Nitra – Pavlodar 3:6 (kon.) | Třinec – Dinamo Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Trenčín – Senica 2:2 (2:1 po s.n.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Jastrzebie – Vítkovice 4:3 (kon.)
Znojmo – Jihlava 2:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Piešťany – Francúzsko U23 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
cz Utorok 05.08.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a ta bývá ve znamení přátelských zápasů. První z nich sehraje HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na domácím ledě s navrátilcem do nejvyšší soutěže, mužstvem BK Mladá Boleslav.

Pro Východočechy to bude zápas ve znamení zkoušky. „Naším záměrem je v první řadě vyzkoušet hráče širšího kádru. Chceme, aby se objevili v sestavě mladší hokejisté, u kterých není jisté, že se do ní nakonec probojují. Stejně tak tomu bude i v dalším zápase se Znojmem,“ nastiňuje situaci hlavní trenér Zdeněk Venera. Ten také odtajnil své plány s brankáři pro tento duel. Podle jeho slov se mezi tři tyče postaví opora slovinského národního týmu Robert Kristan.

Stejně tak jako pro Pardubice bude nadcházející přátelák prvním v letošní sezóně i pro Mladou Boleslav. Ta podřídila vše postupu zpět mezi elitu a tým před nadcházejícím extraligovým ročníkem posílili David Květoň, Dominik Pacovský a další. V brance by se potom měl představit David Rittich, jenž ve středočeském brankovišti nahradil Romana Willa, který bude střežit svatyně v zámoří.

Utkání bude odehráno podle nových pravidel. „Jsem na to zvědavý, hřiště je přemalované, poprvé uvidíme posuzování třeba hybridního icingu. Školení ke změnám teprve absolvujeme, uvidíme, jak to bude v praxi vypadat. Pro fanoušky bude asi nejzajímavější změna posuzování zakázaného uvolnění,“ míní lodivod pardubické střídačky.

Mezi jednotlivými třetinami bude dnes patnáctiminutová přestávka. V případě nerozhodného stavu budou po domluvě obou hlavních trenérů následovat samostatné nájezdy.

Kapitánem domácích bude staronový obránce v sestavě Petr Čáslava.

00:01

00:20
    Hned v úvodu zápasu se musel pardubický kapitán Čáslava vypořádat s nepříjemným zásahem útočníka za vlastní brankou.

00:42
    Michal Valent si připisuje dnešní první zásah.

00:57
    Východočeši kombinují v útočném pásmu, ale Boleslav se dokázala včas zkoncentrovat a v klidu brání.

01:13
    Po ztrátě Radoslava Tybora se na Kristana řítil mladoboleslavský hráč a tvrdě vypálil na Kristanovo rameno.

02:32
    Jiří Cetkovský nebezpečně nahodil kotouč z rohu a Valent se musel mít hodě na pozoru!

04:05
    Tomáš Hyka nešetrně nastavil koleno do cesty Lukáši Radilovi. Pardubický útočník upadl na led, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

04:47
    Martin Látal se na kruhu pro vhazování už napřahoval ke střele, ale na poslední chvíli mu jeho úmysly překazil pardubický obránce.

05:12
    Pardubice právě vstřelily branku!
    S notnou dávkou štěstí se domácí dostávají do vedení! Mladičký nováček v sestavě Východočechů JAN ŠČOTKA se na modré čáře dostal ke kotouči, napřáhl ke střele a černá pryž propadla Valentovi pod vyrážečkou až do branky. Asistence: Jiří Půhoný.

05:49
    Jaroslav Moučka (PCE) půjde na trestnou lavici. Inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

06:31
    Úplně volný David Květoň obdržel přihrávku na pravý kruh pro vhazování a už střílel do prázdné branky, ale kotouč mu na poslední chvíli sklouzl z čepele!

07:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Krásná akce! PAVEL MUSIL se v posledních osmi vteřinách přesilovky Středočechů dostal po přihrávce od spoluhráče až před Kristana, kterému nedal blafákem do bekhendu nejmenší šanci. Asistence: Tomáš Hyka.

