Sparta Praha – Malmö 4:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Tiraspol 2:1 (kon.) | Debrecín – Borisov 1:0 (kon.)
DVSC Debrecín
1:0 (0:0)
BATE Borisov
cz Utorok 29.07.2014, 20:30 • Nagyerdei Stadion, Debrecín • Liga majstrov (predkolá)

Debrecín VSC: Novaković – Jovanović, Maté, Mészáros, Korhut – Mihelić, Zsidai, Varga, Szakály (C) – Volaš, Sidibe.

Náhradníci: Poleksić – Vadnai, Morozov, Bouadla, Bódi, Tisza, Seydi.

BATE Borisov: Černik – M. Volodko, Filipenko, Chaguš, Poljakov – A. Volodko, Olechnovič, Gordejčuk, Alexejevič – Sihnevič, Rodionov (C).

Náhradníci: Māliņš – Gajdučik, Mladenović, Lichtarovič, Karnitskij, Krivec, Pavlov

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni POL).

Oba týmy už jsou na hrací ploše stadionu Nagyerdei , který je poměrně solidně zaplněný.

1

1
    Úvodního výkopu se ujali domácí, ale po dlouhém nákopu přišli o míč.

2
    Debrecín zatím dokáže držet míč pod kontrolou, ale zatím se příliš nedostává směrem dopředu.

2
    Tak přeci jen možnost v podání domácího celku, ale obrana BATE dokázala zafungovat na jedničku.

3
    První dobře vyhlížející akce od běloruského celku byla zastavena hned za půlkou.

4
    Domácím nevyšel pokus o dlouhý nákop a míč skončil u gólmana Černika.

5
    Debrecín začal velice aktivně a zatím v prvních minutách BATE prakticky nepustil k míči, jenže si nevypracoval žádnou šanci.

7
    Rodionov se probíjel mezi dva hráče a nakonec dokázal vybojovat faul na svojí osobu.

7
    BATE se sice dostalo před domácí branku poprvé, ale byla to hned velká šance, kterou musel likvidovat Novaković.

8
    Další velmi dobrá možnost. Po rychlém přenesení hry se dostal ke střele Maxim Volodko, ale nakonec přestřelil.

9
    Druhý Volodko v sestavě Borisova, Alexander, nyní pálil hodně zajímavě a Novaković vytáhl s obtížemi míč na roh!
    Šance Alexandera Volodka

11
    Debrecín sice začal aktivně, ale nyní jsou to hosté, kdo táhne útočné akce.

12
    Z dálky to tentokráte zkusili domácí, konkrétně Varga, ale branku netrefil.

13
    BATE už to znovu zkouší, domácím se povedlo akci běloruského šampiona přibrzdit.

14
    Běloruští šampioni nyní zamkli Debrecín na jeho polovině a mají míč pod kontrolou.

15
    Dnešní utkání zatím přineslo během první čtvrthodiny několik zajímavých šancí, přičemž se čekalo spíše opatrné utkání.

17
    Vysunuté napadání hráčů Debrecínu nadělalo hostující obraně potíže, ale nakonec nijak velké.

18
    Mihelić poslal z pravé strany hodně povedený centr až před branku, ale tam nakonec byli jen hráči bránícího BATE.

19
    Tak i Debrecín dokázal ohrozit svatyni soupeře a po centru Szakályho musel odklízet míč na roh Maxim Volodko.

20
    Rohový kop nebyl z domácí strany dobře zahraný a o míč nakonec přišli velmi snadno.

21
    Další rohový kop pro domácí celek po akci z pravé strany.

22
    Velká šance pro domácí ujmout se vedení, jenže hlavička Sidibeho po rohu nebyla přesná.
    Nebezpečná hlavička Sidibeho

22
    Další centr směrem do pokutového území Borisova odvrací jeho obrana.

23
    Hned vzápětí se zrodil zajímavý protiútok, který však nezakončil nikdo z hostů, protože v poslední chvíli zasáhl Meszáros.

25
    Maxim Volodko se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči, ale trefil jen bránící hráče.

25
    Nyní se na obou stranách narodilo pár nepřesností, ale ani jedna strana toho nedokázala využít.

26
    BATE znovu zahrozilo! Míč po přenesení hry na pravou stranu dokázal zpracovat Chaguš a ještě odcentrovat. Obrana domácích odvrací na roh.

27
    Po zákroku Alexandera Volodka skončil na zemi Volaš, ale o faul se podle sudího nejednalo.

28
    Hra nyní přerušena kvůli ošetřování jednoho z domácích hráčů.

28
    Mihelić už je zpět na nohou a hra pokračuje.

29
    BATE má míč ve svém držení ve středu hrací plochy.

30
    Dobré zakončení předvedli hosté, ale tentokráte se dokázal vytáhnout s dobrým zákrokem také gólman Novaković.

31
    Půlhodina hry je minulostí a zatím máme šanci sledovat poměrně zajímavý fotbal.

32
    Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Rene Mihelić, přichází Ádam Bódi.

