Nitra – Pavlodar 3:6 (kon.) | Třinec – Dinamo Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Trenčín – Senica 2:2 (2:1 po s.n.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Jastrzebie – Vítkovice 4:3 (kon.)
Znojmo – Jihlava 2:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Piešťany – Francúzsko U23 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
cz Utorok 05.08.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Prípravný zápas

Po zápase ještě proběhly domluvené samostatné nájezdy, ve kterých byli taktéž úspěšnější domácí hráči. Z pardubické ČEZ Areny se s vámi poprvé v letošní sezóně loučí Marek Votke. (20:05:41)

Utkání končí! První zápas v nové sezóně přinesl až nečekaně atraktivní souboj ve vysokém tempu. Šťastnějším týmem jsou nakonec domácí, kteří vstřelili o jeden gól více. O vítězství Východočechů rozhodl zhruba osm minut před koncem svým prvním gólem za Pardubice útočník Tomáš Marcinko.

60:00

59:49
    Blaž Gregorc ještě zkoušel vystřelit, ale kotouč mu odskočil od špičky hole.

59:24
    Utkání už se pouze dohrává.

58:21
    Látalova střela zasáhla clonícího Davida Vrbatu.

57:30
    Lukáš Nahodil vystihl mladoboleslavskou rozehrávku a dostal se až do zakončení, ale jeho pokus zblokoval Matěj Stříteský.

57:13

56:27
    Mladoboleslavští kombinují v útočném pásmu, ale pro Kristana z toho zatím velké nebezpečí nekouká.

55:37
    Východočeši vyhazují přes všechny čáry.

55:13
    Jan Ščotka (PCE) si vykoledoval menší trest za držení a Mladá Boleslav bude hrát přesilovku.

54:35
    Daniel Voženílek se řítil na Valenta, ale tísněn Ctiradem Ovčačíkem nezakončil ideálně!

54:11

52:39
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Mistrovská spolupráce! V mezikruží se po Benákově střele k odraženému kotouči dostal Radoslav Tybor a kus černé gumy předložil před prázdnou branku svému krajanovi TOMÁŠI MARCINKOVI, který v klidu zakončil a může se tak podobně jako Jan Ščotka radovat ze svého prvního gólu za Pardubice. Asistence: Radoslav Tybor, Václav Benák.

52:11
    Dvojnásobná přesilovka pro domácí! Zdeněk Kubica se provinil podražením a posílá svůj tým do tří.

51:20
    Milan Musil (MBL) dostává dvě minuty za podražení.

50:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté si ovšem připravili rychlou odpověď! David Květoň vypálil na Kristana, který jeho pokus vyrazil pouze před sebe a volného kotouče se zmocnil DAVID VRBATA, jenž pardubického brankáře objel a zakončil do prázdné branky. Asistence: David Květoň a Milan Hruška.

49:28
    To byl opravdu krásný gól! BLAŽ GREGORC zpracoval na levém kruhu pro vhazování přihrávku od Radoslava Tybora a nádherným příklepem spolu s odrazem o tyč překonal Valenta. Asistence: Radoslav Tybor a Lukáš Radil.

47:56
    Pardubice budou hrát přesilovou hru. Martin Látal zasáhl Petra Čáslavu do obličeje a je vyloučen za hru vysokou holí.

47:26
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

47:16
    David Květoň vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží, ale Kristan schovává kotouč do lapačky.

46:12
    Tomáš Klimenta to zkoušel z ostrého úhlu podruhé, tentokrát tísněn obráncem Havlíkem pardubickou branku minul.

46:09

45:53
    Tomáš Klimenta zkusil překvapit Kristana nepříjemnou střelou z úhlu, ale na slovinského brankáře nevyzrál.

45:15
    Utkání sleduje 1 850 diváků.

44:45
    O chvíli později to Hyka zkoušel podobně jako v předchozím případě, ale konec akce byl stejný – Kristan zasahuje.

