0
66 2
Sobota 26.07.2014, 01:12ATP Atlanta - BB&T Atlanta Open (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Príjemný dobrý večer, v Atlante je už všetko pripravené na začiatok zápasu medzi domácim borcom Jackom Sockom a slovenským tenistom Lukášom Lackom.

Obaja tenisti už sú na kurte, začína sa krátka rozcvička, po nej sa už začne samotný zápas.

0:0

15-0
    Úvodné podanie Lukáš Lacka, loptičku získava však Sock.

15-15
    Obaja po pätnásť.

15-30
    Dobré podanie Lukáša Lacka je základom získanej loptičky.

15-40
    Ešte jedna lopta delí Lukáša Lacka od zisku prvého bodu v zápase.

0:1
    Lukáš Lacko začína výborne a vedie v prvom sete 1:0.

15-0
    Výborný krížny úder a Jack Sock sa ujíma vedenia v hre.

15-15
    Loptička po tvrdom údere Lukáša Lacka skončila presne na čiare, čo potvrdilo aj jastrabie oko, obaja tenisti po päťnásť.

30-15
    Výborný winner po čiare od Socka, Lacko nemal nárok.

30-30
    Obaja po 30, v tejto hre Lukáš Lacko môže zísť brejk súpera.

30-40
    Lacko je blízko k zisku druhého bodu v sete, má jeden breakball.

0:2
    Výborný úder presne na základnú čiaru a Lukáš Lacko vedie v prvom sete už 2:0.

0-15
    Lacko začína svoje druhé podanie v zápase a ide mu to skvele.

0-30
    Sock nevie zatiaľ nájsť účinnú zbraň na podanie 26-ročného Slováka, ten vedie už 30:0.

15-30
    Ľahká chyba Lukáš Lacka, loptu získava Jack Sock.

15-40
    Nuž, Lukáš Lacko však neponecháva nič na náhodu a už len jedna lopta ho delí od zisku tretej hry v prvom sete.

0:3
    Dámy a páni, je to tu. Lukáš Lacko zahral výborný krížny forhand, Sock nestíha reagovať a tak náš tenista vedie v prvom sete už 3:0. To je skutočne výborný úvod stretnutia.

0:3
    Úvodné podanie štvrtej hry prvého setu Sock pokazil.

15-0
    Pri druhom podaní už bol opatrnejší a získava bod na svoju stranu.

30-0
    Výborné podanie a je to 30:0 v prospech Socka.

40-0
    Jack Sock začína výborne podávať, rysuje sa nám prvá čistá hra v zápase.

1:3
    Je to tak, Kanaďan Jack Sock podával v tejto hre vynikajúco a zaslúžene tak nedovolil Lukášovi Lackovi získať ani jedinú loptičku.

15-0
    Na podaní Lacko chybuje, Kanaďan sa ujíma vedenia.

15-15
    Výborné podanie von z kurtu, Sock nestíha reagovať.

30-15
    Dlhá výmena končí presným returnom až na základnú čiaru, Lacko sa po loptičke márne naťahoval.

30-30
    Lukáš sa však nevzdáva a posiela loptičku rázne k ľavej čiare.

30-40
    Tak a je to už 40:30 v prospech tenistu zo Slovenska.

1:4
    Síce s problémami, ale predsa získava Lukáš Lacko svoj štvrtý bod v prvom sete, Jack Sock má počas krátkej prestávky nad čím premýšľať.

0-15
    Jack Sock začína šiestu hru prvého setu dvojchybou a tak bod získava Lukáš Lacko.

15-15
    Dlhá výmena, v ktorej Lacko ešte stihol vykryť rázny volej Socka, no na následný kraťas za sieť už reagovať nestihol.

15-30
    Krásny úder Lukáš Lacka po čiare, to bola tenisová lahôdka v podaní mladého Slováka.

30-30
    Nuž, publikum fandí Sockovi a ten sa nevzdáva.

40-30
    Pri vlastnom podaní sa Sock dostáva na dohľad od získania bodu, loptička z jeho rakety dopadla presne na postrannú čiaru.

2:4
    Výborné podanie Kanaďana, ktorý tak znižuje v prvom sete na 2:4.

0-15
    Svoje podanie začína Lacko výborne.

0-30
    Lukáš Lacko ide jasne za svojim cieľom, kombinácia podanie – volej slávi úspech.

0-40
    Lukáš Lacko vedie už 40:0 a je na najlepšej ceste získať čistú hru.

2:5
    Dámy a páni, Lukáš Lacko získava čistú siedmu hru prvého setu a Jack Sock bude následne podávať na udržanie sa v prvom sete.

15-0
    Začína výborne, na jeho nekompromisné podanie Lacko nestíha reagovať.

30-0
    I druhé podanie v tejto hre má podobné parametre.

40-0
    A už je to 40:0, tak toto bola skutočne séria výborných podaní od kanadského tenistu, ktorý v tomto geme už zjavne vsadil všetko na jednu kartu.