08:48
    Mladá Boleslav se dostala do útočného pásma, ale Pardubice vyhazují na zakázané uvolnění.

09:17
    Lukáš Radil šikovnou přihrávkou hledal před brankou najetého Tomáše Marcinka, ale Valent si jej pohlídal a zasahuje.

09:53
    Od modré čáry nahazoval Jan Zdráhal, Valent vykopává kotouč do rohu.

11:09
    Tomáš Kaut teď divákům předvedl, co se dá nedat. V brankovišti skákal zcela volný kotouč, ale pardubický útočník jej z bezprostřední blízkosti napálil pouze do tyče!

11:09
    Matěj Stříteský (MBL) dostává dvě minuty za podražení.

11:57
    Mitja Robar (MBL) dostává menší trest za vražení na hrazení a Východočeši budou hrát dvojnásobnou přesilovku!

12:34
    Boleslav se ovšem zodpovědně brání a vyhazuje přes všechny čáry.

12:53
    Domácí se nepřesnou kombinací znovu připravili o střední pásmo.

13:09
    Hosté ve čtyřech.

13:15
    Tomáš Marcinko se ve skrumáži před brankou dostal ke kotouči, ale svou střelu poslal pouze do ležícího Michala Valenta!

13:35
    Nepříjemná střela Zdráhala z první letí jen těsně mimo branku.

13:57

14:50
    Tomáš Kaut dostal přesnou přihrávku zpoza branky od Jana Koláře, ale trefuje Valenta!

15:21
    Ladislav Havlík vyzkoušel pozornost mladoboleslavského brankáře, ten si připisuje další zákrok.

15:56
    Jiří Půhoný dostal krásnou přihrávku mezi kruhy od Havlíka, ale namířil přesně do Valentovy lapačky.

16:22
    Daniel Voženílek (PCE) dostává menší trest za faul kolenem.

16:58
    Boleslav se ani nestihla usadit v útočném pásmu a Pardubice už vyhazují přes všechny čáry.

17:47
    Ostrý příklep vyprodukoval Milan Hruška, Kristan vyráží ramenem.

18:22

19:15
    Tomáš Marcinko ostře pálil do Valenta, ten na poslední chvíli vyrazil.

20:00

V první třetině jsme navzdory tomu, že se hraje první zápas v sezóně, viděli hokej ve slušném tempu. Na kostce nad ledem svítí nerozhodný stav, o který se postaral svým prvním gólem v pardubickém dresu Jan Ščotka a o dvě minuty později srovnal krok mladoboleslavský Michal Musil. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:17
    Lukáš Nahodil švihem pálí jen těsně mimo!

20:48
    To je nástup do třetiny! Jaroslav Moučka si vybruslil od mantinelu až před Valenta, kterého si položil blafákem do bekhendu, ale pálil do tyče!

21:35
    Také Robert Kristan nezůstává pozadu a připisuje si první zásah v prostřední třetině.

22:22
    Richard Jarůšek (MBL) dostává menší trest za podražení a Pardubice budou hrát další přesilovku.

23:19
    Východočeši vytvořili při přesilovce před mladoboleslavskou brankou slušný závar, ale obrana i brankář Valent jsou pozorní a pokračujeme za nerozhodného stavu.

23:43
    Tomáš Marcinko v další velké šanci! Znovu ovšem napálil pouze ležícího brankáře Valenta.

24:06
    Radan Lenc vypálil na Kristana, ten vyráží do ochranné sítě.

24:22

24:28
    Domácí jdou do vedení! Jan Škvor napřáhl ke střele, kterou Valent vyrazil přímo na hůl JANA KOLÁŘE a zkušený útočník neměl se zakončením problém. Asistence: Jan Škvor, Blaž Gregorc.

