Eisbären – Zlín 3:4 (3:4 po s.n.) | Tappara – Bern 3:5 (kon.) | Vítkovice – Zug 2:5 (kon.)
SønderjyskE – Skellefteå 1:4 (kon.) | Košice – Kärpät 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Liberec 1:4 (kon.)
Vienna – Vålerenga 2:1 (kon.) | Ingolstadt – SaiPa 4:1 (kon.) | Krefeld – IFK Helsinky 3:5 (kon.)
Zürich – Färjestad 2:3 (po pr.) | Ženeva – Villach 4:2 (kon.) | Briançon – Frölunda 1:7 (kon.)
Fribourg – Eisbären 6:3 (kon.) | Třinec – Stavanger 4:5 (kon.)
Vienna Capitals
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Vålerenga Ishockey
cz Sobota 23.08.2014, 17:45 • Albert Schütz Eishalle • Liga majstrov

To je ode mne dnes vše, přeji krásný zbytek sobotního večera, na shledanou! (20:13:47)

Domácí Capitals doslova vydřeli výhru proti houževnatému soupeři ze severu. O zisku tří bodů rozhodlo vyloučení ve třetí třetině. Nutno podotknout, že nečistá hra nás provázela celým utkáním a vyloučených bylo mnoho, stejně tak nevyužitých šancí. Vídeň tedy vyhrává i své druhé domácí utkání a posouvá se do čela skupiny B s šesti body, naopak Vålerenga prohrává i své druhé utkání.

60:00

59:48
    O puk už se pouze svádí boj v rohu kluziště.

59:13
    Kickert teď dokázal vytěsnit jedovatou střelu mezi tři tyče. Hosté se ještě snaží srovnat.

58:43
    Mohlo být rozhodnuto. Jessiman přebruslil obránce a chybělo mu zhruba pět centimetrů aby dostal kotouč za brankovou čáru. Søberg dokázal lapačkou vytěsnit téměř jasný gól.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:10
    Hráči Capitals se drží v útočném pásmu a kombinují.

56:46
    Gratton byl za svůj únik potrestán naražením na hrazení, za které si jde sednout Knutsen.

56:39
    Neuvěřitelné! Gratton se dokázal dostat do samostatného úniku, ale místo plnohodnotného zakončení pouze přestřelil bránu.

56:07
    Jessiman dokázal dostat puk pod brankáře Vålerengy, poté byl však jedním z obránců položen na lopatky.

55:36
    Puk je za bránou Søberga, odkud se snaží hosté rozjet útočnou akci.

54:58
    Kickert přerušuje pro jistotu hru.

54:25
    Hosté se při přechodu modré čáry dostali do postavení mimo hru.

53:02
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    PETER MACARTHUR je spasitelem domácích Capitals. Opět to byl on, kdo dostal kotouč za záda Søberga po krásné teči. Asistence: Rafael Rotter, Florian Iberer.

52:38
    Hosté kombinují a zatím otálejí se střelou.

52:13
    Vyloučen hostující Broems za hákování. Vídeň má příležitost přiklonit skóre na svou stranu.

51:59
    Trochu vzrušení přinesla samostatná akce jednoho z domácích borců, který však netrefil ve finální fázi bránu.

50:32
    Søberg si připisuje další jednoduchý zákrok poté, co ho puk trefil přímo do prsou.

-983:00
    Hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

48:40
    Hraje se téměř bez přerušení a výraznějších šancí. Zdá se, že týmy jsou smířeni s remízou.

47:10
    Útočné snažení Vídně zastavuje ofsajd.

46:22
    Kickert musel vytáhnout parádní zákrok proti dorážce jednoho z hostujících hráčů.

45:54
    Hosté z Norska vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

45:03
    V další dobré šanci se ocitl Rotter, ale z pravého kruhu přestřelil bránu.

44:22
    Jessiman se rozhodl, že dosavadní tempo změní. Krásnou kličkou obešel obránce, poté druhého, avšak v zakončení trefil pouze levou tyč Søbergovi brány.

43:49
    V třetí třetině se stále hraje bez přerušení.

42:00
    Oba týmy mají problém přejít přes střední pásmo, hra je tak velmi neurovnaná a bez většího náboje.

40:34
    Domácí začali velmi aktivně, Søberg má za sebou zahřívací zákrok.

40:01

Druhá třetina nepřinesla pohledný hokej. Na ledě se začalo přiostrovat, z čehož plynuly fauly. Jako první dokázali využít přesilovku domácí Capitals, pár minut po nich také hosté. Stav tak máme stále nerozhodný.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

39:15
    Søberg ukrývá kotouč ve své lapačce a přerušuje hru.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:12
    Ferland dokázal obejít obránce, z levého křídla však vystřelil pouze mimo bránu.

36:15
    Zakázané uvolnění domácích.

35:26
    Foucault měl další obrovskou šanci, když se k němu odrazil kotouč, on však přestřelil bránu asi o dva metry.