32
    Mihelić nakonec musel pro zranění z předchozích minut z trávníku a na jeho místo přišel Bódi.

33
    BATE kontroluje balón, i když nyní se s ním hosté dostali na vlastní polovinu a málem o něj přišli.

34
    Do dobré pozice se nyní dostal Rodionov, jenže domácí branka byla pro jeho pokus příliš malá.

35
    BATE to znovu zkouší a znovu poměrně zajímavý pokus na branku Novakoviče.

36
    Centr do pokutového území a následná hlavička Gordejčuka, která mířila mimo.

38
    BATE má v posledních minutách hru pod svojí kontrolou a přicházejí i šance.

39
    Z dálky pálil Maxim Volodko, zařízení jménem branka nezasáhl.

40
    Po delší odmlce se pokusili domácí ohrozit Černika, ale centr z pravé strany byl příliš naivní a bez šance uspět.

41
    Černik nyní předvedl zaváhání a na brankové čáře musel pomáhat jeden ze spoluhráčů!
    Zaváhání brankáře Černika

43
    Debrecín se pokouší znovu dostat k taktovce dnešního utkání a přichází s jednou šancí za druhou.

44
    Sidibe dostal míč do šestnáctky, našel Bóda, ten prověřil pořádně Černika, který tentokráte obstál.
    Střelecký pokus Ádama Bódiho

45
    Poslední minuta základní hrací doby je pomalu minulostí.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

45+1
    V nastaveném čase mají míč pod kontrolou hráči z Borisova a už nikam nespěchají.

45+2

Je za námi úvodní poločas souboje třetího předkola LIgy mistrů mezi maďarským šampionem z Debrecínu a běloruským BATE. Domácí vstoupili do utkání aktivně, jenže poté převzali taktovku hry hosté a prakticky připravovali šanci za šancí. Debrecínu se povedlo zahrozit až v závěru půle a hned z toho mohl být také gól, jenže ten nepadl, ale můžeme se těšit na druhou půli, která může nějakou branku přinést.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.

46

46
    BATE zahájilo rozehrávkou druhou půli, která žádnou další změnu v sestavách nepřinesla.

47
    Poprvé si ve druhé půli sáhl na míč domácí gólman Novaković, ale složité to neměl.

49
    Debrecín se snaží ve druhé půli zatím více držet balón ve své moci.

50
    Jovanović pálil z dálky, ale trefil jen střed branky, kde byl pozorný a připravený Černik.
    Slabá střela Jovanoviće

51
    Míč se po rychlé akci dostal před branku Debrecínu, jenže nakonec se odrazil ke smůle hostů od jednoho z obránců mimo pozice, kde by byl někdo z hráčů Borisova.

51
    Žlutou kartu dostává Ibrahim Sidibe (Debrecín VSC).

52
    Další centrovaný balón do šestnáctky domácího Debrecínu, Maté odvrací do bezpečí.

53
    Hosté se pokusili překvapit domácí obranu rychlou rozehrávkou, ale byl z toho jen ofsajd.

54
    Hráči Debrecínu kontrolují balón na kopačkách, ale momentálně mají problém přejít přes zahuštěný střed.

55
    Byla nařízena penalta ve prospěch Debrecínu!

55
    Černik se vrhnul po míči, ale podrazil dotírajícího Sidibeho.
    Penaltový faul Černika

56
    Debrecín právě vstřelil branku!
    Sám faulovaný IBRAHIM SIDIBE si postavil míč na penaltový puntík a přesnou střelou překonal Černika!

58
    Domácí hráči mohli znovu zaútočit, jenže povedený začátek akce pokazila následná nepřesná přihrávka na Sidibeho.
    Ibrahim SIDIBE - 1 : 0

59
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Ilja Alexxejevič, přichází Alexander Pavlov.

59
    Centr do pokutového území dokázali domácí hráči ubránit za cenu autového vhazování.

60
    Hosté nyní předvedli krátký, zato intenzivní tlak, ze kterého ale byl jen útočný faul na Jovanoviče.

61
    Obrovská šance pro Debrecín na navýšení vedení, jenže ránu Szakályho vychytal gólman Černik!
    Povedená střela Szakályho

61
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Michail Gordejčuk, přichází Sergei Krivec.

62
    Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Dalibor Volaš, přichází L'Imam Seydi.

62
    Práci měl po centru z pravé strany Novaković, ale byl to spíše taková propagační rána.

64
    BATE se dostalo na dostřel branky Debrecínu, jenže dobře zafungoval v defenzivní činnosti opět Jovanović.

66
    Další centorvaný míč z pravé strany letící na domácí svatyni, ale znovu se tento pokus nepotkal s větší přesností.

66
    Varga poměrně ostrým skluzem poslal ochutnat trávník nově příchozího Krivece.

67
    Seydi se nyní hodně divil, ale sudí míč přiřkl hostujícímu celku.

69
    BATE se pokouší přepnout na vyšší rychlostní stupeň, ale domácí je k větším příležitostem nepouští.

70
    Útočný výpad Borisova nakonec skončil neúspěchem a odkopem pouze od branky Novakoviče.