40-0
    Jack Sock znižuje na 3:5, Lukáš Lacko ide podávať na víťazstvo v prvom sete.

3:5
    V geme víťazí Sock.

0-15
    Lukáš Lacko však začína výborne a ujíma sa vedenia 15:0.

15-15
    Ani Jack Sock však nechce dať svoju kožu zadarmo, motivovaný prítomnými fanúšikmi začína hrať skutočne dobre.

30-15
    Kanaďan sa už dostáva do vedenia 30:15, Lukáš má v týchto momentoch problémy s podaním.

40-15
    To sa aj potvrdzuje, Sock má k dispozícii dva breakbally.

4:5
    Nuž a stalo sa presne to, čo sme nechceli. Jack Sock znižuje na 4:5 v prvom sete a bude podávať na vyrovnanie.

15-0
    Lukášovi sa teraz ale vôbec nedarí. Sockove prvé podanie mierilo do siete, loptičku z druhého podanie poslal Slovák ďaleko do autu.

30-0
    Sock v týchto chvíľach dominuje, vedie už 30:0.

40-0
    A už je to 40:0, Lacko nemal na delové podanie absolútne žiaden nárok.

5:5
    A je vyrovnané 5:5. Lukáš Lacko doslova prehajdákal vedenie 4:1.

15-0
    A Jack Sock pokračuje vo výbornom výkone aj pri Lackovom podaní, ten pôsobí mierne bezradne.

15-15
    Po dlhom čase získal bod konečne aj Lukáš Lacko.

15-30
    Lukáš bojuje a dostáva sa do vedenia 30:15.

30-30
    Sock však kontruje výborným backhandom k autovej čiare, Lacko bol bez šance.

30-40
    Lukáš Lacko konečne poslal na Sockovu stranu poriadne podanie, Američan nestíha trafiť loptičku.

5:6
    No konečne. Lukášovi po dlhšom čase poriadne sadlo podanie a ujíma sa v prvom sete vedenia 6:5.

5:6
    Po krátkej prestávke smeruje na podanie Jack Sock.

15-0
    Sock však začína výborne, podanie bolo umiestnené presne do rohu kurtu.

30-0
    A vzápätí ďalšie.

40-0
    Nuž, Sock vedie už 40:0 a je na najlepšej ceste k získaniu čistej hry.

40-15
    Lukáš sa ale nevzdáva a winnerom znižuje na 15:40.

40-30
    A už je to 30:40, pretože loptička z Lackovej rakety letela presne na základnú čiaru, Sock nestíhal.

40-40
    A máme tu zhodu. Lukáš Lacko dokázal otočiť z 0:40 na zhodu a ostáva tak v hre.

A-40
    Sock opäť výborne na podaní a získava výhodu.

40-40
    Ľahká chyba amerického tenistu, zhoda.

A-40
    Opäť však výborné podanie domáceho borca, ktorý získava výhodu.

6:6
    A je vyrovnané, 6:6!

1-0
    V tie-breaku podával Lacko, bod však získal Sock.

1-0
    Nuž a opäť fantastické podanie mladého Američana, ktorý tak vedie už 2:0.

2-1
    Lukáš Lacko ale bojuje ako lev.

3-1
    Pri vlastnom podaní však Slovák chybuje.

3-2
    V druhom podaní už ale nezaváhal a znižuje na 2:3.

4-2
    Lenže Sockovi ide podanie skutočne výborne, zdá sa, že dnes to bude pre Lukáša Lacka hlavný problém.

4-3
    Dlhá výmena, ktorú Sock zakončil úderom do siete.

4-3
    Vyrovnané 4:4! Výborne Lukáš.

5-3
    Sock však získava presným úderom ďalší bod a podáva na víťazstvo v prvom sete.

6-3
    Výborná výmena, Lacko skúšal krížny úder, no loptička narazila do pásky a odrazila sa späť na stranu Lukáša.

6-4
    Lukáš ale bojuje a získava bod pri podaní súpera.

6-5
    Lacko opäť boduje, tréner Jacka Socka len neveriaco krúti hlavou.

6-6
    A je to 6:6 v tie-breaku prvého setu.

7-6
    Sock však získava bod pri podaní Lukáša Lacka a má tam tretí setpoint.

7:6
    A je to tu. Jack Sock premieňa tretí setpoint a prvý set vyhráva pomerom 7:6.

0-15
    Druhý set začína podaním Jack Sock a hneď aj reklamuje výrok čiarového rozhodcu, no neúspešne.

15-15
    Znovu výborné podanie mladého Američana.

15-30
    Lacko posiela dlhú loptu presne na čiaru, Sockovi chýbalo pol kroka aby na ňu raketou dosiahol.

30-30
    Opäť však funguje dnešná zbraň Socka – tvrdý a presný servis.

40-30
    Jack Sock z podania presne do rohu, Lacko bez šance.

1:0
    Prvú hru druhého setu si zaslúžene pripisuje Jack Sock.

15-0
    Na podaní je Lukáš Lacko, bod však získava Jack Sock.