34:45
    Søberg si připsal důležitý zákrok proti střele Iberera.

33:44
    Hra je přerušena po doteku ochranné sítě.

33:25
    Foucault se dostal do samostatného úniku, který vyřešil nepřesnou střelou.

32:46
    Vålerenga právě vstřelila branku!
    Domácí se z vedení dlouho neradovali. NICKLAS BRÖMS dostal nabito na levý kruh, udělal dva rychlé kroky a prostřelil Kickerta nad vyrážečku. Asistence: Alexander Bonsaksen, Erik Follestad Johansen.

31:50
    Dva bránící hráči domácích se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Hugh Jessiman však trestuhodně minul v jasné pozici kotouč!

30:58
    Rozhodčí začínají ztrácet kontrolu nad utkáním. Domácí Lakos dostává 2+2 minuty za hrubost, Knutsen pouze dvě minuty, také za hrubost. Hosté tedy hrají přesilovku.

30:58
    Stadion nyní explodoval radostí, když puk skončil za zády Søberga, naneštěstí pro ně až po hvizdu rozhodčího, takže gól nemůže být uznán. Naopak se opět strhla menší potyčka mezi hráči.

30:36
    Po menší pěstní výměně názorů jsou vyloučeni Lindström a Peter.

29:01
    Tak se domácí fanoušci přeci jen dočkali. Puk putoval od modré čáry na Rottera, který nic neuspěchal, naznačil střelu a našel zcela volného PETERA MACARTHURA, který pouze usměrnil puk do prázdné brány. Asistence: Rafael Rotter, Florian Iberer.

28:41
    Smolné vyloučené pro Vålerengu. Braeck dostává dvě minuty za zdržování hry, poté co vyhodil puk mimo kluziště.

27:43

26:52
    Ani druhou přesilovku pět na tři nedokázali domácí hráči využít. Hosté pokračují ve čtyřech.

26:10
    Střela Carsona prosviště kousek vedle levé tyče hostující brány.

25:53
    Vålerenga se zatím úspěšně brání a vyhazuje.

25:43
    Capitals si zahrají opět přesilovku pět na tři. Ask je vyloučen za úder loktem.

25:07
    Søberg přerušuje hru po dobré střele Klimbachera.

24:52
    Hostující Lyngset vyloučen za krosček.

24:40
    Domácí roztočili kolotoč v útočném pásmu, ale vystřelit nedokázali.

23:54
    Hráči Vídně mají výhodu a jsou na ledě v šesti.

23:09
    Domácí hráči se při útočném snažení vyhnali sami z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

22:44
    Postavení mimo hru hostů. Zatím to vypadá, že ani jeden z týmů nemá motivaci vyhrát toto utkání.

21:57
    Na ledě se začíná přiostrovat. Hráči se pošťuchují, ačkoliv puk je už mimo.

21:38
    Gratton byl nachytán v ofsajdu.

21:19
    Puk končí na střídačce domácích hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:42
    Kickert musel předvést na začátku druhé třetiny dva parádní zákroky proti střele a dorážce hostů.

20:09
    Hráči z norského Osla začínají zakázaným uvolněním.

20:01

Hráči už se připravují na start druhé třetiny.
    "Druhý zápas, druhé vítězství!" prohlašoval před zápasem odhodlaně jeden z domácích fans. Zatím to ale moc přesvědčivě nevypadá.

Domácí vstoupili do utkání s vervou, čímž si vynutili dva fauly hostů. Ani jednu přesilovku však nevyužili. Hosté byli ze začátku utkání velmi utlumeni oslabeními. Z tohoto útlumu se dokázali dostat až při vlastní přesilovce v závěru první třetiny. Ačkoli bylo k vidění spousty šancí, gól jsme zatím neviděli.
    Střely na bránu: 11:8

Další třetina začne přibližně v 18:38.

20:00

19:49
    Konec třetiny se dohraje za bránou hostů.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

18:44
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale žádné šance k vidění nejsou.

17:32
    Jessiman dostal puk přes celé kluziště do jízdy od Frasera, v zakončení mu ale zabránil Follestad Johansen.

17:09
    Zakázané uvolnění hostů přesouvá hru opět před Søberga.

16:16
    Puk opět mířil od obránců hostí do brankoviště, kde se o něj sváděl tuhý boj, puk však skončil v rohu kluziště.

16:02
    Kickert si připisuje důležitý zákrok proti dorížce Juella, který nedokázal přehodit beton gólmana v jasné pozici.

15:28
    Střela Follestad Johansena byla sražena vysoko nad bránu.

15:10
    Domácí Watkins dostává dvě minuty za zbytečné podražení soupeře. Vålerenga má dobrou příležitost ke změně skóre.

14:51
    Søberg opět v akci po střele od modré čáry, která mu však nepřidělala příliš práce.

14:17
    Hosté jsou zatím poněkud bezzubí a k bráně Kickerta hledají cestu jen velmi těžko.

