Eisbären – Zlín 3:4 (3:4 po s.n.) | Tappara – Bern 3:5 (kon.) | Vítkovice – Zug 2:5 (kon.)
SønderjyskE – Skellefteå 1:4 (kon.) | Košice – Kärpät 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Liberec 1:4 (kon.)
Vienna – Vålerenga 2:1 (kon.) | Ingolstadt – SaiPa 4:1 (kon.) | Krefeld – IFK Helsinky 3:5 (kon.)
Zürich – Färjestad 2:3 (po pr.) | Ženeva – Villach 4:2 (kon.) | Briançon – Frölunda 1:7 (kon.)
Fribourg – Eisbären 6:3 (kon.) | Třinec – Stavanger 4:5 (kon.)
Krefeld Pinguine
3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
IFK Helsinky
cz Sobota 23.08.2014, 17:45 • König PALAST • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Vítám vás u německo-finského utkání Champions Hockey League, v němž se střetnou Krefeld Pinguine a IFK Helsinky. Zajímavé utkání startuje v 17 hodin a 45 minut.

Výsledky obou soupeřů v prvním hracím dni CHL:

Krefeld Pinguine – Skellefteå AIK 1:2
    SønderjyskE Vojens – IFK Helsinky 4:5

Obě mužstva odehrála v prvním kole vyrovnaná utkání.Zatímco Krefel si připsal na své konto těsnou porážku, tak Helsinky se radovaly ze tří bodů. Zajímavé bude, jak si Helsinky poradí s urputným Krefeldem.

Německý klub byl založen pod původním názvem Krefelder EV. Současný název byl změněn až v roce 2002. Tučňáci uznávaní žluto-černou kombinaci barev. Tento celek sídlí v aréně KönigPALAST s kapacitou 8009 diváků. Českou brankářskou školu zastupuje Tomáš Duba. Tým vede jako hlavní trenér kanadský kouč Rick Adduono.

Finský celek byl založen v roce 1945. IFK sídlí v hokejové aréně Helsingin jäähalli s kapacitou pro 8 200 diváků. Za finský celek bude v letošní sezóně nastupovat i slovenský reprezentant Tomáš Záborský. Hlavním trenérem je na střídačce IFK Antti Törmänen.

Krefeld Pinguine: Duba (Klein) – Sonnenburg, Meyers, St. Pierre, Fischer, Mebus, Weihager, Supis, Hanusch – Sofron, Driendl, Vasiljevs – Courchaine, Pietta, Perrault – Long, Methot , Mieszkowski – Kretschmann, Schymainski, Hauner.

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Söderholm, Taipalus, Grilfors, Moberg, Heikkinen, Salmi, Tarkkanen, Partanen – Ikonen, Puustinen, Elkins – Ramstedt, Leino, Zaborsky -Kuparinen, Lamberg, Blomqvist – Lutinen, Asten, Nykopp.

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Haupt (GER) – Hoppe (GER), Hurtik (GER).

V Krefeldu panuje dobrá atmosféra. Němečtí diváci neustále skandují a snaží se nabudit svůj tým.

Oba celky již nastupují na ledovou plochu a utkání za několik okamžiků začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:20
    Vasiljevs se dostal do nebezpečné situace, ale Husso chytá.

01:43
    Jeden z hostujících ůtočníku vyzkoušel pozornost Duby.

02:15
    Lambergova střela sražena za branku Duby.

02:37
    Opět Lamberg trefil pouze obránce.

03:00
    Hostům se nedaří rozehrávka. Puku se ujímají Tučňáci.

03:45
    Duba vyráží střelu z levého kruhu jen do ochranné sítě.

04:00
    Hekkinen vyzkoušel od modré pozornost Duby. Ten bez zaváhání chytá.

04:15
    Situace se opakuje.

04:22
    Salmi střílel od modré, ale trefil jen obránce.

06:40
    Domácí si zahrají přesilovou hru.

06:51
    Hosté vyhazují do útočného pásma.

07:05
    Střelu St. Pierra srazil jeden z obránců do bezpečí.

09:25
    Domácí se dopustili zakázeného uvolnění. Hra se stěhuje zpátky před Dubu.

09:38
    Na ledě se přiostřuje.

10:05
    Tučňáci se usazují v útočném pásmu.

10:23
    Krefeld Pinguine právě vstřelili branku!
    Od modré čáry vyslal tvrdou ránu DAVID FISCHER, která skončila až v síti. Asistence: Daniel Pietta, Adam Courchaine.

11:40
    Duba měl další práci. Musel pokrýt několik dorážek.

12:00
    Husso chytá nebezpečnou ránu od modré čáry.

12:14
    Puk se dostal na domácí střídačku. Vhazovat se bude před Hussem.

12:42
    Heikkanen vystřelil od modré, Duba vyrazil kotouč do rohu kluziště.

13:08
    Ofsajd Tučňáků. Hra se přesouvá do středního pásma.

13:25
    Brankář domácích vyráží střelu z ostrého úhlu k svým spoluhráčům.