30-0
    Konečne však vyšlo poriadne podanie aj Bratislavčanovi, Lacko tak vyrovnáva na 15:15.

30-15
    Lacko ide pri vlastnom podaní do vedenia v geme.

40-15
    Nuž ale výborný krížny forhand Socka, Lacko bol znovu bez šance.

15-0
    Na podaní opäť Jack Sock, jeho podanie vyzerá ako rana z dela a vedie 15:0.

30-0
    Už je to 30:0, pretože na kombináciu podanie – volej na sieti prosto nemáš Lukáš Lacko šancu reagovať.

40-0
    A máme tu opäť rovnakú kombináciu, loptička z voleja mieri presne na základnú čiaru.

2:1
    Socka ani tentoraz podanie nesklamalo a vedie tak v druhom sete 2:1.

15-0
    Na podaní je Lukáš Lacko, no vôbec sa mu nedarí.

30-0
    Sock vedie už 30:0, v tomto momente raketa Lukáša Lacka neposlúcha.

30-15
    Výborný víťazný úder po čiare v podaní Lukáša Lacka.

30-30
    Lacko vyrovnáva na 30:30 a to sa domácim fanúšikom veru nepáči.

30-40
    Séria troch loptičiek v prospech Slováka, toho delí od štvrtej hry druhého setu jedna lopta.

40-40
    Sock však gem nezabalil a máme tu zhodu.

A-40
    S kusiskom šťastia sa k výhode dostáva Jack Sock a má tak šancu na break.

3:1
    Je to tak. Lukáš Lacko bohužiaľ stráca vlastné podanie a Jack Sock vedie v treťom sete 3:1 a bude podávať.

0-15
    Pri vlastnom podaní však chybuje a tak bod získava Lacko.

0-30
    Znovu ľahká chyba Socka, Lacko vedie pri podaní Američana už 30:0.

15-30
    No ale to by nebol Sock keby nevytiahol expresné podanie v tom najvhodnejšom okamihu.

30-30
    Opäť skvelé podanie, obaja po 30.

30-40
    Do vedenia však ide po kvalitnom údere po čiare Lukáš Lacko a má šancu na re-break.

40-40
    To však Jack Sock svojim podaním ani náhodou nepripustil. Zhoda.

40-A
    Loptička zo Sockovej rakety končí v siete, výhoda na strane Lukáša Lacka.

3:2
    Je to dobré. Jack Sock urobil ľahkú chybu, Lacko to využil a tak znižuje v druhom sete na 2:3.

15-0
    Lukáš Lacko podáva a Jack Sock boduje. Stará známa pesnička.

30-0
    Znovu Lacka neposlúcha servis, Sock vedie už 30:0.

40-0
    Neuveriteľné. Pri vlastnom podaní prehráva Lukáš Lacko už 0:40.

4:2
    Podanie Lackovi teraz absolútne nejde. Jack Sock získava pri podaní nášho tenistu čistú hru a vedie tak v druhom sete už 4:2.

15-0
    A v nastolenom trende pokračuje aj pri vlastnom podaní. Lacko na Sockove podanie dnes skrátka nestačí.

30-0
    Znovu podanie, nábeh na sieť a nekompromisný volej. A to sa rovná vedeniu 30:0 v prospech Jacka Socka.

30-15
    Lukíš Lacko začína riskovať, teraz sa mu to vyplatilo, pretože loptička dopadla presne na autovú čiaru.

30-30
    Znovu úder Lukáša Lacka s maximálnym riskom, i tentoraz mu to vyšlo.

40-30
    Jack Sock však kontruje výborným podaním a vedie 40:30.

5:2
    Nuž, Jack Sock vedie v druhom sete už 5:2, pretože na jeho servis Lukáš Lacko opäť nestačil a pre slovenského tenistu je stav maximálne krízový. Lacko ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

0-15
    Loptička z rakety Socka ďaleko do autu.

15-15
    Podanie Lacko bolo slabé, Sock posiela úder presne po čiare a Lukáš Lacko nemá šancu reagovať.

30-15
    Sock teraz len vyškriabal loptičku od siete a doslova ju len jemnučko prehodil cez sieť, Lacko znovu nestíha.

30-30
    Lacko ešte bojuje, 30:30.

40-30
    Vzápätí však chyba Slováka a Jacka Socka delí od výhry v zápase jedna jediná loptička.

6:2
    Dámy a páni, Jack Sock získava i záverečnú loptičku zápasu a to znamená, že vo štvrťfinále turnaja ATP v Atlante poráža nášho Lukáša Lacka 7:6 a 6:2.

Koniec zápasu

Priatelia, ja vám ďakujem za pozornosť i v túto nočnú hodinu. Náš program na Onlajny.eu na chvíľu končí, no už v priebehu dňa máme pre vás pripravených množstvo kvalitných prenosov z futbalovej Fortuna ligy. Štartuje i druhá najvyššia futbalová liga, ktorá ponesie názov DOXXbet liga. Zachovajte nám vašu priazeň. Ďakujeme a dočítania priatelia. (02:36:48)