44:33
    Po výměně kotouče se spoluhráčem se ke střele dostal Tomáš Hyka, ale Kristan jeho pokus schoval ve své výstroji.

44:09
    Aleš Píša (PCE) dostává menší trest za hákování a Mladá Boleslav má před sebou další početní výhodu.

43:43
    Tomáš Klimenta napřáhl k ostrému příklepu, ale střela mu vůbec nesedla a mladoboleslavský útočník rozvlnil ochrannou síť nad pardubickou brankou.

41:58
    Na druhé straně se zase ke střele dostal Lukáš Radil, ale Valent jeho pokus viděl a v pohodě vyrazil.

41:38
    Ihned z protiútoku se k nebezpečné střele dostal David Květoň, ale jeho pokus zablokoval pardubický obránce.

41:02
    Tybor zadovkou hledal rozjetého Tomáše Marcinka, ale ten byl od puku odstaven mladoboleslavským obráncem.

40:01

I po druhé třetině trvá nerozhodný stav, ovšem na každé straně přibylo po jednom gólu. Za domácí se prosadil pohotovou dorážkou Jan Kolář a druhý gól Středočechů má na svědomí Radan Lenc. Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

40:00

39:13
    Radoslav Tybor obdržel přihrávku do jízdy, ale v přílišné rychlosti mu střela vůbec nesedla a Valent byl nakonec úplně bez práce.

38:10
    Tomáš Hyka uviděl před brankou volného Radana Lence, který z bezprostřední blízkosti tečuje jen těsně mimo Kristanovu svatyni!

37:08

36:57
    Východočeši se příliš rychlým přesunem do útoku ocitli v ofsajdovém postavení.

36:00
    Mladá Boleslav vyhazuje přes všechny čáry.

35:41
    Jan Kolář tečuje kotouč jen těsně mimo branku!

35:08
    Mitja Robar (MBL) dostává dvě minuty za sekání a je tu další přesilovka pro domácí.

34:56
    Lukáš Radil s Tomášem Kautem předvedli krásnou souhru, když si několikrát mezi sebou vyměnili kotouč, ale druhý jmenovaný nakonec pálil pouze do Valenta.

33:56
    Puk vyletěl mimo hřiště a hra je přerušena.

32:40
    Jaroslav Moučka se po návratu z trestné lavice dostal před brankou ke kotouči, ale z nevýhodné pozice trefuje tyč!

32:16

30:35
    Dvojnásobnou početní převahu hosté ihned využívají! Rychlá souhra přesilovkové formace rozebrala domácí hráče a RADAN LENC zakončoval do polo odkryté klece. Asistence: Luka Vidmar a Tomáš Hyka.

30:16
    Tomáš Marcinko v zápalu boje naskočil na led, čímž se ale provinil proti pravidlům. Menší trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jaroslav Moučka (PCE).

30:03
    David Květoň se dostal ke střele z levého kruhu pro vhazování a Kristan vyráží pravým betonem.

29:21
    Blaž Gregorc dostává dvě minuty za držení a přesilovou hru si zahraje také Mladá Boleslav.

28:31
    Zhruba v polovině zápasu tempo malinko opadlo a hra se přelévá ze strany na stranu.

26:27
    Daniel Voženílek měl kotouč před prázdnou brankou, ale nepovedlo se mu zakončení a bohužel pro domácí ani nevystřelil!

24:28
    Domácí jdou do vedení! Jan Škvor napřáhl ke střele, kterou Valent vyrazil přímo na hůl JANA KOLÁŘE a zkušený útočník neměl se zakončením problém. Asistence: Jan Škvor, Blaž Gregorc.

24:22

24:06
    Radan Lenc vypálil na Kristana, ten vyráží do ochranné sítě.

23:43
    Tomáš Marcinko v další velké šanci! Znovu ovšem napálil pouze ležícího brankáře Valenta.

