gabašviliho ale zakončuje sedmou hru druhého setu, Berdych vyhrál i čtvrtou hru po dešťové přestávce a spěchá rychlým tempem k výhře v druhém setu.

40-30
    Při tom prvním Berdych brzy bekhendem trefuje síť.

40-15
    Berdych se krátce po returnu probojoval do útočné pozice a donutil soupeře k úderu do sítě, dva brejkboly pro Čecha.

30-15
    Nevynucená chyba ruského tenisty nabízí Berdychovi další zajímavou pozici.

15-15
    Šestá dvojchyba Gabašviliho v dosavadním průběhu zápasu.

0-15
    Přímý bod z podání ruského tenisty s gruzínskými kořeny.

4:2
    Gabašvili ledabylým returnem nasměroval míček za základní čáru a Berdych potvrzuje brejk, vede tak 4:2.

40-15
    Nekompromisní útoky Berdycha, ten první ještě Gabašvili odvrátil, na následný přesný volej už neměl nárok.

30-15
    Bekhendová chyba Berdycha dává soupeři šanci nadechnout se.

30-0
    Okamžitě přidal i další, Gabašvili šel zkontrolovat dopad míčku, techniku si na pomoc ale nakonec nepozval.

15-0
    Šestou hru druhého setu Berdych rozehrál esem.

3:2
    Tomáš Berdych se bránil výbornými čopy, po tom posledním Gabašvili vyhodil forhend daleko do autu a Berdych mu bere servis!

40-30
    Další chybou z bekhendu Gabašvili nabízí Berdychovi brejkbol.

30-30
    Forhend tbiliského rodáka dopadl do deblového koridoru.

15-30
    Gabašvili perfektním forhendem trefil odkrytý roh na Berdychově polovině kurtu a český tenista se marně snažil míček dostihnout.

15-15
    Razantní forhend Gabašviliho nepřeletěl síť.

0-15
    Eso z rakety Rusa.

2:2
    Berdych dokonal obrat ve vývoji čtvrté hry druhého setu a vyrovnává na 2:2.

A-40
    Přímý bod z podání a český tenista má výhodu.

40-40
    Gabašvili se dobrým returnem prvního podání dostal plnohodnotně do výměny, dlouhý souboj od základní čáry ale neustál, když nasměroval závěrečný forhend do sítě.

30-40
    Berdych zaujal útočnou pozici u sítě, ovšem nedůraznými útoky dovolil soupeři vrátit se zpět do výměny a Gabašvili ji zakončil perfektním forhendem k postranní čáře.

30-30
    V důležitou chvíli si Berdych pomáhá esem.

15-30
    Gabašvili útočil a ačkoliv se Berdych srdnatě bránil, nedokázal ostrým nájezdům soupeře odolat.

15-15
    Ruský tenista chybuje z bekhendu.

0-15
    Po pauze trvající téměř dvě a půl hodiny Berdych vstupuje zpět do hry dvojchybou.

1:2
    Utkání může definitivně pokračovat, za stavu 1:2 ve druhém setu jde servírovat Tomáš Berdych.

1:2
    Oba tenisté už dorazili a po krátké rozehrávce bude utkání moci pokračovat.

1:2
    Na kurtu Artura Ashe už se dokonce hraje, Marcel Granollers vyhrál první set nad Rogerem Federerem 6:4, na kurtu Louise Armstronga se stále čeká na Berdycha i Gabašviliho.

1:2
    Přeci jen už přestalo pršet a momentálně se kurt na stadiónu Louise Armstronga vysušuje.

1:2
    V New Yorku vydatně prší a momentálně nic nenasvědčuje brzkému návratu tenistů na kurt, nicméně situaci monitorujeme a o jakoukoliv aktualizaci stavu zveřejníme.

1:2
    Utkání je přerušeno, neboť se blíží velmi prudký déšť a aktéři zápasu mizí do šatny. O vývoji situace budeme průběžně informovat.

1:2
    Opět ruský tenista boduje vítězným úderem, tentokrát z bekhendové strany a vede 2:1.

0-40
    Parádní nízký forhend Gabašviliho.

0-30
    Do Gabašviliho forhendu se vložila páska, která výrazně zkrátila úder, přesto Berdych míček doběhl, ale následně zahrál do zámezí.

0-15
    Gabašvili otevírá další gem přímým bodem z podání.

1:1
    Čtvrtým esem Berdych ukončuje druhou hru této sady.

40-15
    Český tenista se prosadil postupným útokem, završeným parádním bekhendem, který Gabašvili neměl sebemenší šanci doběhnout.

30-15
    Gabašviliho bekhend končí v síti.

15-15
    Berdych kompletuje dvojchybu, svoji třetí dnes.

15-0
    Razantní return Rusa nepřeletěl síť.

0:1
    Bekhend českého tenisty se do kurtu nevešel a Gabašvili vstupuje do druhého setu udržením svého servisu.

15-40
    Gabašvili boduje přímo z podání.