13:50
    Za nedovolené bránění usedne na trestnou lavici Fischer.

14:02
    Po nepřesné nahrávce utíká puk hostům do středního pásma.

14:42
    Helsinky kombinují, ale nedokáží vystřelit.

15:05
    Tučňáci vyhazují až za branku soupeře.

15:38
    Celá situace se opakuje.

15:50

16:06
    Před Hussem se objevil osamocen útočník domácích, ale nedokázal puk uklidit do branky.

16:43
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma. Hosté dobře napadají rozehrávku.

17:40
    Za hrubost usedá na trestnou lavici Kreschmann a Leino, který dostává 2+2 minuty. Domácí hrají přesilovku.

18:09
    Courchaine dostal puk z zpoza branky, ale nedokázal situaci zakončit.

18:55
    Hosté vyhazují a jdou střídat.

19:05
    Sofron tečoval střelu před finským brankářem, ten si se situací poradil.

19:28
    Hosté vyhazují do středního pásma.

20:00

První třetina se hrála v rychlém tempu. Oba týmy měly několik šancí, které by si zasloužili branku. O tu jedinou se postaral střelou od modré Fischer.

Střely na branku v první třetině: 12 – 14.

Oba týmy se vracejí na ledovou plochu. Utkání bude za několik okamžiků pokračovat.

20:01

Puk mají hráči finského celku.

Partanen vyslal na Dubu nebezpečnou střelu. Český brankář ji jen vyrazil.

21:23
    Adam COURCHAINE ujel hostující obraně a prostřelil brankáře nad lapačku. Asistence: Daniel Pietta, Stephen Sofron.

21:49
    Lamberg odchází na dvě minuty za vražení na hrazení.

22:20
    Za hrubost usednou Kreschmann a Nykopp, kteří si spolu něco pěstně vysvětlovali.

22:37
    Pietta vyzkoušel z velkého úhlu finského gólmana, jenž byl připraven u své pravé tyče.

23:05
    Další útočnou akci rozjíždějí hosté.

23:25
    Na dvě minuty odchází na trestnou lavici domácí Fischer za nedovolené bránění.

23:30
    Domácí vyhazují.

23:51
    Duba vyráží střelu od modré vysoko nad sebe.

24:23
    Ramstedt dostal puk do pravého kruhu pro vhazování. Duba se fantasticky přesunul a puk chytil do lapačky.

24:55
    Puustinen netrefil branku a hra se přesouvá do rohu kluziště.

25:49
    Postavení finského útočníka v brankovišti. Hra se stěhuje do středního pásma.

25:56
    Domácí odevzdávají puk pouze za finskou branku.

26:37
    Hra je nyní hodně nepřesná. Ani jeden z týmů si puk neudrží na hokejkách dlouho.

27:24
    Partanen netrefil z mezikruží branku.

27:27
    Methot odchází na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

27:35
    Tučňáci mohli jít do samostatného úniku. Jeden z útočníku ale nezpracoval kotouč.

28:12
    Domácí posílají kotouč až za branku soupeře.

28:19
    Leino si odpyká trest za hákování. Bude se hrát 4 na 4.

28:48
    Z levého kruhu se neprosadil Driendl.

29:19
    Na dvě minuty si jde odpočinou Driendl za podražení. Bude se hrát 4 na 3.

29:30
    Domácí ve čtyrech.

29:54
    Tučňáci drží puk ve vlastní obrané třetině.

30:15
    Jeden z útočníků domácích vracel puk před branku, kde byl připravený Husso.

31:04
    Hosté dobře kombinují, ale do koncovky se nemohou dostat.

31:11
    Ofsajd finského celku.

31:53
    Sofron vyslal střelu z vrcholu pravého kruhu, ale Husso byl na jeho střelu připraven.

32:48
    Za nedovolené bránění jde na trestnou levici Kreschmann. Je tu další početní výhoda pro hostující tým.

32:55
    Domácí se s tím nepárali a vyhodili kotouč ze své třetiny.

33:40
    Helsinky se nemohou usadit v útočném pásmu.

33:59
    Hra se stěhuje zase za branku hostů.

34:11
    Domácí uháněli dva na jednoho, ale trefili obránce.

34:30
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Z mezikruží se prosadil střelou nad lapačku Duby MATTI KUPARINEN. Asistence: Toni Söderholm.

35:45
    Hosté posílají kotouč do střední třetiny a jdou střídat.

36:39
    St. Pierre netrefil ze slibné šance branku.

37:10
    Kuparinen je při chuti. Další jeho střela mířila těsně nad branku.

38:03
    Na trestnou lavici usedne na dvě minuty Sofron za nedovolené bránění.

38:20
    Slibnou šanci hostů nedokázal zužitkovat jeden z útočníků.

39:11
    Tučňáci vyhazují až za branku hostů.

39:31
    Hosté se nepřesnou přihrávkou dostali do středního pásma.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Každý tým si připsal po jedné. Za domácí se prosadil Courchaine a za hostující tým vsítil branku v přesilové hře Kuparinen, který nádherně vymetl horní růžek branky.

