1. Č. Budějovice 6 (11:6)
    2. Jihlava 6 (12:9)
    3. Třebíč 6 (7:6)
    4. Havl. Brod 0 (1:10)

ČEZ Motor České Budějovice má za sebou dvě třetiny přípravy a bilanci v ní má zatím vyrovnanou. Čtyři výhry a čtyři prohry. Co však může trenérům před startem první ligy dělat vrásky, je marodka. Už teď je jasné, že kromě Roba a Proška, kteří si plní své reprezentační povinnosti, se do zápasu kvůli zranění nezapojí čtveřice Bárta, Kříž, Švec a Žovinec. Nad několika dalšími hráči navíc stále visí otazník.

Sestava z posledního zápasu:
    Gába – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Suchánek, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Přibyl, Marek – Ruda, Točík, Trummer.

Třebíč je ve svých přípravných zápasech zatím celkem úspěšná. Nejprve porazila na konci července Olomouc, poté zvládla přehrát i dalšího extraligového účastníka, tentokrát z Brna. Poprvé zastavit ji dokázal až reprezentační výběr Francie. K tomu už se ale přidaly jen dvě prohry, poměrně vysoká s prvoligovým nováčkem z Prostějova a ta od Motoru. Celek z Vysočiny navíc před sezónou dobře posílil, takže znovu bude patrně patřit k těm nejsilnějším.

Dusík – Malena, Bilčík, Jaroš, Přibyl, Škvor, Šidák – Erat, Dolníček, Havel – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Čech, Juráň, Králík – Vlašín, Beneš, Paták.
    Porovnání přípravných zápasů

Regionální pohár se pomalu ale jistě dostává do své druhé poloviny. Ta navíc bude hodně dramatická, na čele se seřadily tři týmy se stejným počtem bodů. Třebíč zatím nejvýrazněji píše historii tohoto přípravného turnaje a ráda by v tom pokračovala. Ze čtyř ročníků, které za sebou Regionální pohár má, vyhrála hned tři. Právě venkovní duel s Motorem by nyní mohl hodně napovědět, jak na tom šance na další obhajobu jsou.

Hezké čtvrteční odpoledne. Vítám vás u čtvrtého kola Regionálního poháru mezi Motorem a Třebíčí.

Obě mužstva už absolvovala předzápasovou rozcvičku na níž se však neobjevil budějovický obránce Lukáš Chmelíř a do zápasu tak pravděpodobně nezasáhne.

Do začátku zápasu zbývají necelé tři minutky a čtveřice rozhodčích už krouží po kluzišti.

A nyní už na ledovou plochu nastupuje i domácí mužstvo. Na hosty se stále čeká.

Hosté už také dorazili. Přátelské poklepání hokejek máme za sebou, zápas může začít.

00:01

00:04
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a nahazují kotouč do útočného pásma.

00:40
    Do první střelecké příležitosti se mohl dostat Heřman. Jeho střelu ale hostující obránce zablokoval.

01:25
    Josef Straka šikovně obral Josefa Čuříka o kotouč a zkoušel založit útok. Nepodařilo se.

03:19
    Střelou po zemi zahrozil z kruhů Březina, Dusík vyráží do rohu.

04:20
    Hosté se zatím do vážnější šance nedostali. U kotouče jsou převážně domácí.

05:09
    Až teď konečně prověřil Bláhovu lapačku Lukáš Králík.

05:41
    Přibyl s Paškem bojují v rohu o kotouč, ale hostující obránci jsou na svých místech.

06:35
    David Dolníček zkusil střelu tahem od modré, ale Bláha jí s klidem vyrazil do rohu.

06:52
    První přesilovou hru v zápase si zahrají hosté. Jakub Suchánek (CEB) zasáhl jednoho z útočících hráčů hokejkou do obličeje.

07:50
    Třebíč se usazuje v pásmu, ale na vážnější šanci to nevypadá.

08:29
    Motor vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

08:47
    Bláha přidržel kotouč a vhazovat se bude po jeho pravici. Do konce přesilové hry zbývá pár vteřin.

09:16
    Budějovice první oslabení přežili celkem v klidu. A už zase zakládají útok.