26:27
    Daniel Voženílek měl kotouč před prázdnou brankou, ale nepovedlo se mu zakončení a bohužel pro domácí ani nevystřelil!

28:31
    Zhruba v polovině zápasu tempo malinko opadlo a hra se přelévá ze strany na stranu.

29:21
    Blaž Gregorc dostává dvě minuty za držení a přesilovou hru si zahraje také Mladá Boleslav.

30:03
    David Květoň se dostal ke střele z levého kruhu pro vhazování a Kristan vyráží pravým betonem.

30:16
    Tomáš Marcinko v zápalu boje naskočil na led, čímž se ale provinil proti pravidlům. Menší trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jaroslav Moučka (PCE).

30:35
    Dvojnásobnou početní převahu hosté ihned využívají! Rychlá souhra přesilovkové formace rozebrala domácí hráče a RADAN LENC zakončoval do polo odkryté klece. Asistence: Luka Vidmar a Tomáš Hyka.

32:16

32:40
    Jaroslav Moučka se po návratu z trestné lavice dostal před brankou ke kotouči, ale z nevýhodné pozice trefuje tyč!

33:56
    Puk vyletěl mimo hřiště a hra je přerušena.

34:56
    Lukáš Radil s Tomášem Kautem předvedli krásnou souhru, když si několikrát mezi sebou vyměnili kotouč, ale druhý jmenovaný nakonec pálil pouze do Valenta.

35:08
    Mitja Robar (MBL) dostává dvě minuty za sekání a je tu další přesilovka pro domácí.

35:41
    Jan Kolář tečuje kotouč jen těsně mimo branku!

36:00
    Mladá Boleslav vyhazuje přes všechny čáry.

36:57
    Východočeši se příliš rychlým přesunem do útoku ocitli v ofsajdovém postavení.

37:08

38:10
    Tomáš Hyka uviděl před brankou volného Radana Lence, který z bezprostřední blízkosti tečuje jen těsně mimo Kristanovu svatyni!

39:13
    Radoslav Tybor obdržel přihrávku do jízdy, ale v přílišné rychlosti mu střela vůbec nesedla a Valent byl nakonec úplně bez práce.

40:00

I po druhé třetině trvá nerozhodný stav, ovšem na každé straně přibylo po jednom gólu. Za domácí se prosadil pohotovou dorážkou Jan Kolář a druhý gól Středočechů má na svědomí Radan Lenc. Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

41:02
    Tybor zadovkou hledal rozjetého Tomáše Marcinka, ale ten byl od puku odstaven mladoboleslavským obráncem.

41:38
    Ihned z protiútoku se k nebezpečné střele dostal David Květoň, ale jeho pokus zablokoval pardubický obránce.

41:58
    Na druhé straně se zase ke střele dostal Lukáš Radil, ale Valent jeho pokus viděl a v pohodě vyrazil.

43:43
    Tomáš Klimenta napřáhl k ostrému příklepu, ale střela mu vůbec nesedla a mladoboleslavský útočník rozvlnil ochrannou síť nad pardubickou brankou.

44:09
    Aleš Píša (PCE) dostává menší trest za hákování a Mladá Boleslav má před sebou další početní výhodu.

44:33
    Po výměně kotouče se spoluhráčem se ke střele dostal Tomáš Hyka, ale Kristan jeho pokus schoval ve své výstroji.

44:45
    O chvíli později to Hyka zkoušel podobně jako v předchozím případě, ale konec akce byl stejný – Kristan zasahuje.

45:15
    Utkání sleduje 1 850 diváků.

45:53
    Tomáš Klimenta zkusil překvapit Kristana nepříjemnou střelou z úhlu, ale na slovinského brankáře nevyzrál.

46:09

46:12
    Tomáš Klimenta to zkoušel z ostrého úhlu podruhé, tentokrát tísněn obráncem Havlíkem pardubickou branku minul.

47:16
    David Květoň vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží, ale Kristan schovává kotouč do lapačky.