23:19
    Východočeši vytvořili při přesilovce před mladoboleslavskou brankou slušný závar, ale obrana i brankář Valent jsou pozorní a pokračujeme za nerozhodného stavu.

22:22
    Richard Jarůšek (MBL) dostává menší trest za podražení a Pardubice budou hrát další přesilovku.

21:35
    Také Robert Kristan nezůstává pozadu a připisuje si první zásah v prostřední třetině.

20:48
    To je nástup do třetiny! Jaroslav Moučka si vybruslil od mantinelu až před Valenta, kterého si položil blafákem do bekhendu, ale pálil do tyče!

20:17
    Lukáš Nahodil švihem pálí jen těsně mimo!

20:01

V první třetině jsme navzdory tomu, že se hraje první zápas v sezóně, viděli hokej ve slušném tempu. Na kostce nad ledem svítí nerozhodný stav, o který se postaral svým prvním gólem v pardubickém dresu Jan Ščotka a o dvě minuty později srovnal krok mladoboleslavský Michal Musil. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:15
    Tomáš Marcinko ostře pálil do Valenta, ten na poslední chvíli vyrazil.

18:22

17:47
    Ostrý příklep vyprodukoval Milan Hruška, Kristan vyráží ramenem.

16:58
    Boleslav se ani nestihla usadit v útočném pásmu a Pardubice už vyhazují přes všechny čáry.

16:22
    Daniel Voženílek (PCE) dostává menší trest za faul kolenem.

15:56
    Jiří Půhoný dostal krásnou přihrávku mezi kruhy od Havlíka, ale namířil přesně do Valentovy lapačky.

15:21
    Ladislav Havlík vyzkoušel pozornost mladoboleslavského brankáře, ten si připisuje další zákrok.

14:50
    Tomáš Kaut dostal přesnou přihrávku zpoza branky od Jana Koláře, ale trefuje Valenta!

13:57

13:35
    Nepříjemná střela Zdráhala z první letí jen těsně mimo branku.

13:15
    Tomáš Marcinko se ve skrumáži před brankou dostal ke kotouči, ale svou střelu poslal pouze do ležícího Michala Valenta!

13:09
    Hosté ve čtyřech.

12:53
    Domácí se nepřesnou kombinací znovu připravili o střední pásmo.

12:34
    Boleslav se ovšem zodpovědně brání a vyhazuje přes všechny čáry.

11:57
    Mitja Robar (MBL) dostává menší trest za vražení na hrazení a Východočeši budou hrát dvojnásobnou přesilovku!

11:09
    Matěj Stříteský (MBL) dostává dvě minuty za podražení.

11:09
    Tomáš Kaut teď divákům předvedl, co se dá nedat. V brankovišti skákal zcela volný kotouč, ale pardubický útočník jej z bezprostřední blízkosti napálil pouze do tyče!

09:53
    Od modré čáry nahazoval Jan Zdráhal, Valent vykopává kotouč do rohu.

09:17
    Lukáš Radil šikovnou přihrávkou hledal před brankou najetého Tomáše Marcinka, ale Valent si jej pohlídal a zasahuje.

08:48
    Mladá Boleslav se dostala do útočného pásma, ale Pardubice vyhazují na zakázané uvolnění.

07:43
    Krásná akce! PAVEL MUSIL se v posledních osmi vteřinách přesilovky Středočechů dostal po přihrávce od spoluhráče až před Kristana, kterému nedal blafákem do bekhendu nejmenší šanci. Asistence: Tomáš Hyka.

06:31
    Úplně volný David Květoň obdržel přihrávku na pravý kruh pro vhazování a už střílel do prázdné branky, ale kotouč mu na poslední chvíli sklouzl z čepele!

05:49
    Jaroslav Moučka (PCE) půjde na trestnou lavici. Inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

05:12
    S notnou dávkou štěstí se domácí dostávají do vedení! Mladičký nováček v sestavě Východočechů JAN ŠČOTKA se na modré čáře dostal ke kotouči, napřáhl ke střele a černá pryž propadla Valentovi pod vyrážečkou až do branky. Asistence: Jiří Půhoný.