10:29
    Roman Erat zkoušel ujet po křídle, ale Martin Semrád ho stačil vybruslit.

11:24
    Žádné mužstvo si zatím nevytvořilo výraznější šanci a hraje se poměrně opatrný hokej.

12:18
    Martin Heřman se srazil s protihráčem a jeho hokejka po srážce vylétla pěkných pár metrů do vzduchu.

13:38
    Roman Vráblík s Martinem Semrádem si vyměnili kotouč a zkoušeli založit útok. Hostující hráči jejich záměr ale vystihli.

14:52
    David Dolníček vyjel zpoza branky a nahrál Romanu Eratovi, ten pálil z první, ale Bláha jeho střelu vystihl.

16:05
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    První branka přišla trochu jako blesk z čistého nebe. Ján Mucha nahodil kotouč do brankoviště, kde číhal Ladislav Marek. Dusík však puk neudržel a LADISLAV MAREK pohotově dorazil kotouč do branky. Asistence: Ján Mucha.

17:55
    Téměř celá třetina byla bez šancí a najednou se s nimi roztrhl pytel. JOSEF STRAKA se po přihrávce Tomáše Nouzy nejrychleji zorientoval na brankovišti a zvyšuje na 2:0. Asistence: Nouza, Švihálek.

18:37
    Hosté budou mít příležitost snížit skóre. Za podražení je vyloučen Martin Semrád (CEB).

19:01
    Hostům se ale nedaří usadit v útočném pásmu.

19:36
    Za brankou se začali postrkovat Kuchejda (CEB) a Zdráhal (TRE), oba dostanou dvě minuty za hrubost.

19:51
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Tak hostům se přece jen podařilo snížit! Devět vteřin před koncem první třetiny se v přesilové hře prosadil JAKUB ČUŘÍK. Na jeho střelu zápěstím od kruhů Bláha nestačil.

20:00

Téměř celou první třetinu jsme viděli poměrně vlažnou hru. Obě mužstva se probudila až čtyři minuty před koncem, když se po nenápadné střele Jána Muchy dostal k dorážce Ladislav Marek. Domácím se pak ještě podařilo skóre navýšit, ale devět vteřin před koncem hosté snížili. Druhá třetina by tak měla slibovat zajímavější zápletku.

20:01

20:18
    Davidu Dolníčkovi se podařilo přidržet kotouč v rohu, a jelikož mu obránci nedovolili rozehrát, bude se vhazovat u Bláhy.

21:16
    Přesilovou hru si vyzkouší i domácí. Vilém Burian (TRE) je vyloučen za sekání.

22:10
    Třebíč se zatím v klidu brání. Motor se nemůže usadit v útočném pásmu.

23:19
    Sotva Burian vyjel z trestné lavice, její vrátka se znovu otvírají. Na dvě minuty tam tentokrát míří Roman Erat (TRE) za hákování.

23:55
    Ve velké příležitosti byl David Kuchejda. Od Daniela Boháče dostal přihrávku z rohu přímo před branku, kotouč do ní ale usměrnit nedokázal.

24:49
    Síly na ledě se však vyrovnají Dan Růžička (CEB) je vyloučen za podražení.

25:32
    Erat už je na ledě a Třebíč má přesilovou hru.

25:59
    Třebíči se zatím však přesilová hra nedaří. Vhazuje se před Dusíkem.

26:49
    Motor už je v plném počtu. Tahle přesilová hra se hostům vůbec nepodařila.

27:47
    Dvě velké šance po sobě měl teď Ladislav Marek. Nejprve prokličkoval až téměř k brankovišti, ale zakončit se mu nepodařilo. Poté napřáhl za jízdy od modré a Dusík měl s jeho střelou co dělat.

29:54
    Hra se teď opět trochu uklidnila. S rozehrávkou pomáhal domácím obráncům Bláha.

30:38
    Marek Vaniš střílel z kruhů. Dusík kryje a vhazovat se bude u jeho branky.

30:43
    Jan Wasserbauer (TRE) ihned po buly bránil jednoho z domácích hráčů, ten byl ale bez kotouče, a to je nedovolené bránění.

31:52
    První minutu přesilové hry mají Budějovičtí za sebou. Třebíč zatím úspěšně brání.