15-30
    Berdychův bekhend nepřeletěl síť a český tenista poté zklamaně rozhodil rukama.

15-15
    Gabašvili boduje nabíhaným volejem, následný pokus Berdycha o prohoz se do kurtu nevešel.

15-0
    Na úvod druhého setu podává Gabašvili a Berdych si v dlouhé rozehře vybudoval útočnou pozici, kterou dokázal úspěšně zakončit.

0:0
    V přestávce mezi sety si ruský tenista nechal zavolat fyzioterapeuta, všechno se ale obešlo i bez medical time-outu v rámci řádné přestávkové doby.

0:0
    O osudu prvního setu rozhodla pátá hra, ve které Gabašvili vedl 40:0, ovšem Berdych i díky třem dvojchybám vývoj otočil a využitím svého doposud jediného brejkbolu získal brejk, který mu nakonec stačil k zisku úvodního dějství.

6:3
    Berdych výborně zaservíroval a úspěšně zatáhl oponu za prvním setem, který vyhrál 6:3.

A-40
    Na ten další si bude muset nějakou dobu počkat, neboť Berdych získává setbol díky výbornému forhendu do soupeřova protipohybu.

40-40
    Souboj forhendů Gabašvili nezvládl a vcelku zbytečnou chybou nevyužívá brejkbol.

30-40
    Tohle už je větší komplikace, Berdych nabízí soupeři brejkbol svojí dvojchybou.

30-30
    Mírné komplikace Berdych odráží pomocí parádního forhendu do rohu kurtu.

15-30
    Gabašvilimu se povedl return k základní čáře a Berdych zpod nohou odehrál míček pouze do sítě.

15-15
    Laciná chyba Berdycha z forhendu.

15-0
    Gabašvili chybuje z bekhendu a následně zlostí vyhodil raketu vysoko do vzduchu.

5:3
    A znovu se Gabašvili trefil do prvního servisu a ještě prodlužuje první set minimálně o jednu hru.

30-40
    Další přímý bod z podání ruského tenisty.

30-30
    Gabašvilimu se povedl první servis a přímým bodem z podání stahuje manko.

30-15
    Gabašvili opět chybuje z forhendu a Berdych je dva míčky od zisku první sady.

15-15
    V přestřelce od základní čáry byl Berdych trpělivější a donutil soupeře k bekhendové chybě.

0-15
    Return českého tenisty nepřeletěl síť.

5:2
    Berdych donutil soka k forhendové chybě a zvyšuje náskok v prvním setu na 5:2.

A-40
    Eso poskytuje Berdychovi výhodu.

40-40
    Gabašvili se pořádně opřel do forhendu po lajně a Berdych mohl pouze sledovat míček po perfektním úderu soupeře.

40-30
    Důležitý přímý bod z podání Tomáše Berdycha.

30-30
    Gabašvili boduje z returnu.

30-15
    Berdych si vychutnal vítězný forhend po nedůrazném Gabašviliho returnu.

15-15
    Gabašvilimu se povedl výborný return přímo na základní čáru, ruský tenista ale dobré výchozí situace nedokázal využít a nakonec chybuje.

0-15
    Bekhend českého tenisty nepřeletěl síť.

4:2
    Gabašvili trefuje už pátou! dvojchybu, Berdych tím využívá hned první brejkbol zápasu a půjde servírovat na potvrzení brejku.

A-40
    Berdychovi se povedl rychlý forhend, který Gabašvili nedokázal odvrátit.

40-40
    A další dvojchyba, tentokrát už je vážná, neboť Gabašvili promrhal jasný náskok a musí hrát přes shodu na svém servisu.

30-40
    Ruský tenista nasměroval forhend do zámezí a Berdych ještě bojuje o šestou hru zápasu.

15-40
    Už třetí dvojchyba Gabašviliho, v této hře mu ale život zatím nekomplikuje.

0-40
    Další chyba Berdycha a Gabašvili míří ke hladkému vyrovnání.

0-30
    Berdychovi nesedl bekhendový úder, který dopadl metr za základní čáru.

0-15
    Gabašvili se prosadil forhendem k postranní čáře, Berdych ve složitě situaci pak odehrál míček pouze do sítě.

3:2
    Gabašviliho return byl příliš dlouhý, Berdych ustál první složitější situace výborně a vede 3:2.

40-30
    Okamžitě po Rusově returnu Berdych trefuje vítězný forhend.

30-30
    Obrovské štěstí pro Berdycha, po forhendu k lajně mu byl zahlášen aut, nicméně jestřábí oko opravuje výrok rozhodčích, neboť míček se naprosto těsně dotkl postranní čáry.

15-30
    Berdych se vší silou položil do forhendu po krátkém soupeřově returnu.

0-30
    První komplikace pro Berdycha, Gabašvili se opřel do vítězného forhendu a stav je 0:30 při podání českého tenisty.

0-15
    Pátou hru lépe rozehrál ruský tenista.