04:47
    Martin Látal se na kruhu pro vhazování už napřahoval ke střele, ale na poslední chvíli mu jeho úmysly překazil pardubický obránce.

04:05
    Tomáš Hyka nešetrně nastavil koleno do cesty Lukáši Radilovi. Pardubický útočník upadl na led, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

02:32
    Jiří Cetkovský nebezpečně nahodil kotouč z rohu a Valent se musel mít hodě na pozoru!

01:13
    Po ztrátě Radoslava Tybora se na Kristana řítil mladoboleslavský hráč a tvrdě vypálil na Kristanovo rameno.

00:57
    Východočeši kombinují v útočném pásmu, ale Boleslav se dokázala včas zkoncentrovat a v klidu brání.

00:42
    Michal Valent si připisuje dnešní první zásah.

00:20
    Hned v úvodu zápasu se musel pardubický kapitán Čáslava vypořádat s nepříjemným zásahem útočníka za vlastní brankou.

00:01

Kapitánem domácích bude staronový obránce v sestavě Petr Čáslava.

Mezi jednotlivými třetinami bude dnes patnáctiminutová přestávka. V případě nerozhodného stavu budou po domluvě obou hlavních trenérů následovat samostatné nájezdy.

Utkání bude odehráno podle nových pravidel. „Jsem na to zvědavý, hřiště je přemalované, poprvé uvidíme posuzování třeba hybridního icingu. Školení ke změnám teprve absolvujeme, uvidíme, jak to bude v praxi vypadat. Pro fanoušky bude asi nejzajímavější změna posuzování zakázaného uvolnění,“ míní lodivod pardubické střídačky.

Stejně tak jako pro Pardubice bude nadcházející přátelák prvním v letošní sezóně i pro Mladou Boleslav. Ta podřídila vše postupu zpět mezi elitu a tým před nadcházejícím extraligovým ročníkem posílili David Květoň, Dominik Pacovský a další. V brance by se potom měl představit David Rittich, jenž ve středočeském brankovišti nahradil Romana Willa, který bude střežit svatyně v zámoří.

Pro Východočechy to bude zápas ve znamení zkoušky. „Naším záměrem je v první řadě vyzkoušet hráče širšího kádru. Chceme, aby se objevili v sestavě mladší hokejisté, u kterých není jisté, že se do ní nakonec probojují. Stejně tak tomu bude i v dalším zápase se Znojmem,“ nastiňuje situaci hlavní trenér Zdeněk Venera. Ten také odtajnil své plány s brankáři pro tento duel. Podle jeho slov se mezi tři tyče postaví opora slovinského národního týmu Robert Kristan.

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a ta bývá ve znamení přátelských zápasů. První z nich sehraje HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na domácím ledě s navrátilcem do nejvyšší soutěže, mužstvem BK Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Votke

Góly a asistencie: 6. Ščotka (Půhoný), 25. Kolář (Škvor, Gregorc), 50. Gregorc (Tybor, Radil), 53. Marcinko (Tybor, Benák) – 8. Musil (Hyka), 31. Lenc (Vidmar, Hyka), 51. Vrbata (Květoň, Hruška)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Halász) – Benák, Čáslava, Píša, Zdráhal, Gregorc, Škvor, Havlík, Ščotka – Moučka, Nahodil, Voženílek – Radil, Marcinko, Tybor – Kolář, Kout, Poulíček – Půhoný, Cetkovský, Semorád – Veselý.
    BK Mladá Boleslav: Valent (Rittich) – Ovčačík, Stříteský, Robar, Vidmar, Hruška, Kučný, Trška, Čermák – Květoň, Mikulík, Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Vrbata, Bárta – Jarůšek, Kubica.

Rozhodca: Hribik, Úlehla – Blümel, Kis.