Střely na branku: 24 – 19.

Němečtí fanoušci vytvářejí na dnešním utkání fantastickou atmosféru a snaží se dohnat svůj tým k vítězství. Zda se jim to povede, o tom rozhodne třetí dějství.

Vše je připraveno k zahájení třetí periody.

40:01

40:09
    Domácí napadají rozehrávku Helsinek a celkem se jim to daří.

40:21
    Duba raději pokryl nahození ze středního pásma. Vhazovat se bude po jeho pravici.

40:34
    Ofsajd, do kterého se dostal Pietta.

41:08
    Husso neudřel střelu od Courchaina. Puk propadl k NICKU ST. PIERROVI, jenž na dvakrát poslal kotouč do horní části branky. Bez asistence.

42:42
    Střela od modré se dostala za branku domácích, kde stál Ramstedt, který ho přihrál před branku a pro ROBERTA LEINA už nebyl problém kotouč dopravit do prázdné brány. Asistence: Sebastian Moberg.

44:02
    Hosté špatně rozehráli a puk skončil po teči domácích v ochranné síti.

44:22
    Heikkinen vyslal střelu od modré, ale Duba s problémy kotouč zkrotil.

44:52
    Dreindl trefil z velkého úhlu jen připraveného Hussa.

45:28
    Fantastický zákrok Duby, který vytáhl betonem střelu z vrcholu brankoviště.

45:28
    Na trestnou lavici usedá Meyers.

46:46
    A je vyrovnáno! Pustinen vrátil kotouč do brankoviště, kde ho na třikrát dopravil do branky MATT KUPARINEN. Asistence: Juuso Puustinen.

48:29
    Zakázané uvolnění hostů.

48:58
    Tečovanou střelu od modré čáry vyrazil Husso k mantinelu. Okduk ho obránci posunuli do středního pásma.

49:32
    Další vyloučení domácího Fischera, který jde na dvě minuty za sekání.

49:41
    Tarkkanen se snažil vystřelit, ale trefil prvního obránce, který poslal kotouč do bezpečí.

50:17
    Vasiljevs jde na trestnou lavici za hru vysokou holí. Helsinky mají výhodu 5 proti 3.

50:17
    Oddechový čas pro hosty.

50:38
    Domácí vypíchl hostům puk. Jeden z nich za ním pospíchal, ale Husso vyjel z branky v čas.

51:28
    Duba si nyní připsal několik důležitých zákroků a drží svůj tým i dále ve hře.

51:53
    Hosté skvěle kombinují, ale nemohou trefit branku.

52:17

52:48
    Německé publikuj je dnes opravdu fantastické. Je radost poslouchat, jak fanoušci prospěvují chorály.

52:59
    Střelu od modré čáry tečoval těsně před lapačkou Duby MIKA PARTANEN a český brankář neměl šanci už zasáhnout. Asistence: Toni Söderholm, Arttu Luttinen.

54:32
    Nahození za modrou čárou minulo branku Duby.

55:02
    Sofron z hranice levého kruhu nezamířil přesně.

55:11
    Ikonen si pomohl hákováním a jde si sednout na trestnou lavici. Domácí mají šanci na vyrovnání.

55:38
    Fischer vystřelil od modré čáry, jeho střelu tečoval Perrault do ochranné sítě.

56:10
    Německé publikum vstalo a žene svůj tým za vyrovnáním.

56:34
    Courchaine byl sám před brankářem, ale nezamířil přesně.

57:11

57:18
    Další střelu z hranice brankoviště vyráží Husso. Následné hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

57:27
    Střelu Weihagera chytil finský brankář na dvakrát.

57:41
    Hosté nahazují ze střední třetiny za branku domácích a čekají na další protiútok.

58:18
    Fischer nabral rychlost a dostal se do zakončení. Protáhl si kotouč i s hokejkou mezi nahama a zakončil mimo tři tyče.

58:55
    O zápase je asi rozhodnuta. Fischer udělal chybu na vlastní modré čáře, kde se puku ujal ARTTU LUTTINEN, jenž trefil opuštěnou klec. Asistence: Toni Söderholm.

59:41
    Hra už se pouze dohrává.

60:00

Hráči finského IFK dlouho táhli za kratší konec, ale díky třetí třetině otočili stav utkání na svou stranu a zvítězili. Děkuji vám za pozornost a někdy zase na shledanou. (20:19:27)

Michal Luxa

Góly a asistencie: 11. Fischer (Pietta, Courchaine), 22. Courchaine (Pietta, Sofron), 42. Pierre (Courchaina) – 35. Kuparinen (Söderholm), 43. Leino (Moberg), 47. Kuparinen (Puustinen), 53. Partanen (Söderholm, Luttinen), 59. Luttinen (Söderholm)

Rozhodca: Nikolic (AUT), Haupt (GER) – Hoppe (GER), Hurtik (GER)