2:2
    Gabašvili ale bleskově kontruje přímým bodem ze servisu a opět dotahuje skóre.

15-40
    I při druhé hře na servisu zapisuje Gabašvili do statistik dvojchybu.

0-40
    Berdych returnoval soupeřův servis pouze na kříž, odkud Gabašvili pohodlně trefil vítězný forhend.

0-30
    Berdychův forhend dopadl až za základní čáru.

0-15
    Čtvrtou hru Gabašvili otevřel přímým bodem z podání, před dalším servisem šel k umpirové rozhodčí reklamovat kvalitu jednoho z míčků.

2:1
    Ve velké rychlosti zvládl Berdych třetí hru zápasu a vede 2:1.

40-0
    Další parádní servis a Berdych míří k dalšímu udržení svého podání.

30-0
    Na perfektní servis Berdycha soupeř nenašel odpověď.

15-0
    V souboji od základní čáry chybuje Gabašvili forhendem do sítě.

1:1
    Gabašvili se vydal k síti a tam se prosadil vítězným volejem, vyrovnává tak stav na 1:1.

30-40
    Rodák z Tbilisi přidává i přímý bod z podání a otáčí vývoj druhé hry zápasu.

30-30
    Tentokrát se Gabašvili prosadil z bekhendu a opět odrazil hrozbu brejkbolů.

30-15
    Precizní vítězný míček z forhendové strany předvedl Gabašvili.

30-0
    Gabašvili zaznamenává dvojchybu a Berdychovi se nabízí zajímavá příležitost při stavu 0:30 z pohledu podávajícího Rusa.

15-0
    Český tenista se parádně trefil do bekhendu po lajně.

1:0
    V úvodu zápasu vidíme plno laciných chyb, té další se dopustil Gabašvili z bekhendu a Berdych si na úvod zápasu udržel svůj servis.

40-30
    Berdychův bekhend se do kurtu nevešel, první hra ještě bude chvíli pokračovat.

40-15
    Téměř jako přes kopírák, opět Gabašvili chybuje z forhendu.

30-15
    Forhend ruského tenisty doletěl pouze do sítě.

15-15
    Přímý bod z podání Tomáše Berdycha.

0-15
    Do utkání vstoupil lépe ruský tenista.

0:0

Utkání zahájí servisem český tenista.

Americké sestry zvítězily naprosto hladce 6:1, 6:0 a zhruba ve 21:45 by mohl začít zápas Tomáše Berdycha s Tejmurazem Gabašvilim.

Sestry Williamsovy zvládly první set s obrovskou bravurou, za dvaadvacet minut zdolaly Španělky 6:1 a mají zápas výborně rozehraný.

Gilles Simon dokonal překvapení, zdolal Davida Ferrera po setech 6:3, 3:6, 6:1 a 6:3, a postoupil do osmifinále mužského turnaje. Na kurtu Louise Armstronga se bude hrát zhruba od 20:15 dámská čtyřhra a až po ní duel Tomáše Berdycha s Tejmurazem Gabašvilim. Námi tolik očekávané utkání by tak nemělo začít před 21:30.

Gilles Simon hraje s Davidem Ferrerem nerozhodně 1:1 na sety (6:3, 3:6) a podle očekávání se hraje obrovské množství dlouhých výměn. Ještě jednou připomínám, že po zápase Ferrera se Simonem budou na kurtu hrát ještě sestry Williamsovy čtyřhru a s obrovskou jistotou tak mohu tvrdit, že souboj Berdycha s Gabašvilim rozhodně nezačne v 19:30, posouváme tedy orientační začátek zápasu na 21:00, další posunutí ale určitě není vyloučené.

Start zápasu je zatím naplánován na 19:30, ovšem ještě před ním se na stadionu Louise Armstronga utká David Ferrer s Gillesem Simonem a sestry Williamsovy v dámské čtyřhře vyzvou španělskou dvojici Muguruzová, Suarezová Navarrová a zejména první zápas může být pořádně dlouhý. O časovém harmonogramu tak budu postupně informovat.

Příjemný večer při sledování utkání třetího kola mužské části letošního US Open, ve kterém Tomáš Berdych vyzve Tejmuraze Gabašviliho, rodáka z Tbilisi, ovšem reprezentujícího Rusko.

Tomáš Berdych vstoupil do turnaje přesvědčivou výhrou nad Lleytonem Hewittem, o poznání více práce měl se Slovákem Martinem Kližanem, kterého zdolal až v pětisetové bitvě.

Gabašvili potřeboval k postupu do třetího kola o jeden set méně, v prvním kole přehrál Kolumbijce Giralda 3:1 a následně si ve třech setech poradil se svým krajanem Kudrjavcevem. Devětadvacetiletý tenista se US Open účastní poosmé, avšak až letos se poprvé probojoval do třetího kola

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná po odehrání zápasů D. Ferrer – G. Simon a S. Williamsová, V. Williamsová – .G. Muguruzaová, C. Suarezová Navarrová.