47:26
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

47:56
    Pardubice budou hrát přesilovou hru. Martin Látal zasáhl Petra Čáslavu do obličeje a je vyloučen za hru vysokou holí.

49:28
    To byl opravdu krásný gól! BLAŽ GREGORC zpracoval na levém kruhu pro vhazování přihrávku od Radoslava Tybora a nádherným příklepem spolu s odrazem o tyč překonal Valenta. Asistence: Radoslav Tybor a Lukáš Radil.

50:53
    Hosté si ovšem připravili rychlou odpověď! David Květoň vypálil na Kristana, který jeho pokus vyrazil pouze před sebe a volného kotouče se zmocnil DAVID VRBATA, jenž pardubického brankáře objel a zakončil do prázdné branky. Asistence: David Květoň a Milan Hruška.

51:20
    Milan Musil (MBL) dostává dvě minuty za podražení.

52:11
    Dvojnásobná přesilovka pro domácí! Zdeněk Kubica se provinil podražením a posílá svůj tým do tří.

52:39
    Mistrovská spolupráce! V mezikruží se po Benákově střele k odraženému kotouči dostal Radoslav Tybor a kus černé gumy předložil před prázdnou branku svému krajanovi TOMÁŠI MARCINKOVI, který v klidu zakončil a může se tak podobně jako Jan Ščotka radovat ze svého prvního gólu za Pardubice. Asistence: Radoslav Tybor, Václav Benák.

54:11

54:35
    Daniel Voženílek se řítil na Valenta, ale tísněn Ctiradem Ovčačíkem nezakončil ideálně!

55:13
    Jan Ščotka (PCE) si vykoledoval menší trest za držení a Mladá Boleslav bude hrát přesilovku.

55:37
    Východočeši vyhazují přes všechny čáry.

56:27
    Mladoboleslavští kombinují v útočném pásmu, ale pro Kristana z toho zatím velké nebezpečí nekouká.

57:13

57:30
    Lukáš Nahodil vystihl mladoboleslavskou rozehrávku a dostal se až do zakončení, ale jeho pokus zblokoval Matěj Stříteský.

58:21
    Látalova střela zasáhla clonícího Davida Vrbatu.

59:24
    Utkání už se pouze dohrává.

59:49
    Blaž Gregorc ještě zkoušel vystřelit, ale kotouč mu odskočil od špičky hole.

60:00

Utkání končí! První zápas v nové sezóně přinesl až nečekaně atraktivní souboj ve vysokém tempu. Šťastnějším týmem jsou nakonec domácí, kteří vstřelili o jeden gól více. O vítězství Východočechů rozhodl zhruba osm minut před koncem svým prvním gólem za Pardubice útočník Tomáš Marcinko.

Po zápase ještě proběhly domluvené samostatné nájezdy, ve kterých byli taktéž úspěšnější domácí hráči. Z pardubické ČEZ Areny se s vámi poprvé v letošní sezóně loučí Marek Votke. (20:05:41)

Marek Votke

Góly a asistencie: 6. Ščotka (Půhoný), 25. Kolář (Škvor, Gregorc), 50. Gregorc (Tybor, Radil), 53. Marcinko (Tybor, Benák) – 8. Musil (Hyka), 31. Lenc (Vidmar, Hyka), 51. Vrbata (Květoň, Hruška)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Halász) – Benák, Čáslava, Píša, Zdráhal, Gregorc, Škvor, Havlík, Ščotka – Moučka, Nahodil, Voženílek – Radil, Marcinko, Tybor – Kolář, Kout, Poulíček – Půhoný, Cetkovský, Semorád – Veselý.
    BK Mladá Boleslav: Valent (Rittich) – Ovčačík, Stříteský, Robar, Vidmar, Hruška, Kučný, Trška, Čermák – Květoň, Mikulík, Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Vrbata, Bárta – Jarůšek, Kubica.

Rozhodca: Hribik, Úlehla – Blümel, Kis.