13:25
    Hráči Capitals drží puk za vlastní bránou, střídají a vymýšlí další akci.

12:44
    Gratton dostal puk do jízdy, přebruslil a tvrdou střelou příklepem otestoval Søberga, který udržel puk ve své výstroji.

11:50
    A už se opět pokračuje v pěti na obou stranách.

11:32
    Vålerenga se osvobozuje.

10:57
    Søbergův levý beton opět zachraňuje hosty v poslední chvíli!

10:15
    Søberg drží svůj tým. Nyní musel vymrštit svůj levý beton proti střele z mezikruží.

09:15
    Lyngset dostává dvě minuty za hrubost. Další šance pro domácí Capitals.

09:15
    Obrovská šance domácích hráčů. V přečíslení tří na dva dokázali vyšachovat obránce, ale jejich pokus zastavil skvělý Søberg.

08:08
    Rychlý výpad Watkinse po levém křídle ukrývá hostující brankář ve své výstroji.

07:30
    Rotter dokázal tečovat nahození spoluhráče, puk prosvištěl těsně vedle levé tyče Søbergovi brány.

06:43
    Hráči Vålerengy si nerozuměli a jejich akce končí na zakázaném uvolnění.

06:05
    Kickert ukrývá kotouč v lapačce a přerušuje hru.

04:03
    Hosté v plném počtu. Hráči z Osla dokázali přečkat minutové oslabení pět na tři a poté i obyčejnou přesilovku.

03:47
    Søberg dokázal vychytat střelu i dorážku domácích.

03:13
    Hráči Hilt Vålerengy jsou ve čtyřech.

03:09
    Hosté vyhazují.

02:34
    Velkou šanci měl Watkins, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč.

02:03
    Další vyloučení na straně hostů. V jasné šanci byl podražen Rotter, za což bude pykat Hilt Jorgensen. Hráči Vídně mají minutovou přesilovku pět na tři.

01:26
    Domácí hráči drží útočné pásmo a kombinují, zatím vystřelili pouze jednou, a to mimo bránu.

01:13
    Máme tu ihned první vyloučení. Hostující kapitán Csiszar je vyloučen za hákování.

00:27
    Domácí začali aktivněji, ale nyní už jsou u puku hosté a vymýšlí první útočnou akci.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, úvodní vhazování proběhne za okamžik.

UPC Vienna Capitals: Kickert (Zaba) – Iberer, Carson, Fraser, Schlacher, Klimbacher, Peter, Hackl, Lakos – Fischer, Watkins, Ferland, Foucault, Gratton, Jessiman, MacArthur, Naglich, Rotter, Puschnik, Schiechl, Hartl.

Vålerenga Ishockey: Soeberg (Jensen) – Bonsaksen, Braeck, Csiszar, Follestad Johansen, Hilt Joergensen, Lyngset – Karterud, Ask, Stene, Knutsen, Broems, Lindstrom, Juell, Hoel, Gunnarson, Salsten.

Rozhodčí: Polák (CZE), Trilar (SUI) – Hribar (SUI), Smeibidlo (SUI).
    Takhle vypadala hala ve Vídni během dopoledního rozbruslení.

Zdravím všechny nedočkavé hokejové fanoušky! Nová sezóna je zde a s ní znovuzrozená hokejová Liga mistrů. V druhém kole skupiny B se utká účastník rakouské EBEL ligy UPC Vienna Capitals s norským protivníkem Vålerenga Ishockey.

UPC Vienna Capitals
    Klub z Vídně byl založen v roce 2000, i přesto již dokázal v sezóně 2004/2005 získat titul v rakouské soutěži. Tým se skládá především z rakouských a kanadských hokejistů. V jeho dresu nenajdeme žádného Čecha. V prvním kole dokázali hráči Capitals porazit favorazivaný Farjestad 4:1.

Vålerenga byl založen už roku 1913 a za svou bohatou historii se rozhodně nemusí stydět. Během sto jedna leté historie se stal dvacet šestkrát šampionem své země, naposledy se hráči týmu z Osla radovali v sezóně 2008/2009. Za místní tým nehraje žádný z Čechů. Vålerenga prohrála v prním kole s Zurichem jasně 4:1 a dnes se pokusí získat alespoň nějaké body.

Ačkoli je velmi těžké srovnávat soupeře ze severu Evropy s tím středoevropským, je favoritem domácí Vídeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Slavomír Jansa

Góly a asistencie: 30. MacArthur (Rotter, Iberer), 54. MacArthur (Rotter, Iberer) – 33. Bröms (Bonsaksen, Johansen)

Vålerenga Ishockey: Søberg (Jensen) – Bonsaksen, Braeck, Csiszar, Follestad Johansen, Hilt Joergensen, Lyngset – Karterud, Ask, Stene, Knutsen, Broems, Lindstrom, Juell, Hoel, Gunnarson, Salsten.

Rozhodca: Polák (CZE), Trilar (SUI) – Hribar (SUI), Smeibidlo (SUI)