32:14
    Tak jsme to Třebíči zakřikli. Několik po sobě jdoucích šancí vyústilo v branku, kterou střílí JOSEF STRAKA. Rychlé přihrávky Romana Vráblíka a Michal Švihálek rozložily hostující obranu a Josef Straka už se od kruhů nemýlil. Asistence: Vráblík, Semrád.

33:21
    Motor teď mohl navýšit skóre. Jan Březina střílel těsně před Dusíkovým brankovištěm, ale Dusíkova lapačka byla pohotová.

33:50
    Do úniku se na druhé straně dostal David Dolníček. Zkoušel prostřelit Bláhu mezi betony, ten ale mezeru stačil pokrýt.

34:08
    Motor má další šanci navýšit skóre v přesilové hře. Lukáš Havel (TRE) vyloučen za hákování.

35:57
    Václav Pašek teď zkoušel hokejovou parádu. Kličkou si položil Dusíka, poté se ho snažil objet a zasunout puk za brankovou čáru. Hostující obránci ale stačili šanci překazit.

36:36
    Tomáš Dujsík (TRE) měl teď svou hůl příliš vysoko a naneštěstí zasáhl protihráče tak nešťastně, že mu způsobil krvavé zranění. Je vyloučen na čtyři minuty.

37:30
    V oslabení zkoušel ujet Burian, ale obránce obejít nedokázal.

38:29
    Dan Růžička krásně zachytil kotouč na modré čáře. Už to vypadalo, že se hosté osvobodí, ale Růžička skočil rybičku a hokejkou zastavil puk na čáře.

39:38
    Motor měl teď několik slibných šancí, které vyústili ve strkanici před Dusíkovým brankovištěm. Za vzájemnou hrubost jsou vyloučení Švihálek (CEB) a Přibyl(TRE).

40:00

Druhá třetina už byla o poznání zajímavější a diváci v ní viděli několik pěkných momentů. Více šancí měli domácí, podařit se jim však využilo pouze jednu. Třebíč má tak pořád reálnou šanci se zápasem něco udělat.

40:01

40:24
    Motor začíná třetí třetinu v přesilové hře a ihned se vrhá do útoku.

40:41
    Třebíč se ubránila a už je v plném počtu.

40:56
    Josef Straka byl blízko hattricku. Před brankou dostal střílenou přihrávku Jan Trummera, kterou lehce tečoval a Dusík měl co dělat.

42:11
    Další přesilová hra Motoru. Rostislav Malena (TRE) hákoval příliš okatě.

43:15
    Tahle přesilovka se ale Motoru zatím moc nedaří.

44:14
    Třebíč tohle oslabení zvládla.

44:39
    Šanci na snížení bude mít teď Třebíč. Adam Přibyl (CEB) jde na trestnou lavici za hákování.

46:19
    Ani hostům se ale teď početní výhoda příliš nevede.

46:45
    Na hřišti už je opět plný počet hráčů. Třebíč si v přesilové hře žádnou šanci nevytvořila.

48:00
    Krásnou akci předvedl Michal Švihálek. Ze svého obranného pásma nabral rychlost a prokličkoval až před Dusíka. Rameny ho trochu rozhýbal a zkusil rychlou střelu. Dusík ale puk efektivně schoval v lapačce.

48:41
    Adam Přibyl (CEB) je opět na trestné lavici. Třebíč má další šanci na snížení.

49:45
    Minuta z přesilové hry, ale uběhla a Třebíč zatím bez větší šance.

50:40
    A prosadit se nedokázala ani v minutě druhé. Motor je v plném počtu.

51:03
    Martin Semrád (CEB) dává Třebíči velkou příležitost. Za vysokou hůl je vyloučen na čtyři minuty.

51:08
    A Roman Erat (TRE) tuto příležitost rychle zahazuje. Za hákování je vyloučen na dvě minuty.

51:40
    Mužstva teď hrají ve čtyřech. Třebíč se bude snažit s výsledkem ještě něco udělat.

53:06
    Třebíč snižuje krásnou brankou. VÁCLAV JAROŠ měl před sebou úplnou dálnici. Kousek za modrou čárou tedy napřáhl a razantní střelou pověsil kotouč do Bláhovy branky. Ten na tuhle střelu neměl téměř šanci zareagovat.