72
    Debrecín se v posledních minutách zatáhl a Borisov tak má problém kombinovat po zemi a zkouší to stále častěji pomocí nakopávaných balónů.

73
    Varga se dopustil hry rukou a hostům se nabízí standardní situace.

74
    Debrecín ubránil další šanci Borisova, i když šance je možná trochu nadnesené slovo směrem k poslednímu útoku běloruského šampiona.

75
    Seydi se proháčkoval s míčem až do šestnáctky a posílal přihrávku před branku, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, tedy konkrétně Sidibe.

76
    Do další možnosti se teď dostal Bódo, jeho pokus z dálky byl zablokován.

78
    Szakály skončil na zemi ve vlastní šestnáctce a bude potřeba ošetření, i když to může být jen tah na pozdržení hry.

79
    Domácí nakonec minutu pozdrželi hru a sudí nyní popoháněl Novakoviče při rozehrávce.

79
    Maxim Volodko si navedl míč na střed hřiště, dokázal ještě přihrát, jenže rána Olechnoviče neměla patřičné parametry.

80
    Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Petér Szakály, přichází Selim Bouadla.

81
    Sidibe se dokázal dostat do dobré pozice, ale branka mu zůstala zapovězena.

81
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Alexander Volodko, přichází Alexander Karnitskij.

82
    Žlutou kartu dostává Ádam Bódi (Debrecín VSC), když zatáhl za dres gólmana Černika po jeho zákroku.

84
    Rodionov předvedl zajímavý průnik mezi dva hráče a nakonec se poroučel k zemi, ovšem dost ochotně a sudí mu to nezbaštil.

85
    Dnešní utkání sleduje 14 000 diváků.

86
    Domácí se dostali k centru do šestnáctky, po několika odrazech nakonec skončil míč v rukavicích Černika, ale nemuselo tomu tak být.

87
    Jovanović zatím na pravé straně hraje výborné utkání a nyní znovu akce vedená přes něj skončila pro BATE neúspěchem.

87
    Bódi se sice nedokázal uvolnit přes Maxima Volodka, vybojoval alespoň rohový kop.

88
    Velká šance pro domácí. Po dobré práci Jovanoviče dostal hráči Debrecínu míč až do šestnáctky, ale finální fáze tentokráte zkrachovala.

89
    Seydi si dokázal poradit ve vzdušném souboji o balón a udržet jej i proti dvojnásobné přesile.

90
    Sidibe podržel míč u rohového praporku, ale nakonec o něj přišel.

90
    Poslední minuta je minulostí, nastavují se čtyři minuty.

90+1
    Rohový kop ve prospěch hostů z Borisova.

90+1
    Nepovedený roh dal vzniknout brejkové šanci Debrecínu, kterou vedl Seydi, ale v rozhodující chvíli se mu balón připletl pod nohy.

90+2
    BATE drží míč, ale čas pro hosty neúprosně běží.

90+3
    Debrecín se dostává k míči v posledních vteřinách třetí nastavené minuty.

90+4
    Poslední nastavená minuta začala.

90+4
    Ještě rohový kop pro hosty, ale asi už rozehraný nebude.

90+4

Úvodní utkání třetího předkola mezi Debrecínem a BATE Borisov je minulostí a spokojenější musí být domácí, kteří si do odvety vezou výhru 1:0, která však ještě vůbec nic neznamená. Hosté byli lepší hlavně v první půli, kdy měli pár dobrých možností, ale prosadit se nedokázali. Domácí zvýšili svojí aktivitu po přestávce a nakonec z toho pramenil pokutový kop, který proměnil Ibrahim Sidibe.

Pro tuto chvíli je z předkol Ligy mistrů všechno. Děkujeme Vám za pozornost a opět někdy na shledanou. (22:26:43)

Jakub Vais

Góly: 56. Sidibe (pen.)

Karty:   51. Sidibe (DEB), 82. Bódi (DEB)

DVSC Debrecín: Novaković – Jovanović, Maté, Mészáros, Korhut – Mihelić (32. Bódo), Zsidai, Varga, Szakály (C) (80. Bouadla) – Volaš (62. Seydi), Sidibe.

BATE Borisov: Černik – M. Volodko, Filipenko, Chaguš, Poljakov – A. Volodko (81. Karnitskij), Olechnovič, Gordejčuk (61. Krivec), Alexejevič (59. Pavlov) – Sihnevič, Rodionov (C).

Rozhodca: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni POL)

Diváci: 14 000
    Utorok 05.08.2014
    Borisov - Debrecín 3:1

Góly: 39. A. Volodko (Mladenović), 66. Rodionov (Olechnovič), 90+4. Krivec (Mladenović) – 20. Sidibe (pen.)

Karty:   19. Černik (BAT), 86. Rodionov (BAT), 90+6. Signevič (BAT) – 9. Bouadla (DEB)   37. Bouadla (DEB)