54:50
    A Třebíč druhým gólem výrazně ožila. Závěr zápasu bude ještě velmi zajímavý.

55:34
    Ondřej Bláha se teď položil do přihrávky a na poslední šanci překazil Třebíči brankovou příležitost.

55:52
    Třebíč se nesportovním chováním okrádá o závěrečný tlak. Dvě minuty za hráčskou lavici musí odpykat Filip Beneš (TRE).

56:40
    Třebíč se ale zatím brání a drží naději na případné vyrovnání.

57:54
    Třebíč se ubránila a může se připravit na poslední nápor.

58:39
    Závěrečný nápor se zatím ale nekoná. V útočném pásmu je Motor a drží kotouč takticky v rohu.

59:32
    Dusík odjíždí na střídačku.

59:40
    A Třebíč opravdu vyrovnává! Dvacet vteřin před koncem třetí třetiny. Milan Přibyl nahodil kotouč na Bláhu, který puk vyrazil pouze k MIROSLAVU HOLCOVI a ten kotouč hbitě dorazil do branky.

60:00

Třebíč to přece jen na poslední chvíli dokázala. Motor si nedokázal pohlídat její závěrečný nápor a zápas půjde do prodloužení.

60:01

60:54
    A vyrovnání Třebíč řádně nakoplo. V prodloužení zahájila první minutu velice aktivně.

61:38
    Jakub Čuřík střílel přes obránce. Bláha zasáhl vyrážečkou.

62:34
    Do útoku to teď zkouší Heřman, ale hosté v klidu brání.

63:30
    Před Dusíkovou brankou se teď schylovalo k šarvátce. V tomhle ohledu je dnes nějak při chuti Michal Švihálek, ale nakonec z toho byla jen strkanice.

64:09
    Josef Straka mohl svým třetím gólem rozhodnout utkání. Spolu s Romanem Vráblíkem se dostali v rychlém sledu do několika zajímavých střeleckých příležitostí, Dusík si ale se štěstím poradil.

64:46
    Jedna z poslední možností v prodloužení. Vhazovat se bude před Dusíkem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme sice viděli několik zajímavých šancí, ale ani z jedné branka nepadla. Po úpravě ledové plochy nás tak čekají nájezdy.

Za hosty jel jako první Roman Erat. Zkusil střelu, ale netrefil branku.

Za domácí David Kuchejda. Zkoušel blafák do forhendu, ale Dusík chytá.

Druhá série: Miroslav Holec zkouší střelu na vyrážečku. Bláha chytá.

Druhá série: Josef Straka rozhýbal brankáře a pověsil kotouč nad Dusíkovo rameno.

Třetí série: Lukáš Havel zkoušel "Forsbergovu" fintu, ale jeho pokus se zastavil o tyčku!

65:00
    Lukáš Havel neproměnil a vítězným střelcem se tak stává JOSEF STRAKA.

České Budějovice si nakonec asi zaslouženě vybojovaly druhý bod. V celém zápase měly více šancí, pak si ale nedokázaly pohlídat závěr utkání a Třebíč dvacet vteřin před koncem dokázala vyrovnat. V nájezdech pak Josef Straka již po třetí v zápase předvedl šikovné ruce a završeným hattrickem rozhodl o výhře Motoru. Příjemný zbytek večera přeje z Českých Budějovic Jakub Musil. (20:06:03)

Jakub Musil

Góly a asistencie: 17. Marek (Mucha), 18. Straka (Nouza, Švihálek), 33. Straka (Vráblík, Švihálek), 65. Straka – 20. Čuřík (Burian), 54. Jaroš (Králík), 60. Holec (Přibyl)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Suchánek, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, Straka (C), Švihálek – Vaniš, Přibyl, Pašek – Marek, Trummer, Březina.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Klimeš) – Malena, Zdráhal, Čejka, Dujsík, Jaroš, Přibyl, Bičík – Erat, Dolníček (C), Havel – Burian, Holec, Čuřík – Wesserbauer, Králík, Paták – Čech, Juráň, Beneš.

Rozhodca: Pražák, Mertl – Kostka, Jindra.